Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια! Έπεσε 45 η χοριακη,οπότε σταματάω τα φάρμακα και θα μου έρθει περίοδος.Ευτυχως δεν ήταν κατι σοβαρό ☺️Μου είπε να προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα πάλι,για να ξεκουραστεί ο οργανισμός μου.Θα το πάρω πολύ χαλαρά αυτή τη φορά,όπως στη δεύτερη εμβρυομεταφορά,που τελικά έπιασε και γέννησα την κορούλα μου❤️

      Συγχαρητήρια για τις χοριακες σας κορίτσια,έτσι να γεμίζει μωράκια το φόρουμ ❤️Θα έρθουν κ άλλα πολλά,είμαι σίγουρη ❤️ 🥰 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Εμεις λεμε πρωτα ο θεος να γεννηθεί γερο, να παρουμε λίκνο που μετα μεγαλωνει. 

Καροτσι δεν ξερω καθολου. Μαλλον το 3πλο. 

Πολυ ομορφα τα λικνο  αλλα εμας που τα οικονομικά ειναι προς το ασχημο δεν μπορουμε να κανουμε και πολλα.Χτες κατεβασα τα βρεφικα τα πρωτα τι ωραια που ηταν;Ειχα παρει και φορμακια που ηταν 0 μηνων και η αληθεια οτι δ ν τα πολυ εβαλε γιατι επερνε βαρος . οπότε οντως ειναι πεταμενα λεφτα τα μικρα μικρα φορμακια.Τα πιο ομορφα και ανετα ηταν  κατι σαν περιεργα που απο κατω ηταν ανοιχτα σαν αυτα που τους φορουσαν στα μαιευτηρια σαν τσουβαλακια.

το βρηκα https://www.google.gr/search?client=ms-android-huawei&biw=360&bih=275&tbm=isch&sa=1&ei=rEGZWbO_CoyBgAbQgoTYDg&q=φορμακια+για+νεογεννητα+ανοιχτα+απο+κατω&oq=φορμακια+για+νεογεννητα+ανοιχτα+απο+κατω&gs_l=mobile-gws-img.12...33371.39015.0.40578.18.18.0.0.0.0.1209.5598.0j6j0j2j0j1j0j3.12.0....0...1.1j4.64.mobile-gws-img..6.3.677...0j0i67k1j0i5i30k1j0i8i30k1j30i10k1.oPWRJbrFM88#imgrc=GCYZfwXdpTOgtM:

 

το πιο βολικο απο ολα μακραν!


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , ERIANTON είπε:

Πολυ ομορφα τα λικνο  αλλα εμας που τα οικονομικά ειναι προς το ασχημο δεν μπορουμε να κανουμε και πολλα.Χτες κατεβασα τα βρεφικα τα πρωτα τι ωραια που ηταν;Ειχα παρει και φορμακια που ηταν 0 μηνων και η αληθεια οτι δ ν τα πολυ εβαλε γιατι επερνε βαρος . οπότε οντως ειναι πεταμενα λεφτα τα μικρα μικρα φορμακια.Τα πιο ομορφα και ανετα ηταν  κατι σαν περιεργα που απο κατω ηταν ανοιχτα σαν αυτα που τους φορουσαν στα μαιευτηρια σαν τσουβαλακια.

το βρηκα https://www.google.gr/search?client=ms-android-huawei&biw=360&bih=275&tbm=isch&sa=1&ei=rEGZWbO_CoyBgAbQgoTYDg&q=φορμακια+για+νεογεννητα+ανοιχτα+απο+κατω&oq=φορμακια+για+νεογεννητα+ανοιχτα+απο+κατω&gs_l=mobile-gws-img.12...33371.39015.0.40578.18.18.0.0.0.0.1209.5598.0j6j0j2j0j1j0j3.12.0....0...1.1j4.64.mobile-gws-img..6.3.677...0j0i67k1j0i5i30k1j0i8i30k1j30i10k1.oPWRJbrFM88#imgrc=GCYZfwXdpTOgtM:

 

το πιο βολικο απο ολα μακραν!

Ναι ειναι οντως ακριβό. 300 ευρώ το λίκνο κ αλλα τοσα για να εξαρτήματα μετα τους 6μηνες. 

Αν εμας ειναι πρόωρο τι πρεπει νούμερο φορμάκι πρεπει να παρουμε Ειρήνη; 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Αναστασία33 κάνε μια καλλιέργεια και ένα αντιβιογραμμα σε όποιο μικροβιολογικό εργαστήριο έχεις κοντά σου αν δεν είναι γραμμένα κοστίζουν 20-25 ευρώ περίπου αλλά επειδή θέλει 3 μέρες να βγουν τα αποτελέσματα οδό πιο γρήγορα πας τόσο καλύτερα . Μέχρι τότε πολλά νερά, κρανμπερυ , όχι ξινους υπολυματικους χυμους και κανένα χαμομηλιού.

  • Μου αρέσει 1

MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

@Dwroulita85 Εμένα πάλι όλες οι ήδη μαμάδες που μίλησα,το μόνο που μου είπαν είναι να μην πάρω λίκνο γιατί δε θα χωράει το μωρό και θα είναι πεταμένα λεφτά. Μήπως αυτό το λίκνο που λες εσύ είναι κούνια που βγαίνουν τα κάγκελα και δένει στο κρεβάτι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Maria K8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Dwroulita85 Εμένα πάλι όλες οι ήδη μαμάδες που μίλησα,το μόνο που μου είπαν είναι να μην πάρω λίκνο γιατί δε θα χωράει το μωρό και θα είναι πεταμένα λεφτά. Μήπως αυτό το λίκνο που λες εσύ είναι κούνια που βγαίνουν τα κάγκελα και δένει στο κρεβάτι?

Δεν ειναι αυτο που προσαρμόζεται στο κρεβατι. Ειναι της stokke, το εχει η κολλητή μου κ ειναι πολυ ευχαριστημένη. Το μωρο μενει εκει για 6 μήνες σίγουρα, εχει ροδάκια για να μεταφέρεται. Έπειτα μπαίνουν εξαρτήματα κ γινεται βρεφικό- νηπιακό μεχρι 4 χρόνων. Κ ξανα αλλα εξαρτήματα για κρεβατι παιδικο. 

Ειναι ακριβό αλλα πολυ καλο. Οικολογικό, πολυ καλο ξύλο χωρις βερνίκια κλπ, χωρις γωνιές κ πολυμορφικό. 

 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Δεν ειναι αυτο που προσαρμόζεται στο κρεβατι. Ειναι της stokke, το εχει η κολλητή μου κ ειναι πολυ ευχαριστημένη. Το μωρο μενει εκει για 6 μήνες σίγουρα, εχει ροδάκια για να μεταφέρεται. Έπειτα μπαίνουν εξαρτήματα κ γινεται βρεφικό- νηπιακό μεχρι 4 χρόνων. Κ ξανα αλλα εξαρτήματα για κρεβατι παιδικο. 

Ειναι ακριβό αλλα πολυ καλο. Οικολογικό, πολυ καλο ξύλο χωρις βερνίκια κλπ, χωρις γωνιές κ πολυμορφικό. 

 

Το φανταστηκα οτι εννοουσες αυτο :-P

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Αναστασία33 είπε:

Το φανταστηκα οτι εννοουσες αυτο :-P

Αχαχαχα ειναι πολυ γλυκο σαν φωλιά! 

Επειδη ειναι το πρωτο παιδι κ απο τις δυο οικογένειες κ εχουμε μια σχετική άνεση θελουμε να παρουμε καποια καλα πραγματα. Σίγουρα κρεβατακι κ καροτσι θέλουμε καλα. Τα αλλα βολεύονται. 

Η αλλαξιερα ειναι βασική; ειδα μια απλή στη σελίδα των ικεα. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά εντάξει το ακριβό είναι σχετικό.Αν σε βγάλει μέχρι το παιδί να πάει δημοτικό νομίζω ότι γίνεται απόσβεση χαλαρά.

Εγώ πάλι προβληματίζομαι για το καρότσι. Βασικά για το αν θα πάρω 3 σε 1 ή ξεχωριστά. Πάντως λέω να πάω από βδομάδα να κοιτάξω πριν βαρύνω κι άλλο. Στα πρώτα ψώνια που λέω να πάρω είναι,κούνια,καρότσι,καθισμα αυτοκινήτου και αλλαξιέρα. Μετά βλέπουμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Maria K8 είπε:

Καλά εντάξει το ακριβό είναι σχετικό.Αν σε βγάλει μέχρι το παιδί να πάει δημοτικό νομίζω ότι γίνεται απόσβεση χαλαρά.

Εγώ πάλι προβληματίζομαι για το καρότσι. Βασικά για το αν θα πάρω 3 σε 1 ή ξεχωριστά. Πάντως λέω να πάω από βδομάδα να κοιτάξω πριν βαρύνω κι άλλο. Στα πρώτα ψώνια που λέω να πάρω είναι,κούνια,καρότσι,καθισμα αυτοκινήτου και αλλαξιέρα. Μετά βλέπουμε

Δεν εχω ξερω τι διαφορα θα εχει με αλλα κρεβατάκια οπως το αναφέρεις.. μπορει να εχεις δικιο. Προσωπικα μου φαινεται βολικό τοσο για την κρεβατοκάμαρα γιατι ειναι μικρο οσο για μεταφορά. Εχει 3 σκαλες για το υψος της ταβλασ. Επίσης δίνω σημασία στα υλικά που φτιάχνεται. Για καθε στάδιο συμπληρώνεις 300€ περίπου. Στο τελος οταν ενηλικιώνεται γίνονται 2 πολυθρόνες. Αχαχα μακρινό. 

Καροτσι δεν εχω ιδέα. Που θα δεις Μαρία; 

Αυτο που λενε 3 ειναι πέρα απο τον σκελετό, κάθισμα αυτοκινήτου, βρεφικό κ νηπιακό; δεν το εχω καταλάβει. Εμεις εδω δεν εχουμε κ πεζοδρόμιο! Πρεπει να βρούμε με σουπερ ρόδες. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 50 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Αχαχαχα ειναι πολυ γλυκο σαν φωλιά! 

Επειδη ειναι το πρωτο παιδι κ απο τις δυο οικογένειες κ εχουμε μια σχετική άνεση θελουμε να παρουμε καποια καλα πραγματα. Σίγουρα κρεβατακι κ καροτσι θέλουμε καλα. Τα αλλα βολεύονται. 

Η αλλαξιερα ειναι βασική; ειδα μια απλή στη σελίδα των ικεα. 

Η κουνια πανακριβη ρε γμτ. Και ποσα σταδια περνας; Δηλαδη ποσες φορες προσθετεις;

Κι εγω αυτο κοιτουσα για αλλαξιερα κατι απλο απο ικεα αλλα ειναι ολες με ακρυλικα χρωματα γ@μω το κεφαλι τους :-P

Για καροτσι ο αντρας μου με ψηνει για το stokke το οποιο βεβαια δεν ειναι καθολου πρακτικο στο κλεισιμο, αλλα εχουμε και οι δυο σοβαρο θεμα με σπονδυλικη στηλη, εκεινος εχει κανει και δυο χειρουργεια οποτε θεωρουμε θα μας βολεψει γιατι ειναι ψηλο.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Ελεγα να πάω στο όνειρα bebe στην Καλαμαριά,έχει μεγάλη ποικιλία και πολύ καλές τιμές. Οσο για το δρόμο μια απ'τα ίδια.Θέλουμε και καλές ρόδες και αναρτήσεις δυνατές για τις λακούβες χαχαχα

Αν καταλαβα κι εγώ καλά είναι πορτ μπεμπέ,καθισμα αυτοκινήτου και καρότσι. Τώρα σε καποια μοντέλα προσφέρουν κι εξτρα εξοπλισμό.Το μόνο σίγουρο ειναι οτι καρότσι δεν πρόκειται να αγοράσω από το νετ αν δεν το δούμε,ειδικά ο σύζυγος για αναρτήσεις,ανοιγμα-κλείσιμο και αν χωράει στο αυτοκίνητο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Η κουνια πανακριβη ρε γμτ. Και ποσα σταδια περνας; Δηλαδη ποσες φορες προσθετεις;

Κι εγω αυτο κοιτουσα για αλλαξιερα κατι απλο απο ικεα αλλα ειναι ολες με ακρυλικα χρωματα γ@μω το κεφαλι τους :-P

Για καροτσι ο αντρας μου με ψηνει για το stokke το οποιο βεβαια δεν ειναι καθολου πρακτικο στο κλεισιμο, αλλα εχουμε και οι δυο σοβαρο θεμα με σπονδυλικη στηλη, εκεινος εχει κανει και δυο χειρουργεια.

Αληθεια; αααα τοτε παει η αλλαξιερα των ικεα. Θα ψάξω αλλου. 

Ενα γκρι κ ψηλό στοκε είδε κ ο δικός μου. Αλλα ειδα τα κιλά κ μου φαινονται πολλα. Η φίλη μου που εχει το κρεβατακι, μου ειπε πως τα καρότσια της ειναι υπερτιμημένα. Δεν εχω ιδέα, δεν εχω δει απο κοντα. Το κρεβατι το εχω δει. 

Πως θα διαλέξω αν ειμαι στο κρεβατι;; ουφφφφ αυτα ειναι τα ωραια κ τα χάνω. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Maria K8 έλεγα να πάω και εγώ στο όνειρα bebe επειδή είναι δίπλα στο σπίτι μου και από το kiddo στο φοίνικα σίγουρα θέλω να περάσω να δω για καρότσι. 3 σε 1 σκέφτομαι αλλά δεν ξέρω πόσο θα βολεύει γιατί το κάθισμα αυτοκινήτου και το άλλο το ξαπλωτο θα μικραίνουν πολύ γρήγορα οπότε μήπως να πάρουμε κάτι πιο καλό για καρότσι και αυτοκίνητο, δεν ξέρω έχω μπερδευτεί τελείως. 

  • Μου αρέσει 1

MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Αληθεια; αααα τοτε παει η αλλαξιερα των ικεα. Θα ψάξω αλλου. 

Ενα γκρι κ ψηλό στοκε είδε κ ο δικός μου. Αλλα ειδα τα κιλά κ μου φαινονται πολλα. Η φίλη μου που εχει το κρεβατακι, μου ειπε πως τα καρότσια της ειναι υπερτιμημένα. Δεν εχω ιδέα, δεν εχω δει απο κοντα. Το κρεβατι το εχω δει. 

Πως θα διαλέξω αν ειμαι στο κρεβατι;; ουφφφφ αυτα ειναι τα ωραια κ τα χάνω. 

Κοιτεξε κι εσυ για τις αλλαξιερες μηπως κανω λαθος.

Εμεις εχουμε αλλη διαφωνια. Εμενα μου αρεσει το μπλε σκουρο  https://anatello.gr/Stokke-Xplory-deep-blue

 Ο αντρας μου θελει τον μαυρο σκελετο τον καινουριο που δε βγαινει σε μπλε καθισμα  https://anatello.gr/stokke-xplory-black-chassis-with-red-seat


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...