Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! ευχαριστώ πολύ για το καλοσωρισμα.Rosali τι όμορφος και μαγικός ήχος! Με το καλό και η αυχενική τώρα.μη σε αγχωνει.ειναι ένας ωραίος υπέρηχος που χορταινεις μωρο.που όντως το ζουζουνι σου μοιάζει πια με μωράκι.εγω από υπολογισμούς δικούς μου θα την κάνω γύρω στις 10/2 αν όλα πάνε καλά.σε 2 εβδομάδες που έχω γιατρό θα ξέρω περισσότερα.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπραβο ροζαλι χερομαι παρα πολυ..!!!και δε χρειαζεται να σε ανχωνει καθολου η αυχενικη ολα θα πανε τελεια..!!! εμεις την δευτερα εχουμε τον πρωτο μας υπερηχο και δεν ξερω αν θα καταφερουμε να ακουσουμε τοτε καρδουλα η αν θα δουμε μονο σακο..!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ, ωραία! Με το καλό κι εσείς, κορίτσια! Εγώ τελικά έκλεισα αυχενική για 18/1. Άντε να περάσει αυτό το πρώτο τρίμηνο που είναι πιο επίφοβο για να απολαύσουμε τις εγκυμοσύνες μας!

Να μας πείτε οπωσδήποτε πώς τα πήγατε με τους υπερήχους όταν τους κάνετε!

Πού είναι οι γιατροί σας, αν επιτρέπεται; Πού σκέφτεστε να γεννήσετε με το καλό;


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω θα γεννησω σε μια κληνικη εδω στα χανια πρωτα ο θεος..!!!εμενα ο γιατρος μου κανει την αυχενικη διαφανια αποτι θυμαμαι και απο το πρωτο μου παιδι αρα οταν θα εχουμε ραντευου και θα ειμαι στις βδομαδες που πρεπει να γινει θα μου την κανει τοτε..!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια! Πηγαμε τη Δευτέρα και ξανακούσαμε καρδούλα.. Ημουν 6 εβδ και 5 ημερών.. όλα καλά φαίνονται είπε ο γιατρός.. Απο συμπτώματα έχω φοβερή νυστα το μεσημέρι και με τσούζουν οι ρώγες μου.. Ε και λίγες ζαλάδες που και που.. Εμμετό δεν έχω κάνει κανέναν ευτυχως..

Εγω πρωτα ο θεός γεννάω στο Ρέα.. Εκεί είναι ο γιατρός μου..


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Μουστοκουλουρο λες να γεννησουμε μαζι; χαχα

Ανυπομονω να ακουσω τη καρδουλα και εγω.

Απο συμπτωματα ξεκινησαν οι ναυτιες... φερανε και καουρες για παρεα. Προσπαθω να κανω και διατροφη γιατι στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα σακχαρο.


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

ποτε σου ξεκινησαν οι ναυτιες τιτιν;;;; εγω ακομα δεν εχω κανενα συμπτωμα μονο που νομιζω πως μου εχει ανοιξει η ορεξη σε συγκριση με την προηγουμενη εγκυμοσυνη που απο την αρχη ολα μυριζανε χαλια ειχα ναυτιες και καουρες μεχρι και το τελος της εγκυμοσυνης μου !! εμεις δε το εχουμε ανακοινωσει ακομα περιμενουμε να κανουμε τον πρωτο υπερυχω πρωτα ο θεος και θα το πουμε μετα..!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ηθελα να σας ρωτησω το εχετε ανακοινωσει ;

Καλημέρα σε όλες!

Εγώ ήθελα να το ανακοινώσω στους δικούς μας από την πρώτη στιγμή που είδα το θετικό τεστ (δηλαδή το Νοέμβριο), όμως ο άντρας μου ήθελε να το ανακοινώσουμε τα Χριστούγεννα! Αν είναι δυνατόν! Τέλος πάντων, επειδή επέμενε συμφωνησα, αλλά το είπα κρυφά στους γονείς και στις αδελφές μου (το έμαθαν και οι γαμπροί μου, βέβαια) και τους είπα να προσέξουν να μην τους ξεφύγει τίποτα στον άντρα μου. Και μετά, επειδή αγαπώ πολύ την πεθερά μου, το είπα και σε αυτήν και της είπα να μην πει τίποτα. Επίσης, το ξέρει ο αδελφός του άντρα μου με τη γυναίκα του και μάλλον η πεθερά μου το έχει πει και στην αδελφή του άντρα μου και στον άντρα της. Έτσι έχω καταλάβει τουλάχιστον.

Στη δουλειά το έχω πει γιατί όταν γύρισα ήθελαν να με μετακινήσουν, αλλά μόλις έμαθαν ότι είμαι πάλι έγκυος άλλαξαν γνώμη.

Συμπέρασμα: Όλοι το ξέρουν, αλλά ο άντρας μου νομίζει ότι δεν το ξέρει κανείς.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια! Πηγαμε τη Δευτέρα και ξανακούσαμε καρδούλα.. Ημουν 6 εβδ και 5 ημερών.. όλα καλά φαίνονται είπε ο γιατρός.. Απο συμπτώματα έχω φοβερή νυστα το μεσημέρι και με τσούζουν οι ρώγες μου.. Ε και λίγες ζαλάδες που και που.. Εμμετό δεν έχω κάνει κανέναν ευτυχως..

Εγω πρωτα ο θεός γεννάω στο Ρέα.. Εκεί είναι ο γιατρός μου..

Κι εγώ νυστάζω όλη μέρα, αλλά με τον μικρό και τόσες δουλειές δεν το συζητάμε να κοιμηθώ!

Βρε κορίτσια, έτρωγα πάντα πολύ υγιεινά (κεφίρ, γιαούρτια κλπ) και τώρα με έχει πιάσει μια αηδία και για το κεφίρ και για τα γιαούρτια! Και ενώ έλεγα δεν πειράζει, θα κάνω υπομονή, χθες ήταν το αποκορύφωμα, γιατί έφαγα ένα γιαούρτι, μου τάραξε το στομάχι και είχα όλη τη μέρα αναγούλες και τάση για εμετό. Μόνο γλυκά λιγουρεύομαι, αλλά μου ανεβαίνει το ζάχαρο και δε μπορώ να τρώω. Είπα πάντως χθες τέλος το γιαούρτι και το κεφίρ. Δε μπορώ άλλο.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Άρα μόνο εγώ είμαι μέχρι στιγμής σε δημόσιο, στο Έλενα.

Το Ρέα είναι πολύ της μόδας τελευταία. Είναι και ωραίο βέβαια. Δεν ξέρω για τα δωμάτια, αλλά μια φορά που είχα πάει για κάτι εξετάσεις, μου άρεσε πολύ το ισόγειο. Ήταν πολύ όμορφο.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Άρα μόνο εγώ είμαι μέχρι στιγμής σε δημόσιο, στο Έλενα.

Το Ρέα είναι πολύ της μόδας τελευταία. Είναι και ωραίο βέβαια. Δεν ξέρω για τα δωμάτια, αλλά μια φορά που είχα πάει για κάτι εξετάσεις, μου άρεσε πολύ το ισόγειο. Ήταν πολύ όμορφο.

Καλημέρα! Δεν ξέρω αν είναι της μόδας αλλά είναι μεγάλο και έχει πολλούς γιατρούς.. Εμένα είναι το μόνο μαιευτήριο που δε με βολεύει καθώς μένω βόρεια αλλά αφού είναι εκεί ο γιατρός μου δεν έχω άλλη επιλογή.. :?

Ισχύει αυτό που λένε ότι απ όταν ακούσεις καρδούλα μειώνονται πολύ οι πιθανότητες αποβολής?


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...