Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

Αν έχεις αμφιβολία για τη διάγνωση ρώτα και άλλους γιατρούς είναι κρίμα να σε τρώει αν δεν είναι τίποτα , αν είναι κάτι που δεν νομίζω γιατί ο γιατρός που εμπιστεύεσαι σου είπε ψευδο συσπάσεις όσο το νωρίτερα το βρεις τόσο καλύτερα. Τέλος νομίζω ότι όλες φοβόμαστε ότι δεν θα τα καταφέρουμε είτε με την εγκυμοσύνη είτε μετά, είτε με όλα, αν κάποια είναι σίγουρη να μας δώσει τα φώτα της. Κουράγιο λίγο να δίνουμε η μία στην άλλη να προχωράνε οι εβδομάδες. 

  • Μου αρέσει 1

MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα  κοριτσια!!! Ειστε ολες καλα; Εχω μια υπονοια οτι μετα το κατουρημα την ωρα που σκουπιστηκα με ετσουξε λιγο η ουρηθρα. Ξερετε αν η ουρολοιμωξη φαινεται και στη γενικη ουρων που κανουμε καθε μηνα η μονο στην καλλιεργεια; Ξερω οτι αν υπαρχει μικροβιο θελει καλλιεργεια και αντιβιογραμμα, αλλα ο εντοπισμος μπορει να γινει και στη γενικη;


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!!!Ολα μια χαρα!!

Αναστασια και στην γενικη φαινεται οτι κατι δεν παει καλα.με τα πυοσφαιρια αν ειναιν αυξημενα.καλο ειναι να κάνεις και μια καλλιεργεια δεν κοστιζει πολλα. 5  ευρω την πληρωσα και καποια στιγμη και αλλα 5 αν βρει μικρόβιο για το αντιβιογραμμα.Γενικα καλο να ειναι πινεις πολυ νερο και να αδειαζεις καλα την κυστη.ειδικα τωρα πολλες φορες ενω εχουμε ουρησει οταν σηκωνομαστε νιωθουμε πτι εχουμε λιγο ακομα.Εχεις ξαναπερασει ουρολοιμωξη?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ERIANTON είπε:

Καλημερα σας!!!Ολα μια χαρα!!

Αναστασια και στην γενικη φαινεται οτι κατι δεν παει καλα.με τα πυοσφαιρια αν ειναιν αυξημενα.καλο ειναι να κάνεις και μια καλλιεργεια δεν κοστιζει πολλα. 5  ευρω την πληρωσα και καποια στιγμη και αλλα 5 αν βρει μικρόβιο για το αντιβιογραμμα.Γενικα καλο να ειναι πινεις πολυ νερο και να αδειαζεις καλα την κυστη.ειδικα τωρα πολλες φορες ενω εχουμε ουρησει οταν σηκωνομαστε νιωθουμε πτι εχουμε λιγο ακομα.Εχεις ξαναπερασει ουρολοιμωξη?

Πριν την εγκυμοσυνη αρκετες φορες αλλα ηταν ασυμπτωματικη. Δεν εχω καταφερει να καταλαβω τι γινεται. Αλλος γιατρος μου ελεγε οτι δεν ηταν ουρολοιμωξη, αλλα βακτηριουρια. Η γυναικολογος ελεγε οτι ηταν κυστιτιδα. Αντε βγαλε ακρη. Τωρα στην εγκυμοσυνη καθε μηνα κανω γενικη δεν ειχε δειξει κατι. Το Σαββατο που θα εχω γυρισει σκοπευα να παω στο Ιασω για τη γενικη ουρων του μηνα και την anti- xa. Σημερα και χθες ενιωσα αυτη την ενοχληση και αγχωθηκα γιατι εχω διαβασει για ουρολοιμωξεις και αποβολες...


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Για τα χρησιμα και αχρειαστα που γραφατε....

Το ρηλαξ ηταν η καλυτερη αγορα για το βρεφακι και το κρατησαμε και το διαλυσε εντελως  στους 10 μηνες οπου ενω δεν περπατούσε κατεβαινε οσο πιο χαμηλα μπορουσε εβαζε τα ποδαρακια του κατω   και αλωνιζε ολο το σπιτι ξαπλα στο ρηλαξ.Αυτο που χρησιμοποιησα μονο μια φορα και ενω το αγορασα με ενθουσιασμο ηταν ενας μαρσιππος chicco .Τον χρηςιμοποιησα μονο μια φορα και μου επεσαν οι ωμοι.Ισως ειναι χρησιμος για ατομα που περπατανε και πολυ.Εγω εβαζα στο αμαξι το καλαθακι που εφαρμοζε και στο καροτσι και πηγαινα παντου.Η μαμα μου με ελεγε κουνελα επειδη το κουβαλαγα παντου το γλυκουλι μου.δεν καθομουν καθολου μεσα.

πρίν από 11 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Πριν την εγκυμοσυνη αρκετες φορες αλλα ηταν ασυμπτωματικη. Δεν εχω καταφερει να καταλαβω τι γινεται. Αλλος γιατρος μου ελεγε οτι δεν ηταν ουρολοιμωξη, αλλα βακτηριουρια. Η γυναικολογος ελεγε οτι ηταν κθστιτιδα. Αντε βγαλε ακρη. Τωρα στην εγκυμοσυνη καθε μηνα κανω γενικη δεν ειχε δειξει κατι. Το Σαββατο που θα εχω γυρισει σκοπευα να παω στο Ιασω για τη γενικη ουρων του μηνα και την anti- xa. Σημερα και χθες ενιωσα αυτη την ενοχληση και αγχωθηκα γιατι εχω διαβασει για ουρολοιμωξεις και αππβολες...

Εχω πχιει  ατελειωτα μπουκαλια αντιβιωσης.Μεχρι και πυελονεφριτιδα που το ειδαν με υπέρηχο και δεν ειχα πυρετο και τα γνωστα συμπτωματα .Ειχα κουραστει και απογοητευτει.Επινα πανω απο 3 λιτρα νερο την μερα,αγριαδα σε τσαι,τρελα μπουκαλια κρανμπερι .Και καποια στιγμη τον  ξέριζωσα τον Ε coli.Κανε και μια καλλιεργεια δεν ειναι τιποτα.Ενα σωστο τροπο συλλογης ουρων.Ας μην ειναι και στο ιασω πηγαινε σε ενα μικροβιολογικό.

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , ERIANTON είπε:

Για τα χρησιμα και αχρειαστα που γραφατε....

Το ρηλαξ ηταν η καλυτερη αγορα για το βρεφακι και το κρατησαμε και το διαλυσε εντελως  στους 10 μηνες οπου ενω δεν περπατούσε κατεβαινε οσο πιο χαμηλα μπορουσε εβαζε τα ποδαρακια του κατω   και αλωνιζε ολο το σπιτι ξαπλα στο ρηλαξ.Αυτο που χρησιμοποιησα μονο μια φορα και ενω το αγορασα με ενθουσιασμο ηταν ενας μαρσιππος chicco .Τον χρηςιμοποιησα μονο μια φορα και μου επεσαν οι ωμοι.Ισως ειναι χρησιμος για ατομα που περπατανε και πολυ.Εγω εβαζα στο αμαξι το καλαθακι που εφαρμοζε και στο καροτσι και πηγαινα παντου.Η μαμα μου με ελεγε κουνελα επειδη το κουβαλαγα παντου το γλυκουλι μου.δεν καθομουν καθολου μεσα.

Εχω πχιε ατελειωτα μπουκαλια αντιβιωσης.Παθαινα συνεχεια .Ειχα κουραστει και απογοητευτει.Επινα πανω απο 3 λιτρα νερο την μερα,αγριαδα σε τσαι,τρελα μπουκαλια κρανμπερι .Και καποια στιγμη τον  ξέριζωσα τον Ε coli.Κανε και μια καλλιεργεια δεν ειναι τιποτα.Ενα σωστο τροπο συλλογης ουρων.Ας μην ειναι και στο ιασω πηγαινε σε ενα μικροβιολογικό.

Ποτε γεννησες τον μικρο σου; Γιατι σε συζητησεις που ετυχε να διαβασω στο parents ελεγαν οτι η καλαθουνα του καροτσιου αν γεννησεις χειμωνα ειναι ψιλοαχρηστη και περιττη αγορα. Δεν ξερω κι αν θες να το πας βολτα στους 3 μηνες που το βαζεις τοτε;


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Ποτε γεννησες τον μικρο σου; Γιατι σε συζητησεις που ετυχε να διαβασω στο parents ελεγαν οτι η καλαθουνα του καροτσιου αν γεννησεις χειμωνα ειναι ψιλοαχρηστη και περιττη αγορα. Δεν ξερω κι αν θες να το πας βολτα στους 3 μηνες που το βαζεις τοτε;

Τον Γενάρη του 2010.

Ειχα παρει Καροτσι 3 σε ενα.Εγω το βολευτηκα αρκετα γιατι κοιμηζα εκει στο πορτ μπεμπέ το μωρο μεχρι που χωραγε.το αφηνα στην βαση στο καροτσι πανω και τον ειχα μαζι μου σε ολο το σπιτι .Η αληθεια ειναι οτι εμεις ειμασταν μονιμα βολτα.Ο.παιδιατρος μου ειχε πει μπορω να το παω οπου θελω ακομα και στα χιονια ειναι πιο καλο για την υγεια του παρα να ερχονται επισκεψεις σπιτι.Πολλοι ειχαν στραβωσει τοτε γιατι δεν αφηνα να ερθει κανεις.Ηταν τοτε η γριπη Η1Ν1.Γυρισε ο κολλητός του αντρα μου που ειχε την κολλησει και την ειχε ξεπερασει  και μου ειπε οτι κανεις δεν θα γλιτωσει και οτι θα κολλησω και εγω.Εν τελει δεν κολλησα παρολο που ο γυναικολογος με ειχε πριξει να κανω εμβολιο ουσα εγκυος.Εν τελει ο "κολλητος" δεν ηρθε ποτε να δει το παιδι μετα και δεν ξαναπηρε ποτε τηλεφωνο,χαχα.Να ξερεις υπαρχει πολυς κοσμος που δεν σκέφτεται τις συνεπειες ας πουμε σε εναν πυρετο που μπορει να κανει ενα βρεφακι.Οτι θα πρεπει να παει νοσοκομειο και ισως να νοσηλευτεί.Ειναι ολοι στην κοσμαρα τους.Να σου λεει η αλλη δεν ειναι κρυωμενο το παιδι μου αλλα του εχει μεινει βηχας.Και ειπα εγω αν εσυ δεν εχεις την στοιχειωδη ευαισθησια να πας να .... δεις αν ερχομαι.

  • Μου αρέσει 2

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , ERIANTON είπε:

Ειχα παρει Καροτσι 3 σε ενα.Εγω το βολευτηκα αρκετα γιατι κοιμηζα εκει στο πορτ μπεμπέ το μωρο μεχρι μ

που χωραγε.το αφηνα στην βαση στο καροτσι πανω και τον ειχα μαζι μου σε ολο το σπιτι .

Εγω σ' αυτο που θελω να παρω γραφει οτι δεν ειναι για υπνο το πορτ μπεμπε. :-(


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Εγω σ' αυτο που θελω να παρω γραφει οτι δεν ειναι για υπνο το πορτ μπεμπε. :-(

τι να σου πω?ειχα παρει το brevi b one  και το βολευτηκα.

https://www.google.gr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3DlMVr7C6ndqA&ved=0ahUKEwj9_du-ouXVAhUCPBQKHVhCC2AQwqsBCFEwCw&usg=AFQjCNFBzUuUxdRvK1XbDIgtgv3ytJqtCA

 

ποιο καροτσι εχεις επιλεξει?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αναστασία33 είπε:

Καλημερα  κοριτσια!!! Ειστε ολες καλα; Εχω μια υπονοια οτι μετα το κατουρημα την ωρα που σκουπιστηκα με ετσουξε λιγο η ουρηθρα. Ξερετε αν η ουρολοιμωξη φαινεται και στη γενικη ουρων που κανουμε καθε μηνα η μονο στην καλλιεργεια; Ξερω οτι αν υπαρχει μικροβιο θελει καλλιεργεια και αντιβιογραμμα, αλλα ο εντοπισμος μπορει να γινει και στη γενικη;

Καλημερα Αναστασία μου! Φαινεται κ στην γενική ούρων, εκει που αναφέρεται στα πυοσφαιρια. Αν ειναι πολυ ανεβασμένα, κανεις κ καλλιέργεια κ φαινονται ολα. 

Κ γω ειχα λιγάκι τσούξιμο 3-4 μερες οταν σκουπιζομουν. Επειδη εκανα εξετασεις κ δεν φάνηκε κατι μου ειπε ο ντοκ λόγω συχνοουρίας ερεθίζεται η ουρήθρα με το χαρτι. Παρατήρησε το.. μετα πλενομουν κ σκουπιζομουν με μαντιλακια για τη μύτη για ενα διάστημα κ πέρασε. 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Dwroulita85 είπε:

Καλημερα Αναστασία μου! Φαινεται κ στην γενική ούρων, εκει που αναφέρεται στα πυοσφαιρια. Αν ειναι πολυ ανεβασμένα, κανεις κ καλλιέργεια κ φαινονται ολα. 

Κ γω ειχα λιγάκι τσούξιμο 3-4 μερες οταν σκουπιζομουν. Επειδη εκανα εξετασεις κ δεν φάνηκε κατι μου ειπε ο ντοκ λόγω συχνοουρίας ερεθίζεται η ουρήθρα με το χαρτι. Παρατήρησε το.. μετα πλενομουν κ σκουπιζομουν με μαντιλακια για τη μύτη για ενα διάστημα κ πέρασε. 

Μακαρι να ειναι ετσι. Θα περιμενω να δω τι θα δειξει η γενικη τοτε και θα το συζητησω και με τη γιατρο αν συνεχιστει βλεπουμε.

πρίν από 56 λεπτά , ERIANTON είπε:

Καλημερα σας!!!Ολα μια χαρα!!

Αναστασια και στην γενικη φαινεται οτι κατι δεν παει καλα.με τα πυοσφαιρια αν ειναιν αυξημενα.καλο ειναι να κάνεις και μια καλλιεργεια δεν κοστιζει πολλα. 5  ευρω την πληρωσα και καποια στιγμη και αλλα 5 αν βρει μικρόβιο για το αντιβιογραμμα.Γενικα καλο να ειναι πινεις πολυ νερο και να αδειαζεις καλα την κυστη.ειδικα τωρα πολλες φορες ενω εχουμε ουρησει οταν σηκωνομαστε νιωθουμε πτι εχουμε λιγο ακομα.Εχεις ξαναπερασει ουρολοιμωξη?

Νομιζω αν βρεθει μικροβιο παει γυρω στα 20€ το αντιβιογραμμα κι αν το κανω εδω που ειμαι και να μου το γραψει μετα δε θα μπορω να το φερω. 

πρίν από 34 λεπτά , ERIANTON είπε:

Τον Γενάρη του 2010.

Ειχα παρει Καροτσι 3 σε ενα.Εγω το βολευτηκα αρκετα γιατι κοιμηζα εκει στο πορτ μπεμπέ το μωρο μεχρι που χωραγε.το αφηνα στην βαση στο καροτσι πανω και τον ειχα μαζι μου σε ολο το σπιτι .Η αληθεια ειναι οτι εμεις ειμασταν μονιμα βολτα.Ο.παιδιατρος μου ειχε πει μπορω να το παω οπου θελω ακομα και στα χιονια ειναι πιο καλο για την υγεια του παρα να ερχονται επισκεψεις σπιτι.Πολλοι ειχαν στραβωσει τοτε γιατι δεν αφηνα να ερθει κανεις.Ηταν τοτε η γριπη Η1Ν1.Γυρισε ο κολλητός του αντρα μου που ειχε την κολλησει και την ειχε ξεπερασει  και μου ειπε οτι κανεις δεν θα γλιτωσει και οτι θα κολλησω και εγω.Εν τελει δεν κολλησα παρολο που ο γυναικολογος με ειχε πριξει να κανω εμβολιο ουσα εγκυος.Εν τελει ο "κολλητος" δεν ηρθε ποτε να δει το παιδι μετα και δεν ξαναπηρε ποτε τηλεφωνο,χαχα.Να ξερεις υπαρχει πολυς κοσμος που δεν σκέφτεται τις συνεπειες ας πουμε σε εναν πυρετο που μπορει να κανει ενα βρεφακι.Οτι θα πρεπει να παει νοσοκομειο και ισως να νοσηλευτεί.Ειναι ολοι στην κοσμαρα τους.Να σου λεει η αλλη δεν ειναι κρυωμενο το παιδι μου αλλα του εχει μεινει βηχας.Και ειπα εγω αν εσυ δεν εχεις την στοιχειωδη ευαισθησια να πας να .... δεις αν ερχομαι.

Δε φανταζεσαι ποσο με νευριαζουν. Ερχονται σε φιλανε και μετα σου λενε ειμαι αρρωστος. Και κανουν το ιδιο και με τα παιδια εχεις δικιο. Εντελως ζωα.

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε σε μια βιοιατρικη ρε συ.εκει ειναι πιο  φθηνο. Εννοεις οτι δεν θα μπορεις να το δείξεις στον γιατρο επςιδη θα ειναι απο αλλο εργαστηριο?Τι σημασια εχει?Θα σου πει οτι δεν θελω να το δω?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Μακαρι να ειναι ετσι. Θα περιμενω να δω τι θα δειξει η γενικη τοτε και θα το συζητησω και με τη γιατρο αν συνεχιστει βλεπουμε.

Νομιζω αν βρεθει μικροβιο παει γυρω στα 20€ το αντιβιογραμμα κι αν το κανω εδω που ειμαι και να μου το γραψει μετα δε θα μπορω να το φερω. 

Δε φανταζεσαι ποσο με νευριαζουν. Ερχονται σε φιλανε και μετα σου λενε ειμαι αρρωστος. Και κανουν το ιδιο και με τα παιδια εχεις δικιο. Εντελως ζωα.

Εμεις λεμε πρωτα ο θεος να γεννηθεί γερο, να παρουμε λίκνο που μετα μεγαλωνει. 

Καροτσι δεν ξερω καθολου. Μαλλον το 3πλο. 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ERIANTON είπε:

πηγαινε σε μια βιοιατρικη ρε συ.εκει ειναι πιο  φθηνο. Εννοεις οτι δεν θα μπορεις να το δείξεις στον γιατρο επςιδη θα ειναι απο αλλο εργαστηριο?Τι σημασια εχει?Θα σου πει οτι δεν θελω να το δω?

Οχι βρε οτι δε θα μπορω να φερω την εξεταση γραμμενη στο μικροβιολογικο αφου ειμαι Συρο ακομα.

πρίν από 7 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Εμεις λεμε πρωτα ο θεος να γεννηθεί γερο, να παρουμε λίκνο που μετα μεγαλωνει. 

Καροτσι δεν ξερω καθολου. Μαλλον το 3πλο. 

Εχεις δει κανενα τετοιο λικνο συγκεκριμενο;


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Οχι βρε οτι δε θα μπορω να φερω την εξεταση γραμμενη στο μικροβιολογικο αφου ειμαι Συρο ακομα.

Εχεις δει κανενα τετοιο λικνο συγκεκριμενο;

Ναι ειναι της εταιρίας stokke. 

https://www.trikiklo.com/Childrens_room/Cribs_and_Beds/stokke_sleepi_complete.html


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...