Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts

Χρυσα μπορεις προς το παρον να παρεις αφυγραντηρα .

Εχεις κ κτ απλωστρες που μπαινουν στο ρευμα κ στεγνωνουν τα ρουχα

Πωπω αναθ τελειες ιδεες.λατρευω κεσαδιγιας κ γενικα ξενες κουζινες,μεξικανικα,κινεζικα.ευτυχως ακολουθει κ η μικρη.κ μενα μ αρεσουν τα ψευτομπιφτεκια.κ αυτα τα τρωει ευτυχως.θα τα βαλω στο προγραμμα απο βδομαδα.οπως κ τις κρεπες της θωμαης.

Εμεις πηραμε πλυντηριο-στεγνωτηριο.δ ειχε χαλασει ουτε ηταν πολυ παλιο αλλα ειπαμε σαν δωρο λογω μετακομισης.δ εχω παρατηρησει τρελη αυξηση στο ρευμα.ετσι κ αλλιως το μισο χρονο θα χρησιμοποιειται .τον αλλο μισο απλωμα εξω.ναι γλιτωνω σιδερο πολυ.του συζηγου κυριως σιδερωνω κ δουλειας.τα δικα μου υφασματινα παντελονια.αλλα λιγο καποια μαζεψαν.παλι του συζηγου.μαλλον χαλια ρουχα ειχε(κτ μπυτζαμες κ φορμες)

Πανω απο το πλυντηριο δ μπορεις να το βαλεις αναθ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

xaxaxa χαλια ρουχα ε?? το πλυντηριο το ςχω στην κουζινα, σαν εντοιχισμένο κατω απο τον παγκο (δεν ειναι εντοιχισμενο, βγαινει). Το στεγνωτηριο έχει μέγεθος πλυντηρίου? εκτος αν καποια στιγμη παρουμε κ εμεις 2 σε 1..

Χαιρομαι που σου εδωσα ιδεες!! εγω γενικα ψαχνω γρηγορες συνταγες για ν μαγειρευω οταν επιστρεφω η κτ που να μαγειρευεται απο το προηγουμενο βραδυ (πχ αρακα, σπανακόρυζο, ντοματοσουπα). αλλα πολλές φορές δν έχω ιδέες η δν έχω όρεξη..χιχι


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Μερικες μερες ουτε εγω εχω ορεξη για μαγειρεμα  κ κανω τραχανα,χυλοπιτες,μακαρονια,αυγα

Τωρα εχω ελειψη πρωτων υλων.δουλευει ο αντρας μου ολη τη βδομαδα πρωι κ πολλες ωρες οποτε απο βδομαδα θα χω πιο πολυ χρονο.

Ναι μεγεθος πλυντηριου

Επισης βολευει σε πολλα φαγητα να κανω διπλη ποσοτητα κ βαζω ψυγειο η καταψυξη. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Μερικες μερες ουτε εγω εχω ορεξη για μαγειρεμα  κ κανω τραχανα,χυλοπιτες,μακαρονια,αυγα

Τωρα εχω ελειψη πρωτων υλων.δουλευει ο αντρας μου ολη τη βδομαδα πρωι κ πολλες ωρες οποτε απο βδομαδα θα χω πιο πολυ χρονο.

Ναι μεγεθος πλυντηριου

Επισης βολευει σε πολλα φαγητα να κανω διπλη ποσοτητα κ βαζω ψυγειο η καταψυξη. 

ναι κι αυτο καλη ιδεα.. μετα τα αποψυχεις στα μικροκυματα?


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλησπερα!

 

ωχ αυτά τα ρουχα!!εγω τα απλωνω σε απλωστρα εξω από στο μπαλκονι και καποιες φορες τα παιρνω μεσα στα καλοριφέρ.Αλλα το αποφευγω για να μην μαζευευ υγρασια το σπιτι.

 

Σημερα είχαμε κοτοπουλο με πατατες. Τα μπιφτεκια λαχανικων πολύ καλη ιδεα. πΝατω ςκι εγω μαγειρευω πολύ συχνα για 2 ημερες πχ την τεταρτη κανω οσπρια και τα τρωμε και παρασκευη.

mama περαστιακ στο κοριτσι σου! ποσο είναι? αυτά τα χτυπήματα είναι ο χειρότερος φοβος μου και η δικια μου είναι παρα πολύ ζωηρη 


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια

Κι εγω απλωστρα και μεσα στο σπιτι παρολη την υγρασια εδω καινε πολυ σομπα και τζακι και βρωμιζουν τα ρουχα αν εχει ομως αερα τα απλωνω εξω και στεγνωνουν κατευθειαν

Στεγνωτηριο ηθελα να παρω και να το βαλω πανω στο πλυντηριο αλλα το μπανιο μας ειναι μικρο και δεν το πηρα για να μην κλεισει κι αλλο τον χωρο αν τα οικονομικα μας βοηθησουν το σκεφτομαι και για του χρονου κι ας κλεισει ο χωρος

Θα δουμε

Σημερα γιουβαρλακια και φασολακια για την μικρη

Καλη σκεψη να μοιραζομαστε τις ιδεες για τα μαγειρεματα γιατι κολλαει το μυαλο ωρες ωρες

Σημερα εκανα και μια σπανακοπιτα και ενα κεικ με μπανανα για τον αντρα μου και την μικρη...εγω κανω διαιτα....

Ιουλιανα ευχαριστω η μικρη μου ειναι σχεδον 20 μηνων ευτυχως ειναι καλα και αυριο θα βγαλουμε τα ραμματα


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια...ωραια ιδεα για τα φαγητα...εμεις σημερα παστιτσιο που συνηθως τρωμε κι αλλη μερα

Τωρα για τα ρουχα εξω στο μπαλκονι αλλα αμα βρεχει αναγκαστικα τα βαζω μεσα δε γινεται αλλιως

Ωχ μαμα περαστικα σας..αυτα τα χτυπηματα δεν τα μπορω τρεμω...εμενα περυσι 10μηνων μπουσουλουσε χτυπησε στο πατωμα κ κοπηκε το πετσακι που ενωνει το χειλη με τα ουλα...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια μου εγω μαγηρεψα σημερα κατι γρηγορο αυγα με πατατες τηγανιτες και ειχε μεινει και λιγα μαυροματικαμε ρυζι που ειχα φτιαξει εχθες μια χαρα φαγαμε τωρα με τα ρουχα εγω στο σπιτι εχω περγκολα και απλωνω εκει τωρα αν βρεχει εξω πολυ και ειναι ρουχα που με βιαζουνε τα βαζω πανω στα καλοριφερ να στεγνοσουν...!!!! πραγματι οταν εχει πολυ αερα τα ρουχα περνουν μυρωδιες απο τα τζακια ..


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, xaroumenh mama είπε:

γεια σας κοριτσια μου εγω μαγηρεψα σημερα κατι γρηγορο αυγα με πατατες τηγανιτες και ειχε μεινει και λιγα μαυροματικαμε ρυζι που ειχα φτιαξει εχθες μια χαρα φαγαμε τωρα με τα ρουχα εγω στο σπιτι εχω περγκολα και απλωνω εκει τωρα αν βρεχει εξω πολυ και ειναι ρουχα που με βιαζουνε τα βαζω πανω στα καλοριφερ να στεγνοσουν...!!!! πραγματι οταν εχει πολυ αερα τα ρουχα περνουν μυρωδιες απο τα τζακια ..

ποοοοσοοοο μ αρεσει αυτο το φαγητο... απο τη μαμα μου κατα προτιμηση!

Μαμα μπραβο σου που εφτιαξες τοσα πραγματα σε μια μερα...εγω θελω ν φτιαξω κτ μπισκοτακια κ όλο αυριο κ αυριο λέω...

κορίτσια πολύ πρακτικές οι ιδέες ΣΑς με τα φαγητα.. ο αντρας μου βεβαια ειναι λιγο ιδιοτροπος στο φαγητο, πχ δν θα φαει δυο μερες οσπρια.. δν του αρεσει κ ο αρακας που εγω τον λατρευω.. όταν ξερω οτι δν θ του αρεσει το φαγητο του λεω πηγαινε στη μανα σου μετα τη δουλεια να φας χαχχαα..ευτυχως τα παιδια μου τρωνε πια τα παντα! ο μικρος ποτε δν ειχε προβλημα κ ο μεγαλος τα εχει μαθει πλεον ολα τα φαγητα στο σταθμο κ σταματησε τις παραξενιες!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα επιτελους εβγαλε λιγο ηλιο σημερα 

Το μενου μας σημερα εχει λουκανικοπιτακια ,κεφτεδακια πατατες τηγανιτες κι σαλατα

Θεμα ημερας : ζηλευετε τον συντροφο σας ;

Εγω καθολου 

Πιστευω οτι με την ζηλεια τον ωθεις να στη κανει την κουτσουκελα εχουμε συμφωνησει οτι ο καθεναε μπορει να βγαινει κι μονος του με τους φιλους του κι μεχρι στιγμης ολα καλα μας πανε κι ας ειμαστε 17 χρονια μαζι 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Εγω λεω ν φτιαξω ενα πιτσοψωμο σήμερα... θα έχουμε κ τα μποφτεκια λαχανικων βεβαια..

μπραβο θωμαη εχετε τελειες ισορροπίες σαν ζευγαρι... κ εγω δν ζηλευω καθολου.. ούτε εκείνος.. το μόνο που "ζηλεύω" είναι η ελευθερία που έχει σε σχέση με εμενα να βγαινει απο το σπίτι πχ κανονίζει κτ τελευταια στιγμη κ βγαινει, ενω εγω για να κανω κτ πρεπει να το κανονισω μια βδομαδα πριν... αυτο λογω του μωρου δηλαδη.. αλλα δν παραπονιέμαι..ετσι είναι οι μανούλες!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια

Εμεις εχουμε ακομα γιουβαρλακια οποτε δεν εχει μαγειρεμα σημερα αυριο θα κανω σνιτσελ μιαμ μιαμ

Κανω και διαιτα...

Ουτε εγω ζηλευω και ουτε κι ο αντρας μου αν και στο παρελθον και στην αρχη που ειμασταν μαζι ζηλεψε λιγο καποιες φορες

Εννοειται οτι εχουμε κι εμεις ελευθερια στο να βγουμε αλλα παντα με ρωταει μηπως χρειαζομαι και κατι με το μωρο

Εγω βεβαια τωρα με την μικρη δεξ βγαινω αλλα οταξ ερθει η ωρα παλι δεν θα εχει προβλημα

Οσο για την πατατα αν ειναι να τηξ κανει ο αλλος θα την κανει....

Εγω λεω αν κανει καποιος την λαδια του εκεινος χανει!! Χαχα


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.ωραια φαγακια εχετε.εμεις σημερα φαγαμε λαχανικα στο φουρνο τυπου ογκρατεν

Εγω αν μου εδινε αφορμες θα ζηλευα.ειμαι πολυ κτητικη κ ερωτευμενη ακομη μετα απο 10χρονια

Κ ο καλος μου στις αρχες ζηλεψε 1-2φορες

Εμπιστοσυνη υπαρχει,οπως κ ελευθερια στις εξοδους.αλλο που εγω δ βγαινω με τα μικρα.αλλα κ ο ιδιος προτιμαει να βγαινουμε ολοι μαζι.εχει χορτασει αντροπαρεα κ ξενυχτια.ειμαστε απο τα ζευγαρια που τα κανουμε ολα μαζι

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια σημερα εμεις ειχαμε γιγαντες ...!!!!! ουτε εμεις σαν ζευγαρι ζηλευουμε ο ενας τον αλλον και του ειχα πει απο την αρχη της σχεσης μας οτι ειναι καλο να βλεπει και τους φιλους του μονος του για να ξεσκαει και αυτος να κανουνε και τον χαβαλε τους (γιατι ο αντρας μου  ειναι και αρκετα σπιτογατος...) οπως και εγω αν παω καπου με τις φιλες μου ποτε δε μου λεει τιποτα αν και αποτι θυμαμαι η τελευταια φορα που πηγα βολτα παρεα με τις φιλες μου ηταν λιγες μερες πριν γεννησωω....!!!!! αλλα θα μεγαλωσουν και τα μικρα μας και θα αλλαξουν καπως παλι οι υποχρεωσεις μας....!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...