Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Alzira είπε:

@Maria K8 έλεγα να πάω και εγώ στο όνειρα bebe επειδή είναι δίπλα στο σπίτι μου και από το kiddo στο φοίνικα σίγουρα θέλω να περάσω να δω για καρότσι. 3 σε 1 σκέφτομαι αλλά δεν ξέρω πόσο θα βολεύει γιατί το κάθισμα αυτοκινήτου και το άλλο το ξαπλωτο θα μικραίνουν πολύ γρήγορα οπότε μήπως να πάρουμε κάτι πιο καλό για καρότσι και αυτοκίνητο, δεν ξέρω έχω μπερδευτεί τελείως. 

Κοριτσια σε σας στηρίζομαι! Οταν ερθει η ωρα θα στειλω μανα κ σύζυγο. Θα εγκρίνω απο φεις ταιμ.. 

 Αυτα τα δυο δεν εχει απ τη δίκη μας πλευρά; 

κ γω αυτο σκεφτομαι. Ποσο θα τα βγαλουμε τα καημένα. Θα ειμαστε μεσα στο χειμώνα με κρυο κ την υγρασία. 

πρίν από 14 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Εμεις εχουμε αλλη διαφωνια. Εμενα μου αρεσει το μπλε σκουρο  https://anatello.gr/Stokke-Xplory-deep-blue

 Ο αντρας μου θελει τον μαυρο σκελετο τον καινουριο που δε βγαινει σε μπλε καθισμα  https://anatello.gr/stokke-xplory-black-chassis-with-red-seat

Αααα το δευτερο είδε ο Γιάννης!! Αααααα οι άνδρες κόλλησαν! Κοιτά το γκρι παει με πιο πολλα. Δεν ειναι ψηλά Αναστασία; αλλα μπορει κ να προσαρμόζονται. Μονο το βάρος του σκεφτομαι οταν θα μπαινει στο αυτοκινητο. 

Δες κ στο τρίκυκλο εχει πολυ καλες τιμές. Ειναι απο Αθήνα κ ειναι αποκλειστικοί αντιπρόσωποι. Για τιμές το λεω. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 20 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Εμεις εχουμε αλλη διαφωνια. Εμενα μου αρεσει το μπλε σκουρο  https://anatello.gr/Stokke-Xplory-deep-blue

 Ο αντρας μου θελει τον μαυρο σκελετο τον καινουριο που δε βγαινει σε μπλε καθισμα  https://anatello.gr/stokke-xplory-black-chassis-with-red-seat


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ERIANTON είπε:

Αναστασία εγω το βρισκω πολυ ακριβο.Οχι οτι δεν ειναι ωραιο..Σιγουρα θα πρεπει να δειτε να χωραει και στην αυτοκινητο.

Εχεις δικιο ουτε αυτο το σκέφτηκα. Σε μενα δεν χωράει τιποτα. Εχω μίνι Κούπερ. Στανταρ δεν θα χωράει. Θα θελει κατι σε σπαστό σωστα; 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Κοριτσια σε σας στηρίζομαι! Οταν ερθει η ωρα θα στειλω μανα κ σύζυγο. Θα εγκρίνω απο φεις ταιμ.. 

 Αυτα τα δυο δεν εχει απ τη δίκη μας πλευρά; 

κ γω αυτο σκεφτομαι. Ποσο θα τα βγαλουμε τα καημένα. Θα ειμαστε μεσα στο χειμώνα με κρυο κ την υγρασία. 

Αααα το δευτερο είδε ο Γιάννης!! Αααααα οι άνδρες κόλλησαν! Κοιτά το γκρι παει με πιο πολλα. Δεν ειναι ψηλά Αναστασία; αλλα μπορει κ να προσαρμόζονται. Μονο το βάρος του σκεφτομαι οταν θα μπαινει στο αυτοκινητο. 

Δες κ στο τρίκυκλο εχει πολυ καλες τιμές. Ειναι απο Αθήνα κ ειναι αποκλειστικοί αντιπρόσωποι. Για τιμές το λεω. 

Ιδιες τιμες πανω κατω με διαφορα στο 5ευρω τα εχω ψαξει :-P

Στο mothercare εχει στρογγυλη εκπτωση 10%

Το γκρι σ' αρεσει και σενα ε; Δεν ξερω γιατι εχω κολλησει με το μπλε σκουρο μου φαινεται πιο αριστοκρατικο χρωμα.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια αν το σκεφτητε ολα για λιγο ειναι.ολα ομως ....

οτι αγορασα ηταν οικονομικο και βολικο.οπως ειχα ξαναπει λογο του μικρου χώρου που δεν ιχαμ στο πρωτο μας σπιτι ειχαμε παρει παρκοκρεβατο δυο θεσεων για το στρωμμα και με αλλαξιερα επανω.και τωρα το ιδιο θα χρησιμοποιησω πρωτα ο θεος.με νεο στρωμμα.ουτε κουνια ουτε παντες.στην αρχη ηθελα να παρω μια κουνια της micuna απο και την κρητη που οταν την ειδα την ερωτευτηκα.ευτυχως μετα προσγειωθηκα.

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Αναστασία33 είπε:

Ιδιες τιμες πανω κατω με διαφορα στο 5ευρω τα εχω ψαξει :-P

Στο mothercare ελαφρως πιο φθηνα γιατι εχει στρογγυλη εκπτωση 10%

Το γκρι σ' αρεσει και σενα ε; Δεν ξερω γιατι εχω κολλησει με το μπλε σκουρο μου φαινεται πιο αριστοκρατικο χρωμα.

Το γκρι ειναι πιο ουδέτερο κ οτι βαλεις επανω του το αναδεικνύει. Λαχανί, μπλε κλπ. Επίσης δεν θα φαινονται οι βρομιτσες.. ειναι χρώμα καμουφλάζ. Λεω τωρα, εσυ θα παρεις οτι σε ευχαριστεί!! Για σενα κ το μπεμπεδακι σου ειναι!! 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwroulita85 είπε:

Το γκρι ειναι πιο ουδέτερο κ οτι βαλεις επανω του το αναδεικνύει. Λαχανί, μπλε κλπ. Επίσης δεν θα φαινονται οι βρομιτσες.. ειναι χρώμα καμουφλάζ. Λεω τωρα, εσυ θα παρεις οτι σε ευχαριστεί!! Για σενα κ το μπεμπεδακι σου ειναι!! 

Ναι το ξερω για το γκρι κι ο καναπες μου τετοιο γκρι ειναι...


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ERIANTON είπε:

κοριτσια αν το σκεφτητε ολα για λιγο ειναι.ολα ομως ....

οτι αγορασα ηταν οικονομικο και βολικο.οπως ειχα ξαναπει λογο του μικρου χώρου που δεν ιχαμ στο πρωτο μας σπιτι ειχαμε παρει παρκοκρεβατο δυο θεσεων για το στρωμμα και με αλλαξιερα επανω.και τωρα το ιδιο θα χρησιμοποιησω πρωτα ο θεος.με νεο στρωμμα.ουτε κουνια ουτε παντες.στην αρχη ηθελα να παρω μια κουνια της micuna απο και την κρητη που οταν την ειδα την ερωτευτηκα.ευτυχως μετα προσγειωθηκα.

Εχουμε το παρκοκρεβατο της ξαδερφης μου αλλα ειναι πολυ χαμηλό. Θα σκύβεις πολυ. Αλλα αν σε βολευει αυτο εχει σημασία. Νομιζω ειναι πολυ προσωπικά αυτα. Κ εμεις που θα ειμαστε νέες μανούλες πρωτα ο θεος μαλλον θα κανουμε λαθάκια απ την χαρά μας! 

πρίν από 1 λεπτό , Αναστασία33 είπε:

Ναι το ξερω για το γκρι κι ο καναπες μου τετοιο γκρι ειναι...

Ολα σετ !! Αχαχα 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

τοτε που εψαχνα  να βρω την κουνια

http://parents.org.gr/forum/topic/18022-o

http://parents.org.gr/forum/topic/18022-opoios-tin-echei-deipaidiko-krevati/

Επεξεργάστηκαν by CoffeeMaker

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Alzira @Dwroulita85 Οσον αφορά το κάθισμα του αυτοκινήτου(που για μένα είναι από τα πιο βασικά γιατί αφορά την ασφάλεια του μωρού). Είδα οτι στα 3 σε 1 συνήθως είναι μέχρι 18-20 κιλά. Ούτως ή άλλως αργότερα θα χρειαστεί δεύτερο κάθισμα όταν θα μεγαλώσει κι άλλο. Αυτός είναι ο προβληματισμός μου.Να πάρω τώρα το 3 σε 1 για τα πρώτα χρόνια και βλέπω στην πορεία τι θα χρειαστεί για μετά.Η να πάρω ξέχωριστα.

Πάντως νομίζω ότι τα μόνα άλλα καταστήματα που μας βολεύουν είναι μετά τριγύρω από ΙΚΕΑ,leroy κλπ

@ERIANTONΑς μας πει και η Ειρήνη που έχει 3 σε 1 πόσο τη βόλεψε

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria K8 είπε:

@Alzira @Dwroulita85 Οσον αφορά το κάθισμα του αυτοκινήτου(που για μένα είναι από τα πιο βασικά γιατί αφορά την ασφάλεια του μωρού). Είδα οτι στα 3 σε 1 συνήθως είναι μέχρι 18-20 κιλά. Ούτως ή άλλως αργότερα θα χρειαστεί δεύτερο κάθισμα όταν θα μεγαλώσει κι άλλο. Αυτός είναι ο προβληματισμός μου.Να πάρω τώρα το 3 σε 1 για τα πρώτα χρόνια και βλέπω στην πορεία τι θα χρειαστεί για μετά.Η να πάρω ξέχωριστα.

Πάντως νομίζω ότι τα μόνα άλλα καταστήματα που μας βολεύουν είναι μετά τριγύρω από ΙΚΕΑ,leroy κλπ

@ERIANTONΑς μας πει και η Ειρήνη που έχει 3 σε 1 πόσο τη βόλεψε

 

Ειναι κ τα mothercare και τα λητω εκει στο χοντος. Κ εκει εκει μερικά κομμάτια. Ειχα παρει τα εγκυμοσυνης κ το μαξιλαρι υπνου. 

Οπως τα λες Μαρία. Αυτα ειναι ασφάλεια. Προχτές χτύπησαν γνωστοι μας στο Πευκοχωρι. Έσπασε 4 πλευρά ο ανδρας κ η μητέρα χειρουργείο στο πόδι. Η μικρη τους 2,5 μονο κατι χαζό ράμματα. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , ERIANTON είπε:

Αναστασία εγω το βρισκω πολυ ακριβο.Οχι οτι δεν ειναι ωραιο..Σιγουρα θα πρεπει να δειτε να χωραει και στην αυτοκινητο.

Ναι θα το δουμε αλλα γενικα το βαλσιμο στο αυτοκινητο του συγκεκριμενου ειναι λιγο μπελας.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Maria K8 είπε:

@Alzira @Dwroulita85 Οσον αφορά το κάθισμα του αυτοκινήτου(που για μένα είναι από τα πιο βασικά γιατί αφορά την ασφάλεια του μωρού). Είδα οτι στα 3 σε 1 συνήθως είναι μέχρι 18-20 κιλά. Ούτως ή άλλως αργότερα θα χρειαστεί δεύτερο κάθισμα όταν θα μεγαλώσει κι άλλο. Αυτός είναι ο προβληματισμός μου.Να πάρω τώρα το 3 σε 1 για τα πρώτα χρόνια και βλέπω στην πορεία τι θα χρειαστεί για μετά.Η να πάρω ξέχωριστα.

Πάντως νομίζω ότι τα μόνα άλλα καταστήματα που μας βολεύουν είναι μετά τριγύρω από ΙΚΕΑ,leroy κλπ

@ERIANTONΑς μας πει και η Ειρήνη που έχει 3 σε 1 πόσο τη βόλεψε

 

εγω το βολευτηκα.Το ειχα παρει 300 ευρω απο ιταλια και στους 10 μηνες πηραμε του καθισμα recaro young and sport παλι απο εξωτερικο που ειναι μεχρι 36 κιλα απο 9 kila.Μεχρι τωρα καθοτανε και αφου τσακωθηκαμε οτι μονο αυτος καθεται σε τετοια ηλικια του το εβγαλα (χωραγε ανετα αφου ακομα ειναι 22 κιλα)

εμεις τα αγοραζαμε ολα σε ουδετερο χρωμα .ποτε δεν μου αρεσε ροζ η μπλε.και ειχαμε παρει ενα πορτοκαλοκοκκινοπο .

να πω για τα κιλα σε αυτα τα πρωτα καθισματακια δεν παιζουν ιδιαιτερο ρολο.αν το μωρο ειναι παραπανω κιλα δεν το χωραει ετσι και αλλιως .ο γιος μου στον χρονο ηταν 9 κιλα ομως αρχισε και δεν χωραγε γιατι αρχισε να μην χωραει το κεφαλακι του λογο υψους.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...