Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια μπράβο τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 9 μέρες με δύο βλαστοκυστες 28 11 μέρες έφτασε 68 να έχουμε ελπίδες;;; Νιώθω ότι απλά το τραβάμε είναι μικρός αριθμός για 11 ημέρες με βλαστοκυστες 

      Απτήν στιγμή που διπλασιάστηκε υπάρχουν ελπίδες.  

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts

3 hours ago, xaroumenh mama είπε:

γειαα σας κοριτσια ομορφη κυριακη να εχουμεε....!!!!!!εμεις σημερα θα φαμε στη πεθερα μου παστιτσιο νομιζω...!!!!! να σας δωσω και εγω μια συνταγη για καει λαβα (νομιζω πως λεγετε.) λοιπων 1 βιταμ 2 κουβερτουρες (και γαλακτος αν θελετε εγω βαζω μια μια|) 3 κουταλιες της σουπας ζαχαρι 7 αυγα..(αν θελετε βαζετε και λιγοτερα..) 2 φλυτζανια του τσαγιου αλευρι  και λιγο λικερ απο κονια αμαρετο ντισαρονο οτι θελετε ή ξυσμα πορτοκαλιου λεμονιου  ή βανιλια... αναβουμε το φουρνο στους 200 βαθμους λιωνουμε  το βουτυρο με την κουβερτουρα τα αφηνουμε λιγο να κρυωσουν  μετα χτυπαμε τα αυγα με τη ζαχαρη βαζουμε το αλευρι και ριχνουμε μετα σιγα σιγα τη σοκολατα και το λικερ ή οτι αλο θελουμε τα ανακατευουμε τα ριχνουμε στη φορμα που εχουμε αλευρωσει και βουτυρωση και τα βαζουμε στο φουρνο για εννια με δωδεκα λεπτα.. αναλογα τον φουρνο...ισα ισα να πιασει μια ελαφρυα κρουστα πανω το βγαζουμε απο τον φουρνο και το αφηνουμε μια μερα να κρυωσει για να πιξει η κρεμα απο μεσα η το σερβιρουμε κατευθιαν και ρεει απο μεσα η σοκολατα γινετε και με ατομικα φορμακια εκει θελει γυρο στα πεντε λεπτα ψυσημο. Ειναι παρα πολυ ωραιο οποτε το φτιαχνω γινεται μαχη...!!

Πανω κατω η ιδια συνταγη είναι...7 αυγα μου φαινονται πολλα...νομιζω καλυτερα να ρεει η σοκολατα :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κ απο μενα... τι κανετε;

Σημερα πηγαμε κουνιες, ειχαμε μερες ν βγουμε οικογενειακως.. κ φαγαμε απ εξω κοτοπουλο αλα κρεμ κ πανε για τα παιδια. Χθες εφτιαξα ντοματοσουπα με κριθαρακι.

Ιουλιανα κριμα για τον αδερφο του αντρα σου.. εγω εχω εναν αδερφο 2 χρονια μικροτερο. Τον αγαπω πολυ αλλα δν βλεπομαστε συχνα γιατι δουλευει αρκετες ωρες κ ειναι κ ελευθερος αρα σε αλλη φαση..τα αδερφια του αντρα μου εχουν παιδακια κ βρισκομαστε ν παιζουν τα ξαδερφακια.. κ εγω ελπιζω ν εχουν καλες σχεσεις τα παιδακια μου, δν μ αρεσει η ζηλια κ ο ανταγωνισμος αναμεσα στα αδερφια..

Καλε τι ωραιες συνταγες.. εγω θελω οδηγιες για τα ογκρατεν της θωμαης κ της βικυς


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.σημερα τραχανα κ τυροπιτακια-λουκανικοπιτακια

Α αναθ εγω τα κανω με οτι εχω.δ βαζω αβγα.μπορει λιγο κρεμα γαλακτος πανω πανω κ τυρι τριμενο.ωραια συνταγη ειναι με πατατες κ πατζαρι.γινεται ροζουλι.η βαζω λιγη σαλτσα ντοματα κ γινεται σαν γιαχνι.η κορη δ αρεσει τις λευκες σαλτσες κ τυρια.αλλιως κ μονο λαδι-λεμονι.αναλογα τι ταιριαζει στα λαχανικα.σε καποια βαζω μουσταρδα,μελι.αν κ αγαπημενο ειναι με μπεσαμελ.το προηγουμενο ειχε πατατα,καροτο,κρεμμυδι,πρασο,κολοκυθα κ εβαλα κ τζιντζερ

Εγω κανω σοκολατοπιτα νηστισιμη

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, anath είπε:

Γεια σας κ απο μενα... τι κανετε;

Σημερα πηγαμε κουνιες, ειχαμε μερες ν βγουμε οικογενειακως.. κ φαγαμε απ εξω κοτοπουλο αλα κρεμ κ πανε για τα παιδια. Χθες εφτιαξα ντοματοσουπα με κριθαρακι.

Ιουλιανα κριμα για τον αδερφο του αντρα σου.. εγω εχω εναν αδερφο 2 χρονια μικροτερο. Τον αγαπω πολυ αλλα δν βλεπομαστε συχνα γιατι δουλευει αρκετες ωρες κ ειναι κ ελευθερος αρα σε αλλη φαση..τα αδερφια του αντρα μου εχουν παιδακια κ βρισκομαστε ν παιζουν τα ξαδερφακια.. κ εγω ελπιζω ν εχουν καλες σχεσεις τα παιδακια μου, δν μ αρεσει η ζηλια κ ο ανταγωνισμος αναμεσα στα αδερφια..

Καλε τι ωραιες συνταγες.. εγω θελω οδηγιες για τα ογκρατεν της θωμαης κ της βικυς

Τηγανιζω τις πατατες κομμενες σε ροδελες ( οχι πολυ λιγο να παρουν χρωμα ) τις αφηνω λιγο στο σουρωτηρι να στραγγιξουν κια επειτα ριχνω λιγη κρεμα γαλακτος στον πατο του ταψιου ισα ισα να τον καλυψει κανω μια στρωση με πατατες τις αλατοπιπερωνω κι επειτα βαζω μια στρωση τυρι τριμμενο συνηθως γκουντα  επειτα μια στρωση παριζα ή μπεικον μια στρωση τυρι για τοστ συνηθως μοτσαρελα κι παλι πατατες μετα τυρι τριμμενο και τελειωνω με κρεμα γαλακτος το ψηνω στο φουρνο μεχρι να ροδισει στους 180 

 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλη εβδομαδα 

Σημερα θα φαμε στους δικους μου οτι εχει περισεψει απο το σαββατοκυριακο

Θεμα ημερσς :πως αντεχετε η ενεργεια που εχουν τα μικρα μας καποιες φορες την ωρα του υπνου ενω ειμαστε κομματια ;

Εμενα εχτες ο μικρος μου εχτες το βραδυ ενω εγω ημουν κομματια ειχε απιστευτη διαθεση για παιχνιδια τον αφηδα λοιπον να βγαλει την ενεργια του κι επειτα του εκλεισα τα  παιδικα κι αφου γκρινιαξε για κανα μισαωρο κοιμηθηκε


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα.εγω δ ξερω τι θα κανω ακομη.αναλογα τι θα μου φερει ο αντρας μου.η χοιρινες μπριζολιτσες η λουκανικα με πρασα

Για τα ογκρατεν εγω βαζω τα λαχανικα η ωμα η ελαφρως βρασμενα.σε στρωσεις μονο οταν ειναι πατατες-παντζαρι-κολοκυθακι.αλλιως τουρλου.αλλαντικα που κ που

Εγω δ μπορω μερικα πρωινα να ξυπνησω που ειναι μες στην ενεργεια η μικρη.οποτε μενω ξαπλωμενη κ φερνει παιχνιδια στο κρεβατι.τα βραδυα κοιμαται το αργοτερο 11αφου ολη μερα ειναι ξυπνια.αν εχει υπερενταση κλεινω τβ κ παιζουμε κτ ηρεμο με οχι πολυ ενεργεια

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! ΣΗμερα θα φαμε μακαρονια με κιμα..

Ευχαριστω για τις συνταγες ! θα τις δοκιμασω!

Εγω δν καταλαβαινω την ενεργεια που εχει ο μεγαλος τα μεσημερια που προσπαθω ν κοιμισω το μωρο... κ να προλαβω να ξεκουραστω..

ο μικρος επισης κπ φορες εχει ορεξη τη νυχτα κ κανει βολτες στο κρεβατι.. προσπαθω ν τον παρω αγκαλιτσα ν κοιμηθουμε κ αυτος ολο σηκωνεται κ μου μιλαει..

Δεν κανω κατι.. μονο υπομονη χαχα Α! ο μεγαλος καθεται κ ξεκουραζεται μονο αν του πει ο μπαμπας!

 


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια εμεις σημερα κοτοσουπα εχω κ την μικρη με μπουκωμα κ είναι μεσα στην γκρινια

Ενεργεια.εχει ολη μερα το βραδυ που ειναι ωρα για υπνο κ δεν κοιμαται της λεω ειναι αργα νυχτα ολα τα παιδακια κανουν νανι να ξεκουραστουμε κ να παίξουμε αύριο...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, anath είπε:

Καλημερα! ΣΗμερα θα φαμε μακαρονια με κιμα..

Ευχαριστω για τις συνταγες ! θα τις δοκιμασω!

Εγω δν καταλαβαινω την ενεργεια που εχει ο μεγαλος τα μεσημερια που προσπαθω ν κοιμισω το μωρο... κ να προλαβω να ξεκουραστω..

ο μικρος επισης κπ φορες εχει ορεξη τη νυχτα κ κανει βολτες στο κρεβατι.. προσπαθω ν τον παρω αγκαλιτσα ν κοιμηθουμε κ αυτος ολο σηκωνεται κ μου μιλαει..

Δεν κανω κατι.. μονο υπομονη χαχα Α! ο μεγαλος καθεται κ ξεκουραζεται μονο αν του πει ο μπαμπας!

 

Αχ αυτα τα μεσημερια..γενικα δ κοιμαμαι αλλα θελω λιγη ηρεμια.κ εχω τη διαολιτσα να χορευει κ να τραγουδαει.κ μου ξυπναει κ το μικρο.αλλα τι να την κανω;κ αυτη μωρο ειναι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 minutes ago, vikib είπε:

Αχ αυτα τα μεσημερια..γενικα δ κοιμαμαι αλλα θελω λιγη ηρεμια.κ εχω τη διαολιτσα να χορευει κ να τραγουδαει.κ μου ξυπναει κ το μικρο.αλλα τι να την κανω;κ αυτη μωρο ειναι

Κ εμεις τα ιδια..κ ας ειμαστε πιο μεγαλοι..

Σημερα πχ εχει ολο το μεσημερι που κλαιει ο μικρος μαλλον απο νυστα κ ο μεγαλος τον πειραζει..κ εγω εχω πονοκεφαλο φυσικα χαχα


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, anath είπε:

Κ εμεις τα ιδια..κ ας ειμαστε πιο μεγαλοι..

Σημερα πχ εχει ολο το μεσημερι που κλαιει ο μικρος μαλλον απο νυστα κ ο μεγαλος τον πειραζει..κ εγω εχω πονοκεφαλο φυσικα χαχα

De ja vu

Σαν να το χω ζησει

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ζησει κι εγω αυτο εμενα εχουν 18 μηνες διαφορα το καλο ειναι οτι μεγαλος εδω κι 6 μηνες εχει ηρεμησει κι συνεργαζεται στο να κανει ησυχια το μεσημερι


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...