Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

Καλημέρα! Δεν ξέρω αν είναι της μόδας αλλά είναι μεγάλο και έχει πολλούς γιατρούς.. Εμένα είναι το μόνο μαιευτήριο που δε με βολεύει καθώς μένω βόρεια αλλά αφού είναι εκεί ο γιατρός μου δεν έχω άλλη επιλογή.. :?

Ισχύει αυτό που λένε ότι απ όταν ακούσεις καρδούλα μειώνονται πολύ οι πιθανότητες αποβολής?

Κοίτα, εγώ ξέρω ότι αν κλείσεις τις 12 εβδομάδες μειώνονται πολύ οι πιθανότητες αποβολής. Μια ξαδέρφη μου είχε ακούσει κανονικά καρδούλα και μετά από 2 εβδομάδες πήγε στο γιατρό και είχε παλλινδρομήσει, ήταν νεκρό. Έκαναν μετά εξέταση στα υπολείμματα της κύησης και διαπιστώθηκε ότι το μωρό είχε σύνδρομο Down. Πολλές φορές η φύση ξέρει καλύτερα από εμάς ποια εγκυμοσύνη πρέπει να προχωρήσει.

Υπομονή ας κάνουμε και το σταυρό μας να πάνε όλα καλά και θα περάσουν οι 12 εβδομάδες. Πού θα πάει!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μουστοκουλουρο λες να γεννησουμε μαζι; χαχα

Ανυπομονω να ακουσω τη καρδουλα και εγω.

Απο συμπτωματα ξεκινησαν οι ναυτιες... φερανε και καουρες για παρεα. Προσπαθω να κανω και διατροφη γιατι στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα σακχαρο.

Δεν αποκλειεται να γεννήσουμε μαζι! Έχουμε μόνο μια βδομάδα διαφορά και θα μείνουμε και καποιες μέρες μέσα..

Θα είμαστε σε επικοινωνία ώστε να γνωριστούμε αν συμπέσουνε οι γέννες μας..χιχι


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, εγώ ξέρω ότι αν κλείσεις τις 12 εβδομάδες μειώνονται πολύ οι πιθανότητες αποβολής. Μια ξαδέρφη μου είχε ακούσει κανονικά καρδούλα και μετά από 2 εβδομάδες πήγε στο γιατρό και είχε παλλινδρομήσει, ήταν νεκρό. Έκαναν μετά εξέταση στα υπολείμματα της κύησης και διαπιστώθηκε ότι το μωρό είχε σύνδρομο Down. Πολλές φορές η φύση ξέρει καλύτερα από εμάς ποια εγκυμοσύνη πρέπει να προχωρήσει.

Υπομονή ας κάνουμε και το σταυρό μας να πάνε όλα καλά και θα περάσουν οι 12 εβδομάδες. Πού θα πάει!

πωωωω... εχουμε ακόμα 4μιση εβδομαδες.. Πως θα περάσουν Χριστέ μου???:|:neutral::|:neutral:


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

πωωωω... εχουμε ακόμα 4μιση εβδομαδες.. Πως θα περάσουν Χριστέ μου???:|:neutral::|:neutral:

Ένα μήνα δηλαδή περίπου. Ας διατηρούμαστε ξεκούραστες και καλοδιάθετες. Να μη σκεφτόμαστε αρνητικά. Είναι και οι γιορτές τώρα και θα περάσουν πιο γρήγορα οι μέρες πιστεύω.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε σαν να μου φενεται πως ξεκινησαν σιγα σιγα να μου μυριζουν ολα ασχημα θελω να πιστευω πως δε θα ειναι το ιδιο οπως την πρωτη φορα..!!! τωρα για το ποσο ξεκουραστη θα μεινω ειναι κατι που δε το βλεπω γιατι ξεκιναει το εωρταστικο ωραριο και δουλευω σε παρκιν τρεχω πανω κατω και μπενοβγενω μεσα στα αυτοκινητα..!!! ευχομαι παντως ολα να κυλησουν νορμαλ..!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πραγματικα εμεινε κανεις για να το πειτε;;; χαχαχα

Εχει ωραια δωματια και αρκετα καλο προσωπικο. Ειχα μεινει ικανοποιηνενη. Ειχες κσι ησυχια εκει που γενναγες. Ουτως η αλλως ειμαι πολυ κοντα κσι ειναι και η γιατρος μου εκει.

Στο Ελενα γεννησε κσι τα 2 η νυφη μου. Ο γιατρος της μας τα χαλασε λιγο. Ωραια τα μονοκλινα και πολυ οικονομικα.

Απο φαγητα πολλα μου μυριζουν ασχημα.


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Χαρουμενη μαμα δυσκολη η δουλεια σου!

Στη δουλεια ακομα δεν το ειπα. Πρεπει να βρω το θαρρος, ργω που χτυπιομουν οτι δεν θελω δευτερο.... και το λαχταρω τελικα τοσο πολυ.

Σημερα εχω και εγω ελαφρια καφε. Πολυ λιγα ισα ισα δλδ. Αυριο θα παρω την γιατρο.


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια και καλο σαββατοκυριακο να εχουμε αν και εγω δουλευω λογο εωρταστικου ωραριου αλλα δε πειραζει κανω και επιδερμιδα αυτες τις μερες εξω με το κρυο.....


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χαρουμενη μαμα χαρα στο κουραγιο σου! Με τετοιο κρυο εξω! Πως θα δουλευεις με την κοιλια τουρλα?

Εμενα με κρεβατωσε και προγεστερονη πρωι βραδυ να σταματησουν τα καφε.


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

εε ενταξει η κιλια ακομα δεν φενετε σχεδων καθολου αν και μου φενετε πως εχει πριστει λιγο ποιο πολυ απο την πρωτη εγκυμοσυνη...!!! καλη αναρρωση σου ευχομαι..!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πραγματικα εμεινε κανεις για να το πειτε;;; χαχαχα

Εχει ωραια δωματια και αρκετα καλο προσωπικο. Ειχα μεινει ικανοποιηνενη. Ειχες κσι ησυχια εκει που γενναγες. Ουτως η αλλως ειμαι πολυ κοντα κσι ειναι και η γιατρος μου εκει.

Στο Ελενα γεννησε κσι τα 2 η νυφη μου. Ο γιατρος της μας τα χαλασε λιγο. Ωραια τα μονοκλινα και πολυ οικονομικα.

Απο φαγητα πολλα μου μυριζουν ασχημα.

Α για πες. Με ενδιαφερει και παντα ρωταω αν καποια εχει γεννησει στο Ελενα. Γεννησε φυσιολογικα η με καισαρικη; Ποιο γιατρο ειχε και γιατι λες οτι σας τα χαλασε; Στο οικονομικο; Εγω την πρωτη φορα ειχα τον Αλεξατο αλλα συνταξιοδοτηθηκε και τωρα ειμαι στον Σουλο.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μανούλες του πιο ζεστού καλοκαιρινού μήνα!

Ειμαι υποψηφια μαμα διδυμων και διανύω την 7η εβδομάδα. Ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη μου, η πρωτη μου σταματησε στις 14 εβδομαδες πριν 6 μήνες.

Εύχομαι για ολες μας ασυννέφιαστες και τελειώμηνες εγκυμοσύνες και με τη βοηθεια του Θεού να είμαστε γερές και να κρατήσουμε ακόμα πιο γερά παιδάκια στα χέρια μας.


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Γεννησε και τα 2 φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο. Στο πρωτο ζητησε αλλα της ειπαν οτι δεν θα συνεργαζεται και γεννησε μονη της. Δεν θα πω ονομα γτ ζητησε φακελακι. Στο πρωτο 1200 τα εδωσαν. Γεννησε μετα και η αδερφη της οπου του εδωσε 500 μονο. Μετα ξαναγεννησε η αδερφη της οπου του εδωσε 200 και τους εκανε ολοκληρο θεμα για μηνες,μεχρι και στην νυφη μου ειπε οτι ειχαν εκκρεμοτητα οικονομικη. Οταν ηρθε σχεδον ο καιρος της γεννας του εκανε κουβεντα οτι λογω ανεργιας δεν μπορει τοσα πολλα οσο στο πρωτο. Της ειπε αν πεσει στην βαρδια του τπτ και αν οχι κσι τον καλεσει τοτε 800. Με τα πολλα την πιασαν πονοι και με το που πηγε, ο γιατρος μολις σχολασε, τον καλεσε το νοσοκομειο ομως και γυρισε. Εκανε 5 λεπτα να γεννησει, ηταν με 10 διαστολη. Δεν τους ζητησε κατι δωσαν οτι ηθελαν.

Επιμενουν με τον θηλασμο πολυ.

Καλως μας ηρθες!με το καλο τα μπεμπακια!!!!


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεννησε και τα 2 φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο. Στο πρωτο ζητησε αλλα της ειπαν οτι δεν θα συνεργαζεται και γεννησε μονη της. Δεν θα πω ονομα γτ ζητησε φακελακι. Στο πρωτο 1200 τα εδωσαν. Γεννησε μετα και η αδερφη της οπου του εδωσε 500 μονο. Μετα ξαναγεννησε η αδερφη της οπου του εδωσε 200 και τους εκανε ολοκληρο θεμα για μηνες,μεχρι και στην νυφη μου ειπε οτι ειχαν εκκρεμοτητα οικονομικη. Οταν ηρθε σχεδον ο καιρος της γεννας του εκανε κουβεντα οτι λογω ανεργιας δεν μπορει τοσα πολλα οσο στο πρωτο. Της ειπε αν πεσει στην βαρδια του τπτ και αν οχι κσι τον καλεσει τοτε 800. Με τα πολλα την πιασαν πονοι και με το που πηγε, ο γιατρος μολις σχολασε, τον καλεσε το νοσοκομειο ομως και γυρισε. Εκανε 5 λεπτα να γεννησει, ηταν με 10 διαστολη. Δεν τους ζητησε κατι δωσαν οτι ηθελαν.

Επιμενουν με τον θηλασμο πολυ.

Καλως μας ηρθες!με το καλο τα μπεμπακια!!!!

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Εγώ αυτό που θέλω είναι να μην κάνω με τίποτα καισαρική! Δεν τη θέλω καθόλου! Δεν ξέρω γιατί, την έχω πάρει με κακό μάτι. Στο πρώτο γέννησα φυσιολογικά κι εγώ χωρίς επισκληρίδιο, αλλά έλα που πήρε σύνταξη! Να δούμε τώρα τι θα γίνει...


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...