Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      τι να σου πω, αν το καλοσκεφτεις έχει κάποια λογικη στο δικό μ μυαλό! ναι μεν ο προεμφυτευτικος σου αυξάνει τις πιθανότητες για εμφύτευση  γιατί είναι εξ αρχής ένα υγιές έμβρυο αλλά είναι μέχρι την ημέρα που πήραν κύτταρα για εξέταση, μετά τι γινεται; ίσως βέβαια κάνω και λάθος , δεν επιμένω!  ίσως τα κορίτσια που έχουν ασχοληθεί περισσότερο με τον προεμφυτευτικο ξέρουν καλύτερα ! θυμαμαι όμως ότι μ είχαν πει αυτό και συγκεκριμένα την ημέρα της αποξεσης που ήμουν έτσι ψυχολογικά πιεσμένη ειπα πως την επόμενη φορά θα κάνουμε προεμφυτευτικο και μ απάντησε η μαια , μη νομίζεις ότι ο προεμφυτευτικος είναι πανάκεια ! 

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts

Γεια σαςσας κοριτσια ο τι εμεινε σημερα σπανακορυζο μπιφτεκια

Εμας μας πηρανε με το ΕΣΠΑ γραφει κ την πρωτη μου επιλογη..σε δημοτικο παιδικο δηλωσα..πηγα στην προνοια σήμερα μου εδωσαν κατι χαρτιά κ ενα χαρτι για τον παιδιατρο κ μου ειπαν να παω Τρίτη που θα ανοιξουν οι εγγραφές μαζι με τα χαρτια κ το voucher...στον παιδικο αυτον δουλευει κ μια φιλη μ με πηρε τηλ το πρωί να παω στην προνοια..ακουω για θεσεις που κλεινουν σε ιδιωτικους;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 37 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

γεια σας .... ουτε εμας μας πηρανε μεσω εσπα...να κανω μια ερωτησει τι διαφορα εχουν οι δημοτικοι παιδικοι βρεφικοι σταθμοι απο τους ιδιοτικους;;;

Στον ιδιωτικο δεν εχει φαγητο μεσημεριανο το πας εσυ εχει μονο πρωινο..στον δημοτικο εχει απ ολα πρωινο φρουτο μεσημεριανο...εννοείται με τα ΕΣΠΑ δεν πληρωνεις κατι..στον δημοτικο παιρνουν πρωτα με τα ΕΣΠΑ ενω στον ιδιωτικο λιγες θέσεις κ τις κρατάνε κ αυτες σε παιδια που ειναι η σε γνωστους...αν δεν σε παρουν κ πληρωνεις..εδω σε μας οι ιδιωτικοι εχουν 180 με 220 ενω στον δημο βγαινει βαση φορολογικης μπορει κ 20€ ως οσο παει...μετα απ αυτά που ειπα εννοείται προτιμησα δημοτικο

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικα ιδιωτικοι και δημοσιοι ειναι το ιδιο μεσω εσπα. Δηλ καλυπτουν πρωινο μεσημεριανο πανες για τα βρεφη. Στον ιδιωτικο μπορεις ν επιλεξεις μεταφορα αλλα με δικη σου επιβαρυνση. Ο δημοσιος δεν εχει μεταφορα καθολου. Ολα τα αλλα που ζητανε, προκαταβολη δηθεν για κρατηση θεσης η επιπλεον χρηματα για δραστηριοτητες ειναι κερδοσκοπια και ειναι παρανομα(οσο αφορα το εσπα παντα)

Κατα τα αλλα αν δεν εχεις voucher του εσπα ισχυουν αυτα που λεει η Λιανα. Οι δημοτικοι διαθετουν τις υπολοιπες θεσεις σε αλλες οικογενειες βασει εισοδηματος. Στους ιδιωτικους πληρωνεις κανονικα(εδω ζητανε γυρω στα 250). Εννοειται κ εγω προτιμησα δημοσιο γιατι δν ακουω κ τα καλυτερα για τους περισσοτερους ιδιωτικους..


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , anath είπε:

Θεωρητικα ιδιωτικοι και δημοσιοι ειναι το ιδιο μεσω εσπα. Δηλ καλυπτουν πρωινο μεσημεριανο πανες για τα βρεφη. Στον ιδιωτικο μπορεις ν επιλεξεις μεταφορα αλλα με δικη σου επιβαρυνση. Ο δημοσιος δεν εχει μεταφορα καθολου. Ολα τα αλλα που ζητανε, προκαταβολη δηθεν για κρατηση θεσης η επιπλεον χρηματα για δραστηριοτητες ειναι κερδοσκοπια και ειναι παρανομα(οσο αφορα το εσπα παντα)

Κατα τα αλλα αν δεν εχεις voucher του εσπα ισχυουν αυτα που λεει η Λιανα. Οι δημοτικοι διαθετουν τις υπολοιπες θεσεις σε αλλες οικογενειες βασει εισοδηματος. Στους ιδιωτικους πληρωνεις κανονικα(εδω ζητανε γυρω στα 250). Εννοειται κ εγω προτιμησα δημοσιο γιατι δν ακουω κ τα καλυτερα για τους περισσοτερους ιδιωτικους..

Συμφωνω ετσι ειναι..αν διαλεξεις με ΕΣΠΑ ιδιωτικο κ έχει λεωφορειο εδώ δεν εχουν ολοι πληρωνεις το λεωφορειο αλλα δεν εχει μεσημεριανο...ενω στον δημοτικο εχει...εγω που πηρα τηλ σ εναν ιδιωτικο ετσι απο περιεργεια να δω τι θα πουν κ ειπα θελω να το δω εψαχναν να μου βρουν ωρα να παω...κ μολις ειπα θα κανω με ΕΣΠΑ χαλαστηκε κ λεει δεν εχω αυτη τη βδομάδα ραντεβου...ελεος κ κρατημενενες θεσεις...για αυτο δημοσιο έχει κ φαγητο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα!1

 

Κοτοτηγανια με  ρυζακι σημερα!

 

Εδώ στον δημοτικο δεν εχει πλεον σιτιση και είναι 100 ευρω το μηνα ανεξαρτήτως εισοδήματος. Πιο δυσκολα σε παιρνουν εκτος ΕΣΠΑ στον δημοτικο γιατι καλυπτουν πρωτα τις θεσεις με ΕΣΠΑ και μετα τους υπολοιπους. Οποτε αναμενω....


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια...φαγαμε στη μαμα μου σημερα κοτοπουλο στο φουρνο με πατατες κ κολοκυθια

Ναι κοριτσια εδω στους ιδιωτικους μονο πρωινο έχει το μεσημέρι οχι...ενω στους δημοτικούς εχει πρωινο φρούτο κ μεσημεριανό...κ αν δεν σε παρουν με ΕΣΠΑ παει αναλογα με τη φορολογική..ξερω απο γνωστούς ο ενας πληρώνει 26€ ο αλλος επειδη δουλεύουν κ οι δυο οχι με υψηλο εισοδημα πληρωνουν 46€  πολλοι καλύτερα απο ιδιωτικούς που θελουν απο 180 κ πανω κ δεν παρεχουν πολλα

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας... εχουμε δημοτικο σταθμο κοντα στο σπιτι μας να παω να ρωτησω και εκει τι γινετε μηπως και τον στειλω γιατι ακομα ειμαι σε σκεψη....αλλα να εχω και μια εικονα για του χρονου...

αν και σε εναν ιδιοτικο που ρωτησα μου ειπαν πως τα περνουν και τρεις φορες την εβδομαδα θα παω να ξαναρωτησω και σε αυτον γιατι ετσι ηθελα δυο με τρεις φορες την εβδομαδα αν το στειλω τελικα


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΜΕΡΑ κοριτσια

μοσχαρακι κοκινιστο με μακαρονια

πως θα περασετε το σαββατοκυριακο ?

εμεις θα παμε την κυριακη για μπανιο κι την δευτερα φευγουμε για χωριο για 2 εβδομαδες

 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.... κοτοπουλο φιλετο στο γκριλ σημερα με ρυζοτο...αυριο θα δουλευω το πρωι δε ισως παμε κανενα μπανακι το απογευμα και την κυριακη παλι ισως κανενα μπανιο..... καλα να περασετε  στις διακοπες σας...!!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μακαρόνια με κιμα σήμερα

Θωμαη καλα να περασετε

Εμεις για διακοπες αργούμε τον αλλο μηνα..κ αφου δεν εχουμε θαλασσα πηραμε πισινα κ δεν λεει να βγει η μικρή απο μεσα

Πήγα σημερα στην προνοια για τα χαρτια του παιδικου..τα είδαν σωστα τα εχω...κ μου είπαν Τετάρτη να ανοιξει το συστημα

Link to comment
Share on other sites

Καλα να περασετε θωμαη

Εμεις περασαμε υπεροχα αθηνα.με φιλους.η μικρη ηθελε να μεινει εκει.πολλες βολτες.ανεβηκαμε κ θεσ/νικη στη νονα της που εκτος οτι της πηρε παλι ενα σωρο ρουχα χωρις λογο,μας εκανε παστιτσιο κ χοιρινα σνιτσελ με πιλαφι με πιπεριες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...