Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2017


Recommended Posts

Τέλεια μυρτουλιτα! Με το καλό! Εμείς είχαμε γιατρό χθες κ είδαμε τη μικρή μας! ! Έχει μεγαλώσει τόσο πολύ το μωράκι μας!  Είναι σχεδόν 2 κιλακια η τσουποτουλα μου. Αρχές του μήνα θα κάνουμε και το doppler μας. ... εν αναμονή! Τα υπόλοιπα κορίτσια πως είναι; ;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 544
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια χαρά..τι κάνετε..Εμείς έτσι Κ έτσι.. περάσαμε ένα έντονο σκ Μ αρκετή στεναχωρια.. Με έπιασε κ ένας πονοκέφαλος δυνατός..Δεν περνούσε με κανένα παυσίπονο Κ πήγα παθολόγο ο οποίος με έστειλε για μαγνητική..αποτελέσματα Αύριο..Σαν πρώτη εικόνα δεν βλέπουν τπτ.. Η γιατρός Κ ο παθολογος θεωρούν πως είναι ίσως ιγμοριτιδα..ξεκίνησα αντιβίωση για να είμαστε καλυμμένοι. Το μωρό Καλά..κλωτσάει δυνατά.. ετοιμασαμε τη βαλιτσουλα μας σχεδόν.. Από ψώνια δεν έχω κάτι..Μόνο το στρώμα απο το κρεβάτακι.

Κορίτσια εσάς το στήθος Σας τρέχει?εμένα Έχει τουλάχιστον δύο μήνες Π βγάζει κ ξεραίνεται..Κ τώρα βρίσκω Κ λεκέδες Κ καμία φορά υγραινομαι έτσι πως σκύβω με τον μικρό

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλίτσες και σύντομα μανουλίτσες to be!!!! 

Πως είστε? Ονειρα γλυκά περαστικά κορίτσι μου! η μαγνητικη ειναι ασφαλης στην εγκυμοσύνη? Ελπιζω να εισαι ήδη καλύτερα! 

Αννουρ!! πω πω θηριακι το κορίτσι σου! Εμένα στις 29+6 εβδ. που πήγα γιατρό ήταν 1,5 κιλό και μου είπε ειναι μεγάλο μωρό.

Κατα τα αλλα όλα καλα. Θα με ξαναδει σε 3 βδομάδες και μου είπε στις 32 εβδομαδες να πάω για ΚΤΓ για να ακουσουμε το μωράκι και να δουμε τυχών συσπάσεις. Έχω αρκετά πετρώματα μεσα στη μέρα όχι πολύ επιπονα ομως αρα δεν με ανυσηχουν. Η μικρή ειναι μια χαρά κινητική, ειναι με το κεφάλι προς τα κατω και νιωθω τις πατουσιτσες της πάνω ψηλά και λιώνω όταν τις αγγιζω και κουνιέται... !! 

Βλέπω μερικές ετοιμάσατε βαλιτσες εγώ αρχισα να πλένω ρούχα, σεντονια κλπ εχω παρα πολλά πλυντηρια. Επίσης πρέπει να ολοκληρώσω τις αγορές μας να πάρω πανάκια, μωρομαντηλα, σερβιετες κλπ!  Το Σ/Κ που μας πέρασε ετοιμάσαμε και το δωμάτιο των αγοριών μου και μετακομίσαμε το αγοράκι μας το μικρό εκεί. Μου φαινεται περιεργο να εχω αδεια τη κουνια διπλα μου αλλα συντομα θα γεμίσει ξανά! 


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!! ονειρα γλυκα περαστικα σου κοριτσι μου!!! σε ολα τα κοριτσια καλες ετοιμασιες!!! εμενα δεν εχει τρεξει ακομα...εσενα ισως να συμβαινει αυτο επειδη ηδη εχεις ενα μωρακι σε κοντινο διαστημα...γιατι απο οτι εχω ακουσει συνηθως το γαλα ξεκινα μετα τη γεννα!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα εχει τρέξει γαλα και να φανταστεις θηλαζα μεχρι το μηνα που έμεινα εγκυος. Αποθηλασε το μωρο και δεν μου ξαναρθε περιοδος. Αλλα μερικές μερες νιωθω πολυ βαρη το στηθος μου όπως οταν φουσκώνει στο θηλασμό! 


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Όνειρα γλυκά Περαστικά σου κορίτσι μου η ιγμοριτιδα είναι δύσκολη περίπτωση με την έννοια ότι ταλαιπωρεί πολύ κ θέλει αρκετό χρόνο. Πάντως ούτε κ εμένα τρέχει γάλα από το στήθος παρόλο που έμεινα κι εγώ στο χρόνο έγκυος. Λίγο πρησμενο είναι κ η αλήθεια είναι ότι δεν πονάει καθόλου. . 

Link to comment
Share on other sites

Ουφ κορίτσια μ.. Ούτε ιγμοριτιδα τλκ.. κανείς δεν ξέρει τι εχω.. χθες ξημέρωσα στα νοσοκομεία.. Μια βδομάδα συνεχής πονοκέφαλος.. κανένα παυσίπονο δεν πιάνει..ξεκούραση Μ είπαν.. στρες είναι μάλλον σωματικο Κ ψυχικό Κ βγαινει έτσι.. λογικο είπαν με το μωρό ν τσιριζει όλη μέρα κυριολεκτικά..χαλάρωση Κ ξεκούραση είπαν... ώστε ν φύγει η ένταση Κ Ν ηρεμησω κάπως.. τι ν πω.. χωρίς βοήθεια.. δύσκολο.. Κ οι πονοκέφαλοι είναι τόσο δυνατοί.. Όταν με πιάνει πόνος κοντεύω να ξαπλωθω.. ελπίζω σύντομα ν Είμαι καλύτερα.. Έχω εξαντληθεί..νιώθω σαν άρρωστη χωρίς σωτηρία αφού κανείς δεν μπορεί να βοηθήσει..υπομονή λοιπόν.. Σας φιλώ..

Link to comment
Share on other sites

Όνειρα γλυκά στεναχωρηθηκα κορίτσι μου με αυτό που περνάς. Πίστεψέ με μπορώ να σε καταλάβω γιατί κ εγώ δεν έχω ιδιαίτερη βοήθεια κ προσπαθώ να ανταπεξελθω στην καθημερινοτητα με τον μικρό μου  με δυσκολία πολλές φορές έως ότου να γυρίσει ο άντρας μου το απόγευμα. Θέλω να σου πω ότι εμείς οι γυναίκες είμαστε φτιαγμένες να τα αντέχουμε όλα αυτό είναι κάτι που το πιστεύω πάρα πολύ! Οπότε πίστεψε περισσότερο στον εαυτό σου καλή μου κ σκέψου ότι είσαι πιο δυνατή απ ότι νομίζεις. Μήπως να έπαιρνες μια γυναίκα να σε βοηθά ειδικά τώρα που έχεις τόση ανάγκη. ..ετσι κι αλλιώς λίγος καιρός έμεινε μέχρι τη γέννα. Τουλάχιστον κάποιες μέρες την εβδομάδα έτσι ώστε να μπορείς να ξεκουραζεσαι λίγο. Ή ακόμη αν μπορεί ο άντρας σου να πάρει κάποια άδεια απτή δουλειά του. Εύχομαι κορίτσι μου γρήγορα να νιώσεις καλύτερα κ ναμην αφήσεις να σε πάρει από κάτω. Σου στέλνω θετική ενέργεια κ τη θετική μου σκέψη!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Zoo unelected 73 εγώ έχω σταματήσει απ τον 7ο αλλά με αναρρωτικες λόγω συσπασεων. Αλλά ξέρω ότι στον 8ο πλέον παίρνεις κανονικά την άδεια σου. Εσύ πόσο είσαι τώρα; επίσης όσο αφορά την τάση για λιποθυμία επίσης την νιώθω συχνά κ ναι είναι φυσιολογικό γιατί πιέζει η μήτρα. Τα υπόλοιπα κορίτσια που χαθηκατε; ;; Πώς πάνε οι ετοιμασίες; εγώ φτιάχνω βαλίτσα τώρα. ..κ τα πλυσίματα ξεκίνησαν επίσης για τη μπουμπού! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα!! Αυτές οι αϋπνίες δεν υποφερονται πια!! Ονειρα γλυκά περαστικά. Ελπίζω να πέρασαν οι πονοκέφαλοι. Πριν χρόνια τους είχα σε καθημερινή βάση και χαλούσαν ολη την ημερα μου.εγω κορίτσια εχει μερες που εχω έτοιμες τις βαλίτσες. Πηρα και μια δανεικη κούνια της συνηφαδας μου γιατι στην αλλη κοιμάται ο μικρος, αν και πιο πολυ συγκοιμηση κάνουμε. Οπως βλεπω θα κοιμάμαι και με τα 2 μωρα στο κρεβάτι :)

Αχ 32+4 σημερα και εχω βαρυνει και η κοιλια στριβει πριν απο μενα χαχα. Βλέπω κι αυτος να βγαινει αφρατουλης.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες βροχερες! Ωραίος καιρός κορίτσια εμένα μαρεσει πολύ. Ζωουλα κάπως έτσι κι εγώ! Μάλλον θα μαι αγκαλίτσα κ με τα δύο ζουζούνια μου! Πάντως είμαστε ακριβώς στην ίδια εβδομάδα κ μέρες! Εγώ συνεχίζω τα μαζεματα. ..πιστεύω αρχές του μήνα να μαι έτοιμη.  Doppler έκανες; εγώ την άλλη Πέμπτη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Doppler εμενα μου κάνει κάθε μηνα στον υπέρηχο.Μου ειχε πει κιόλας μην πας άδικα να δώσεις έξτρα λεφτά γιαυτό.Το Doppler ελέγχει τα αμνιακα, την ομφαλικη αρτηρια, την καρδιά, εγκέφαλο και την υπόλοιπη ανάπτυξη του εμβρύου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...