Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts

Κατα τα αλλα ειναι πολυ συνεργασιμη.κ τον αγαπαει πολυ τον αδερφο της.αλλα πως να κατσει ησυχα 2,5χρονων ζουζουνι;

Θωμαη κ τα δυο αγορακια;θα παιζουν ομως πολυ μεταξυ τους

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

33 minutes ago, vikib είπε:

Κατα τα αλλα ειναι πολυ συνεργασιμη.κ τον αγαπαει πολυ τον αδερφο της.αλλα πως να κατσει ησυχα 2,5χρονων ζουζουνι;

Θωμαη κ τα δυο αγορακια;θα παιζουν ομως πολυ μεταξυ τους

Τωρα ξεκινησαν το τελευταιο οκταμηνο πριν γινοταν μαχες ο ενας δαγκωνε κι εσπρωχνε κι ο αλλος τσιμπαγε


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας;..!!! σημερα ειχα ρεβιθορυζο για τον μικρο και μοσχαρι κοκκινιστοκαι με λιγη κρεμα γαλακρος για εμας....!!!! τωρα για την ενεργεια του υπνου τη να σας πω εγωωω.. εμενα ειναι και μικρος ακομα αλλα εχει τον υπνο στο τσεπακι του (φτου φτου μη τον ματιασω..) με το που θα τον βαλω στο κρεβατι εχει κοιμηθει πολυ σπανια να μεινει κανενα πενταλεπτο με δεκαλεπτο ξυπνιος να στρυφογυριζει στο κρεβατι και να τον παρει ο υπνος χωρις καν να μπω εγω μεσα στο δωματιο του..


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Εμενα εχουν 28 μηνες διαφορα. Η μεγαλη ευτυχως παρολο που είναι παρα πολύ ζωηρη κοιμαται αρκετα και το μεσημερι και το βραδυ. Τον αγαπαι τον μικρο αλλα είναι αγαρμπη ετσι όπως τον αγκαλαζει , χαιδευει κτλ. Θελει και να του δινει από το φαγητο της:shock:


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!!! Οσο ηταν μπεμπης δν τον πειραζε πολυ.. αλλά όσο του λέγαμε μην πειραζεις το κεφαλάκι του τόσο του γεννιόταν η επιθυμία να το πειράξει... κ το είχε ζουληξει 2-3 φορές χαχαχα

κατα τα άλλα του αρεσει πολυ να τον βλεπει ν μεγαλωνει, παιζουν πολυ απο πριν ακομη περπατησει ο μικρός, τον ταιζει, τον προσεχει οταν δν ειμαι στο δωματιο κ με φωναζει αμεσως αν κανει κτ επικινδυνο.. αλλα επειδη ο μικρος ειναι ακομη πολυ κτητικος, δν δεχεται ν του παρεις τπτ απο τα χερια...εεεε...οταν αρχιζει ο μεγαλος κ του τα παιρνει επιτηδες... γίνεται μαχη...ο μικρος ουρλιαζει ο μεγαλος γελαει.. και αντε να τους ηρεμησω..

Τι κανετε σημερα??? Εγω εχθες βραδυ εφτιαξα μια μπεσαμελ κ εκανα παστιτσιο με τα μακαρονια κ τον κιμα που περισσεψαν.. θα το φαμε σημερα!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια

Εμενα αν εχει υπερενταση ερχεται στο στηθος θηλαζω και κοιμαται

Βεβαια τα βραδια μας ειναι ανυσηχα

...ποτε θα κοιμηθουκε οεο;; Χαχα

Χαρουμενη μαμα εισαι πολυ τυχερη με το θεμα υπνου

Εχω ξεχαςει πως ειναι να κοιμασαι ολοκληρο βραδυ 

Εχθες αρακα σημερα φακες αυριο δεν εχω ιδεα τι να φιαξω ισως ψαρια γιατι εχει λαικη


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σημερα εχουμε κρεας ψητο με πατατες τηγανιτες κι φασολαδα απο την μαμα μου 

Θεμα ημερας :πως αντεδρασαν τα μικρα σας οταν συναντησαν πρωτη φορα τα αδελφακια τους 

Εμενα ουτε που το πλησιασε να το δει εφυγε κατευθειαν σε αλλο δωματιο μετα που του εδειξα τα δωρα που του εφερε το μωρο αρχισε να το πλησιαζει κι οταν αρχισε να μπουσουλαει ξεκινησαν τα δυσκολα κι οι μαχες μεταξυ τους 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια...μπιφτεκακια με πατάτες στο φουρνο σημερα

Εγω δεν μπορω να απαντησω σ αυτο το θεμα...εχω ενα ακομα οταν με το καλο ερθει το δευτερο καποια στιγμη θα δειξει...πιστευω ειναι κ.αναλογα την ηλικία..εγω που εχω 10 χρονια διαφορα με την αδερφή μ.δεν ζηλεψα καθολου περιμενα πως κ πως

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσιαα εμενα ειχε περισεψει μοσχαρι απο εχθες και εβρασα και λιγα μακαρονια!!!!! ουτε εγω μπορω να απαντησω σε αυτη την ερωτηση.. αλλα και εγω θυμαμαι με την αδερφη μου που την περναω ενα χρονο ακριβως ποτε μα ποτε δεν την ζηλεψα και παντα την προσεχα και την περιποιομουνα... (καλα αυτο δεν ηταν και τοσο καλο γιατι το εκμεταλευοταν αλλα δε πειραζει..) και θελω να πιστευω οτι ετσι θα ειναι και ο μικρος γιατι η αληθεια με εχουν τρομαξει λιγο με την ζηλεια τα ανοιψακια του αντρα μου ζηλευουν παρα πολυ και δυο ακομα και ο σκυλος που εχουν εδω στην οικογενεια για φυλακα ζηλευει κ το πρωτο πραμα που ειπαν οταν ειχαν μαθει για την δευτερη εγκυμοσυνη μετα της ευχες φυσικα αχ πιστευω να μη ζηλεψει ο μικρο μας.. αλα θελω να πιστευω πως οταν θα ερθει αυτη η ωρα θα βρω εναν τροπο να το χειριστω οσο καλυτερα μπορω...!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Με την καταλληλη προετοιμασια ολα θα ειναι πιο ομαλα ειναι φυσιολογικο ενα παιδι να εκδηλωσει την ζηλεια του κι να μην την κρατησει μεσα του απλα ο τροπος που βγαζει καθε παιδι την ζηλεια του ειναι διαφορετικος αλλα γινονται επιθετικα, αλλα κολλανε στην μαμα , αλλα δεν θελουν τη μαμα τους ,αλλα μελαγχωλουν κλπ


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mama82 είπε:

Γεια σας κοριτσια

Εμενα αν εχει υπερενταση ερχεται στο στηθος θηλαζω και κοιμαται

Βεβαια τα βραδια μας ειναι ανυσηχα

...ποτε θα κοιμηθουκε οεο;; Χαχα

Χαρουμενη μαμα εισαι πολυ τυχερη με το θεμα υπνου

Εχω ξεχαςει πως ειναι να κοιμασαι ολοκληρο βραδυ 

Εχθες αρακα σημερα φακες αυριο δεν εχω ιδεα τι να φιαξω ισως ψαρια γιατι εχει λαικη

Εχεις εμενα για συμπαρασταση....υπομονη!

 

28 minutes ago, Liana1984 είπε:

Γεια σας κορίτσια...μπιφτεκακια με πατάτες στο φουρνο σημερα

Εγω δεν μπορω να απαντησω σ αυτο το θεμα...εχω ενα ακομα οταν με το καλο ερθει το δευτερο καποια στιγμη θα δειξει...πιστευω ειναι κ.αναλογα την ηλικία..εγω που εχω 10 χρονια διαφορα με την αδερφή μ.δεν ζηλεψα καθολου περιμενα πως κ πως

Με το καλο ν ερθει το δευτερο..ν μας πεις αντιδρασεις!

 

6 minutes ago, xaroumenh mama είπε:

γεια σας κοριτσιαα εμενα ειχε περισεψει μοσχαρι απο εχθες και εβρασα και λιγα μακαρονια!!!!! ουτε εγω μπορω να απαντησω σε αυτη την ερωτηση.. αλλα και εγω θυμαμαι με την αδερφη μου που την περναω ενα χρονο ακριβως ποτε μα ποτε δεν την ζηλεψα και παντα την προσεχα και την περιποιομουνα... (καλα αυτο δεν ηταν και τοσο καλο γιατι το εκμεταλευοταν αλλα δε πειραζει..) και θελω να πιστευω οτι ετσι θα ειναι και ο μικρος γιατι η αληθεια με εχουν τρομαξει λιγο με την ζηλεια τα ανοιψακια του αντρα μου ζηλευουν παρα πολυ και δυο ακομα και ο σκυλος που εχουν εδω στην οικογενεια για φυλακα ζηλευει κ το πρωτο πραμα που ειπαν οταν ειχαν μαθει για την δευτερη εγκυμοσυνη μετα της ευχες φυσικα αχ πιστευω να μη ζηλεψει ο μικρο μας.. αλα θελω να πιστευω πως οταν θα ερθει αυτη η ωρα θα βρω εναν τροπο να το χειριστω οσο καλυτερα μπορω...!!!!

Η προετοιμασια νομιζω ειναι καθοριστικη.. κ ο τροπος που θ τα κανεις ν αισθανονται εξισου σημαντικα κ τα δυο  ...

Ο δικος μου ηρθε τη δευτερη μερα στο νοσοκομειο ν μας δει..εριξε μιση ματια στο μωρο κ μετα καθοταν κ μου εκανε ερωτησεις..που κοιμαμαι, τι κανω ολη μερα, ποτε θ γυρισω σπιτι..κουβεντα για το μωρο...οταν εφυγε εκλαιγα ολο το απογευμα απο τυψεις.. στο σπιτι ηταν καλυτερα..εβγαζε ομως ολη την ενταση πανω μου..

1 hour ago, thomai62 είπε:

Καλημερα σημερα εχουμε κρεας ψητο με πατατες τηγανιτες κι φασολαδα απο την μαμα μου 

Θεμα ημερας :πως αντεδρασαν τα μικρα σας οταν συναντησαν πρωτη φορα τα αδελφακια τους 

Εμενα ουτε που το πλησιασε να το δει εφυγε κατευθειαν σε αλλο δωματιο μετα που του εδειξα τα δωρα που του εφερε το μωρο αρχισε να το πλησιαζει κι οταν αρχισε να μπουσουλαει ξεκινησαν τα δυσκολα κι οι μαχες μεταξυ τους 

Ηταν κ μικρουλης ο δικος σου, πιο δυσκολο ν καταλαβει τι συνεβη..


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι τα εχω στο μυαλο μου ολα αυτα και θελω να πιστευω πως οταν ερθει αυτη η στιγμη να το χειριστω καλα και να συνεργαστει και ο αντρας μου σε αυτο μαζι μου απλα επειδη βλεπω πως συμπερυφεροντε στα ανοιψακια του που δλδ συνεχεια υπαρχει η λεξη ζηλια στο λεξιλογιο και απο τα πεθερικα και απο τους γονεις και μπροστα στα παιδια πιστευω και χωρις το παιδι να θελει να ζηλεψει το προκαλεις να ζηλεψει αυτο ειναι που με προβληματιζει περισσοτερο η οταν ειχε ερθει το δευτερο παιδακι δε το περνανε αγκαλια ποτε μπροστα στο πρωτο παιδακι για να μη ζηλεψει και εγω προσωπικα αυτο δε το θεωρω και τοσο σωστο.. αλα πιστευω πως για ολα υπαρχει λυση..!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η κορη μου το πηρε παρα πολυ καλα.ηρθε στο νοσοκομειο απο την πρωτη μερα κ ηταν μες στην τρελη χαρα.ηθελε να τον παρει αγκαλια,να τον φιλησει

Στο μονο που "ζηλευει" ειναι οτι ο μικρος κοιμαται μαζι μου,οποτε ερχεται κ αυτη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...