Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , gaidaki είπε:

Ελα βρε κορίτσια κι εγω τωρα θα εγραφα πού ειναι ο κόσμος!

@IoannaMas Με το καλο να ειναι καλα και...ο,τι θελετε απο φυλο! Εγω εχω γιατρο την επόμενη Παρασκευή και σε 3 Παρασκευές αυχενική.

Ασβέστιο κι εγω επαιρνα μόνο στο θηλασμό.

 

Χμμ κ εγω προβληματιστηκα με το ασβεστιο λετε να μην παρω; του το πα κιολας κ μου ειπε το 99% των εγκυων παιρνει.. Ειδικα για αυτο το calcioral εχω ακουσει τα χειρότερα! 

Απο φυλο νταξει δεν σκοτιζομαι κ πολυ, κ κοριτσακι να βγει θα χαρω , θα κανουν παρεα με την κορη μου.. Αλλα ενα αγορι ενα κοριτσι καλο κ αυτο! Ευτυχως απο υγεια μην μας ματιαξω καλα παμε! Κ οι εξετασεις μου κ οι μετρησεις του μωρου, ολα καλα :)) σας ευχομαι τα καλυτερα νεα να εχετε ολες, λογικά κοντευουν οι αυχενικες σας...

  • Μου αρέσει 2

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Καλησπερα κοριτσια πως ειστε; @Eutuxia25 κανατε την εξέταση της αναιμιας τελικα; τα υπολοιπα κοριτσια τι γίνεστε; 

Εγω πηγα σημερα για την αυχενικη τελικα πητ μου εγραφε ο υπερηχος 28/11 , πηγαμε ηδη 3 μερες αργοτερα.ολα πολυ καλα στην αυχενικη ηταν κινητικοτατο το μωρο δεν μπορουσε καλα καλα να το μετρησει γιατι εκανε τουμπες. Φοβερό ηταν! Κ μου ειπε υπαρχει υποψια για αγορι αλλα να μην το εχουμε κ σιγουρο. Αντε να δουμε αν θα βγει ο γιος τελικά χαχα

Κατι αλλο,ξεκινησατε ασβεστιο; μου ειπε ο γιατρος να ξεκινησω αλλα δεν είμαι σιγουρη, στην κορη μου δεν επαιρνα στην εγκυμοσύνη, μονο στον θηλασμο..

Αντιγραφεις απ το bb code αυτο που αρχιζει img!

Μπράβο ιωαννα μου ...πολύ χάρηκα!! Με το καλό... γερό να ναι και ότι να ναι...

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

 Καλημέρα σας!!Διαβάζω είστε όλα τα κορίτσια Καλά και χαίρομαι για όλες μας!!

Χρόνια πολλά σε όλες τα κοριτσάκια για την μέρα της μητέρας!Και όσες έχουν και όσες θα αποκτήσουν σε λίγο καιρό.Συγκινητική μέρα για μένα.....

@Dwroulita85 με το καλό να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά!Εύχομαι τα καλύτερα να σου έρθουν!

@Rena87 και εγώ εχω κάποια πονακια αλλά εγώ κάθομαι και ατσουμπαλα.Μόνο στο κεφάλι που δεν ανεβάζω τα πόδια μου.

 

@IoannaMas μπράβο για τα Καλά σου αποτελεσματα!Στο Έλενα έκανες την εξέταση,εγώ άλλαξα το ραντεβού που είχα και το έκανα 30/5 στο Έλενα.

Από φάρμακα εκτός το filicine θα ξεκινήσω το σίδηρο Αυτή την εβδομάδα ,οι εξετασεις όλες μια χαρά,εκτός από το σίδηρο που έπεσε στο 37(Όχι πως δεν είναι καλό αλλά είχα 43).

@gaidaki μου εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη επερνα ασβέστιο απο τον τρίτο μήνα.Νομίζω χρειάζεται.Η φίλη μου που γέννησε πριν 20 μέρες το ξεκίνησε Τώρα που θηλάζει.

@Elpidaaa ίδια μέρα έχουμε Αυχενική,που θα την κανείς?

πρίν από 21 λεπτά , ERIANTON είπε:

 Καλημέρα σας!!Διαβάζω είστε όλα τα κορίτσια Καλά και χαίρομαι για όλες μας!!

Χρόνια πολλά σε όλες τα κοριτσάκια για την μέρα της μητέρας!Και όσες έχουν και όσες θα αποκτήσουν σε λίγο καιρό.Συγκινητική μέρα για μένα.....

@Dwroulita85 με το καλό να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά!Εύχομαι τα καλύτερα να σου έρθουν!

Στην υπογραφή σου ο σύνδεσμος που πρέπει να κάνεις αντιγραφή και επικόλληση Είναι αυτός που είναι για τα φορουμς και γραφεί BB CODE 

@Rena87 και εγώ εχω κάποια πονακια αλλά εγώ κάθομαι και ατσουμπαλα.Μόνο στο κεφάλι που δεν ανεβάζω τα πόδια μου.

 

@IoannaMas μπράβο για τα Καλά σου αποτελεσματα!Στο Έλενα έκανες την εξέταση,εγώ άλλαξα το ραντεβού που είχα και το έκανα 30/5 στο Έλενα.

Από φάρμακα εκτός το filicine θα ξεκινήσω το σίδηρο Αυτή την εβδομάδα ,οι εξετασεις όλες μια χαρά,εκτός από το σίδηρο που έπεσε στο 37(Όχι πως δεν είναι καλό αλλά είχα 43).

@gaidaki μου εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη επερνα ασβέστιο απο τον τρίτο μήνα.Νομίζω χρειάζεται.Η φίλη μου που γέννησε πριν 20 μέρες το ξεκίνησε Τώρα που θηλάζει.

@Elpidaaa ίδια μέρα έχουμε Αυχενική,που θα την κανείς?

 


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

@ERIANTON ναι στο ελενα εκανα την αυχενικη.. Αν εξαιρεσεις οτι ειχα ραντεβου στις 9 κ τελικα μπηκα 10.20 τα νευρα μου κροσια, κατα τα αλλα ολα καλα κ ο γιατρος κ ολα. Α κ λιγο σπαστικο οτι για το παπΑ πας σε αλλο κτηριο κ πιθανο να εχει κ εκει αναμονη... Τοσες εγκυους δεν μας λυπαται κανεις κ μας εχουν στην αναμονη επι ωρες.. Τεσπα. Το κακο ειναι οτι δεν βρηκα ραντεβου για β επιπεδου, θα παω κ τον αλλο μηνα να ξαναρωτησω...


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Καλησπερα κοριτσια πως ειστε; @Eutuxia25 κανατε την εξέταση της αναιμιας τελικα; τα υπολοιπα κοριτσια τι γίνεστε; 

Εγω πηγα σημερα για την αυχενικη τελικα πητ μου εγραφε ο υπερηχος 28/11 , πηγαμε ηδη 3 μερες αργοτερα.ολα πολυ καλα στην αυχενικη ηταν κινητικοτατο το μωρο δεν μπορουσε καλα καλα να το μετρησει γιατι εκανε τουμπες. Φοβερό ηταν! Κ μου ειπε υπαρχει υποψια για αγορι αλλα να μην το εχουμε κ σιγουρο. Αντε να δουμε αν θα βγει ο γιος τελικά χαχα

Κατι αλλο,ξεκινησατε ασβεστιο; μου ειπε ο γιατρος να ξεκινησω αλλα δεν είμαι σιγουρη, στην κορη μου δεν επαιρνα στην εγκυμοσύνη, μονο στον θηλασμο..

Αντιγραφεις απ το bb code αυτο που αρχιζει img!

Καλησπέρα ασβέστιο μου είχε πει ο γιατρός να πάρω όταν ήμουν 7 μηνών κ αυτό μετά από εξετάσεις.  Πες του να σου γράψει την εξέταση κ βλέπεις μετά . 

17 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Χμμ κ εγω προβληματιστηκα με το ασβεστιο λετε να μην παρω; του το πα κιολας κ μου ειπε το 99% των εγκυων παιρνει.. Ειδικα για αυτο το calcioral εχω ακουσει τα χειρότερα! 

Απο φυλο νταξει δεν σκοτιζομαι κ πολυ, κ κοριτσακι να βγει θα χαρω , θα κανουν παρεα με την κορη μου.. Αλλα ενα αγορι ενα κοριτσι καλο κ αυτο! Ευτυχως απο υγεια μην μας ματιαξω καλα παμε! Κ οι εξετασεις μου κ οι μετρησεις του μωρου, ολα καλα :)) σας ευχομαι τα καλυτερα νεα να εχετε ολες, λογικά κοντευουν οι αυχενικες σας...

Μπράβο κορίτσι μου πάντα καλά να είστε . Έχω πολύ αγωνία για μας που έχουμε ίδι παιδάκι τι φύλλο θα είναι :) εγώ θέλω και αγόρι για παρέα στον γιοκα μου αλλά και κορίτσι χεχε οπότε κ τα δύο πολύ καλοδεχουμενα  περιμένω πως και πως να μου πει το φυλλο για να κάνω όνειρα μέχρι να γεννησω. Στην πρώτη εγκυμοσύνη κορίτσια 6 μηνών έμαθα ότι είναι αγοράκι κ να φανταστείτε έιχα κάνει υπέρηχο σε 3 γιατρους για ένα άλο θέμα. 

5 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

 Καλημέρα σας!!Διαβάζω είστε όλα τα κορίτσια Καλά και χαίρομαι για όλες μας!!

Χρόνια πολλά σε όλες τα κοριτσάκια για την μέρα της μητέρας!Και όσες έχουν και όσες θα αποκτήσουν σε λίγο καιρό.Συγκινητική μέρα για μένα.....

@Dwroulita85 με το καλό να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά!Εύχομαι τα καλύτερα να σου έρθουν!

@Rena87 και εγώ εχω κάποια πονακια αλλά εγώ κάθομαι και ατσουμπαλα.Μόνο στο κεφάλι που δεν ανεβάζω τα πόδια μου.

 

@IoannaMas μπράβο για τα Καλά σου αποτελεσματα!Στο Έλενα έκανες την εξέταση,εγώ άλλαξα το ραντεβού που είχα και το έκανα 30/5 στο Έλενα.

Από φάρμακα εκτός το filicine θα ξεκινήσω το σίδηρο Αυτή την εβδομάδα ,οι εξετασεις όλες μια χαρά,εκτός από το σίδηρο που έπεσε στο 37(Όχι πως δεν είναι καλό αλλά είχα 43).

@gaidaki μου εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη επερνα ασβέστιο απο τον τρίτο μήνα.Νομίζω χρειάζεται.Η φίλη μου που γέννησε πριν 20 μέρες το ξεκίνησε Τώρα που θηλάζει.

@Elpidaaa ίδια μέρα έχουμε Αυχενική,που θα την κανείς?

 

Καλησπέρα κορίτσι μου . Εγώ ξεκίνησα με 36 σίδηρο κ πρέπει να ξεκινήσω το συμπλήρωμα. Ναι ίδια μέρα έχουμε την αυχενικη αλλά δεν είμαι Αθήνα:)

Πότε είναι η πητ σου να σε βάλω στο πινακακι μας 

 

:)Μανουλες Δεκεμβρίου 2017:)

-Rena87-  αυχενικη-31.05.17   ΠΗΤ-12.12.17

-Elpidaaa-  αυχενικη-30.05.17  ΠΗΤ-15.12.17 

-Dwroulita85- αυχενικη-? ΠΗΤ-15.12.17

-gaidaki-  αυχενικη-02.06.17  ΠΗΤ-16.12.17

-Eutuxia25-  αυχενικη-?  ΠΗΤ-17.12.17

-ERIANTON-   αυχενικη-30.05.17  ΠΗΤ- ?


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

@ElpidaaaΚαλά ας μην το βάλουμε ακόμα την ημερομηνία άσε να περάσει λιγο ο καιρός καλύτερα.

2 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Ενας ασπρομαλλης κυριος, καλος ηταν, σχετικα μεγαλης ηλικιας. Τους ξερεις;

Τους καλούς τους ξέρω.Αν δεν σου κάνει κόπο θα κοιτάξεις αν είναι ο Γιαλελης?Υπογράφουν το χαρτί σε αυτές τις εξετάσεις που δεν είναι απλός υπέρηχος


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elpidaaa είπε:

Καλησπέρα ασβέστιο μου είχε πει ο γιατρός να πάρω όταν ήμουν 7 μηνών κ αυτό μετά από εξετάσεις.  Πες του να σου γράψει την εξέταση κ βλέπεις μετά . 

Μπράβο κορίτσι μου πάντα καλά να είστε . Έχω πολύ αγωνία για μας που έχουμε ίδι παιδάκι τι φύλλο θα είναι :) εγώ θέλω και αγόρι για παρέα στον γιοκα μου αλλά και κορίτσι χεχε οπότε κ τα δύο πολύ καλοδεχουμενα  περιμένω πως και πως να μου πει το φυλλο για να κάνω όνειρα μέχρι να γεννησω. Στην πρώτη εγκυμοσύνη κορίτσια 6 μηνών έμαθα ότι είναι αγοράκι κ να φανταστείτε έιχα κάνει υπέρηχο σε 3 γιατρους για ένα άλο θέμα. 

Καλησπέρα κορίτσι μου . Εγώ ξεκίνησα με 36 σίδηρο κ πρέπει να ξεκινήσω το συμπλήρωμα. Ναι ίδια μέρα έχουμε την αυχενικη αλλά δεν είμαι Αθήνα:)

Πότε είναι η πητ σου να σε βάλω στο πινακακι μας 

 

:)Μανουλες Δεκεμβρίου 2017:)

-Rena87-  αυχενικη-31.05.17   ΠΗΤ-12.12.17

-Elpidaaa-  αυχενικη-30.05.17  ΠΗΤ-15.12.17 

-Dwroulita85- αυχενικη-? ΠΗΤ-15.12.17

-gaidaki-  αυχενικη-02.06.17  ΠΗΤ-16.12.17

-Eutuxia25-  αυχενικη-?  ΠΗΤ-17.12.17

-ERIANTON-   αυχενικη-30.05.17  ΠΗΤ- ?

Αυχενική 6/6 


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

@ElpidaaaΚαλά ας μην το βάλουμε ακόμα την ημερομηνία άσε να περάσει λιγο ο καιρός καλύτερα.

Τους καλούς τους ξέρω.Αν δεν σου κάνει κόπο θα κοιτάξεις αν είναι ο Γιαλελης?Υπογράφουν το χαρτί σε αυτές τις εξετάσεις που δεν είναι απλός υπέρηχος

Ααχχ κ τωρα τι μου λες οτι τους καλους τους ξερεις, μπας κ δεν μου ετυχε καλος να μου το πεις;; οχι δεν ειναι αυτος που λες ηταν ο γιατρος φιλης κ τον ξερω.. Ενας αλλος ηταν Βαρβαριγος νομιζω ή κατι τετοιο.. Ειμαι εκτος σπιτιου κ δεν εχω μαζι τα χαρτια!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


 

:)Μανουλες Δεκεμβρίου 2017:)

-Rena87-  αυχενικη-31.05.17   ΠΗΤ-12.12.17

-Elpidaaa-  αυχενικη-30.05.17  ΠΗΤ-15.12.17 

-Dwroulita85- αυχενικη-? ΠΗΤ-15.12.17

-gaidaki-  αυχενικη-02.06.17  ΠΗΤ-16.12.17

-Eutuxia25-  αυχενικη-06.06.17  ΠΗΤ-17.12.17

-ERIANTON-   αυχενικη-30.05.17  ΠΗΤ- ?


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Ααχχ κ τωρα τι μου λες οτι τους καλους τους ξερεις, μπας κ δεν μου ετυχε καλος να μου το πεις;; οχι δεν ειναι αυτος που λες ηταν ο γιατρος φιλης κ τον ξερω.. Ενας αλλος ηταν Βαρβαριγος νομιζω ή κατι τετοιο.. Ειμαι εκτος σπιτιου κ δεν εχω μαζι τα χαρτια!

Συγνώμη αν νόμιζες ότι είχα τέτοια πρόθεση.Επειδη με ρώτησες αν τους ξέρω το είπα.Θα κάνω εκεί όλες τις εξετάσεις και ήθελα να δω ποιος θα μπορούσε να τύχει και σε μένα(γενικώς αποφεύγω να κάνω κριτική).


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Elpidaaa είπε:

 

:)Μανουλες Δεκεμβρίου 2017:)

-Rena87-  αυχενικη-31.05.17   ΠΗΤ-12.12.17

-Elpidaaa-  αυχενικη-30.05.17  ΠΗΤ-15.12.17 

-Dwroulita85- αυχενικη-? ΠΗΤ-15.12.17

-gaidaki-  αυχενικη-02.06.17  ΠΗΤ-16.12.17

-Eutuxia25-  αυχενικη-06.06.17  ΠΗΤ-17.12.17

-ERIANTON-   αυχενικη-30.05.17  ΠΗΤ- ?

Ελπιδακι μου αυριο θα παρω να κλεισω για αυχενική. Οποτε θα με βάλετε κ εμενα!! 

Ειναι καποια κοπελα απο θεσσαλονικη; για να ζητήσω γνώμη για το κέντρο που μου ειπε ο γυναικολόγος μου να παω για αυχενική. Ευχαριστω!!! 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Ελπιδακι μου αυριο θα παρω να κλεισω για αυχενική. Οποτε θα με βάλετε κ εμενα!! 

Ειναι καποια κοπελα απο θεσσαλονικη; για να ζητήσω γνώμη για το κέντρο που μου ειπε ο γυναικολόγος μου να παω για αυχενική. Ευχαριστω!!! 

Τέλεια περιμένουμε νεακια :)


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Dwroulita85 Έλα κορίτσι Θεσσαλονίκη εγώ..Πες μήπως μπορώ να βοηθήσω

Κοριτσια χαίρομαι που είστε όλες καλά,εγώ εξαφανίστηκα γιατί παρέα με την εγκυμοσύνη προέκυψε και μετακόμιση κι είμαι σε ενα απίστευτο τρέξιμο εν μέσω εξετάσεων

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...