Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Γαλα για παιδακια 3+


Gold

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Ξέρω ότι θα σας φανεί τρομακτικό-όπως κι εμένα στην αρχή, αλλά μήπως θα πρέπει να το ξανασκεφτείτε για το γάλα? Έχουν γίνει πολλές έρευνες από πανεπιστήμια εξωτερικού που δείχνουν ότι το γάλα απορροφάει το ασβέστιο από τα κόκκαλα, αν μπορείτε διαβάστε το βιβλίο του Μουρούτη.

Link to comment
Share on other sites

ουπς! δεν κατάλαβα ότι εννοούσες ποιο από τα φρέσκα! Μάλλον δεν υπάρχουν σκόνες και εβαπορέ για πάνω από 3!

Για το εβόλ που είναι του Βόλου τι λέτε; Κι αυτό μικρή παραγωγή έχει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξέρω ότι θα σας φανεί τρομακτικό-όπως κι εμένα στην αρχή, αλλά μήπως θα πρέπει να το ξανασκεφτείτε για το γάλα? Έχουν γίνει πολλές έρευνες από πανεπιστήμια εξωτερικού που δείχνουν ότι το γάλα απορροφάει το ασβέστιο από τα κόκκαλα, αν μπορείτε διαβάστε το βιβλίο του Μουρούτη.

Ποπη μου τι εννοεις ακριβως? Δηλαδη αν σταματησουμε εντελως το γαλα δεν υπαρχει προβλημα? Εγω ηξερα πως το γαλα βοηθαει τα κοκκαλα γιατι τους δινει ασβεστιο.. Λαθος εκανα?

Κι εμεις παντως, δεν ειμαστε "φαν" του ειδους.. Ετσι, παρ΄ολο που ειμαστε σχεδον 9 μηνων μονο ξεκινησαμε -κατοπιν συννενοησης με τον παιδιατρο εννοειται- το φρεσκο (συγκεκριμενα το advance της Δελτα) και το πινει με μεγαλυτερη ευκολια απο τις σκονες (αλλα και παλι δεν τρελαινεται). Εχουμε φτασει σε ενα σταδιο ομως, που απο εκει που επινε με τα χιλια ζορια 30 ml (σκονη) να πινει γυρω στα 150 ml (φρεσκο).. Οποτε, αφου τα δοκιμασαμε ΟΛΑ, ειπαμε να κρατησουμε το φρεσκο και βλεποντας και κανοντας... :roll:


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παίρνουμε Γεωργικής Σχολής ή Κουκάκη, αλλά θέλουμε 2λ./ημέρα και έχουμε πρόβλημα, γιατί είναι ακριβά. Επίσης, τους αρέσει πολύ το γίδινο Ερίφι που βρίσκουμε στο Κόσμος, αλλά είναι πανάκριβο.

Link to comment
Share on other sites

Eμεις παιρνουμε Ολυμπος ή Εβολ, και αν βρω, αγοραζω τα βιολογικα τους. Εχω ακουσει κι εγω αυτα που λεγονται για το γαλα γενικα, διαφωνω ομως οτι απορροφαει ασβεστιο απο τα οστα. Εγω μεγαλωσα με αγελαδινο γαλα ως τα 10 μου χρονια, το λατρευω, πινω μεγαλες ποσοτητες, μου αρεσει πολυ και το κατσικισιο και το προβειο, και δεν ειχα ποτε προβλημα ασβεστιου, παρα το γεγονος οτι ειμαι πολυ ψηλη.


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


όλυμπος και εβόλ αλλά και το κοινό της δέλτα σύμφωνα με την greenpeace και τους ελέγχους που έχουν γίνει είναι καλό γάλα.

το εβόλ έχει θέμα με το καπάκι ...α και τώρα μέχρι και το εβόλ έβγαλε βιολογιλό γάλα(με καπάκι αυτή τη φορά)

αυτά...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...