Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

The Café Au Lait !!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    2451

  • Λέγκω

    2032

  • galat

    1914

  • myrto

    1419

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα λιγομίλητες κοπελιες!

Πήγαμε χθες στο νευρολόγο και βρήκε τον μικρό περίφημα :-)

Τρέχω αυτές τις μέρες να κάνω τα χαρτιά μου για κάτι θέσεις που βγήκανε στον ασεπ για οχτάμηνο. Πολύ χαρτουρα! Και δεν έχω μόνο έναν ασφαλιστικό τομέα αλλά δυο να βγάλω άκρη ικα και τέβε... το απολυτο χάος! Στο ικα 7,30 το πρωι ήμουνα το νουμερο 67 και στης 8 ήμουνα το νουμερο 177! Και στο τέβε πήγα σ'αυτο που ανήκει βύρωνας και μου λένε αα δεν ανήκετε εδω.... ναι βασικά δεν ανηκω πουθενα δεν είμαι πλέον ασφαλισμένη, ένα χαρτι για το διαστημα που ήμουνα θέλω. Πρέπει να πάτε εκεί που ήσασταν... Καλά αν ήμουνα στην Ξάνθη έπρεπε να πάω στην Ξάνθη; Τι σκατα έχουν το διαδικτυακό; Και μιλάμε δεν ειχανε καθόλου δουλεια... δυσκοιλιότητα απίστευτη

Αφρο μου, εμάς ο παιδιατρος μας μας γράφει τα φάρμακα και τις εξετάσεις, είναι συμβεβλημένος. Τωρα για επίσκεψη 30 ή 20 με απόδειξη ή τίποτα αλλά και πριν τόσο έπαιρνε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Λέγκω τέλεια νέα για τον Νικολάκη!

Αλήθεια τι θέσεις βγήκαν? Αυτές που είχαμε πει παλιότερα?

Αφροδίτη για το ταμείο που ρωτάς, πλέον δεν παιρνουμε τίποτα για επίσκεψη γιατρού, και για εξετάσεις, πρέπει να στις γράψει ο γιατρός μέσω του συστηματος για να μπορείς να πληρώνεις μολις 15%συμμετοχη στα ιδιωτικά εργαστήρια. Δεν χρειάζεται να ειναι συμβεβλημενος με το εοπυυ για να στις γράψει. Αυτά ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Axaxaxaxa ακρα του ταφου δε λες τιποτα! Νομιζα οτι ειχα ποσταρει αλλα νιξ, που λεει και ο Αλεξ

τΕΛΕΙΑ νεα για τον Νικολάκη!!!!!!!!! Τωρα πώς είναι απο πονοκεφάλους?

Ειψα την ΕΙρηνη με πυρετο δευτερα τριτη λιγο λαιμο ειχε απο οτι καταλαβα, και σημερα ξυπνησε με πυρετο ο μικρός.... λαλαλλαλλαλαλα

Αυριο εχω ενα τουρτοσεμινάριο(οχι οτι θα παθω τιποτις απλα παω για το τυπικόν) και θα λειπω ολη μερα να δω τον βαγγ σε δυσκολη πιστα με τον μικρό αρρωσοτυλη και υπεργκρινιάρη....


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μικρές εξαφανισμένες τυρόπιτες...

Πήγαμε σε μια πολύ πολύ ωραια παράσταση την Κυριακή, Γιαπωνέζικοι κήποι λέγεται... κάτι πολύ διαφορετικό απ'οτι έχω δει σε παιδική παράσταση, όντως διαδραστική... συμμετέχουν συνέχεια παιδια και γονείς. Πολύ το χαρήκαμε!

Και μπορώ να πω με σιγουριά ότι το Τατόι είνια ο πιο αγαπημένος μου κοντινός προορισμός... περάσαμε ένα υπέροχο Σάββατο

Ααα και εχθές πήγα στην τελευταία παράσταση μιας φίλης μου και μου άρεσε πολύ. Ήταν η πρώτη φορά που παρακολουθούσα χοροθέατρο και με μάγεψε. Το μονο πρόβλημα είναι ότι γύρισα στις 4 και χαροπαλεύω σήμερα.

Αθηνά ξαναμάγεψες στις τουρτες εε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σοφούκα που σαι ρε άνθρωπε να μου πεις λεπτομέριες για τη μικρή πισινα στα ιλίσια μπας και πάω τα αγόρια μόλις ανοίξει.

Τι κάνετε εξαφανισμένες κοπελιές;

Ωωωωωπ! Είχα μέρες να μπω αλλά μπήκα πάνω στην ώρα!

Προς το παρόν δεν έχουν ξεκινήσει, αλλά να κανονίσεις να κλείσεις θέση τηλεφωνικά, γιατί δεν μένουν καθόλου θέσεις, τουλάχιστον τον πρώτο μήνα, μετά μερικά παιδάκια διακόπτουν και ανοίγουν θέσεις. Είναι από 4 κι επάνω, άρα, μόνο για τον Θοδωρή! Θα ρίξω μια ματιά μήπως έχω κρατήσει το τηλ. να σου το στείλω, αλλιώς μπορείς να το βρεις από το δήμο Ζωγράφου, γιατί η μικρή πισίνα ανήκει στον δήμο.

Εξαφανίζομαι και πάλι, μέχρι το Πάσχα θα πήζω τρελά, μετά θα ηρεμήσω! Σμουτς!


HXuSp2.pngkmKkp2.pngU579p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Για να δω, θα αποκριθεί κανείς ή θα με εκδικηθείτε που δεν γράφω και θα μιλάω μόνη μου;;;

Είστε καλά όλες;;;

Κουμπάρα νο2, πες για την παράσταση, πως λεγόταν; Βγήκες μετά ε, πουλάκι μου; Σου την έπεσε πάλι κανένας γοητευτικός μπαρμαν; Ωραίοι οι γιαπωνέζικοι κήποι λοιπόν! Προλαβαίνουμε να παμε κι εμείς άραγε;

Λοιπόν, ψάχνω τα μηνύματα σας από κάτω και είναι πολύ μπαγιάτικα! Πρώτη φορά σε μια σελίδα χωράνε δύο βδομάδες! Ντροπή!

Ας δικαιολογήσω κι εγώ τις απουσίες μου! Έχω πέσει με τα μούτρα σε μετατροπές παλιών επιπλακίων και όλη το πρωι τρίβω-βάφω-στοκάρω κλπ κλπ, μαζί με δυό φίλες! Έχουμε μεγαλόπνοα σχέδια και αν μπορούσα θα ήθελα να είμαι σε μια αποθήκη-εργαστήριο και να χειρονακτώ όλη τη μέρα! Δυστυχως ο χρόνος είναι περιορισμένος και με πιάνει η ανυπομονησία...Τελοσπάντων, τουλάχιστόν, εκτός από το άρωμα των νερατζιώνε πνέει και ένα αεράκι δημιουργικότητας που ελπίζω να βγάλει και σε κάτι πιο χειροπιαστό από αέρα κοπανιστό!!!!

Κατά τα άλλα....εντάξει πάνω κάτω τα ίδια...Ψιλοαρρωστήσαμε, ψιλοαναρρώσαμε, παλεύουμε με γκρίνιες Μάριου και νεύρα Λήδας, πλακωνόμαστε με σούπερμαν και συμφιλιωνόμαστε....Νορμάλι καταστασεις δηλαδή....Το πρωί αντιμετώπισα ένα δύσκολο περιστατικό, έπρεπε να εμφανίσω ένα αντικείμενο που είχε δει ο Μάριος στο ονειρο του, αλλά πέραν τούτου όλα οκ!!!

Σήμερα πρέπει να κάνω ένα ενεργειακό πιστοποιητικό οπότε θα είμαι στο κομπιούτερ! Εμφανιστείτε!!!

Σας φιλώ!!!

A! δείτε κι αυτό!!! Ένας μπαμπάς βγάζει φωτογραφίες τον γιό του όταν κλαίει και η λεζάντα εξηγεί το λόγο! Πολύ γέλιο!

http://reasonsmysoniscrying.tumblr.com/

(θα μπορούσα να κάνω κι εγώ μια σειρά χθές: "Κλαίει για να του δώσουμε χαρτί για να ξεσκονίσει τον τοίχο''-''κλαίει γιατί το χαρτί που του δώσαμε ήταν πολύ μεγάλο''-''κλαίει γιατί το επόμενο χαρτί ήταν πολύ μικρό''-''κλαίει γιατί δεν μπορεί να πιάσει το χαρτί με μανταλάκι'' κλπ κλπ! Μα δεν είναι πολύ challenging η ζωή του γονιού, όχι πείτε μου!!! )


 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...