Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλλες απο Κυπροοο!!!


SouSou

Recommended Posts

Γειααα!

Ατε θα ρθουν κ σημερα το απογευμα οι τελευταιες επισκεψεις κ μετα ξανα μετα τις 40 μερες!το καλο ειναι που οι 40 μερες μου ειναι λιγες μερες μετα το Πασχα οποτε δεν θα νηστευει ο κοσμος, εννοω φασαρια για κερασματα στο σπιτι, νηστισιμα κ μη... Κ ως τοτε θα ανοιξει ο καιρος!

Αντωνια μου ΤΙΠΟΤΑ δειγματα απο πανια! Μονο η pampers μου εφερε 1 πανι! Οχι πακετο, 1 μονο του! Κ ειναι της μοναδικης εταιρειας που εδωσα το τηλ μου γιατι σου στελλουν κουπονια εκπτωτικα! Το θυμαμαι αυτο!

Η mustella, seba med, limpnea bibi, eubos, μου εδωσαν δειγματα, απο 1 μπουκαλακι μεχρι 4-5,... Η Nuk μου εφερε μερικα ωραια δωρακια, 1 μικρο μπιμπερο, πιπιλα. Ολες οι αλλες εταιρειες ΤΙΠΟΤΑ!!! Μονο θελουν τηλ! Μεχρι κ ασφαλιστικη εταιρεια ηρθε! Ελεος!

Δυστυχως στην καισαρικη δεν πρεπει αλλα ετσι κ αλλιως δεν μπορεις να ξαπλωσεις μπρουμυτα! Αν θυμαμαι καλα θα περασουν 2-3 μηνες...!!!:(

Ελενη μου θα πληρωσω, για καισαρικη, ραχιαια, private δωματιο, μαζι με κατι αναλυσεις πριν κ μετα τη γεννα...ολα μαζι ?3000. Νομιζω Λευκωσια ειναι ακριβοτερα...ετσι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 898
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Α! Αντωνια μου, θυμασαι που συζητουσαμε για το θηλασμο!

Δεν θηλαζω, πηρα το χαπακι, κ δεν μπορεις να φανταστεις ποσο μα ποσο ηρεμη ειμαι,....ποσο μα ποσο πιο χαλαρη ειμαι σε συγκριση με τη πρωτη μου κορη,...λογω του οτι δεν υπαρχει εκεινη η "ψυχολογικη πιεση" του θηλασμου!

Νιωθω τοοοοοσο χαλαρη κ ηρεμη! Ειμαι τοσο μα τοσο απειρα ηρεμη κ χαρουμενη που δεν θηλαζω!!!

Link to comment
Share on other sites

Christina m opos niothis afto ipame gia to thilasmo prota prepi na niothi kala i mama kai na to perna kai sto moro! :) hehehe den exo idea apo times stin lefkosia akoma den tolmisa na rotiso! :) fantazome kapou eki tha ine kati etsi m elege i Antonia etsi den ine?? oso gia ta digmata... esi ti gala tha dosis tou morou?? i eteria pou doulevo exoume to HIPP ine organiko... :) an thelete digmatakia peste m na sas kanoniso! :)


o0ykp2.png
Link to comment
Share on other sites

για καισαρικη πιο ακριβα ειναι Λευκωσια νομιζω. εγω στον πρωτο μου εδωσα 3000 για ολα οσα λες αλλα για Φ.Τ! σκεψου να εκανα καισαρικη!!

στον δευτερο εδωσα 2250 μαζι με την επισκληριδιο που ειναι 350 ευρω..

αχχ τσιγγουνιδες καταντησαν! η αληθεια οτι εγω μονο παμπερς χρησιμοποιησα γιατι οι υπολοιπες μαρκες δεν μας εκατσαν! εβγαιναν ολα εξω!!! και ναι η παμπερς στελνει εκπτωτικα κουπωνια!!! μεχρι και 2 χρονων εγω επερνα!

αχ Χριστινα μου μου δινεις κουραγιο για το θηλασμο!!! και εγω μαλλον ετσι θα κανω....


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερουδια!

Ειχα οοολο το απογευμα επισκεψεις, συνεχομενα κ κουραστηκα πολυ!!!

Ελενη μου ευχαριστω για τα δειγματα αλλα πινει αντιαλλεργικο...!

Αντωνια μου κ μεις αναγκαστικά fun της pampers λογω του οτι δεν μας εκατσε καμια αλλη μαρκα λογω αλλεργιων!

Πχ της ναννυς, της εκανε οοολο το κολαρακι ολοκοκκινο!

Ατε κοριτσια, τα λεμε κ αυριο

Γεωργιανα τι νεακια???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα αγαπουλες.

Χριστινάκι μου με το καλο σήμερα να πας σπιτάκι σου να ηρεμήσει να βρείτε τους ρυθμούς σας :*

Μάνα μου ρε γεννησες και έχεις την έγνοια μου παλε. Χίλια ευχαριστώ.

Μακαρι να γεννήσω και να σωννω να μιλω :D !!

Τα νεακια μας ευχαρισταααα μεγαλωσαμε... ειμαστε σχεδον 2cm (μιλάμε για Φασουλα το φασολι μας :P ) 180 παλμούς. .. ηταν ξυπνιο το πιυλακι μας κ τ βλέπαμε που κουνιοταν ισα ισα

Με ζυγισαν κιολας 69kg (8w) και μου συνεστησε μεχρι τη 12η (+2kg) μεχρι την 24η (+4) και μέχρι το τελος (+6 kg) θα ηταν το ιδανικο.... Συνολο 12-13 κιλα... δε θα οεσει και λιμαγκρα βέβαια :D

Πολυ μουρμουρος μου βγηκε ο γιατρός και μ'αρεσει :D

Μετα την εξεταση μπορεί να κάτσουμε ακομα 10 λεπτα κ να λέμε τα δικα μας περι ανέμων και υδατων : D

Τον νιωθω λες και ειναι φιλαρακι!

Στην 10η w (20/3) μου ειπε να παω να με δει κ να κάνουμε την ανάλυση για συνδρομο down και την μεγαλη γενική που αφορα τα παντα


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια!!!

Γεωργιανα μου τελεια τα νεα σου! Ατε με το καλο καλη συνεχεια οοοολες σας!

Σαλωμη μου δυναμη κ υπομονη κ οοολα θα πανε καλα!

Ετοιμες για την εξοδο μας!

Σε λιγο!!!

Δεχομαστε ευχες για καλες 40!!!

Τα λεμε....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!! τι κανουμε;;

Georgiana μπραβο στο μπεμπακι!! μεγαλωσατε!! με την αποκολληση ολα καλα; Για τα κιλα μην ανησυχεις. και εμενα στο πρωτο μου ειχε πει μεχρι τα 12 και σκεψου ημουν 50 κιλα τοτε, αλλα εβαλα 16. στο δευτερο ξεκινησα με 52 κιλα πηρα 13 τωρα ξεκινησα με 52,5 ειμαι στα +7,5 προς το παρων!!!! ακομα 5-6 σιγουρα θα τα παρω!! θα τα χασουμε μετα χαχαχα!!

Χριστινακι σημερα κανονικα βγαινεις ε; αντε να πας σπιτακι σου να αναρρωσεις σιγα σιγα! εγω παντως προτιμουσα να με επισκεπτονται στην κλινικη παρα να τους εχω στο σπιτι μετα.... επειδη στο πρωτο δεν ήξερα και την έπαθα και με επιαννε η πελλαρα καθε φορα που ειχα επισκεψεις:rolleyes: στο δευτερο ειχα πει στους γονεις μας να πουν στους συγγενεις οτι θελω να ρθουν ολοι στην κλινικη ειδαλιως μετα τις 40. ευτυχως εισακουστηκε η επιθυμια μου χαχαχα.. τωρα επειδη θα ειναι καλοκαιρακι ειμαι με αλλη διαθεση οποτε δεν νομιζω να με ενοχλει. ο μονος λογος θα ειναι για να μην κολλησουν κατι το μωρο.....

για τα πανια...... τα ναννυς εβγαζαν κατι μικρα μικρα σαν πετρουλες απο μεσα και γεμιζε το κολαρακι του μικρου....... και επισης εβγαιναν ολα εξω οπως και με τα Huggies και με οποιαδηποτε αλλη μαρκα δοκιμασα! οποτε και εμας τα παμπερς μας εκατσαν μια χαρα...

ακουσατε για την μηνυγγιτιδα;;;; ουφφου να φοουμαστε να τους παρουμε ενα τοπο τωρα α............


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορούδες δεν ξέρω αν το έχετε συζητήσει πιο παλιά...να ρωτησω για την αυχενική λιγο του α' επιπεδου που θα γίνει τη 12η βδομαδα... περιπου ποσο σας στοιχησε, ποση ωρα κρατησε, στο τελος σας εδωσαν και dvd;


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

dvd δεν μου εδωσε μου εδωσε καμια 20αρια φωτογραφιες! κρατησε κανενα 20λεπτο εξαρτατε και με τη θεση του μωρου. αν ειναι πχ τεμπελικο και δεν γυρναει να κανει τις μετρησεις ισως κρατησει παραπανω.

οσο για την τιμη εξαρτατε που θα πας να την κανεις.. εμενα δεν με χρεωσε πολλα μονο 50 ευρω γιατι ειναι η γιατρος μου εχω γεννησει ηδη 2 παιδια κοντα της και γενικα μου κανει πολυ καλες τιμες... κανονικα ομως αποσο ξερω ειναι γυρω στα 150 ευρω.... χωρις να ειμαι σιγουρη......


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια!

Τι κανετε?

Ηρθαμε σπιτι χθες, κ ειχα πολλα να κανω,...συγυρισματα δωρων απο την κλινικη, βαλιτσες, πλυσιματα, .... Κ φυσικα τα μωρα!

Η μεγαλη μου αναλογως τα πηγαινει αρκςτα καλα, αλλα ολοι λενε οτι η ζηλια των μεγαλων παιδιων αρχιζει οταν αρχιζουν οι επισκεψεις για το μωρο! Οποτε εχουμε...

Το μωρο, ...δεν του εκατσε η μαρκα μπιμπερο, κ σημερα πηραμε αλλα,... Μας κανει κ την λιτοδιαιτη....σιγα σιγα να βρει κ αυτη κ ολοι μας τον ρυθμο μας! Να μπουμε σε προγραμμα!

Ευτυχως δεν κανω τιποτα απο δουλειες του σπιτιου κ εχω κ τη μαμα μου που δεν εργαζεται για βοηθεια κ τον αντρα μου που σχολανει! Οποτε ασχολουμαι αποκλειστικα με το μωρο, που κ για αυτο, παλι εχω βοηθεια! Παλι καλα δηλαδη, Δοξα Σοι ο Θεος!

Γεωργιανα εσυ που θα γεννησεις φανταζεσαι τον εαυτο σου πως δεν θα εχεις χρονο να κατουρησεις δηλαδη?

Εσεις τι νεακια? σας διαβαςα χθες αλλα δεν θυμαμαι τι γραψατε!

Καλο Σ/Κ σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

Κορουες???

Που ειστε βρε!!!

Πεστε κανενα νεακι!

Εμεις καναμε μπανακι πρινλ λιγο, ηπιαμε το γαλατακι μας κ νανι-νανι!!!

Κ μετα φαγητο, νανι-ναι, φαγητο, νανι-ναι κ ξανα κ ξανα ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...