Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      @Nima21 εκανες την εμβρυομεταφορα? Πως νιωθεις?@Bluee19 @DizzyツMommy ποτέ είναι οι εμβρυομεταφορες σας?  Όλα με το καλό και στις 3 σας!!! 🙏

      @Angot εύχομαι να ειστε καλα με τον τζαναμπετη!

      @η ζωή είναι όμορφη τώρα είδα στον 1ο  υπέρηχο που εκανα ότι και εμενα με βγάζει μια μέρα πιο πίσω. Δε με αγχώνει, αλλωστε τα υπολογίζουμε στο περίπου από το ίντερνετ, οι μετρήσεις θα δείξουν που ακριβως είμαστε.  Αύριο δεν έχετε τον υπέρηχο? 

      Ναι την έκανα χθες.. όλα καλα! Αναμεικτα συναισθήματα,συγκίνηση, φόβος, περιέργεια.. και φυσικά αγχος υποσυνείδητα.. αλλα θα χαλαρωσω τωρα στο σπιτακι μου, θα ξεκουραστω και θα περιμένω τη χοριακή!! 🙏♥️

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts

3 hours ago, anath είπε:

Καλημερα!!!! Χαρουμενη μαμα... σε παρακαλω... στειλε μου λιιιιιγοοοοο... απο τοτε που εγραψες πατατες με αβγα μου τρεχουν τα σαλιαααααα.... κ δν εχω φρεσκα αβγα χωριατικα... πρεπει ν βρω επειγόντως...

θωμαη κ λιγο σουφλε παρακαλω......

Εμεις μπιφτεκια απο τη μαμα παλι...

Εγω ειμαι γεννημενη 8/4/1988

ειναι και το αγαπημενο φαγητο του αντρα μου και το θελει δυο φορες την εβδομαδα οπως δηπωτε...... εεε εγω δε τρελενομαι και ιδιαιτερα...... και ευτυχως ο πεθερος μου εχει φροντισει για τον εγγονο του και πηρε κοτουλες και εχουμε συνεχεια φρεσκα αυγουλακια....ασχετα οτι ουτε ο μικρος τα τρωει...


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια μου!!

Προσωπικες στιγμες ε;; Δυσκολο.....εγω παρολη την αυπνια και την κουραση δεν με πιανει ευκολα ο υπνος αλλα ο αντρας μου ερχεται σπιτι και μεχρι να νυσταξει η μελινα κοιμαται κι αυτος στον καναπε οποτε βαζω δυο μωρα για υπνο....επισης η μελινα κοιμαται μαζι μας αν και εχουμε δωματια...χαχα

Εχθες εκανα κοτοπουλο με πατατες λεμονατες στον φουρνο περισεψε και στηθος και ανοιξα φυλλο και εκανα μια κοτοπιτα με φρεσκα μανιταρια και πιπεριες και λιγο κεφαλοτυρι! Εννοειται εγινε πολυ ωραια!! Να δω πως θα χασω τα κιλα....

Σημερα η μικρη ψαρι εμεις πληγουρι με διαφορα λαχανικα 

Εγω ειμαι γεννημενη 12/7/1982

Θωμαη κοντευουν τα γενεθλια σου...

Εκανα κι εγω μπανοφι στα γενεθλια του αντρα μου και μπορουσα να το φαω ολο μονη μου αλλα κρατηθηκα..

Αναθ κι εγω δεν εχω περιοδο λογω θηλασμου η μελινα ειναι 20 μηνων και εγω ακομα...αυριο θα παω για τεστ παο και θα τον ρωτησω τι γινεται και αν βλεπει φως στο τουνελ...αν και ξερω οτι ειναι θεμα θηλασμου αγχωνομαι λιγο


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mama82 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!!

Προσωπικες στιγμες ε;; Δυσκολο.....εγω παρολη την αυπνια και την κουραση δεν με πιανει ευκολα ο υπνος αλλα ο αντρας μου ερχεται σπιτι και μεχρι να νυσταξει η μελινα κοιμαται κι αυτος στον καναπε οποτε βαζω δυο μωρα για υπνο....επισης η μελινα κοιμαται μαζι μας αν και εχουμε δωματια...χαχα

Εχθες εκανα κοτοπουλο με πατατες λεμονατες στον φουρνο περισεψε και στηθος και ανοιξα φυλλο και εκανα μια κοτοπιτα με φρεσκα μανιταρια και πιπεριες και λιγο κεφαλοτυρι! Εννοειται εγινε πολυ ωραια!! Να δω πως θα χασω τα κιλα....

Σημερα η μικρη ψαρι εμεις πληγουρι με διαφορα λαχανικα 

Εγω ειμαι γεννημενη 12/7/1982

Θωμαη κοντευουν τα γενεθλια σου...

Εκανα κι εγω μπανοφι στα γενεθλια του αντρα μου και μπορουσα να το φαω ολο μονη μου αλλα κρατηθηκα..

Αναθ κι εγω δεν εχω περιοδο λογω θηλασμου η μελινα ειναι 20 μηνων και εγω ακομα...αυριο θα παω για τεστ παο και θα τον ρωτησω τι γινεται και αν βλεπει φως στο τουνελ...αν και ξερω οτι ειναι θεμα θηλασμου αγχωνομαι λιγο

Μαμα καρκινακι ευαισθητο  κ εσυ;εχουμε το ίδιο ζωδιο..

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε μανουλες;

Εγω 19/12/1986

Βρε αναθ εισαι πολυ μικρουλα!

Σημερα φαγαμε ψαρια στην πεθερα,για αυριο κ μεθαυριο πηρα ταπερ απο τη μαμα γιουβαρλακια κ παπια στιφαδο

Εμενα εχουν οι γιαγιαδες μου κοτες.η μια μενει πιο μακρια κ περνουμε σπανια.της αλλης κτ παθαν οι κοτες κ δ εχουμε τον τελευταιο καιρο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια τι κανετε ;

Κρεπες με ζαμπον κι τυρι σημερα 

Θεμα ημερας :ειχατε παρει κιλα στην εγκυμοσυνη ; ποσα κι πως τα χασατε ;

Εγω στο πρωτο ειχα παρει 3 κιλα κι στο δευτερο 7 μπορω να πω οτι ειμαι απο τις τυχερες αφου δεν χρειαστηκε να κανω κατι για να τα χασω

 

 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φακες σημερα

Εγω πηρα 20 αλλα ειχα παρει 10 στην πρωτη εγκυμοσύνη που ειχα αποβολη στις 21 βδομαδες ειχα ξεκινησει κ.με 5 παραπανω αλλα.δεν πρόλαβα να τα χασω σε 2 μηνες εμεινα εγκυος σε 40 μερες εχασα τα 15 κ απο τα πολλα εμεινα με 25 κιλα παραπανω περυσι εκανα διατροφη κ τα εχασα ολα σε 6 μηνες

24 minutes ago, thomai62 είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε ;

Κρεπες με ζαμπον κι τυρι σημερα 

Θεμα ημερας :ειχατε παρει κιλα στην εγκυμοσυνη ; ποσα κι πως τα χασατε ;

Εγω στο πρωτο ειχα παρει 3 κιλα κι στο δευτερο 7 μπορω να πω οτι ειμαι απο τις τυχερες αφου δεν χρειαστηκε να κανω κατι για να τα χασω

 

 

Αχ κρέπες μιαμ εχω καιρό να φτιαξω

Αχ τοσα λιγα τι καλα ελπιζω κ εγω οταν με το καλο ξαναμεινω έγκυος να παρω λιγα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Θωμαη πραγματικα πολυ λιγα κιλα..μπραβο! Λιανα μπραβο κ σε σενα που τα εχασες τοσο γρηγορα!

Εγω πηρα 13 στην πρωτη κ τα εχασα σε 1,5 μηνα. Στη δευτερη πηρα 9 και σε ενα μηνα εχασα 12! χαλια ειχα γινει αλλα τωρα επανηλθα στα κανονικα μου.

Για σημερα εχω ετοιμασει πρασορυζο απο το βραδυ, πρωτη φορα το φτιαχνω, να δουμε πως βγηκε..


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Θωμαη πολυ λιγα κιλακια

Λιανα μπραβο που τα εχασες

Εγω στην πρωτη πηρα 10 κ τα εχασα μεσα σε 10μερες.οταν εβγαλα τα ραμματα ζυγιστηκα πρωτη φορα.κατα βαση ηταν πρηξιμο

Στη δευτερη πηρα 17 κ εχω χασει μονο 5.αλλα δ προσπαθω.ενω εχω να χασω 30

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Liana1984 είπε:

Καλημερα φακες σημερα

Εγω πηρα 20 αλλα ειχα παρει 10 στην πρωτη εγκυμοσύνη που ειχα αποβολη στις 21 βδομαδες ειχα ξεκινησει κ.με 5 παραπανω αλλα.δεν πρόλαβα να τα χασω σε 2 μηνες εμεινα εγκυος σε 40 μερες εχασα τα 15 κ απο τα πολλα εμεινα με 25 κιλα παραπανω περυσι εκανα διατροφη κ τα εχασα ολα σε 6 μηνες

Αχ κρέπες μιαμ εχω καιρό να φτιαξω

Αχ τοσα λιγα τι καλα ελπιζω κ εγω οταν με το καλο ξαναμεινω έγκυος να παρω λιγα

Ειχα εμετους μεχρι τον 9 γιαυτο δεν πηρα


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 hours ago, vikib είπε:

Τι κανετε μανουλες;

Εγω 19/12/1986

Βρε αναθ εισαι πολυ μικρουλα!

Σημερα φαγαμε ψαρια στην πεθερα,για αυριο κ μεθαυριο πηρα ταπερ απο τη μαμα γιουβαρλακια κ παπια στιφαδο

Εμενα εχουν οι γιαγιαδες μου κοτες.η μια μενει πιο μακρια κ περνουμε σπανια.της αλλης κτ παθαν οι κοτες κ δ εχουμε τον τελευταιο καιρο

το χειμωνα δε κανουνε πολλα αυγουλακια οι κοτουλες....!!!!!! το καλοκαιρι ειχαμε τοσα πολλα που επερνα και τα ειδινα και στην δουλεια σε οσους συναδελφους μου ηξερα οτι ειχαν παιδακια..!!! τωρα το χειμωνα ισα ισα φτανουν για την οικογενεια..!! τωρα σιγα σιγα θα ξεκινησουν να ξανακανουν...!!!!!

γεια σας κοριτσια για σημερα εφτιαξα σνιτσελ και μου εφερε και η πεθερα μου γιγαντες με λουκανικα...!!!! εγω ειχα παρει 12 κιλα γυρισα με 4 κιλα πισω τα δυο τα εχασα μεσα στη βδομαδα τα αλλα δυο μεχρι της 40 μερες τα ειχα χασει....!!!!!!!!! κοριτσιαα σημερα πηρα τραχανα για να φτιαξω στο μικρο να δω αν του αρεσει πως τον φτιαχνουνε;;; δεν εχω ξαναφτιαξει ποτε ουτε εχω δοκομασει για να ξερω τι γευση εχει......


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, xaroumenh mama είπε:

το χειμωνα δε κανουνε πολλα αυγουλακια οι κοτουλες....!!!!!! το καλοκαιρι ειχαμε τοσα πολλα που επερνα και τα ειδινα και στην δουλεια σε οσους συναδελφους μου ηξερα οτι ειχαν παιδακια..!!! τωρα το χειμωνα ισα ισα φτανουν για την οικογενεια..!! τωρα σιγα σιγα θα ξεκινησουν να ξανακανουν...!!!!!

γεια σας κοριτσια για σημερα εφτιαξα σνιτσελ και μου εφερε και η πεθερα μου γιγαντες με λουκανικα...!!!! εγω ειχα παρει 12 κιλα γυρισα με 4 κιλα πισω τα δυο τα εχασα μεσα στη βδομαδα τα αλλα δυο μεχρι της 40 μερες τα ειχα χασει....!!!!!!!!! κοριτσιαα σημερα πηρα τραχανα για να φτιαξω στο μικρο να δω αν του αρεσει πως τον φτιαχνουνε;;; δεν εχω ξαναφτιαξει ποτε ουτε εχω δοκομασει για να ξερω τι γευση εχει......

Κ εμεις εχουμε φρεσκα αυγουλακια εχουν κοτουλες οι δικοι μου

Τραχανα θα σου πω εγω πως τον κανω τ αλλα κοριτσια μπορει αλλιως...λοιπον βαζω νερο σ ενα κατσαρολακι με λιγο λαδι μολις αρχιζει να βραζει βαζουμε οσο τραχανα θελουμε κ ανακατευουμε κοιτα μην κολλησει σε 5-10 λεπτα ειναι ετοιμο μπορεις να τον κανεις αραιο η πηχτο...εγω στο τελος βαζω λιγο αλατακι κ λιγο φετουλα

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Liana1984 είπε:

Κ εμεις εχουμε φρεσκα αυγουλακια εχουν κοτουλες οι δικοι μου

Τραχανα θα σου πω εγω πως τον κανω τ αλλα κοριτσια μπορει αλλιως...λοιπον βαζω νερο σ ενα κατσαρολακι με λιγο λαδι μολις αρχιζει να βραζει βαζουμε οσο τραχανα θελουμε κ ανακατευουμε κοιτα μην κολλησει σε 5-10 λεπτα ειναι ετοιμο μπορεις να τον κανεις αραιο η πηχτο...εγω στο τελος βαζω λιγο αλατακι κ λιγο φετουλα

σε ευχαριστω παρα πολυ.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια!!

 

κι εμεις τραχανα σημερα!!

 

και στις δυο εγκυμοσύνες πηρα ακριβως 13 κιλα με τον ιδιο ακριβως ρυθμο! και τις δυο φορες εχσα τα 11 κιλα αμεσως ! τωρα μου εμεινα δυο αλλα θελω να χασω ακομη 1-2 . Προσπαθω να κανω λιγο διαιτα! να δουμε!


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

 Γεια σας κοριτσια!!

Εγω πηρα 14-15 κιλα τα οποια τα εχασα σχεδον ολα, μου εμειναν 3 αλλα επειδη ειχα απο πριν παραοανησια θελω να χασω τουλαχιστον 15!

Ετρωγα ομως πολυ και τα παντα!! 

Θωμαη καλυτερα να επαιρνες κιλα παρα να ταλαιπωριοσουν ετσι! Οπως και να χει αξιζει τον κοπο!!

Χαρουμενη μαμα εγω βαζω νερονα βρασει και ριχνω βουτυρο αγελαδας μεσα λιγο αντι για λαδι, προσεχε ποσο τραχανα θα ριξεις μην σου βγει περισοοτερο απο οσο υπολογιζεις, ειναι πολυ γρηγορο αν θες βαζεις ορος το τελος φετα αλατι πιπερι, οσο κρυωνει πηζει πιο πολυ, κανε να δεις πως ειναι ωστε να το κανει οπως θελεις την επομενη φορα

Ξεχασα να πω το μενου της ημερας για την μελινα εκανα φασολακια και εγω εφαγα ομελετα γιατι σημερα τρεχω και δεν φτανω

Σκουπισα σιδεεωσα μαγειρεψα εβαλα πλυντηριο πιατων ρουχων και μετα ταισα την μικρη την εκανα μπανιο παιξαμε και την κοιμισα...αυριο φευγουμε και πρεπει νακανω βαλιτσες και τ απογευμα εχω γυναικολογο για τεστ παπ


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...