Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

The Café Au Lait !!


Recommended Posts

http://culturezografou.wordpress.com/%CE%B1%CE%B8%CE%BB%CE%B7%CF%84%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%83/

Έχει τα τηλέφωνα για τη μικρή πισίνα του δήμου Ζωγράφου (Ιλίσια)

Στη μεγάλη πισίνα είναι δύο σύλλογοι, Ηλυσιακός και Ποσειδώνας, που δέχονται επίσης από 4 ετών, μετά από δοκιμαστικό, αλλά η μικρή πισίνα είναι πολύ φθηνότερη και κάνουν περισσότερο παιχνίδι, οπότε είναι πιο ελκυστική για ένα παιδάκι που θα πρωτοξεκινήσει. Πέρυσι πήγαινε η Ευτυχία στη μικρή πισίνα, φέτος πηγαίνει στον Ηλυσιακό.

Όποια ενδιαφέρεται, να πάρει τηλ. να κλείσει θέση και να ρωτήσει τα δικαιολογητικά, γιατί κλείνουν πολύ γρήγορα οι θέσεις.


HXuSp2.pngkmKkp2.pngU579p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    2451

  • Λέγκω

    2032

  • galat

    1914

  • myrto

    1419

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω μεσα για πιλατες πριβε

Τζενη βλεπεις δημιουργιες αλλα απο $$ τιποτα χαχαχαχαχ ειναι γι αφιλους τα περισσότερα, μονο η μινυ και τα παπουτσακι ηταν με πληρωμη κι αυτο σε γνωστους και παλι. Δεν πειραζει το προτιμω ετσι τουλαχιστον αρχικά!


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τσουπρες? Πως ειστε?

Εγω γραφειο, ευτυχως ησυχα. Με πηρε τηλ κ η οικογενεια που τρεχει στις θαλασσες να με ενημερωσει οτι εχουν κανει το πρωτο τους μπανιο για φετος. Το κακο ειναι οτι το εκαναν με τα ρουχα και χωρις τον απαραιτητο εξοπλισμο (πετσετες κτλ). Α, ρε αμα λειπει η μανα απο το σπιτι να τα οργανωσει... Καλα περιττο να πω οτι πρασινισα...

Χλοη θέλω ιδιαιτερα μαθηματα διατροφης. Ειμαι σιγουρη οτι εσυ θα ξερεις πολλα! Ο διατροφολογος μου εχει βαλει μερικα βιολογικα προϊοντα στο μενου μου, για τα οποια αγνοουσα την υπαρξή τους... Το θετικό ειναι οτι εχω ενθουσιαστει με καποια απο αυτα. Ετσι ανακαλυψα κατι πιτακια με αλευρι καμουτ σε συνδιασμο με βουτυρο καρυδας, μαρμελαδα και τυρι ρικοτα που βγαινει ενα γλυκισμα πολυ γκουρμεδιαρικό. Βεβαια μπορει να φταει ό,τι οτιδηποτε γευστικό φαω τωρα θα μου φανει σουπερ, και σε συγκριση με ενα φυσιολογικό γλυκο να μη λεει τπτ, αλλα τουλαχιστον αυτο ειναι θρεπτικό! Εχω επισης ενθουσιαστει με ενα κακαο απο καρυδα, αλευρι καρυδας (χμ ,τωρα το σκεφτομαι προωθει πολυ την καρυδα ο τυπος :roll:). Ταυτοχρονα τα βλασταρια μου, μου ζητανε συνεχεια παγωτα, τουρτες, κεικ και μπισκοτα και ολα αυτα που εφτυναν τοσα χρονια και λεω μπας και εχεις καμια ωραια συνταγουλα υγιεινη και νοστιμη (θυμαμαι στα βρωμομπισκοτα?). Εκανα μια αναζητηση στο νετι και το μονο που καταφερα ειναι να παρουν φωτια οι σιελογονοι αδενες μου... Αντε βρε κοριτσι, πες τιποτα μπας και θυμηθει και το καφε μας τις παλιες του δοξες!

Τζενη, εμεις παμε στο μικρο κολυμβητηριο στου δημου των αγιων. Παιρνουν απο 4 και πανω και για τους δημοτες ειναι 18 ευρω το μηνα. Παιρνουν και ετεροδημοτες παντως αν υπαρχουν θεσεις. Η εγγραφη ειναι ή 10 ή 20 ευρω δεν θυμαμαι και θελει μονο χαρτι παιδιατρου. Αν σε ενδιαφερει βιασου, γιατι οσο ανοιγει ο καιρος ερχεται κοσμος αβερτα. Αν θες τπτ, πες μου να ρωτησω ειναι εκει η γραμματεια καθε απογευμα. Και σε βολευει, ειναι κοντα σου σχετικά κ σενα, ξερεις που ειναι,ε?

Ψηθειτε βρε για το πιλατες, ρωτα την Τζενακι. Θα παμε στη βεραντα στο σπιτι μου να γυμναστουμε! Αμα βρεχει καπως θα το βολεψουμε παλι! Θα ειναι κ ευκαιρια να βρισκομαστε!

Σας φιλω!


Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μικρές μου μπουκαμβηλιες

Εχθές ξαναείδα το μουλεν ρουζ με κολε που δεν το είχε δει και μ'αρεσε περισσότερο απ'την πρώτη φορά που το είχα δει, ειδικά τρία σημεία είναι τέλεια!

pE94MsP-huw

Το σκ πήραμε τα βουνα στην κυριολεξία. Πήγαμε σε ένα σπιτι στον παρνασσο, φανταστικό. Υπέροχο το βουνο ρε παιδι μου. Το σπίτι είναι μιας φίλης του χριστοφ, που της είπε για την κουμπαρα του που έχει τρια εξαιρετικά ήσυχα παιδια... και σκάσαμε εμείς. Το καλό ήταν ότι η κοπέλα ήταν πολύ καλός άνθρωπος, το κακό ήταν ότι την πηδήσαμε:rolleyes: Είχε φέρει και τα βιβλία της να διαβάσει...

Παρασκεύη βράδυ το μυρσινάκι να έχει παρασολήσει, να μην κοιμαται για κανέναν λογο ή να ουρλιάζει η να γελάει, πως δεν το σκότωσαμε με τον κολε. Κατα της τρεις το πρωι την φορτώνουμε στο αμαξι με τον χριστοφ και ξεκινάμε πάνω κατω στο χωματοδρομο. Να λέμε θα μας σταματήσουν οι δασοφύλακες και άντε να τους εξηγήσουμε... Να λέει ο χριστοφορος "είμαι ο κουμπάρος και δεν είναι αυτό που νομίζετε". Μουσικη δωματιου, δρόμος λακουβωτος και το σκασμένο άρχισε να χτυπάει παλαμάκια και να τραγουδάει, εκεί το πήραμε αποφαση γυρίσαμε και φτιάξαμε καφέδες και πήραμε υπνόσακους για να μην ξυλιασουμε στο αμάξι. Σε όλο αυτό να έχω και τον χριστόφορο να λέει σπουκι ιστορίες.

Σαββατο πρωι κάναμε με τα μικρά μία τέλεια πεζοπορία που κράτησε γύρω στο δίωρο, το ευχαριστηθήκαμε. Και το μεσημέρι που είχαμε παραδώσει απ'το βραδινό εγώ ξάπλωσα, ο κολέ χαλάρωνε (λέμε τώρα) με μυρσίνη, και ο χριστοφ είχε παραδωθει αμαχητη στα χέρια των άλλων δύο μουλων. ΤΟ αποτέλεσμα ήταν το ποδι του κολέτσου στραμπουληγμένο γιατι έτρεξε να πιάσει τη μυρσίνη που την ειχε πάρει η κατηφόρα και έφυγε αεροπλανικά και το μάτι του χριστοφορουνα έχει παθει κοκομπλόκο γιατί ο νικόλας πήγε και του έβαλε γάλα απο ένα φυτο που ήταν λέει "μπενταντιν" και θα τον έκανε καλα. Η επόμενη στιγμή ήταν ο κολέ με το πόδι ψηλά να βογγάει, ο χριστόφ ανάσκελα να βελάζει και η κοπέλα που για καλή μας τύχει ήταν γιατρος, να βάζει στον ένα κολύριο και στον άλλο να του μπατάρει το πόδι. στα μεσοδιαστήματα διναμε και κάτι ντεπόνια στον κοντό λαό για κάτι θερμοκρασίες που ανεβοκατέβαιναν.

Την κυριακή κάναμε κι αλλη πεζοπορία χωρίς τον ανάπηρο πολέμου και μετά φύγαμε... ήταν ένα επεισοδιακό πσκ σε ένα υπέροχο μέρος. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Και μια και δεν έχω μεγάλες ελπίδες να γράψει κανένας άλλος να βάλω τα ερωτήματα μου...

Πως γίνεται να κάνω λοβοτομη και να μην εκνευρίζομαι με τα παλιοπαιδάκια μου και να είμαι πάντα με χαμόγελο;

Τι κάνουμε με την βραδινή ενουρηση; Μήπως πρέπει να το δω με τον θοδωρή που έχει ακόμα ατυχήματα;

Αααα δεν έχω κινητο, ψόφησε οριστικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και μια και δεν έχω μεγάλες ελπίδες να γράψει κανένας άλλος να βάλω τα ερωτήματα μου...

Πως γίνεται να κάνω λοβοτομη και να μην εκνευρίζομαι με τα παλιοπαιδάκια μου και να είμαι πάντα με χαμόγελο;

Τι κάνουμε με την βραδινή ενουρηση; Μήπως πρέπει να το δω με τον θοδωρή που έχει ακόμα ατυχήματα;

Αααα δεν έχω κινητο, ψόφησε οριστικά.

και ναι θα κάνω εμφάνιση μετά από ποοοοοολύ καιρό!!! :P

Είναι τόοοοσο απολαυστικές οι περιγραφές σου!!!!!

Λοβοτομή δεν παίζει!!!! Θα εκνευρίζεσαι:rolleyes:

Για την ενούρηση τώρα (που έχω κάτι πιο σοβαρό να πω) αφενός ο θοδωρίκος τρώει απανωτά ζόρια οπότε είναι αρκετά λογικό να του βγαίνει εκεί, αφετέρου ακόμα είνα μικρός για να ανησυχήσεις. Απλά φροντιζεις να τον σηκώνεις για κατούρημα πριν κοιμηθείς εσύ για να αποφεύγονται τα ατυχήματα. Ρώτα και τον παιδίατρο βέβαια μήπως κάνετε καμιά εξετασούλα για σιγουριά.

σ.σ. Ο Κωστής ακόμα κατουρίεται αν δεν τον σηκώσουμε...κάναμε και εξτάσεις (αίματος-ούρων) κατ' αντολήν του παιδιάτρου, το κουβεντιάσαμε και με μια ψυχολόγο στο σχολείο του και καταλήξαμε εκεί.


DPYUp2.png EYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ομορφες!!!

λεγκω ωραια περνατε! σε θαυμαζω!!

θα μπει και καμια αλλη να αλλαξουμε την σελιδα?

τα δικα μας δεν σας τα λεω... ζορια -αρρωστιες περασαμε και συνεχιζουμε... αλλα ελπιζουμε.... το καλοκαιρι ειναι κοντα... λιγη θετικη ενεργεια και προς τα εδω παρακαλω!!!...........


tqj2p3.png vvtJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Ωραίο το ΣΚ κουμπαρούλα, και το καλύτερο είναι ότι την επόμενη φορά η τύπισσα θα σας δώσει τα κλειδιά να πάτε μόνοι σας, δεν νομίζω ότι θα θελήσει να το ξαναζήσει!!!!

Ελίζα, Αναστασία φιλιά!!!

Αφροδιτούλι έπηξες, ε; Και εγώ στο γραφείο ήμουν την Κυριακή αν αυτό σε παρηγορεί!

Σας φιλώ και θα επανέλθω!


 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Πωπω Λεγκουλι διαβαζα καθε γραμμη απο το ποστ σου κ ειχα τοσο αγωνια για το τι θα συμβει ουτε ταινια να εβλεπα !!!! κουραγιο μανα!!!

Αφροδιτακι οχι δεν ξερω που εναι η πισινα ... Ααα ρωτηα την φιλη μου κ δεν την βολευει ρε γμτ γιαι ειναι μακρυα κ θελει πολυ ωρα να ερθει κ δεν εχει αυτοκινητο ... Ωστοσο εγω ψηνομαι πολυ αν μπορεσουμε να κανουμε κατι ....

Εμεις τα ιδια , φυγαμε το ΣΚ,περασαμε πολυ ωραια , βολταραμε κ τωρα παλι πισω .... Με το νυχτερινο υπνο ακομα εχουμε θεματα , με την δουλεια κλασικα πηξιμο αυτα ....

Link to comment
Share on other sites

Αναστασάκι μου σου ευχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά και όλη η θετική μου σκέψη είναι κοντα σου!!! Ελπίζω ότι είναι να είναι περαστικό

Ελιζα μου θα σου γράψω αναλυτικά για να μου πεις τη γνώμη σου μια και το αντιμετωπίζεις κι εσύ απλά τώρα είμαι λίγο σε παραζάλη

Με πήρανε τηλέφωνο κατα της 10.30 να πάω στον παιδικο στον καρεα γιατί ο νικολάκος δεν ήταν καλά, ζαλιζότανε και είχε πονοκέφαλο. Πήγα, και ήταν εντελως χάλια. Τον έβαλα στο μάρσιπο πήρα την μικρή απ'το χέρι και πήρα ταξι. Άρχισε να κάνει εμετο. Και είπα στο ταξι να σταματησει γιατί το παιδι δεν είναι καλά. Είμασταν στην περιφεριακη υμηττου και του είπα να σταματήσει γιατί το παιδι δεν είναι καλα. Κατέβηκα και έφυγε έτσι απλά και έμεινα κατω στο πεζοδρόμιο με το νικόλα να κλαίει και να είναι γεμάτος εμετους, μεχρι και στα μαλια, κι εγώ επίσης... η μυρσίνη δίπλα να κάθετε και να τρώει. Κινητό γιοκ, ο δρόμος ταχείας κυκλοφορίας και να μην περνάει ψυχη. Κάποια στιγμή με΄σα απο μερια καρέα μερνάει μία ντελικάτι τύπισσα με το σκύλο της τη ρωτάω αν έχει κινητό και η μλκ λέει όχι γυρνάει απ'την άλλη και φεύγει. Γενικά με θεωρώ αρκετά σκληρή και ότι τα καταφέρνω και δεν θυμάμαι πότε ένοιωσα ότι ήθελα κάποιον να έρθει και να με βοηθήσει. Πήρα τον μικρό αγκαλια και κάθησα και έκλαιγα, βλακία το ξέρω αλλά είχα βραχυκυκλωσει γμτ, μίσησα και την γκόμενα και τον ταξιτζη. Ευτυχώς σταμάτησε ένας καλός άνθρωπος και ήρθε και με πήρε και με έφερε σπίτι μου.

Τελικά ανέβασε ευτυχώς πυρετο ο μικρουλης. Μίλησα με τον σφακιανο και μου είπε ότι αφου έχει πυρετο δεν μας ανησυχει απλα λόγο του χειρουργειου είναι λογικό να έχει εντονους πονοκεφάλους, ιλίγγους και εμετους. Ο καημενος υποφέρει έχει δύο ώρες που πήρε το ντεπον και σκατά έχει κάνει. Κοιμάται λίγο και ξυπνάει με πολύ πονοκέφαλο. ΟΥφ είναι κρίμα γμτ είναι πολύ κρίμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


E δεν πάμε καλά!!!!!!:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Πόσο ζώα υπάρχουν??? και ο ταξιτζης και η γκομενα! ελεος!

δηλαδη σημερα αν δεν εχεις κινητο εισαι χαμενος? Παναγίτσα μου!

Λέγκω μου και εγω στην θεση σου θα εκλαιγα και θα σπαραζα, όλα μαζι δεν ειναι και λίγα...αχ δεν βρισκω λογια για να ξεθυμώσω!

Μπράβο σε αυτόν τον κύριο που σας πήγε σπίτι...καλά η Μυρσίνη θεά που είχε αράξει...εδώ βγαίνω εγώ έξω με τον Στέφανο και την Έλλη που ειναι σαν την Μυρσίνη και γινεται χαμος...η μικρή μου έφαγε σκατα τις προάλλες στις κουνιες δνε την πρόλαβα! Πόσο μάλλον να ειχα και άρρωστο τον μεγαλο και χωρις αμάξι ή βοήθεια....αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον περάσατε ωραίο ΣΚ! :tongue::tongue::tongue:

Αχ ωραίο το βουνό! Ηρεμείς!:P

Πάντως και εμείς που ειχαμε πριν ενα μηνα στη ορεθνη Ευβοια και καναμε πεζοπορια, ηρεμησαμε, ασχετα αν ειμασταν αυπνοι...

Και εμεις αυτο το ΣΚ ημασταν πολυ στην γύρα και επαθα πτωματιαση...χτες πηγαμε μονοημερο Τριπολη σε φίλους. Ο Στεφανος κανει μονος του ποδήλατο με πετάλια!

Αναστασία περαστικά και αγύριστα!

Μυρτώ εσύ γιατί στο γραφείο? Κάνεις μελέτες?

Άφρο ωραίο το μπάνιο των μικρών! Άντε το επόμενο σκ όλοι μαζί!

Link to comment
Share on other sites

((((((((((((Λεγκω)))))))))))))))))))

μα ποσο μαλ......ς εχει γινει ο κοσμος...............

οργη και θλιψη..... κριμα...

τουλαχιστον εχουν μεινει και καποιοι ανθρωποι σαν τον κυριο που σας γυρισε πισω....τους αλλους ουτε ζωα δεν μπορω να τους πω .... τι φταινε τα καημενα...


tqj2p3.png vvtJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...