Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

3η συνεχομενη αποτυχια


xristina55

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια ,θα σας πω εν συντομια την ιστορια μου μιας κ δυστυχως καποιος που δεν εχει περασει κατι παρομοιο δεν μπορει να καταλαβει... Τον μαιο του 16 αποφασιζουμε με τον μελλοντα συζυγο να αρχισουμε προσπαθειες για παιδακι κ τα καταφερνουμε με την πρωτη ,ολα γκρεμιζονται ομως οταν την 14η εβδομαδα που κανουμε την αυχενικη βγαινει 7mm μας λενε οτι το παιδι πρεπει να το ριξουμε...μετα την διακοπη εχω σχεδον 2 μηνες αιμορραγια οπου χρειαστηκε να κανω κ 2η αποξεση γιατι ειχαν μεινει υπολειμματα.μετα απο πολυ πονο κ θλιψη ξεκιναμε ξανα προσπαθειες κ τα χριστουγεννα μαθαινω οτι ειμαι εγκυος κ την αλλη μερα ξεκινα αιμορραγια ,βιοχημικη αποβολη λεει ο γιατρος ,τυχαιο γεγονος οπως κ το πρωτο..να σημειωσω οτι εχω παντα κυκλο 28 ημερων κ καταλαβαινω παντα την ωορηξια .αυτο το μηνα κανω τεστ την πρωτη μερα καθυστερησης κ βγαινει θετικο ,παω χτες για χοριακη κ βγαινει μονο 20 μοναδες...παλι παει για βιοχημικη μου λενε ,ακομα αιμα δεν εχω δει αλλα εχω απελπιστει πια ,μενω εγκυος σχετικα ευκολα αλλα ειναι τοσο ψυχοχθορο αυτο που συμβαινει κ δεν ξερω τι να κανω.συγνωμη για το μεγαλο μνμ ,ευχαριστω πολυ !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

On 22/2/2017 at 3:29 ΜΜ, xristina55 είπε:

Καλησπερα κοριτσια ,θα σας πω εν συντομια την ιστορια μου μιας κ δυστυχως καποιος που δεν εχει περασει κατι παρομοιο δεν μπορει να καταλαβει... Τον μαιο του 16 αποφασιζουμε με τον μελλοντα συζυγο να αρχισουμε προσπαθειες για παιδακι κ τα καταφερνουμε με την πρωτη ,ολα γκρεμιζονται ομως οταν την 14η εβδομαδα που κανουμε την αυχενικη βγαινει 7mm μας λενε οτι το παιδι πρεπει να το ριξουμε...μετα την διακοπη εχω σχεδον 2 μηνες αιμορραγια οπου χρειαστηκε να κανω κ 2η αποξεση γιατι ειχαν μεινει υπολειμματα.μετα απο πολυ πονο κ θλιψη ξεκιναμε ξανα προσπαθειες κ τα χριστουγεννα μαθαινω οτι ειμαι εγκυος κ την αλλη μερα ξεκινα αιμορραγια ,βιοχημικη αποβολη λεει ο γιατρος ,τυχαιο γεγονος οπως κ το πρωτο..να σημειωσω οτι εχω παντα κυκλο 28 ημερων κ καταλαβαινω παντα την ωορηξια .αυτο το μηνα κανω τεστ την πρωτη μερα καθυστερησης κ βγαινει θετικο ,παω χτες για χοριακη κ βγαινει μονο 20 μοναδες...παλι παει για βιοχημικη μου λενε ,ακομα αιμα δεν εχω δει αλλα εχω απελπιστει πια ,μενω εγκυος σχετικα ευκολα αλλα ειναι τοσο ψυχοχθορο αυτο που συμβαινει κ δεν ξερω τι να κανω.συγνωμη για το μεγαλο μνμ ,ευχαριστω πολυ !

Καταρχας ευχομαι ολα να πηγαν παρα πολυ καλα κ να μη χρειαζεται καν το μηνυμα μου..αν ομως δεν.πηγαν να σου πω οτι 3/3 δεν ειναι τυχαιο...πρεπςι να δεις αιματολογικα ανοσολογικα ενδοκρινολογικα κ φυσικα καρυωτυπο ζευγους αφου εχασες παιδι στην 14 βδομαδα...καλη δυναμη

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κ σε ευχαριστω για την απαντηση σου ,δεν πηγε καλα ουτε αυτη φορα..καναμε καρυοτυπο ζευγους κ περιμενουμε τα αποτελεσματα σε 10 μερες περιπου κ ειναι στο πλανο να κανω πληρη ελεγχο θρομβοφιλιας.ο γιατρος μου ορμονικες δεν μου εδωσε γιατι θεωρει οτι απο τη στιγμη που εχω σταθερο κυκλο δεν χρειαζονται,ουτε στον αντρα μου ζητησε εξεταση αφου λεει πιανουμε ευκολα.  

Το συμπερασμα που εχει βγει ειναι οτο ισως ειναι επιπλοκη απο την αποξεση κ δεν μπορει η μητρα να κρατησει την εγκυμοσυνη γι αυτο κ προτεινε να κανουμε υστεροσκοπηση κ να δουμε τι γινεται

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

@xristina55 εύχομαι πραγματικά να μην σου ξανασυμβεί να ήταν τυχαίο και το επόμενο να είναι γερό

εχασα κι έγω την 7η εβδομάδα τον Νοέμβριο του 15 και ακόμη δεν έχω καταφέρει να ξαναμείνω, ανακάλυψα τον Δεκέμβριο ότι εχουν μειωθεί κατα πολύ να ωάρια μου και πρέπει να βιαστώ αρά πάμε σε άλλες μεθόδους σύλληψης 

ο πρώτος ειδικός γιατρός μας πήγε απ ευθειας στην εξοσωματική και ο δεύτερος πρότεινε κ άλλες μεθόδους 

και σε καταλαβαίνω από την μία ελπίζω σε σύλληψη από την άλλη τρέμω μην έχω κ άλλη αποβολή

 


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Το πιο στεναχωρο ειναι οτι κανενας μα κανενας που δ εχει περασει κατι παρομοιο δ μπορει να μας καταλαβει κ ο καθενας λεει τα δικα του,τυχαιο γεγονος ,εχεις χρονο ,θα εχει οταν ειναι να ερθει κ τετοιες βλακειες.Κ ακομα πιο ενοχλητικο ειναι να μη βρισκουν οι γιατροι καποιο ουσιαστικο προβλημα στις εξετασεις

Προσωπικα ισως θα σου προτεινα την εξωσωματικη αφου βεβαια κανεις ολα τα υπολοιπα γις θρομβοφιλια κλπ για να χεις μεγαλυτερες πιθανοτητες μιας κ απο οτι καταλαβα ο χρονος τελειωνει κ μια πετυχημενη εγκυμοσυνη δ ερχεται κατα παραγγελια

Ευχομαι να σου πανε ολα καλα κ να καραφερουμε κ μεις του χρονου να ζησουμε αυτο το μοναδικο θαυμα της ζωης

Το πιο στεναχωρο ειναι οτι κανενας μα κανενας που δ εχει περασει κατι παρομοιο δ μπορει να μας καταλαβει κ ο καθενας λεει τα δικα του,τυχαιο γεγονος ,εχεις χρονο ,θα εχει οταν ειναι να ερθει κ τετοιες βλακειες.Κ ακομα πιο ενοχλητικο ειναι να μη βρισκουν οι γιατροι καποιο ουσιαστικο προβλημα στις εξετασεις

Προσωπικα ισως θα σου προτεινα την εξωσωματικη αφου βεβαια κανεις ολα τα υπολοιπα γις θρομβοφιλια κλπ για να χεις μεγαλυτερες πιθανοτητες μιας κ απο οτι καταλαβα ο χρονος τελειωνει κ μια πετυχημενη εγκυμοσυνη δ ερχεται κατα παραγγελια

Ευχομαι να σου πανε ολα καλα κ να καραφερουμε κ μεις του χρονου να ζησουμε αυτο το μοναδικο θαυμα της ζωης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα

εγω το χω ζησει απο εξωσωματικη το εργο 3 αποβολων (και πιστεψε με ειναι ακομα πιο δυσκολο οταν προσπαθεις 6 χρονια και μετα ολα σβηνουν)τωρα ειναι στην 27 βδομαδα κυησης και δοξα το θεο ολα καλα αν και αν δεν την πιασω στα χερια μου δεν ησυχαζω..ελπιζω να βγαλατε ακρη με τον καρυωτυπο...υστεροσκοπηση εχω κανει και δεν ειναι τιποτα ουσιαστικα...απλα ησυχαζεις οτι ολα ειναι καλα εκει μεσα...καλη δυναμη και η επομενη θα ναι η τυχερη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...