Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2009


m4ril0u

Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα,

μπηκα χωρις αιδω στην παρεα σας γιατι ειδα οτι ειστε μαμαδες Ιουνιου-Ιουλιου και σκεφτηκα οτι ειστε οι καταλληλοτερες να με συμβουλευσετε..Θα γεννησω κι εγω μεχρι 8 Ιουνιου 2010 και εχω την ακολουθη απορια:

-Τι φορμακια να παρω για το νεογεννητο και γενικα πως να το ντυνω τους καλοκαιρινους μηνες κυριως στην αρχη που θα ειναι ευαισθητουλι??Κοντομανικα??Αμανικα? μακρυμανικα??Στον υπνο και εξω??Σεντονακι??

Βοηθηστε οσο μπορειτε την αρχαρια:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • katerina26

    3392

  • anna_ath

    2130

  • fatsaki

    1775

  • Smouts

    1513

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Πώς να καταλάβεις έτσι που τα έγραψα, ο άντρας σου εννοούσα:P:p:p:p Και η άλλη μου η φίλη στο ΙΑΣΩ δουλεύει κάτω στις ληροφορίες στη MyClub!!! Μήπως τώρα έβγαλες άκρη?!??!?!?
Ποια είναι η νονά και πως το ανακαλύψατε ότι δουλεύουν μαζί; Η άλλη πάλι στο myclub πως ήρθε η κουβέντα σε μένα και που με θυμόταν; Μνήσθητί μου, τόσο φίρμα πια; χαχαχαχαχα

marsolan με το καλό το μωράκι σου. Εγώ του φόραγα ένα φορμάκι μόνο, κοντομάνικο και στη συνέχεια αμάνικο και τον σκέπαζα με ένα σεντονάκι ή πικέ κουβερτούλα. Μέχρι να σαραντήσεις θα είναι ντάλα καλοκαίρι, οπότε φορμάκι, ένα σορτσάκι, καλτσάκια και καπέλο σίγουρα για τον ήλιο

Γέννα με το καλό κι εδώ είμαστε να ξαναρωτήσεις :mrgreen:


WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η νονά και πως το ανακαλύψατε ότι δουλεύουν μαζί; Η άλλη πάλι στο myclub πως ήρθε η κουβέντα σε μένα και που με θυμόταν; Μνήσθητί μου, τόσο φίρμα πια; χαχαχαχαχα

Λοιπόν κοίτα πώς έχει το πράγμα, η μια, που δουλέυει με τον άντρα σου είναι η Ειρήνη που είναι γραμματέας του Γενικού Διευθυντή στα Ελληνικά Γράμματα και το ανακάλυψε γιατί είδε το σχόλιό σου στο status μου και με ρώτησε πού σε ξέρω!!!! Η άλλη, ήταν μπροστά στην εν λόγω συζήτηση και σας θυμήθηκε γιατί σας είχε φέρει σε επαφή η νόνά γοργονιδίου!!!!!:P:p:p:p:p:p:p Αν δε σε ξεμπέρδεψα ούτε τώρα, τα υπόλοιπα στη συνάντηση Μαρτίου:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Αχ κορίτισια μόλια γύρισα από reuninon δημοτικού ολίγον τύφλα στο μεθύσι αλλά με τρελλά κέφια!!!! Πέρασα σούπερ, θα σας τα πώ με λεπτομέρειες άυριο ήταν τέλια!!!!!!


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η νονά και πως το ανακαλύψατε ότι δουλεύουν μαζί; Η άλλη πάλι στο myclub πως ήρθε η κουβέντα σε μένα και που με θυμόταν; Μνήσθητί μου, τόσο φίρμα πια; χαχαχαχαχα

Σε κουτσομπολεύουν, δεν το κατάλαβες?????? :tongue::tongue::tongue:

Μαριλού, πλάκα κάνω, ελπίζω να μην παρεξηγηθείς!!!:D:D:D

Πήγε καλά η χθεσινή νύχτα...η Κάρολ μια χαρά με τη γιαγιά της, εγώ είχα απίστευτο άγχος που την άφηνα για ΠΡΩΤΗ φορά, αλλά ευτυχώς δεν της λείψαμε καθόλου!!!:mrgreen::mrgreen:

Ήρθε και η νονά σήμερα και τουλάχιστον κατάληξαμε στά χρώματα : εκρού με λιλά!!! Οριστικά και αμετάκλητα!!

Μια και λέτε για σινεμά, θα πάμε αύριο με τον βάγγο στην "Αλίκη" του Τιμ Μπάρτον. Εγώ βαριέμαι απίστευτα, ήθελα να δώ ή το "Νησί" ή "το Κουτί", αλλά του το έταξα...:rolleyes::rolleyes:

Καλησπέρα κορίτσια!!!


0b1qp2.pngPaB8p3.png

qjfzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε κουτσομπολεύουν, δεν το κατάλαβες?????? :tongue::tongue::tongue:

Μαριλού, πλάκα κάνω, ελπίζω να μην παρεξηγηθείς!!!:D:D:D

Πήγε καλά η χθεσινή νύχτα...η Κάρολ μια χαρά με τη γιαγιά της, εγώ είχα απίστευτο άγχος που την άφηνα για ΠΡΩΤΗ φορά, αλλά ευτυχώς δεν της λείψαμε καθόλου!!!:mrgreen::mrgreen:

Ήρθε και η νονά σήμερα και τουλάχιστον κατάληξαμε στά χρώματα : εκρού με λιλά!!! Οριστικά και αμετάκλητα!!

Μια και λέτε για σινεμά, θα πάμε αύριο με τον βάγγο στην "Αλίκη" του Τιμ Μπάρτον. Εγώ βαριέμαι απίστευτα, ήθελα να δώ ή το "Νησί" ή "το Κουτί", αλλά του το έταξα...:rolleyes::rolleyes:

Καλησπέρα κορίτσια!!!

εγω παντως ψηφιζω ΑΛΙΚΗ!!!!


tt4a345.aspx

tta5663.aspx

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα,

μπηκα χωρις αιδω στην παρεα σας γιατι ειδα οτι ειστε μαμαδες Ιουνιου-Ιουλιου και σκεφτηκα οτι ειστε οι καταλληλοτερες να με συμβουλευσετε..Θα γεννησω κι εγω μεχρι 8 Ιουνιου 2010 και εχω την ακολουθη απορια:

-Τι φορμακια να παρω για το νεογεννητο και γενικα πως να το ντυνω τους καλοκαιρινους μηνες κυριως στην αρχη που θα ειναι ευαισθητουλι??Κοντομανικα??Αμανικα? μακρυμανικα??Στον υπνο και εξω??Σεντονακι??

Βοηθηστε οσο μπορειτε την αρχαρια:D:D

γεια σου και με το καλο το μωρακι σου!!!!!!!!!

εγω γεννησα 9 ιουλιου μεσα στο νοσοκομειο του φορουσα ενα φανελακι και τον ειχα φασκιομενο με μια πικε πανα γιατι ειχαν κλιματισμο

στο σπιτι μονο με φανελακι και απο πανω ενα σεντονακι ή πικε κουβερτουλα

στις βολτουλες του βαζα φορμακι κοντομανικο σορτσακι μπλουζακια κοντομανικα και παντα απο κατω το φανελακι (ζιπουνακι το λενε?)

και παντα καλτσακια στα ποδαρακια οσο ζεστη κι αν εχει!!!!!!!!!!

στο νοσοκομειο ηταν μια μανουλα που φορουσε στο νεογεννητο κοριτσακι της φανελακι-φορμακι κοντομανικο και τυλιγμενο με πανα...αποτελεσμα το μωρο να ανεβασει πυρετο λογω υπερβολικου ντυσιματος

γι αυτο προσοχη δεν θελουν πολλα ρουχα........

αντε με το καλο τα ψωνια σου!!!!!!!!


as1cEZlx03-1110MjQyZHwwMDA2NDk1ZHxvIG5pa29sYXMgbW91ISEhISE.gif

το αγορακι μου!!!!! ο ερωτας μου!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια..ευχαριστώ και ελπίζω κι εγώ για το σποράκι αν και ήρθαμε σε επαφή 16η μέρα αλλά ποτέ δεν ξέρεις

πολύ κρύο κι εδώ σήμερα,βγήκαμε μια βόλτα αλλά παγώσαμε όμως η μικρή έπερεπε να πάρει λίγο αέρα

Pola ωραίο το λιλά με το εκρού..είναι ρομαντικό όπως το ήθελες νομίζω...

για να πω και μια κακιούλα...έκανα σεμινάρια 2 βδομάδες και ήρθε η μαμά μου από Θεσσαλονίκη για την μικρή..η πεθερά έσκασε από την ζήλια μέχρι και οδηγίες της έδωσε...τα πήρα τα έχωσα στον άντρα μου και αυτός να την υποστηρίζει αλλά μετά του είπα κόφτο γιατί ούτε πάνα δεν ξέρει να αλλάζει και δίνει οδηγίες;;η μαμά είμαι εγώ καικουμάντο κάνω εγώ..ήμουν έτοιμη να κατέβω κάτω και να κάνω φασαρία αλλά η μαμά ου δεν ήθελε ..θα γινόταν της κακομοίρας..κλείνει η παρένθεση

εμείς είμαστε 73 πόντους και 7800..πολύ καλά..απλά τα φρούτα είναι μαρτύριο μέχρι να φάει..

Ειρήνη πως πάει η εγκυμοσύνη;

καλό το σινεμά αλλά εδώ μόνο αν πάμε Κομοτηνή και με την μικρή χλωμό οπότε τα κατεβάζουμε

τα μωρά μας κάνουν τα περίεργα τους βλέπω και μας τρελαίνουν!!!αυτά!!!!σας έπρηξα


nAcmp3.png

uZRep2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσαρες μου!!!!!!!!!

σημερα πηγαμε βολτιτσα στο χωριο στα πεθερικα μιλησαμε και για την βαπτιση

ο πεθερος μας συμβουλεψε να κανουμε τραπεζι μονο στον κουμπαρο δυσκολοι καιροι

τον τελευταιο λογο τον δωσαν σε εμας

και τελικα ειπαμε με τον αντρα μου να κανουμε τραπεζι αλλα θα "κοψουμε"

απο την λιστα μας οσα ατομα μπορουμε

εχουμε καποιες υποχερωσεις που δεν γινεται να τις αποφυγουμε

ολα για τον μπουσουλιτσα μας !!!!!!

σημερα ο αντρας βγηκε για ποτακι με εναν φιλο του

την επομενη φορα ειναι σειρα μου χε! χε!!!!


as1cEZlx03-1110MjQyZHwwMDA2NDk1ZHxvIG5pa29sYXMgbW91ISEhISE.gif

το αγορακι μου!!!!! ο ερωτας μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλησπερα,

μπηκα χωρις αιδω στην παρεα σας γιατι ειδα οτι ειστε μαμαδες Ιουνιου-Ιουλιου και σκεφτηκα οτι ειστε οι καταλληλοτερες να με συμβουλευσετε..Θα γεννησω κι εγω μεχρι 8 Ιουνιου 2010 και εχω την ακολουθη απορια:

-Τι φορμακια να παρω για το νεογεννητο και γενικα πως να το ντυνω τους καλοκαιρινους μηνες κυριως στην αρχη που θα ειναι ευαισθητουλι??Κοντομανικα??Αμανικα? μακρυμανικα??Στον υπνο και εξω??Σεντονακι??

Βοηθηστε οσο μπορειτε την αρχαρια:D:D

Γεννησα 26 Ιουνιου. Καταρχην μην παρεις ρουχακια νουμερο 00 γιατι δεν θα τα φορεσει πανω απο 20 μερες. Αν θες παρε 2-3 ετσι για να τα χαρεις. Εγω πηρα κοντομανικα φορμακια 00 και φανελακια 00 και τα εβαλε ελαχιστα. Παρε 5-6 φορμακια και 5-6 φανελακια 03, παρε και ενα μακρυ φορμακι 03 για καμια δροσερη νυχτα , εγω τα εβαλα μετα το σεπτεμβριο παντως. Καλτσακια θα φορας παντα στο μωρακι. Απο σκεπασματα κουβερτουλα πικε αλλα και τετραγωνες πανες μπορεις να χρησιμοποιησεις.Με το καλο!!!


ziZip2.png BhAqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Χρόνια μας πολλά!:)

Ειρήνη τι περίεργο κ εγώ 6-7 μηνών ξεκίνησα να πίνω εβαπορέ....με το που μου άλλαξε η μάνα μου στο νο2 τη σκόνη δεν μ'αρεσε!;)

Η κόρη μου το σουκού χτύπησε τη κεφάλα της για όλο το χρόνο....το Σάββατο είχαμε πάει στα πεθερικά μου κ ενώ την κράταγε ο πεθερός μου γντουπ 2 φορες κιολας το κούτελο στο τραπέζι!! Χθες πάλι μια ώρα έκατσε με τον πατέρα τους μία το κούτελο χτύπησε στο κάτω μέρος του καναπέ κ μία έπεσε πίσω....τι να πω????Ολη μέρα σχεδόν έχω εγώ τη μικρή κοντά μου κ δεν μου χει χτυπήσει....λίγο να την αφήσω σε άλλα χέρια κ χτυπάει....τυχαίο να ναι ή δεν προσέχουν????:mad:

Το Σάββατο ήταν να πάμε μπουζούκια γυναικοπαρέα αλλά αναβλήθηκε μάλλον γι'αυτό το Σάββατο γιατί αρρώστησε η μικρή της κουμπάρας μου! :? 3 ήμαστε με παιδιά για να δούμε θα τα καταφέρουμε ένα Σάββατο να είναι όλα καλά???Πρόκληση! :P


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια και καλη εβδομαδιτσα να εχουμε!

Χιονιζει!:confused::P

Εγω κοριτσια ημουν χαλια 2 μερες! Εφαγα μια σαλτσα ντοματας που εκανα και με πειραξε! ανεβασα πυρετο, εκανα εμετο,χαλια σας λεω! σκεφτηκα μηπως ηταν ιωση αλλα αρρωστησε και η αδελφη μου που δοκιμασε απο την υπεροχη σαλτσα μου! Μ'εβριζε ολη μερα!:tongue:

η μικρουλα μου ειπε ΜΠΑΜΠΑΜΠΑ!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen: εσκασε και το δοντακι και φαινεται! τρελαινομαιιιιιιιιι!!!!!!

αρχισαμε να τρωμε κατσικι με πατατα.δεν τρελαινεται βεβαια.με το ζορι να φαει 5-6 κουταλιες.την τεταρτη θα βαλω ρυζι.μετα καροτο κ.τ.λ.ουτε τα φρουτα τα τρωει με πολυ ορεξη.την κρεμα ομως που εχει ζαχαρη τν τσακιζει!:mad: ρωτησα τον γαστρεντερολογο αν μπορω να αλεθω βρωμη και να της δινω αντι την σινλακ και μου ειπε να περιμενω.

πωλα πολυ ωραια τα χρωματα!

σταχιοφιορινα με το καλο και με δευτερο κουκλακι!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια

Δεν ξερω τι γινεται στην Αθηνα αλλα εδω ο καιρος ειναι πολυ περιεργος , βρεχει πολυ αλλα ο ουρανος ειναι σαν κιτρινος ενα πραγμα δεν το εχω ξαναδει λες και ειναι 6 το απογευμα ...


tt4a345.aspx

tta5663.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Το γέλιο που έχω κάνει με το γοργονίδιο από το πρωί δεν περιγράφεται!!!!! Είχε μετά το πρωινό της μια λογοδιάρροια άλλο πράγμα και μίλαγε κάτι ακατάληπτα σφυρηχτά ψόφησα στο γέλιο!!!!!!!;););););););););)

Που λέτε χθες την κράτησε ο μπαμπάς της κι εγώ πήγα στο reunion του δημοτικού, το 17ο στη σειρά παρακαλώ μιας και βρισκόμαστε κάθε χρόνο από το '93 που τελειώσαμε το δημοτικό και ήταν σούπερ!!!! Είχαμε χρόνια να μαζευτούμε τόσοι πολλοί. Πήγαμε σε ένα μεζεδοπωλείο στο Γκάζι που τραγουδάει η δασκάλα μας (καλλιτεχνική φύση γαρ εκτός από δασκάλα, ΠΣΚ παίζε σε μαγαζάκια και τραγουδάει). Ήταν πολύ συγκινητικό, ένα θα σας πω με τον τότε καλό μου και αγαπημένο δείχναμε ο ένας στον άλλο φωτογραφίες των παιδιών μας μιας και έγινε κι αυτός μπαμπάς πριν 10 μέρες και είχαμε λιώσει!!!!!!!!! Αχ, ήταν τέλεια, ήπιαμε και λίγο παραπάνω και γύρισα μετά με τρελλά κέφια στο σπίτι!!!!!!

Κατά τα άλλα σήμερα δουλειά και με αυτή τη μαυρίλα έξω δεν την παλεύω μια, δεν ήθελα να σηκωθώ από το κρεβάτι το πρωί!!!!!! Αννούλα δεν πειράζει για το εβαπορέ από το να μην πίνει καθόλου το παιδάκι... άλλωστε απ' ότι λες είναι κληρονομικό:tongue::tongue::tongue::tongue:


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...