Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ:)

Εμείς μαγειρεύουμε μακαρόνια με.κειμα σήμερα

Πόσο ζηλεύω όσες ετοιμάζετε βαλίτσες εμείς ευτυχώς έχουμε τουλάχιστον τη θάλασσα από κάτω

Σήμερα ο.μικρος πολύ δύσκολος και είχε και παρεα πφ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια!!

Χοιρινο με πατατες στο φουρνο σημερα!

rozoulini καλως ηρθες!!

Ο μικρος χρονιζει την Δευτερα και αυριο θα κανουμε γενεθλια! ευτυχως που πεφτει καλοκαιρι και θα τα κανουμε στην αυλη!!

Βικυ μη φανταστείς ότι το εξοχικο είναι μακρια, κανενα τεταρτο από το σπιτι....ειμασταν σε επιφυλακή αλλα ευτυχως όλα καλα!!βεβαια τα μοιρασα τα μικρα, ένα η πεθερα μου και ένα η αδερφη μου! πολυ πλακα η μικρη σου...η δικια μου φωναζε στο τηλεφωνο να μην παω να την παρω!!

Αναθ ωραια που πηγατε εκδρομουλα!!

 

χαρουμενη μαμα πως είναι σε τροχοσπιτο? ο μικρος κοιμοταν?

 

 

 

 

 

 


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Ροζουλινι καλως ηρθες

Φακες σημερα.χθες πηγαμε σε μια βαπτιση κ φαγαμε εξω

Ιουλιανα καλα να περασετε κ να τον χαιρεστε!

Εμενα ακομη δ μπορουν να τον κρατησουν για πολυ,με το που κλαψει τη μαμα θελει.αντε να τον αφηνα 2-3ωριτσες για καμια δουλεια

Φυσικα η κορη οταν με ειδε:ηρθες να με παρεις;με παραπονο.οχι λεω,το βραδυ θα φυγουμε κ ηρεμησε

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια..ιουλιανα να χερεσε τον μικρο σου..!!!! εμεις γυρισαμε το μεσημερακι...!!!!περασαμε πολυ ωραια αν και κυνηγουσαμε συνεχεια τον μικρο και ο μικρος περασε καταπληκτικα και ξεδωσε του αρεσε πολυ πιστευω...!!! ωραια ειναι σε τροχοσπιτο αν καποιος εχει συνηθησει τετοιες εξορμησεις....το μονο που με προβληματιζε εμενα ηταν τα δημοσια μπανια αλλα το ξεπερασα. ευτυχως το τροχοσπιτο ειχε τουαλετα και ολα καλα εκει...!!!  ο μικρος κοιμοταν μια χαρα στο ενα κρεβατι ειχε φτιαξει καγκελο ο πεθερος μου και το ειχαμε κανει σαν κουνια απλα μεχρι να τον παρει ο υπνος ηταν καποιος μεσα στο τροχοσπιτο αλα δε δυσκολευτηκε ομως καθολου...


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Πολυχρονος ο μικρός σου Ιουλιάνα μου! Να τον χαίρεστε και να είναι γερος! Πόσο συγκινητικά τα πρώτα γενέθλια!!!

Χαιρομαι που περασατε όλες καλα!

Εμείς καναμε ενα μπανακι γρηγορο την Κυριακη μόνο.

Ροζουλινι καλωσηρθες να χαιρεσαι το γιο σου! Ειναι ζωηρουλης?


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια ηρθαμε κ εμεις απο διακοπες γεμισαμε μπαταριες περασαμε τελεια τωρα στην καθημερινοτητα μας

Μπιφτεκια με πατάτες κ κολοκυθια σημερα

Ροζουλινι καλως ηρθες

Ιουλιανα να χαιρεσαι τον μικρο σου

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις ευχες!

Ψαρακια σημερα!

Καλα πηγαν τα γενεθλια..........τα μικρα ετρεχαν σα δαιμονισμένα στην αυλη και κατα τις 9:30 επεσαν οι μπαταριες και εφυγαν!

Εμεις συνεχιζουμε μπανακια κανονικα!!

 


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Σημερα το αγορι μου γινεται 5! Απιστευτο μου φαινεται! Θα κανουμε παρτι το απογευμα και ειναι ολο χαρα ο γλυκουλης μου!

Επισης σημερα γεννησε η συνυφαδα μου το 6ο ξαδερφακι της οικογενειας!

Εσεις τι κανετε? Τα παιδακια σας??

  • Μου αρέσει 1

dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


έπρεπε να τον έστελνα παιδικό φέτος αλλά δεν είχα τα μόρια, να πληρώνω δεν μπορώ και το κρατικό που μπορούσαν να το πάρουν εδώ κοντά είναι χάλια. απορώ τι θα το κάνω όλο το χειμώνα και είναι και ο άντρας μου σε περίεργη φάση έχει βαρεθεί με τη δουλειά και είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα

1 hour ago, anath είπε:

Καλημέρα!!

Σημερα το αγορι μου γινεται 5! Απιστευτο μου φαινεται! Θα κανουμε παρτι το απογευμα και ειναι ολο χαρα ο γλυκουλης μου!

Επισης σημερα γεννησε η συνυφαδα μου το 6ο ξαδερφακι της οικογενειας!

Εσεις τι κανετε? Τα παιδακια σας??

να σου ζήσει κοπέλα μου να το χαίρστε:) μόνο υγεία

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ευχαριστώ για τις ευχές... το παρτι ειχε επιτυχια, ειδικα τα παιδακια περασαν τελεια! Χαρηκα πολυ!

Ροζουλινι κατ' αρχήν εύχομαι να πανε ολα καλα με τη δουλεια του αντρα σου και να ηρεμησετε.. τα εχουμε περασει κι εμεις αυτα.. ηταν αρκετα δυσκολα! Τελος καλο ολα καλα... αλλα η αληθεια ειναι οτι οι εποχες ειναι δυσκολες! οσο για τον μικρο σου, δεν πειραζει που δεν θα παει ακομη παιδικο. μπορεις την επομενη χρονια να τον γραψεις προνηπιο. Στο σπιτι σιγουρα θελει λιγη υπομονη κ να βρεις τι του αρεσει ωστε ν μη βαριεται ευκολα. Οταν ο δικος μου ηταν σε αυτη την ηλικια ειχε τρελα με τις πλαστελινες.. πιστευω ειναι μια καλη απασχοληση που θ του κραταει το ενδιαφερον για αρκετη ωρα.. και αλλα παιχνιδια με κατασκευες, λεγκο, playmobil κλπ. Γενικα εχουν πολυ ανεπτυγμενη φαντασια τωρα και το ελευθερο παιχνιδι τους βοηθαει.

 


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ κοπέλα μου για τις συμβουλές..ναι από τ Μάιο έχει αρχίσει να έχει φαντασία

σιγουρα θα παει προνήπιο του χρόνου και το καλό εδώ που είμαστε έχει θέσεις και τα παίρνουν σίγουρα

η πλαστελίνη δεν του αρέσει αλλά παίζει τα υπόλοιπα θέλει να είμαι δίπλα του όμως.

τώρα έχω και το παιδάκι δίπλα και παίζουν μαζι και εγώ τρέχω το απόγευμα έχουμε δουλειές εξωτερικές έτσι θα πάει βόλτες θα περάσει σήμερα η μέρα

playmobil το καλοκαίρι πήρε δυο δεν είχαμε όσο χειμωνιάζει λέμε να του πάρουμε ένα ακόμα τρελένεται με αυτά και ειδικά με τα ανθρωπάκια και σκέφτομαι να του πάρω και ένα πιο μεγάλο γκαράζ αυτοκινητων και αυτο του αρέσει αλλά το δικό του είναι πολύ παιδικό απλα μάλλον αυτο θα το πάρει ο αγιος βασίλης αν δε ζητήσει κάτι άλλο μέχρι τότε

το χειμώνα θα ξεκιν'ησουμε και τις δραστηριότες . πέρσι τον πήγαινα μια βδομάδα μουσικοκινητικη και φέτος θα ήθελα να πάει στο επόμενο στάδιο συν κάτι ακόμα αλλά θέλω πρώτα να δω μέρες ώρες και τιμές

Link to comment
Share on other sites

Rozoulini ειναι πολυ θετικο το οτι εχει και αλλο παιδακι για παρεα, αλλαζει λιγο παραστασεις, μοιραζεται, εμπλουτιζει το παιχνιδι του..Σχετικα με δραστηριοτητες δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι δεν τον πηγαινα αφου πηγαινε ηδη σταθμο στα 3. Αλλα μου ακουγεται πολυ ενδιαφερον.

Κοριτσια τελικα κανετε ακομη μπανια? Εμεις εχουμε βαρεθει λιγο νομιζω, αν κ θελω να κανουμε κι αλλα ως αρχες Σεπτεμβρη... θα δουμε... παντως η ζεστη καλα κρατει!

Με τον αποθηλασμο τα πηγαινουμε καλα νομιζω σαν διαδικασια... Το θετικο είναι οτι δεν ξυπναει τη νυχτα απο τοτε που κοψαμε τον νυχτερινο.(Πηγε 21 μηνων για ν κοιμηθουμε σερι!!!) Ξυπναει κατα τις 6:30 που ξερει οτι θα του δωσω το πρωινο του "λαλα". Την ημερα ομως ειναι γκρινιαρης οταν ειναι μαζι μου. Νομιζω και ανασφαλης. Κλαει κ δεν συμβιβαζεται με τιποτα, ξεκιναει με αφορμη το γαλα, αλλα οσο περναει η ωρα το ξεσπασμα γινεται εντονοτερο κ δεν ηρεμει, δεν θελει ν παιξει, σταματαει λιγο αν βγουμε εξω αλλα αρχιζει παλι... Πιστευω πως ειναι μια φαση που θ περασει αλλα εχω στενοχωρηθει/κουραστει αρκετα αυτες τις μερες....

 


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...