Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

Χρειάζομαι λίγη καθοδήγηση!


Recommended Posts

Γειά χαρά σε όλους! Πρόσφατα έγινα μέλος στο forum, είμαι 4 μηνών έγκυος και είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη, συνεπώς καταλαβαίνετε οτι βασανίζομαι απο πολλές ανησυχίες! Μένω στην θεσσαλονίκη και βλέπω έναν καλό γυναικολόγο ωστόσο δεν είμαι απόλυτα ευχαριστημένη. Στην αρχή της εγκυμοσύνης μου όταν κάναμε την β-χοριακή για να δούμε οτι η εγκυμοσύνη προχωράει καλά έδειξε οτι έχω αποβάλλει, παρ'όλα αυτά λίγες μέρες αργότερα ακούσαμε την καρδιά του παιδιόυ στον υπέρηχο. Φυσικά άλλαξα και μικροβιολογικό για κάθε ενδεχόμενο και η εγκυμοσύνη μου προχωρούσε κανονικά. Όταν έφτασε η ώρα για την αυχενική ο γιατρός μου είπε οτι όλα φαίνονταν φυσιολογικά στον υπέρηχο οι εξετάσεις αίματος όμως ήταν πολύ άσχημες. Με παρέπεμψε λοιπόν κατευθείαν στην κλινική που συνεργάζεται για λήψη τροφοβλάστης, ώστε να σιγουρευτούμε οτι το παιδί είναι υγιές, καθώς ήταν πολύ νωρίς για αμνυοπαρακέντηση. Τελικά τα αποτελέσματα έδειξαν οτι το μωράκι μας είναι μια χαρά. Θα ήθελα όμως να μάθω και αν κάποια άλλη είχε μια παρόμοια εμπειρία και γενικα την γνώμη σας και να σας ρωτήσω εάν γνωρίζεται κάποιο καλό γιατρό γιατί θα ήθελα να δώ και κάποιον άλλον πριν καταλήξω στον μαιευτήρα μου.Επίσης θα ήθελα την γνώμη σας για την γέννα σε κλινική ή σε νοσοκομείο και αν κάποια έχει κάνει οποιαδήποτε έρευνα σχετικά με τις κλινικές και το κόστος που έχουν ή έχει κάποια εμπειρία σε προηγούμενη γέννα να με καθοδηγήσει λίγο. Έχω ψάξει αρκετά στο ίντερνετ αλλα θα ήθελα μια δεύτερη γνώμη ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...