Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

1 minute ago, Titin said:

Εμενα η πεθερα μεχρι να γεννησω δεν ανακατευοταν πουθενα. Πεταγε κατι κατα καιρους αλλα δεν εδινα σημασια. Της τα ξεκοβε και ο αντρας μου δεν ειχε περιθωρια πολλα. Μετα το μωρο ομως... Οχι οτι ανακατευεται, κατι θα πεταξει αλλα το χειροτερο ειναι πως ειναι υπερ-υπερ προστατευτικη με το μικρο. Μην τυχον και κλαψει... αγκαλια! Μην πεσει! οταν μαθαινε να περπαταει...

Μια μερα την πετυχα να φτιαχνει μπιμπερο με το καυτο νερο και να κραταει το μωρο, ο μικρος τοτε μολις σαραντησε! Να κρεμεται το παιδι,κεφαλι κτλ φρικαρα! Η δικαιολογια της εκλαιγε! να νομιζει η γειτονια οτι το βασανιζω;;; Αλλο σκηνικο, βγηκαμε για φαγητο απογευμα και η πεθερα εμεινε με το μωρο. Γυρναμε και την βρικσουμε να κλαιει με το μωρο επειδη δεν ηρεμουσε... Και ποσα αλλα! Τεσπα για βρεφος δεν κανει, για πιο μεγαλο παιδι οκ. 

 

Για να καταλάβω... Έκλαιγε επειδή έκλαιγε το μωρό??? χαχαχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Karmaki said:

Ναι, μπορει ! Γιους εχει ! :)

Γι αυτο!!!!!!!!! Προφανώς σε βλέπει σαν κόρη. .Εχω ακούσε ότι οι πεθερές με γιους και όχι κόρη είναι καλυτερες περιπτώσεις.. Οταν υπάρχει και κουνιάδα επιδεινώνεται η κατάσταση!


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Rosali είπε:

Ναι, είμαι πολύ τυχερή. Γι' αυτό θέλω πολύ να βγάλω το όνομα της σε κάποιο από τα παιδιά μου. Αν δεν τη βγάλουμε στο δεύτερο, ελπίζω να τη βγάλουμε στο τρίτο.

Αν ειναι ετσι τοτε της αξίζει..

Εγω εβγαλα του πεθερού αλλα ειχε ωραιο όνομα οποτε δεν εδωσα βάση..Τωρα αυτη αν ειναι κοριτσι συνέχεια μου πετάει οτι δεν θα ανακατευτεί κ οτι δεν χρειαζεται να βγάλουμε το όνομα της λες κ την ρωτήσαμε...κ οταν της ανακοίνωσα οτι θα βγάλω αλλο ε αυτο  ηταν μουτρωσε κ αρχισε τα δικα της.

15 minutes ago, Rosali είπε:

 

 


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 minutes ago, moustokoulouro said:

Α πήρες φόρα εσύ...χαχαχαχα...

Χαρά στο κουράγιο σου που σκέφτεσαι και τρίτο..

Εμείς μέχρι δεύτερο λέμε γιατί δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει και γιατί κάποια πράγματα δε θέλουμε να κοπούν, που θα κοπούν αν κάνουμε 3 παιδιά..

Έξοδοι, διακοπές κτλ.. δεν θα βγαίνουμε μάνα μου.... Μπράβο σου πάντως!

 

Ναι! Το όνειρό μου είναι να αποκτήσω τέσσερα! Και αν είχα και πέμπτο δεν θα με χάλαγε, αλλά ξέρω ότι ηλικιακά μάλλον δεν με παίρνει. Για 3ο το θέλει και ο άντρας μου και τον έχω πείσει κατά 60% (θεωρώ) και για το 4ο. Αλλά μέχρι το τέταρτο έχω χρόνο να τον πείσω κι άλλο. Δεν μας πειράζει αν θα κόψουμε εξόδους κλπ. Ούτως ή άλλως σπάνια βγαίνουμε. Και για διακοπές έχουμε πολύ ωραία χωριά, εκεί που άλλοι πληρώνουν, οπότε πάλι δεν μας πολυνοιάζει.

17 minutes ago, Titin said:

Γενικα εχω πολλα μαζεμενα για την πεθερα.. Αν μπορουσα δεν θα την αφηνα να κραταει το παιδι. 

Εμένα δε μου φαίνεται τόσο κακή (μιλάω βέβαια χωρίς να την γνωρίζω και σίγουρα μπορεί να κάνω λάθος), μάλλον είναι λιγάκι υπερβολική στις αντιδράσεις της. Κάτι τέτοια υπερβολικά έκανε στην αρχή και η μάνα μου και της φώναζα. Πιστεύω ότι με τον καιρό θα στρώσει κι αυτή. Σαν εσένα αποκλείεται να φροντίζει το παιδί (κανείς δεν είναι σαν τη μαμά), αλλά πιστεύω ότι στα βασικά θα είναι εντάξει. Δεν θα αδιαφορεί για το παιδί.

  • Μου αρέσει 1

My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, moustokoulouro είπε:

Για να καταλάβω... Έκλαιγε επειδή έκλαιγε το μωρό??? χαχαχαχαχαχα

Ναι ! Ειχε κανει λαθος στην πιπιλα του μπιμπερο, ενω της το ειχαμε τονισει ποια θα βαλει, και ο μικρος πεινουσε ενα 3ωρο και λογικο να ειχε σπαραξει στο κλαμμα.... Ενα ρημαδοτηλεφωνο δεν πηρε....

Just now, Rosali είπε:

Ναι! Το όνειρό μου είναι να αποκτήσω τέσσερα! Και αν είχα και πέμπτο δεν θα με χάλαγε, αλλά ξέρω ότι ηλικιακά μάλλον δεν με παίρνει. Για 3ο το θέλει και ο άντρας μου και τον έχω πείσει κατά 60% (θεωρώ) και για το 4ο. Αλλά μέχρι το τέταρτο έχω χρόνο να τον πείσω κι άλλο. Δεν μας πειράζει αν θα κόψουμε εξόδους κλπ. Ούτως ή άλλως σπάνια βγαίνουμε. Και για διακοπές έχουμε πολύ ωραία χωριά, εκεί που άλλοι πληρώνουν, οπότε πάλι δεν μας πολυνοιάζει.

Εμένα δε μου φαίνεται τόσο κακή (μιλάω βέβαια χωρίς να την γνωρίζω και σίγουρα μπορεί να κάνω λάθος), μάλλον είναι λιγάκι υπερβολική στις αντιδράσεις της. Κάτι τέτοια υπερβολικά έκανε στην αρχή και η μάνα μου και της φώναζα. Πιστεύω ότι με τον καιρό θα στρώσει κι αυτή. Σαν εσένα αποκλείεται να φροντίζει το παιδί (κανείς δεν είναι σαν τη μαμά), αλλά πιστεύω ότι στα βασικά θα είναι εντάξει. Δεν θα αδιαφορεί για το παιδί.

Δεν αδιαφορει σιγουρα αλλα αλλες φορες υπερβολικη και αλλες δεν το σκεφτεται. Ειχε δωσει να πιπιλαει μια κρεμα σωματο το βαζακι για να τον αλλαξει πανα... Λεω ή θα μας ειναι υπερβολλικη η θα το δηλητηριασει! Ενταξει μετα εστρωσε. 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Εμείς στο όνομα είμαστε παραδοσιακοί! Το πρώτο πήρε του πεθερού μου που δεν ζει οπότε το δεύτερο η της μητέρας μου η του πατέρα μου ανάλογα το φύλο! ( Με τη πεθερά μου τη βλέπουμε τρεις φορές τον χρόνο το πολύ οπότε δεν έχουμε σχέσεις). Στο πρώτο είχαμε χρόνο για ψάξιμο τώρα έχω βγάλει κάρτα στα ορκεστρα - πρεμαμαν κ ότι χρειαστώ θα το πάρω από εκεί. Άντε να πάω κ μέχρι το τζάμπο! Δεν είμαι για πολλά τρεξίματα! Εγώ κούνια είχα πάρει από τα motherbaby κ γενικά τα περισσότερα τα έχουμε ευτυχώς. Για ρούχα θα δείξει!! Για μπιμπερο δεν έχω ιδέα θήλαζα κ σπάνια έπαιρνε μέχρι 11 μηνών. Αλλά γενικά προτιμούσε τις θηλές καουτσουκ, τη σιλικόνη την έφτυνε. Μετά του κάνουν όλα!


url%5Dcbf47431c9.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Μανούλες από το κρύο και βροχερό (αλλά πάντα μαγικό) Λονδινάκι. 

Κάναμε και εμείς την αυχενική μας και είναι 2,1 αλλά μας είπε είναι καλό το ποσοστό ηλικιακά. Ακόμα όμως περιμένω τα αποτελέσματα από την αιματολογική εξέταση. 

Φύλο δεν μπορούσαν να δουν τότε και δεν άντεξα και κατέβηκα μια μέρα που ήμουν στη δουλειά στο fetal medicine και τους ζήτησα να μου κάνουν έναν υπέρηχο γιατί και καλά πονούσα και τελικά είδα το φύλο γιατί πέτυχα έλληνα γιατρό... Εντάξει μόνο που δεν κατουρήθηκα επάνω μου απο την χαρά μου!!! 

Σχετικά με τα ρούχα, έχω ήδη πάρει δύο παντελόνια από τα H&M διοτί η κοιλιά πλέον έχει αρχίσει και φαίνεται. +4 στα κιλά αλλά δεν με αγχώνουν καθόλου. Είχα ήδη απο πριν +5. Το μωρό να είναι καλά και μετά θα βρούμε τον τρόπο να τα χάσουμε.

Ωστόσο δεν ξέρω αν πρέπει να μείνω στο γκρούπ γιατί με τις μετρήσεις της αυχενικής το μωρό φαίνεται μεγαλύτερο και μου έδωσαν άλλη ΠΗΤ (28/7) αλλά έγώ περιμένω να το σιγουρέψω στην 20η εβδομάδα που θα κάνω τη β' επιπέδου. 

Πράγματα για το μωρό δεν θα πάρω ακόμα τίποτα. Ο αδερφός μου και ο αδερφός του συντρόφου μου πρόσφατα έκαναν αγοράκια οπότε ευελπιστώ όταν έρθουν να μας δουν στας Αγγλίας να μας φέρουν ό,τι μπορούν. Δεν έχουμε κανέναν εδώ να μας δώσει και τίποτα. 

Και ένα άλλο θέμα που θίχτηκε για το σεξ, ναι κάνουμε. Στην αρχή φοβόμουν αλλά το ξεπέρασα μετά τη 12η εβδομάδα που ηρέμησα με τις αναγούλες. 

Αυτό πάντως με τις ευαισθησίες.... κλαίω με το παραμικρό. όχι στη δουλειά ευτυχώς αλλά στα καλά καθούμενα θα βάλω τα κλάματα. Τελευταία φορά έβλεπα ένα βίντεο με ένα σκυλάκι που κυνηγούσε την ουρά του και άρχισα να κλαίιω!!! 

Κορίτσια μου μέχρι την άλλη φορα σας φιλώ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια! Βρε Ριτσάκι! Το φύλο δεν μας είπες! Να εικάσω από τα λεγόμενά σου ότι πρόκειται για αγοράκι; Συγχαρητήρια για την αυχενική σου και όλα καλά να σου πάνε!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 hours ago, ritsalondon είπε:

Καλησπέρα Μανούλες από το κρύο και βροχερό (αλλά πάντα μαγικό) Λονδινάκι. 

Κάναμε και εμείς την αυχενική μας και είναι 2,1 αλλά μας είπε είναι καλό το ποσοστό ηλικιακά. Ακόμα όμως περιμένω τα αποτελέσματα από την αιματολογική εξέταση. 

Φύλο δεν μπορούσαν να δουν τότε και δεν άντεξα και κατέβηκα μια μέρα που ήμουν στη δουλειά στο fetal medicine και τους ζήτησα να μου κάνουν έναν υπέρηχο γιατί και καλά πονούσα και τελικά είδα το φύλο γιατί πέτυχα έλληνα γιατρό... Εντάξει μόνο που δεν κατουρήθηκα επάνω μου απο την χαρά μου!!! 

Σχετικά με τα ρούχα, έχω ήδη πάρει δύο παντελόνια από τα H&M διοτί η κοιλιά πλέον έχει αρχίσει και φαίνεται. +4 στα κιλά αλλά δεν με αγχώνουν καθόλου. Είχα ήδη απο πριν +5. Το μωρό να είναι καλά και μετά θα βρούμε τον τρόπο να τα χάσουμε.

Ωστόσο δεν ξέρω αν πρέπει να μείνω στο γκρούπ γιατί με τις μετρήσεις της αυχενικής το μωρό φαίνεται μεγαλύτερο και μου έδωσαν άλλη ΠΗΤ (28/7) αλλά έγώ περιμένω να το σιγουρέψω στην 20η εβδομάδα που θα κάνω τη β' επιπέδου. 

Πράγματα για το μωρό δεν θα πάρω ακόμα τίποτα. Ο αδερφός μου και ο αδερφός του συντρόφου μου πρόσφατα έκαναν αγοράκια οπότε ευελπιστώ όταν έρθουν να μας δουν στας Αγγλίας να μας φέρουν ό,τι μπορούν. Δεν έχουμε κανέναν εδώ να μας δώσει και τίποτα. 

Και ένα άλλο θέμα που θίχτηκε για το σεξ, ναι κάνουμε. Στην αρχή φοβόμουν αλλά το ξεπέρασα μετά τη 12η εβδομάδα που ηρέμησα με τις αναγούλες. 

Αυτό πάντως με τις ευαισθησίες.... κλαίω με το παραμικρό. όχι στη δουλειά ευτυχώς αλλά στα καλά καθούμενα θα βάλω τα κλάματα. Τελευταία φορά έβλεπα ένα βίντεο με ένα σκυλάκι που κυνηγούσε την ουρά του και άρχισα να κλαίιω!!! 

Κορίτσια μου μέχρι την άλλη φορα σας φιλώ...

Συγχαρητηρια  Ριτσακι για την αυχενική σου! Μου λειπει το Λονδίνο :) Και τι τυχη να πηγαινεις για υπερήχους στο fetal medicine με ολους αυτους τους εξαιρετικους επιστημονες!!!Και εσυ μαλλον μανουλα ιουλιου λοιπον!Εγω δεν θα φυγω απο το γκρουπ ακομα γιατι ειναι πολυ νωρις, παρολο που εχω πητ αυγουστο  μου ειπε ο γυναικολογος πως τα διδυμα βγαινουν στις 34 με 37 εβδομαδες. Βεβαια μακαρι να ναι καλες οι συνθήκες χωρις απροοπτα και να μεινουν μεσα οσο παραπάνω γινεται!Προς το παρον δεν προτρεχω, Θα αφησω να φτανουμε πρωτα ο Θεος προς το τελος, να ξεκαθαρίσει το τοπίο και μετά η αποχώρηση :)  Οσο για το κλάμα μια από τα ίδια !! Φιλια στο πανέμορφο μουντο Λονδινο!

 

  • Μου αρέσει 1

FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Ritsa & karmaki ,μην αλλαξετε ομαδα,Και γω προφανως θα γεννησω 37 ΄38 εβδομαδα(εκει τα βγαζω συνηθως τα παιδια,φυσιολογικα) :cool::cool: Όλεςπανω κατω θα εχουμε αλλαγες!!

Λοιπον ας καλημερισω και γω μιας εχω να μπω μερες ,μπαινωβγαινω αλλα δεν εχω χρονο να κατσω!!Περασε το Α΄' Τριμηνο της ωραιας κοιμωμενης και τωρα ειμαι φουλ στην ενεργεια!!Πλυντηρια σκουπισμα μαγειρεμα γλυκα βολτες,ανακαταξη στις ντουλαπες!!Ειμαι ενα ζωντανο Red Bull!1+1 δωρο φυσικα!! :-P 

Ας σχολιασω και γω .Με τον αντρα μου ειμαστε παραδοσιακοι ,αλλα εχω μια εσανς φεμινισμου και το φρυδι το σηκωνω..Αααα το σηκωνω!!Το πρωτο μας ειναι της μαμας μου,Αγγελικη. το δευτερο της μαμας του ,Χρυσουλα, ε,το τριτο μπορει να τους τρελανουμε λιγο και να παμε στον Ολυμπο να το βαφτισουμε...Αρχελαο ας πουμε..Ειμαι στην αρχαιας ελλαδας!!χαχαχα.Πλακα κανω φυσικα ,γιατι γνωστο οτι ζουμε στην ελλαδα και αν δεν το βαλουμε στην κολυμπηθρα θα στεναχωρηθουν οι βασικοι.!!

Και αν ειναι κοριτσι Ιοκαστη ??..Δεν το χουμε ψαξει και πολυ πολυ ..Πιο πολυ με καιει που δεν εχω νονο γι αυτο το μωρο ακομα!!

 

Και ΟΣΟ για το γνωστο θεμα της Ελληνιδας πεθερας,επειδη ειμαι νυφη  πεθερας με τρεις γιους ,συν δυο συνυφαδας,εχω να πω ,αν δεν κοψεις τα πολλα πολλα απο την αρχη ,δλδ αυτα που δεν σου αρεσουν,δυσκολα,ο βασικος παιχτης ειναι ο αντρας .Εμενα η πεθερα μου ειναι ενα επαργυρο μπιμπελο ,για ολους ,κανεις δεν την στεναχωρει δεν κανει τιποτα ,ολοι πρεπει να ρωτανε και καλα την γνωμη της ,αλλα αν πιασει το τηλεφωνο ,δεν σε σωζει ουτε ο χαρος.Λογαριασε ομως χωρις την Θεσσαλονικια Παοκτσου τρελη νυφης της που δεν καταλαβαινω χριστο! Δεν κανω φασαρια,απλα ειμαι to the point ..μπαμ και κατω.!! ( η συγκεκριμμενη ειναι ικανη να χωρισει και τα τρια ζευγαρια.:shock::shock::shock:

Αλλα συγχαρητιρια στα κοριτσια που εχουν καλες σχεσεις ,ειναι πολυ σημαντικο κομματι ,και ακομα πιο σημαντικο που δεν φερνει τριβες στο ζευγαρι

 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (NKYE)Lilypie - (4Ura)Lilypie - (oz5q)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! 

Γιατι καλε να φυγετε; Σιγα! Κανεις δεν ξερει ποτε τελικα θα γεννησει! Και εγω λογικα αν γεννησω οπως και το πρωτο Ιουλιο θα μπω για γεννα. 

Οντως πολυ τυχερη να κανεις εκει τους υπερηχους σου ! Καλα αυτο με το κλαμμα δεν το συζητω! Μα τι γινεται πια; Θυμαμαι μολις βγηκαμε απ το μαιευτηριο εκλαιγα κανενα 24ωρο. Δεν μπορουσα να ηρεμησω με τπτ. 

Madlena με εκανες και γελασα! Εχεις ομως δικιο! Αν δεν τα κοψεις στην αρχη μετα ειναι πολυ δυσκολα.

 

  • Μου αρέσει 1

 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τα κορίτσια! Καμία δεν πρέπει να φύγει. Κι εμένα στην αυχενική γράφει ότι θα γεννήσω 27 Ιουλίου. Και; Να το πιστέψω;;; Ό,τι είναι να γίνει θα γίνει!

  • Μου αρέσει 1

My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...