Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2017


Recommended Posts

Γεια χαρά κορίτσια μ.. γυρίσαμε από το γιατρό.. γλιτωσαμε τουλάχιστον την ινσουλίνη..Μ είπε ότι είναι διατροφικο καθαρά..Δεν χρειάζεται κάτι..απλά επειδή είναι λίγο αργά για πειράματα ν παω σε διατροφολόγο ν κάνω αυστηρή δίαιτα ν μπορέσω ν το κρατήσω στα φυσιολογικά επίπεδα.. Η καμπύλη είναι καλή μ είπε..Μόνο το νηστείας Π μετριεμαι είναι λιιιγο τσιμπημένο Κ Αυτό θέλουμε ν κατεβάσουμε μόνο Κ μόνο επειδή ο μπέμπης βγαίνει λίγο μπαμπατσικος.. άντε να δούμε λοιπόν...άρα δε Θ χρειαστω γλυκόζη με γεύση..Ευχαριστώ για τις απαντήσεις όμως..το έχω υπόψιν μελλοντικά! Α Επίσης μ είπε ότι προέκυψε λόγω των μικρών διαφόρων ανάμεσα στις δύο εγκυμοσύνες έφαγα λίγο παραπάνω μετά τη γέννα δεν πρόσεξα οπότε επηρεάστηκε ο οργανισμός μ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 544
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπραβο κοριτσι μου!! ολα καλα λοιπον!! λιγη προσοχη και περασε ο καιρος!! κοριτσια εχει γραφτει καμια σας στο διαδικτυακο σεμιναριο της nutricia για τον θηλασμο που ειναι σημερα 12-14;;


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλες κοριτσάκια!

Από χθες είμαι σε άδεια (υπόλοιπο κανονικής, η άδεια κύησης ξεκινάει μετά) και το ευχαριστιέμαι αφάνταστα! Δεν έχω άλλο παιδάκι, οπότε απολαμβάνω ξεκούραση και ωραίες προετοιμασίες :-) 

Έκανα την καμπύλη ζαχάρου την περασμένη εβδομάδα, μια χαρά αποτελέσματα βγήκαν, κανένα πρόβλημα! @Myrtoulita κι εμένα μια χαρά μου φάνηκε η γλυκόζη. Διάβαζα ότι θα είναι αηδία και περίμενα κι εγώ δεν ξέρω τι... Έν πολύ γλυκό σιρόπι μου φάνηκε! Και ήπια το απλό, ούτε που ήξερα ότι υπάρχει και με γεύσεις. Δεν μου δόθηκε και τέτοια επιλογή, στην Euromedica έκανα την εξέταση. Μάλλον εξαρτάται από την κάθε εγκυούλα, σε τι κατάσταση είναι το στομάχι..!

Το μαξιλάρι εγκυμοσύνης το έχω εδώ και 1,5 μήνα(από την 24η εβδομάδα περίπου) και δεν μπορώ να κοιμηθώ χωρίς αυτό! Γενικά δεν έχω ενδώσει στα "είδη εγκυμοσύνης", κάποια μου έχουν φανεί περιττά για την περίπτωσή μου τουλάχιστον (ρούχα και εσώρουχα εγκυμοσύνης π.χ. δεν πήρα το καλοκαίρι, την βγάζω απλά με λίγο μεγαλύτερα νούμερα. Οκ τώρα όταν κρυώσει ο καιρός, ένα κολάν ή ένα παντελόνι εγκυμοσύνης λογικά θα το πάρω...) Όμως το μαξιλάρι εγκυμοσύνης το θεωρώ σωτηρία!! Με αυτό καταφέρνω κάπως να βολευτώ και να κοιμηθώ υποτυπωδώς. Πάλι δεν ξεκουράζομαι τελείως φυσικά και δεν βολεύομαι συνέχεια, αλλά πώς θα ήταν χωρίς αυτό ούτε φαντάζομαι!!... Έχει βολέψει και τον άντρα μου εν τω μεταξύ... Όποτε σηκώνομαι από το κρεβάτι, μόλις επιστρέφω τον βρίσκω αγκαλιά με αυτό! :-) 

Από κιλά, δεν ζυγίζομαι μόνη μου στο σπίτι... Δεν τον θέλω τέτοιο νταλκά κάθε τρεις και λίγο! Με ζυγίζει ο γιατρός όποτε έχω ραντεβού και μου φτάνει! Τελευταίο ραντεβού είχα πριν σχεδόν 3 εβδομάδες και ήμουν +10 kg, στην 28η εμδομάδα...! Δεν το λες και τέλεια αλλά δεν μπορώ να τρώω λιγότερο ρε κορίτσια! :-(

Το ΣΚ ο καλός μου έβαψε το παιδικό, πήραμε και ντουλάπα και συρταριέρα (από ΙΚΕΑ λευκά και απλά). Το κρεβατάκι (προεφηβικό αποφάσισα) θα το παραγγείλω σε κανένα 10ήμερο. Δεν κρατιέμαι πλέον, θα αρχίσω ψώνια τώρα που έχω χρόνο και δεν θα σταματάω! :-)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@lovelylove μοιαζουν πολυ οι ιστοριες μας χαχα!! κι εγω τωρα εχω αδεια κακονικη και την αλλη εβδομαδα ξεκιναει η εγκυμοσυνης που θα πρεπει να τρεχουμε για χαρτουρες κτλ!! κι εγω απο ικεα θα παρω συρταριερα...εχω δει μια πολυ ωραια και θα παμε με τον αντρα μου απο κει να την δουμε κι απο κοντα και να την παρουμε...επισης σκεφτομαι να παρω και το στρωμα απο κει αν δω οτι ειναι καλο!! κρεβατακι ακομα δεν ξερω...θα δειξει!! εχουμε κι εμεις να κανουμε αρκετα ψωνια σε λιγες μερες!! επισης κοριτσι μου κι εμενα ο αντρας μου εχει λατρεψει το μαξιλαρι θηλασμου κι ολο τον βρισκω με αυτο χαχαχα εχει πολυ πλακα!! κι εμας το πρωτο μας ειναι και πρεπει να οργανωθουμε καλα...θυμησε μου τι μωρακι εχεις και ποτε εχεις ΠΗΤ;


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Myrtoulita είπε:

Μπραβο κοριτσι μου!! ολα καλα λοιπον!! λιγη προσοχη και περασε ο καιρος!! κοριτσια εχει γραφτει καμια σας στο διαδικτυακο σεμιναριο της nutricia για τον θηλασμο που ειναι σημερα 12-14;;

Κ το είχα στο νου μ ν κάνω εγγραφή Αλλά τώρα είδα το μνμα σ κ το θυμήθηκα.. κρίμα..ήθελα Ν το παρακολουθησω..

πρίν από 30 λεπτά , Myrtoulita είπε:

@lovelylove μοιαζουν πολυ οι ιστοριες μας χαχα!! κι εγω τωρα εχω αδεια κακονικη και την αλλη εβδομαδα ξεκιναει η εγκυμοσυνης που θα πρεπει να τρεχουμε για χαρτουρες κτλ!! κι εγω απο ικεα θα παρω συρταριερα...εχω δει μια πολυ ωραια και θα παμε με τον αντρα μου απο κει να την δουμε κι απο κοντα και να την παρουμε...επισης σκεφτομαι να παρω και το στρωμα απο κει αν δω οτι ειναι καλο!! κρεβατακι ακομα δεν ξερω...θα δειξει!! εχουμε κι εμεις να κανουμε αρκετα ψωνια σε λιγες μερες!! επισης κοριτσι μου κι εμενα ο αντρας μου εχει λατρεψει το μαξιλαρι θηλασμου κι ολο τον βρισκω με αυτο χαχαχα εχει πολυ πλακα!! κι εμας το πρωτο μας ειναι και πρεπει να οργανωθουμε καλα...θυμησε μου τι μωρακι εχεις και ποτε εχεις ΠΗΤ;

Τελικά μπήκα!! Με δέχτηκαν! Το παρακολουθώ!Αν μπορείς μπες Κ εσύ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Myrtoulita στα ίδια είμαστε!! Χαχαχα. Έχω ΠΗΤ 28/11 και περιμένουμε μπεμπουλα. Εσύ;;

Στρώμα εγώ λέω να πάρω από εκεί που θα παραγγείλω και το κρεβάτι, latex από την μία και κοκοφοινικα από την άλλη πλευρά, της Grecostrom, να μην κουβαλάμε πάλι από Ικεα.

Καρότσι αποφασίσατε όσες δεν είχατε; Εμείς καταλήξαμε στο Peg Perego Book Plus. Θα το παραγγείλω κι αυτό σχετικά άμεσα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις μπεμπουλα!!! εγω εχω μεχρι 13/11!!! 25 του μηνα εχω και ντομπλερ οποτε θα μου ξαναπει σιγουρα για την ημερομηνια!! καροτσι θελω να παρω 3 σε 1 αλλα δεν εχω καταληξει ακομα..σε λιγες μερες θα παμε για ψωνια και θα τα δουμε ολα τοτε!!! τωρα μονο απο ιντερνετ εχω δει καποια πραγματα,εχω γραψει μια λιστα καθως και καποια μαγαζια και μενει να τα επισκεφτουμε για να δουμε απο κοντα τα πραγματα και να καταληξουμε!!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μανούλες! Oneira _glyka όλα καλά λοιπόν μπράβο! Τπτ το σοβαρό. .λίγο την διατροφουλα τώρα κ όλα θα εξελιχθούν καλά. Έφτασε ο καιρός! Κορίτσια μου μια ερώτηση. .απ την εμπειρία σας εσείς που έχετε γεννήσει πάλι φθινόπωρο τι πυτζάμες πήρατε μαζί; βασικά φαντάζομαι ότι έχουν αρκετή ζέστη τα μαιευτήρια τότε επομένως λεπτές κ κοντομανικα είναι η επιλογή μας;αγόρασα 2 ζεύγη πυτζάμες καινούργιες την μια με ραντακι κ μια ψιλή ρομπιτσα από πάνω αλλά μακρύ παντελόνι κ την άλλη λίγο πιοχοντρή με κουμπιά όμως από πάνω. Θα πάρω κ κάνα δυο φόρμες σκέφτομαι κ κοντομανικα. Εσείς τι λέτε; μην σκάσουμε κιόλας! Myrtoulita k lovelylove χαρείτε τα ψώνια σας! ! Είναι όμορφο συναίσθημα  όταν πρώτο αγοράζετε τον "εξοπλισμό " του μωρού σας αλλά έχει κ περισσότερο τρέξιμο ! Το τι ψάξιμο είχαμε ρίξει κ εμείς γι αυτά δε λέγεται..ατελείωτες ώρες στο Internet! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

ονειρα γλυκά ευτυχως που ειναι τιποτα σοβαρο και θα μπορεσεις να το ρυθμιζεις μονη σου!! με την ινσουλινη ξεκινανε αλλα θεματα κ παει λεγοντας! 

Στρωματάκια πήρα απο ΙΚΕΑ ξανά, είχα πάρει και πριν 2 χρόνια στο μικρό μου και στο πρώτο μου, το έχω σαν αρχη να αλλάζω στρώματα σε καθε μωράκι γιατι πέρνει το σχήμα του.. Αυριο έρχεται και το νεο μας κρεβατι κουκετα για τα αγοράκια μου και θα φτιάξουμε το δωμάτιο τους! Δωμάτιο της μπεμπούλας δεν θα φτιαξω ακομη αφού θα κοιμάται μαζί μας για αρκετό καιρό και θα έχω και την αλλάχτρα στο δωμάτιο μας επίσης.. Το δωματιο της θα το φτιαξω μετά τα 2 μαλλον! 

Αννουρ εγώ πηρα 2 νυχτικίες για τη πρώτη μέρα... κοντομανυκες.. και τις υπολοιπες μερες θα φοραω πιτζαμα μακρυα και ραντακι φανελιτσα και απο πανω ζακετουλα αν και θα κανει αρκετη ζεστη η φορμες.. 

Εχω σημερα γιατρό για να δουμε τι κανει το θηριο εκει μέσα παντως κουνιεται και ποναω παντου θα εχει μεγαλωσει πολύ!! Απο σεμιναρια λεω να κανω για τοκετο για να θυμηθω ανασες , στασεις κλπ! 

Ζωη μου δεν εχω προβλημα να φτιαξουμε ομαδα φβ και για αυτη την ομαδουλα φτανει να θελουν και τα υπολοιπα κοριτσια! 

 

  • Μου αρέσει 1

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγω πηγα χθες στο γιατρο!! μια χαρα ειναι η μπεμπουλα μας!!! απλα δεν εχει παρει ακομα θεση...βεβαια ο γιατρος μου ειπε να μην ανησυχω γιατι θεωρει οτι θα γυρισει...πολυ σπανια λεει δεν γυριζουν..τωρα θα δειξει...εχω σε μερικες μερες και το ντομπλερ...μακαρι να εχει γυρισει μεχρι τοτε...μου ειπε ο γιατρος οτι θα το καταλαβω γιατι θα ειναι ενα γερο τρανταγμα λογω του οτι το μωρακι πια ειναι μεγαλο!!! αυτα απο μενα...Λινακι μου τα στρωματα ειναι καλα απο το ικεα;; κι εγω απο κει σκεφτομαι αρχικα να δω...εχω δει και στο ιντερνετ και μου φαινονται καλα!! κοριτσια εγω ελεγα να παρω κανενα κολαν με μπλουζακι λεπτο απο πανω για το μαιευτηριο παρα την κλασικη πυτζαμα...θα δω τι θα βρω...σκεφτομαι να κοιταξω h&m μπας και μπορεσω να παρω 2 σετακια γιατι μου αρεσε ενα σετ μπενετον αλλα εκαναν 40 ευρω και μου φανηκαν πολλα!!! εσεις κοριτσια απο που πηρατε;; και τι νουμερο επισης τα πηρατε;; αυτο που φορατε τωρα η αυτο που φορουσατε πριν;; και κατι αλλο σουτιεν θηλασμου πηρατε η θα παρετε;;  κι επισης ισχυει και σε αυτο που λενε 1 νουμερο μεγαλυτερο;; εχω δει κατι μπουστακια θηλασμου στα h&m και ελεγα να δοκιμαζα αυτα γιατι τα σουτιεν με ενοχλουν παρα πολυ κι ενω αγορασα αλλα για την εγκυμοσυνη μεγαλυτερο νουμερο χωρις μπανελες κτλ παλι απο ενα σημειο και μετα με ενοχλουν!!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!Ετοιμασίες βλέπω!! Ωραία!! Εγω που γέννησα περσι Σεπτέμβριο φορούσα κολάν λιγο πιο άνετα και κοντομάνικα μπλουζακια.Γενικα δεν μου αρεσουν οι πυτζάμες. Ειχα και την ζακετουλα αλλα δεν χρειάστηκε. Τώρα που θα είναι Νοέμβριος παλι έτσι θα την βγάλω, εχουν και ζέστη στα δωματια. 

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ και εμένα πιτζάμες θα με βολεύαν Αλλά με τη καισαρική αν κάνω είναι λίγο ζόρι.. εδώ τη νυχτικια τη σήκωνα Κ πονούσα απίστευτα όχι ν σκυψω ν κατεβάσω παντελονι..οπότε πήρα νυχτικουλες γτ οι περσινές δε μ έμπαιναν ούτε κατά διάνοια.. έκανα αιματολογικές Σμρ Κ έγραφε για τ ουρα ίχνη λευκώματος τρόμαξα λίγο Αλλά η γιατρός ούτε που το έδωσε σημασία οπότε ησύχασα..τι άλλο Θ με βρει μέχρι ν γεννήσω..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εμείς δεν πηγαμε γιατρό γιατι είχε χειρουργειο και θα παμε αυριο! 

Ονειρα γλυκά αφου δεν εδωσε σημασια ο γιατρός μην δώσεις ουτε συ!! μπορεί απλα να μην ειχες πιει πολλά νερά η να εφαγες κατι αλμυρο..

Μυρτουλίτα εγώ πηρα σουτιεν ενα μεγεθος μεγαλυτερο ναι γιατι φουσκώνει πολύ το στήθος μετά με το γάλα και θες να εχεις ανεση! Ρούχα και πιτζαμες περνωστο μεγεθος που ειμαι τώρα και θα βγαλω το Χειμωνα αφου φαντασου 4-5 μηνες μετα τη γέννα το σώμα μας θα ειναι οπως ηταν περιπου οταν ημασταν 5 μηνων εγκυουλες! Αρα και εκει θες ανετα ρουχα. (καλα εγώ δεν έχασα ποτέ τα κιλά της εγκυμοσυνης και ειμαι 5 χρόνια με εκεινα τα ρουχα χιχι) 

  • Μου αρέσει 3

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσια μου;; που χαθηκατε;; ελπιζω ολες να ειστε καλα και να ειστε χαμενες με τις ετοιμασιες οπως κι εγω χιχι...εγω τελειωσα με το σπιτι και τωρα αρχιζουμε να φτιαχνουμε το δωματιο της μπεμπας μας!!! την αλλη εβδομαδα θα παμε επιτελους για τα ψωνια και μετα θα μου μεινει μονο να πλυνω τα ρουχαλακια της,να τακτοποιησω τα πραγματακια της και θα μαστε πανετοιμες :mad:

εσεις τι νεα εχετε;;;

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...