Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

Γειά σας μανούλες του πιο ζεστού καλοκαιρινού μήνα!

Ειμαι υποψηφια μαμα διδυμων και διανύω την 7η εβδομάδα. Ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη μου, η πρωτη μου σταματησε στις 14 εβδομαδες πριν 6 μήνες.

Εύχομαι για ολες μας ασυννέφιαστες και τελειώμηνες εγκυμοσύνες και με τη βοηθεια του Θεού να είμαστε γερές και να κρατήσουμε ακόμα πιο γερά παιδάκια στα χέρια μας.

Καλωσήρθες Karmaki και με το καλό! Θα σε προσθέσω στο πινακάκι μας! Αν ξέρεις ΠΗΤ, πες την μας αν θες να τη σημειώσουμε! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυγουστιάτικα μπεμπάκια 2017!!! Με το καλό!!!

Ritsalondon: ΠΗΤ 1/8

Rosali: ΠΗΤ 2/8

Moustokoulouro: ΠΗΤ 2/8

Titin: ΠΗΤ 8/8

Miss marple: ΠΗΤ ???

Xaroumenh mama: ΠΗΤ ???

Nini8492: ΠΗΤ ???

Βαλεντίνα30: ΠΗΤ ???

Karmaki: ΠΗΤ ???


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Βρε τωρα οκ για μετα λεω! Τωρα ακομα ειναι νωρις.

Με καθυσηχασε και η μαια της γιατρου. Για να δουμε...

εε πιστευω απο τον απριλιο και μετα πρωτα ο θεος να ξεκινησω της αναρρωτικες..!!!! για το αιματακι που ειοδες και εγω πιστευω δεν ειναι τιποτα το σοβαρο στο πρωτο τρημινο δεν τους ανοισυχει ιδιαιτερα τους γιατρους αν δεν συντρεχει καποιος ποιο σοβαρος λογος.!!! ολα καλα λοιπων χαλαρωσε και απολαυσε το!!!!!

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μανούλες του πιο ζεστού καλοκαιρινού μήνα!

Ειμαι υποψηφια μαμα διδυμων και διανύω την 7η εβδομάδα. Ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη μου, η πρωτη μου σταματησε στις 14 εβδομαδες πριν 6 μήνες.

Εύχομαι για ολες μας ασυννέφιαστες και τελειώμηνες εγκυμοσύνες και με τη βοηθεια του Θεού να είμαστε γερές και να κρατήσουμε ακόμα πιο γερά παιδάκια στα χέρια μας.

καλος ηρθες μια χαρουμενη και τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις..!!!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες Karmaki και με το καλό! Θα σε προσθέσω στο πινακάκι μας! Αν ξέρεις ΠΗΤ, πες την μας αν θες να τη σημειώσουμε! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!

Σας ευχαριστώ πολύ!Μακάρι να μου φέρει πολύ γούρι το πινακάκι !!!! Πητ Θεού θέλοντος είναι στις 9 Αυγούστου. (Δεν σκέφτομαι από τώρα προωρότητες κλπ) :) :) :)


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θελω να πιστευω με την προγεστερονη θα ηρεμησει. Σταματησα να σηκωνω και το παιδι για να δουμε. ευτυχως εχω τον αντρα μου σπιτι αυτες τις μερες. Να δω μετα τι θα κανω.

Πωπω εμεις φοβομασταν μην ειχαμε διδυμα. Ενω στο πρωτο ελεγε ο αντρας μου μακαρι να ναι να ξεμπερδευουμε με γεννες κτλ.

Τα υπολοιπα κοριτσια που χαθηκαν;


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Θελω να πιστευω με την προγεστερονη θα ηρεμησει. Σταματησα να σηκωνω και το παιδι για να δουμε. ευτυχως εχω τον αντρα μου σπιτι αυτες τις μερες. Να δω μετα τι θα κανω.

Πωπω εμεις φοβομασταν μην ειχαμε διδυμα. Ενω στο πρωτο ελεγε ο αντρας μου μακαρι να ναι να ξεμπερδευουμε με γεννες κτλ.

Τα υπολοιπα κοριτσια που χαθηκαν;

Έχεις καφέ υγράκια; Και εγω απο την πρωτη στιγμη. Παίρνω ογκους προγεστερονης, υποθετα, χάπια, 2 ειδων ενέσεις αλλα δεν μου εχει σταματτήσει παρολο που ειμαι σχεδον συνεχεια ξαπλωμενη. Πφφφφφφφφφφ


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !!!

Είμαι 30 χρόνων Κ είναι η Τρίτη μου εγκυμοσύνη που ελπίζω να είναι επιτυχής . Είμαι μόλις 5 βδομσδων Κ 2 ημερών . Έχω στο ιστορικό μου μια παλινδρόμη στις 10 βδομάδες Κ μια διακοπή κύησης σε πολυυυυυ προχωρημένη εγκυμοσύνη λόγω συνδρόμου . Δεν είμαι λοιπόν καθόλου ήρεμη ούτε πολύ Τρις ευτυχισμένη αλλά αντίθετα πολύ αγχωμένη . Η τωρινή εγκυμοσύνη ξεκίνησε με χορισκερ που υπέρ διπλασιάζονται ο υπέρηχος τη Παρακευή Κ επόμενο ραντεβού τη Πέμπτη . Έχω ήδη ροζ υγρά λίγα μια δυο βλέννες τη μέρα Κ παίρνω φυσικά προγεδτερονη .

Η πητ είναι 18/8


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !!!

Είμαι 30 χρόνων Κ είναι η Τρίτη μου εγκυμοσύνη που ελπίζω να είναι επιτυχής . Είμαι μόλις 5 βδομσδων Κ 2 ημερών . Έχω στο ιστορικό μου μια παλινδρόμη στις 10 βδομάδες Κ μια διακοπή κύησης σε πολυυυυυ προχωρημένη εγκυμοσύνη λόγω συνδρόμου . Δεν είμαι λοιπόν καθόλου ήρεμη ούτε πολύ Τρις ευτυχισμένη αλλά αντίθετα πολύ αγχωμένη . Η τωρινή εγκυμοσύνη ξεκίνησε με χορισκερ που υπέρ διπλασιάζονται ο υπέρηχος τη Παρακευή Κ επόμενο ραντεβού τη Πέμπτη . Έχω ήδη ροζ υγρά λίγα μια δυο βλέννες τη μέρα Κ παίρνω φυσικά προγεδτερονη .

Η πητ είναι 18/8

Να ξερες πως σε καταλαβαινω...οπως εγραψα και εγω πιο πανω η πρωτη μου εγκυμοσυνη διεκοπη στις 14 εβδομαδες και παρακαλαω αυτη τη φορα να ειναι τυχερη και να γεμισει η αγκαλια μας με ευτυχια. Και εγω φοβαμαι και δεν μπορω να χαρω.

Ομως με δυναμη, ψυχικη ηρεμία και πίστη όλα θα πάνε καλα!θα τα καταφέρουμε!

💪💪💪💪💪


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Να ξερες πως σε καταλαβαινω...οπως εγραψα και εγω πιο πανω η πρωτη μου εγκυμοσυνη διεκοπη στις 14 εβδομαδες και παρακαλαω αυτη τη φορα να ειναι τυχερη και να γεμισει η αγκαλια μας με ευτυχια. Και εγω φοβαμαι και δεν μπορω να χαρω.

Ομως με δυναμη, ψυχικη ηρεμία και πίστη όλα θα πάνε καλα!θα τα καταφέρουμε!

💪💪💪💪💪

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια !!

Καταλαβαίνω θα είσαι Κ εσυ Φούλ άγχος ! Εσένα σταμάτησε η καρδιά η ήταν διακοπή κύησης για ιατρικούς λόγους ; μην σε βαραίνω Κ συγγνώμη που σε ρωτώ .

Πάντως μακάρι να είναι τώρα το τυχερό μας . Πολύ φοβάμαι όμως με αυτά τα ροζ ουφφφφφφφφ! Θα δείξει !!

Α!! Πρώτα ο θεός θα γεννήσω Ιασω

Εσείς ;;


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια !!

Καταλαβαίνω θα είσαι Κ εσυ Φούλ άγχος ! Εσένα σταμάτησε η καρδιά η ήταν διακοπή κύησης για ιατρικούς λόγους ; μην σε βαραίνω Κ συγγνώμη που σε ρωτώ .

Πάντως μακάρι να είναι τώρα το τυχερό μας . Πολύ φοβάμαι όμως με αυτά τα ροζ ουφφφφφφφφ! Θα δείξει !!

Α!! Πρώτα ο θεός θα γεννήσω Ιασω

Εσείς ;;

Ναι !! Φουλ άγχος όμως προσπαθώ να μην με καταβάλει. Δεν εχω προβλημα να απαντησω στην ερωτηση σου!ειχαμε προωρη ρηξη υμένων, σπασαν τα νερα δηλαδη.

Εμείς μένουμε Αγγλία, και είμαστε από κύπρο. Οποτε αν όλα πάνε καλά θα πάμε νωρίτερα στα πάτρια εδάφη ωστε να γεννήσουμε εκεί κοντα στις οικογένειες μας.

Ας ελπισουμε βημα βημα να περναμε καλα τις εβδομαδες και να εχουμε μόνο ευχάριστα!!!


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Ναι !! Φουλ άγχος όμως προσπαθώ να μην με καταβάλει. Δεν εχω προβλημα να απαντησω στην ερωτηση σου!ειχαμε προωρη ρηξη υμένων, σπασαν τα νερα δηλαδη.

Εμείς μένουμε Αγγλία, και είμαστε από κύπρο. Οποτε αν όλα πάνε καλά θα πάμε νωρίτερα στα πάτρια εδάφη ωστε να γεννήσουμε εκεί κοντα στις οικογένειες μας.

Ας ελπισουμε βημα βημα να περναμε καλα τις εβδομαδες και να εχουμε μόνο ευχάριστα!!!

Ωχ λυπάμαι παρά πολύ αλήθεια !! Πίστεψε με σε καταλαβαίνω Κ ειλικρινά εύχομαι να πάνε όλα τέλεια αυτή τη φορά ! !


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !!!

Είμαι 30 χρόνων Κ είναι η Τρίτη μου εγκυμοσύνη που ελπίζω να είναι επιτυχής . Είμαι μόλις 5 βδομσδων Κ 2 ημερών . Έχω στο ιστορικό μου μια παλινδρόμη στις 10 βδομάδες Κ μια διακοπή κύησης σε πολυυυυυ προχωρημένη εγκυμοσύνη λόγω συνδρόμου . Δεν είμαι λοιπόν καθόλου ήρεμη ούτε πολύ Τρις ευτυχισμένη αλλά αντίθετα πολύ αγχωμένη . Η τωρινή εγκυμοσύνη ξεκίνησε με χορισκερ που υπέρ διπλασιάζονται ο υπέρηχος τη Παρακευή Κ επόμενο ραντεβού τη Πέμπτη . Έχω ήδη ροζ υγρά λίγα μια δυο βλέννες τη μέρα Κ παίρνω φυσικά προγεδτερονη .

Η πητ είναι 18/8

καλοσορισες να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη και θα πανε ολα τελεια.....!!!!!!!!!!!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλως μας ηρθες! Ολα καλα θα πανε!

Εμενα σταματησαν τα καφε ευτυχως, κατι κανει η προγεστερονη. Ωστοσο αυριο θα παω για δουλεια. Το σκ δεν σακωσα καθολου τον μικρο, τα φορτωθηκε ολα ο αντρας μου.

Στο Ρεα με το καλο θα γεννησω.


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...