Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

The Café Au Lait !!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    2451

  • Λέγκω

    2032

  • galat

    1914

  • myrto

    1419

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλημέρα, εμείς ψιλοψηνόμαστε στον πυρετό, πότε ο ένας πότε ο άλλος...ουφ δεν θα μου μείνει άδεια στο τέλος...

Μυρτώ γιατί έχετε περιορισμένο χρόνο; Θα κάνετε καμιά έκθεση;

Ωραίο το λινκ!

Λέγκω στα Ιλίσια στην πισίνα πάει καθημερινά μια συνάδελφος...αν θέλεις να ρωτήσω πληροφορίες αύριο. Και ο Στεφανάκος ξεκίνησε πριν ένα μήνα στην ανοιχτή στην Μεταμόρφωση και του αρέσει πολύ, και σε μας που την χαζεύουμε επίσης.

Link to comment
Share on other sites

Τζενάκι εννοώ ότι δεν μπορώ ότι ο χρόνος είναι περιορισμένος λόγω των παιδιών! Δεν μπορώ να δουλεύω όσο θα ήθελα και αυτά που κάνουμε είναι χρονοβόρα!

Περαστικά σας!

(κι εγώ θα ήθελα να στείλω τη Λήδα κολυμβητήριο, ενημερώστε κι εμένα για ότι μάθετε!)


 

 

Link to comment
Share on other sites

Myrtο ανυπομονώ να δω τα καλούδια σου!

Τον σκίζω τον φιλτατο συναδελφογκρινιαρικωνκλαίωχωρίσλόγοπαιδιών.

Ουου ουου απο λόγους αλλο τίποτα (αυτο με το μαντηλι μικρό -μεγάλο καλσσικό ή με το μισό - ολόκληρο) η Ειρήνη κλαίει επειδη ξυπνάει τελευταία χαχαχαχαχαχα


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μου ήρθε φλασιά, Άφρο με ειχες ρωτήσει πριν καιρό πότε θα πάμε γυμναστήριο; Εσύ πηγαίνεις δηλαδή;

Μυρτώ καλή φάση να το κάνεις έστω και σε αυτόν τον χρόνο! Να μας δείξεις κάτι όμως, βάλε καμιά φωτογραφία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλέ ναι, οι απιστευτοι λογοι για να κλάψουν. Δεν νομιζω να ξεχασω ποτε το "γιατι φεγγαρακι ειναι στρογγυλό και δεν ειναι σαν φετα καρπουζι".

Καλημερα σας κορες!

Ευγενακο, παω γυμναστηριο οταν μπορω αλλα κανω μονο διαδρομο. Θελω να ξεκινησω να πηγαινω και κανα προγραμμα τωρα αλλα οχι στα δυναμικα, θελω γιογκα (που εχει μονο δευτερες και δεν με βολευει, οπότε τζιφος) και πιλατες. Παμε σημερα πιλατες, νομιζω εχει... Εγω θα παω σιγουρα γυμναστηριο σημερα, αν ειναι να παμε μαζι προγραμμα εχει καλως αλλιως θα κανω παλι τα χιλιομετράκια μου, αμα εχεις κουραγιο για περπάτημα.

Τους γιαπωνεζικους κηπους τους ειδα και γω- οχι την ιδια ωρα με τη λεγκω ομως, ηταν οντως πολυ ωραια, πρωτοτυπη ευρυματική που εξαπτει πολυ τη φαντασια σου. Δεν ηταν ακριβως παρασταση, ηταν ενα παιχνιδι με μεγαλη συμμετοχη των παιδιων αλλά και των γονιων... Αρεσε παρα πολυ στη Δαναη, ο Αγγελος αρνηθηκε πεισματικά να ερθει. Δυστυχως για τον κοσμο αναποδα που θέλαμε δεν βρηκα εισιτηρια :-(

Μυρτουλι, βαλε βρε καμια φωτο!

Το ΣΚ προβλέπεται ηλιολουστο, αλλα τι το θες, εργασία και χαρα!

Ψιτ, αμα εξαφανιστειτε πάλι, θα πεισμώσω!


Link to comment
Share on other sites

Άφρο εγώ πάω μόνο πιλάτες αλλά μόνο Τρίτη και Πέμπτη, γιατί τότε είναι η καλή η δασκάλα και δεν πέφτει καρφίτσα. Το πιλατες που κάνει η άλλη την Παρασκευή είναι χάλια, είχα πάει το καλοκαίρι και ήθελα να φύγω στην μέση.

Αυτό με τους κήπους είναι πολύ κοριτσίστικο? Γιατί στο αηδόνι και στο τριανταφυλλο που ειναι λοβ στορι ο μικρος μου ξενέρωσε...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα

Πωωωπωωω τι βλεπω μαζευομαστε παλι σιγα σιγα!!

Μυρτω ανυπομονω να δω τα εργα σου!!! Ειμαι σιγουρη οτι θα τα σπανε!!

Εγω εξαφανιστηκα γιατι , τι πρωτοτυπο πηζωωωωω λεμεεε......

με τα πιτσιρικια καλα εκει τρεξιμο κ αγιος ο Θεος.Καλα απο λογο για να κλαψουν ουυυυ ορεξη να εχεις να ακους..... Εδω ο δικος μου εκλαιγε γιατι τον ειχε κοιταξει η θαλασσα κ γιατι μπηκε το αεροπλανο στο σπιτι μας κ του ακουμπησε με το φτερο το αυτι του ... κ δεν ξεχναμε με εφαγε ο φιδις .....

Τζενακι περαστικα σας!! Οποτε το θυμηθεις αν σου ειναι ευκολο δωσε λεπτομερειες για την πισινα στην Μεταμορφωση!!!

Σε ποιο γυμναστηριο πατε εκει πισω απο το γηπεδο? μακαρι να μπορουσα να ερθω κ εγω αλλα ειναι οι ερμες οι βαρδιες του αντρα... αν γραφτω θα πηγαινω καθε δευτερη βδομαδα κ δεν λεει ...

Αφρο πως πας με την διατροφη ??? εγω σαν την χελωνα .....

Σοφακι κουραγιο το Πασχα ερχεται!!!

Λεγκουλι τι κανετε εσεις ?

Αθηνακο εσενα δεν σε ρωταω τι κανεις βλεπω τις δημιουρηιες σου οποτε φανταζομαι πως περνας την ωρα σου!! χαχαχα !! καλα φιλεναδα τι ταλεντο ειχες κρυμμενο ????

αααα εχω μια φιλη που κανει ιδιεταιρα πιλατες κ μου ειπε πως αν πας σε γυμναστηριο με πιλατες να προσεχεις η δασκαλα να δειχνει τις ασκησεις κ να ειναι απο πανω απο τον καθενα να τον βλεπει αν την κανει σωστα για να γινεται σωστη δουλεια.Διαφορετικα αν κανει κ η ιδια κ οι υπολοιποι προσπαθουν να κανουν οτι κ αυτη δεν γινονται σωστα οι ασκησεις.... δεν ξερω αν στεκει απλα ετσι το ειπα σαν ινφο .....

Link to comment
Share on other sites

αααα εχω μια φιλη που κανει ιδιεταιρα πιλατες κ μου ειπε πως αν πας σε γυμναστηριο με πιλατες να προσεχεις η δασκαλα να δειχνει τις ασκησεις κ να ειναι απο πανω απο τον καθενα να τον βλεπει αν την κανει σωστα για να γινεται σωστη δουλεια.Διαφορετικα αν κανει κ η ιδια κ οι υπολοιποι προσπαθουν να κανουν οτι κ αυτη δεν γινονται σωστα οι ασκησεις.... δεν ξερω αν στεκει απλα ετσι το ειπα σαν ινφο .....

και πολύ σωστά λέει γιατί κατά 99% το πιλατες που κανουν τα γυμνασηρια δεν ειναι πιλατες αλλά ότι χαζομάρα νομίζει ο κάθε γυμναστής...για αυτο σε αυτήν που πάω δεν πέφτει καρφίτσα, επειδή είναι η μόνη που έχω βρει που καολουθεί πιστά τις αρχές του πιλάτες και σε προστατεύει...για γυμαστήριο δηλαδή είναι σε πολύ καλό επίπεδο, πράγμα σπάνιο.

Το ιδανικό για πιλάτες θα ειναι αυτό που έκανα εγώ, δηλαδή να πας για μερικούς μήνες σε στουντιο πιλατες που ειναι εξειδικευμενο και σου μαθαινουν πολυ καλα τις βασικες αρχκες και στησιμο σωματος κατι που ειναι δυσκολο να το μαθεις στο γυμναστηριο...απλα ειναι πιο ακριβο για αυτο λεω οτι αρκει για λιγους μήνες, να καταλάβεις τις αρχές.

Για την πισίνα τι θέλεις να μάθεις μου λες, εμεις πάμε στον συλλογο σκαθαρια, ειναι για τα μικρα, 30 ευρω η εγγραφη και τον προωτο καιρο που κανει 3 20λεπτα την βδομαδα ειναι 20 ευρω τον μήνα και μετα που πάει στο άλλο τμημα με τα 3 μισαωρα ειναι 30 ευρω το μηνα,...οι δασκαλες ειναι καταπληκτικές, τώρα είναι μία μέσα στο νερό και μια έξω, ειναι στην μεγαλη πισινα την 50ρα, ειναι ανοιχτή. Ότι άλλο θέλεις πες μου.

Link to comment
Share on other sites

α τελεια! να σου πω απο ποιες ηλικες παιρνουν παιδακια? ωρες? εχουν καμια σελιδα στο νετ να δω τι κανουν προγραμμα κλπ?θα ψαξω κιολας να βρω που ειναι! ελεγα να τα παω κ τα δυο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Άφρο εγώ πάω μόνο πιλάτες αλλά μόνο Τρίτη και Πέμπτη, γιατί τότε είναι η καλή η δασκάλα και δεν πέφτει καρφίτσα. Το πιλατες που κάνει η άλλη την Παρασκευή είναι χάλια, είχα πάει το καλοκαίρι και ήθελα να φύγω στην μέση.

Αυτό με τους κήπους είναι πολύ κοριτσίστικο? Γιατί στο αηδόνι και στο τριανταφυλλο που ειναι λοβ στορι ο μικρος μου ξενέρωσε...

οχι, δεν ειναι κοριτσιστικό, ειναι τελειως γιουνισεξ!!! Ειναι διαδραστικό, δεν ειναι κλασσικη παρασταση. Και μου αρεσε και ο χωρος τους πολυ, η αυλή τα σπάει!

Τριτη και πεμπτη μου ειναι δυσκολακι γιατι εχω το κολυμβητηριο. Τι ωρες ειναι δεν θυμαμαι? Αμα μου τυχει καμια φορα θα προσπαθησω όμως. Διαδρομο εσυ δεν κανεις, ε? Να καναμε κανα περπατημα μαζι τουλάχιστον...

Αφρο πως πας με την διατροφη ??? εγω σαν την χελωνα .....

αααα εχω μια φιλη που κανει ιδιεταιρα πιλατες κ μου ειπε πως αν πας σε γυμναστηριο με πιλατες να προσεχεις η δασκαλα να δειχνει τις ασκησεις κ να ειναι απο πανω απο τον καθενα να τον βλεπει αν την κανει σωστα για να γινεται σωστη δουλεια.Διαφορετικα αν κανει κ η ιδια κ οι υπολοιποι προσπαθουν να κανουν οτι κ αυτη δεν γινονται σωστα οι ασκησεις.... δεν ξερω αν στεκει απλα ετσι το ειπα σαν ινφο .....

αργα, αργα πολύ αργα και γω.... Μου την εχει δωσει η τοση οργανωση που χρειαζεται ρε παιδι μου... Και ο στοχος ειναι πολυ μακρια και απογοητευομαι, αλλα οκ... Εσυ ποτε ξεκινησες?

Ρε κοριτσια μπας και να μαζευομασταν καμια φορα τη βδομαδα, οποτε βρισκαμε κοινο χρονο, εστω ΣΚ και να καναμε δική μας ομαδα με πιλατες? Να πεις στη γνωστη σου Τζενη αμα την ενδιαφερει και να κανουμε 1,5 ωριτσα να το ευχαριστηθουμε?


Link to comment
Share on other sites

Οκ Άφρο θα το έχουμε υπόψην μας αν και πλέον νομίζω είδαμε πολλά για φέτος...

Το πιλάτες ειναι Τριτη στις 6 και Πέμπτη στις 5, εγώ αν δουλεύω προλάβαινω μονο της Τρίτης και την Πέμπτη κάνει η ίδια στις 6 ένα άλλο πιο δυνατό πρόγραμμα που ειναι πολύ καλό και μερικές φορές πάω σε αυτό. Διάδρομο έκανα πριν λίγους μήνες και με πέθανο το γόνατο οπου έχω θέμα και τον σταμάτησα.

Τζένη δεν έχουν σελίδα νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

αφροδιτακι εσεις που πατε κολυμβητηριο?

Να σου πω δεν θα ηταν κ ασχημη ιδεα.Θα την ρωτησω αν την βολευει γιατι μενει λιγο μακρυα απο μας. Αλλα κ τα ΣΚ αν καναμε μια χαρα θα ηταν!!

Αφροδιτακι εκει λιγο μετα απο σενα κ εγω ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...