Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 30 λεπτά , Angot είπε:

      όλα καλα είπε ο γιατρός είναι κοντά 1600γρ ο τράχηλος μειώθηκε στο 2 αλλά κρατάει η περιδεση ! θα με δει πάλι σε 2 εβδομάδες μετά τις 33~34 με βλέπει 

      Μπράβο!!! Τι ωραία νέα!!! 

      πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

      μου είπε και να παω για φαγητό χαλαρά και να μην είναι μόνο κρεβάτι ! από εικόνα εμβρυομογου δεν είδε κάτι ώστε να γεννήσω νωρίτερα ! μια χαρά τρέφεται κλπ 

      Πιστεύω ήδη να τρώτε 😁

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

Καλημερα κ απο μενα! Εγω εχω ανοιξει δουλειες μαζευω χειμωνιατικα, βγαζω καλοκαιρινα... Η ντουλαπα μου ειναι σαν βομβαρδισμενη κορίτσια. Αφου τα παρατησα για αυριο τα υπολοιπα μην κουραστω κ πολυ. Ειναι πολυ δουλεια ακομη...

Απο συμπτωματα ευτυχώς είμαι καλα κ νιωθω ότι εχω δυναμεις αλλα εγω η ιδια δεν θελω να παρακουραζομαι γιατι μια φιλη γεννησε προωρα επειδη εκανε ολο δουλειες. 

Εσεις πως ειστε, κοντευει καμια να παει γιατρο; λιγομιλητες σας βρισκω, στο προηγουμενο καφε που ειχα την κορη μου τα κοριτσια ηταν πολυυυυ ομιλητικα:D


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 30/4/2017 at 4:41 ΜΜ, gaidaki είπε:

 

@Elpidaaa Κι εγώ εχω ΠΗΤ 16/12 με τελευταία περίοδο 11/3.

 

Ίδιες μέρες δηλαδή σε όλα ;)

On 30/4/2017 at 4:45 ΜΜ, Rena87 είπε:

 

Ααα εγώ έχω ΠΗΤ 12/12 ... και είναι πολύ συγκινητικό γιατί ειναξ του Αγίου Σπυρίδωνα...προστάτη της κερκυρας μου... αλλά και τη μαμά κ το μπαμπά τους λένε Σπύρο κ Σπυριδούλα... 

Τι τέλεια! Οπότε έτοιμο έχετε το όνομα!!! 

Καλημέρα κ άπο εμένα κορίτσια. Καλό μας μήνα! Εμείς χθες είχαμε κόσμο στο σπίτι περάσαμε ωραία γιατί έπαιζαν όλοι τον μικρό κ έγω καθόμουν πέρα από τα τραπέζια κ τά πιάτα . Μακάρι να είχα βοήθεια κάθε μέρα.  Σήμερα σηκώθηκα καλύτερα από άλλες μέρες κ έκανα δουλειές. Για πείτε κορίτσια εσείς έχετε έτοιμα τα ονόματα? Εγώ όχι . Στον γιο μόύ ο άντρας μου έδωσε το όνομα κ στο δεύτερο πρώτα ο Θεός θα δώσω εγώ.  

  • Μου αρέσει 1

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αυριο ραντεβού να ακουσω καρδια...εχω ανακατωσούρα ευτυχώς σήμερα λιγότερο...την Κυριακή εχω μετακομιση οσο και να με βοηθήσουν οι αλλοι και παλι θα κουραστω κ αυτο  με ανησυχεί...

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες!Ελπίζω να τον πιάσατε τον Μάη!

Εγω έλαβα πρω πρωι τα αποτελέσματα των εξετάσεων και περιμενώ να δω τι θα πει η γιατρός μου. Λίγο που τα είδα έχω έναν φόβο για ουρολοίμωξη.Θα δούμε.

@gaidaki κι εγώ καθηγήτρια είμαι και σκέφτομαι πως θα κυλήσει η επόμενη χρονιά με τις πανελλήνιες και τα γεννητούρια

@Rena87 Καλά μη νομίζεις οτι κι εγώ ξέρω να υπολογίζω,την ΠΗΤ που έγραφε στον υπέρηχο λέω απλά. Τελευταία περίοδο είχα 7 Μαρτίου(πρώτη μέρα)

Link to comment
Share on other sites

@Eutuxia25 εγω περυσι εκανα τη μετακομιση οταν ημουν 9ο μηνα κ οπως καταλαβαινεις δεν εκανα τιποτα, δε με χαλασε χαχαχα 

Καλη αρχη παντως στο καινουριο σπιτι! Προσπαθησε τουλαχιστον να μην σηκωνεις βαρη... Αλλα οτι θα εχετε δουλειες ειναι σιγουρο! Ειναι ομως τοσα συναισθηματα, μια καινουρια αρχη!

@Elpidaaa ουτε εμεις εχουμε ονομα κ μαλλον δεν θα δωσουμε απο πεθερικα..αλλα θα αφησω τον αντρα μου να αποφασισει γιατι στη μικρη μας εδωσα εγω το ονομα της μητερας μου...


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Eutuxia25 Με το καλο η μετακόμιση και το καινούριο σπίτι!

@Maria K8 Εγω δε θα δουλεψω στο φροντιστήριο του χρόνου, απο δική μου επιλογή.Είναι πολύ σημαντικοί οι πρωτοι μήνες με το μικρό, ο θηλασμός, η σχέση που ξεκινάει μαζί του.Δε θελω να του λείπω.Τα ιδιαίτερα θα κρατήσω, αλλα κατα το δυνατον μετά το 2μηνο θα παω. 

@IoannaMas Να ξεκινήσω λοιπον ενα θέμα συζήτησης: με τι ασχολείστε;


gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , IoannaMas είπε:

 

@Elpidaaa ουτε εμεις εχουμε ονομα κ μαλλον δεν θα δωσουμε απο πεθερικα..αλλα θα αφησω τον αντρα μου να αποφασισει γιατι στη μικρη μας εδωσα εγω το ονομα της μητερας μου...

Α πολύ ωραία.  Δίκαια πράγματα. 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , gaidaki είπε:

@Eutuxia25 Με το καλο η μετακόμιση και το καινούριο σπίτι!

@Maria K8 Εγω δε θα δουλεψω στο φροντιστήριο του χρόνου, απο δική μου επιλογή.Είναι πολύ σημαντικοί οι πρωτοι μήνες με το μικρό, ο θηλασμός, η σχέση που ξεκινάει μαζί του.Δε θελω να του λείπω.Τα ιδιαίτερα θα κρατήσω, αλλα κατα το δυνατον μετά το 2μηνο θα παω. 

@IoannaMas Να ξεκινήσω λοιπον ενα θέμα συζήτησης: με τι ασχολείστε;

Καλα κ εγω ειχα αφησει ενα φροντ οπου δουλευα πριν μεινω εγκυος στη μικρη μου κ απο τοτε δεν εχω ξανακοιταξει.. Περιμενω τον διορισμο τωρα (εδω γελαμε). Αγγλικη φιλολογια τελειωσα πριν καμποσα χρονια που αμυδρα θυμαμαι...

Για την ωρα ασχολουμαι με το παιδι κ το σπιτι κ απαιτει εργασία 24/7


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λέω να κάνουμε έναν πίνακα με τα ονόματα κ δίπλα την πητ μας, τι λέτε κορίτσια μου. Κ στην πορεία θα προσθέτουμε λεπτομέρειες όπως φύλο του μωρού κτλ 

 Πχ 

Rena87     ΠΗΤ 12.12.2017

 Elpidaaa    ΠΗΤ   15.12.2017 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elpidaaa είπε:

Λέω να κάνουμε έναν πίνακα με τα ονόματα κ δίπλα την πητ μας, τι λέτε κορίτσια μου. Κ στην πορεία θα προσθέτουμε λεπτομέρειες όπως φύλο του μωρού κτλ 

 Πχ 

Rena87     ΠΗΤ 12.12.2017

 Elpidaaa    ΠΗΤ   15.12.2017 

gaidaki    ΠΗΤ 16.12.2017

  • Μου αρέσει 1

gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ η δική μου η ΠΗΤ δεν ξέρω αν είναι σίγουρη.... αύριο έχω ραντεβού με το μωρό μου και θα τον ρωτήσω! Τελευταία περιοδος εγώ 6/3... αλλά λέει ότι αλλάζει μετά η ΠΗΤ.. 

Βλέπουμε.... 

Ευτυχία με το καλο εσύ  αύριο να ακούσεις τικ τακ...

Εγω τελείωσα νοσηλευτικη κ δουλεύω σε δερματολογικο ιατρείο... κανω λέιζερ αποτριχωσεις.. ιατρικόυς καθαρισμούς προσώπου ...θεραπείες κυτταρίτιδας.. όλα αυτά τα ωραία... οποία ενδιαφέρετε ας έρθει..

Όσο για τα ονόματα..αν είναι αγορι θα είναι Κωνσταντίνος..ο πεθερουλης μου...

Αν είναι κορίτσι..αφήστε.. θα έχω θέμα... ο άντρας μου είναι καθετος στην παράδοση κ θελει κ τα δύο παιδιά αν κάνουμε που θέλουμε...να είναι δικά του ονόματα.. εμένα η πεθερα μου δε μαγαπαει καθόλου κ δεν μιλάμε καν... οποτε δε θέλω με τίποτα το όνομα της ...αφήστε πιυ τη λένε παναγιωτα... μπλιαχ...  οποτε καταλαβαινεται θα έχω θέμα με τον αντρα μου...αλλά δεν κάνω πίσω.  Ειλικρινά δε θέλω να βγάλω κάποιο από τους δικούς μου κ δε το κάνω για αυτό.. ας βγει άσχετο...αρκεί να μην είναι το δικό της.. αλλά του το έκοψα του άντρα μου κ του είπα δε θέλω να ξανά μιλήσουμε για αυτό μέχρι να γεννηθεί το μωρό μας κ να είναι γερό...κ μετά βλέπουμε..

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Rena87 είπε:

Αχ η δική μου η ΠΗΤ δεν ξέρω αν είναι σίγουρη.... αύριο έχω ραντεβού με το μωρό μου και θα τον ρωτήσω! Τελευταία περιοδος εγώ 6/3... αλλά λέει ότι αλλάζει μετά η ΠΗΤ.. 

Βλέπουμε.... 

Ευτυχία με το καλο εσύ  αύριο να ακούσεις τικ τακ...

Εγω τελείωσα νοσηλευτικη κ δουλεύω σε δερματολογικο ιατρείο... κανω λέιζερ αποτριχωσεις.. ιατρικόυς καθαρισμούς προσώπου ...θεραπείες κυτταρίτιδας.. όλα αυτά τα ωραία... οποία ενδιαφέρετε ας έρθει..

Όσο για τα ονόματα..αν είναι αγορι θα είναι Κωνσταντίνος..ο πεθερουλης μου...

Αν είναι κορίτσι..αφήστε.. θα έχω θέμα... ο άντρας μου είναι καθετος στην παράδοση κ θελει κ τα δύο παιδιά αν κάνουμε που θέλουμε...να είναι δικά του ονόματα.. εμένα η πεθερα μου δε μαγαπαει καθόλου κ δεν μιλάμε καν... οποτε δε θέλω με τίποτα το όνομα της ...αφήστε πιυ τη λένε παναγιωτα... μπλιαχ...  οποτε καταλαβαινεται θα έχω θέμα με τον αντρα μου...αλλά δεν κάνω πίσω.  Ειλικρινά δε θέλω να βγάλω κάποιο από τους δικούς μου κ δε το κάνω για αυτό.. ας βγει άσχετο...αρκεί να μην είναι το δικό της.. αλλά του το έκοψα του άντρα μου κ του είπα δε θέλω να ξανά μιλήσουμε για αυτό μέχρι να γεννηθεί το μωρό μας κ να είναι γερό...κ μετά βλέπουμε..

Καλησπέρα κορίτσι μου. Αύριο λοιπόν περιμένω τα νεακια σου για την ΠΗΤ. Τέλεια η δουλίτσα σου.  Τώρα το θέμα του ονόματος.... βρες κάποιο τρόπο να περάσει το δικό σου χωρίς να μαλωσέτέ! Είναι παραπολυ άδικο να δώσεις όνομα πεθερας που δεν μιλάτε κιόλας.  Δεν θα το έκανα ποτέ μου κ εγώ δεν μιλάω μαζί της . Μακάρι να άξιζε να δίναμε το όνομα της . Για να δούμε πως θα εξελιχθεί το θέμα.  Κ εγώ θέλω άσχετο όνομα να δώσω που μου αρέσει στο παιδάκι μου . Δέχομαι το πρώτο όνομα να δώσει ο σύζυγος αλλά το δεύτερο εγώ! Όχι και τα δύο. 

Rena87-   ΠΗΤ   12.12.2017

Elpidaaa-   ΠΗΤ   15.12.2017 

gaidaki-   ΠΗΤ   16.12.2017

Eutuxia25-   ΠΗΤ   17.12.2017 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Elpidaaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Αύριο λοιπόν περιμένω τα νεακια σου για την ΠΗΤ. Τέλεια η δουλίτσα σου.  Τώρα το θέμα του ονόματος.... βρες κάποιο τρόπο να περάσει το δικό σου χωρίς να μαλωσέτέ! Είναι παραπολυ άδικο να δώσεις όνομα πεθερας που δεν μιλάτε κιόλας.  Δεν θα το έκανα ποτέ μου κ εγώ δεν μιλάω μαζί της . Μακάρι να άξιζε να δίναμε το όνομα της . Για να δούμε πως θα εξελιχθεί το θέμα.  Κ εγώ θέλω άσχετο όνομα να δώσω που μου αρέσει στο παιδάκι μου . Δέχομαι το πρώτο όνομα να δώσει ο σύζυγος αλλά το δεύτερο εγώ! Όχι και τα δύο. 

Ακριβώς...και δεν το κάνω εγώ εγωιστικα αλήθεια..  κ αν τα είχα καλά με τη μάνα του δεν θα με πείραζε κ πάλι... αλλά για πιο λόγο να την τιμήσω; για την αγάπη που δε μου εχει η για τη βοήθεια που ποτέ δε μου πρόσφερε; τώρα δεν ξέρω πόσο εύκολα θα περάσει το δικό μου χωρίς να μαλωσω με τον αντρα μου... παντως να το φωναζω το παιδί μου μια ζωή με το όνομα της κ να μου θυμίζει αυτήν...αυτο είμαι σίγουρη πως δε θα το κάνω...και πρέπει να το σεβαστό ο άντρας μου αυτό γιατί ξέρει καλά τι μου έχει κάνει αυτή... 

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rena87 είπε:

Ακριβώς...και δεν το κάνω εγώ εγωιστικα αλήθεια..  κ αν τα είχα καλά με τη μάνα του δεν θα με πείραζε κ πάλι... αλλά για πιο λόγο να την τιμήσω; για την αγάπη που δε μου εχει η για τη βοήθεια που ποτέ δε μου πρόσφερε; τώρα δεν ξέρω πόσο εύκολα θα περάσει το δικό μου χωρίς να μαλωσω με τον αντρα μου... παντως να το φωναζω το παιδί μου μια ζωή με το όνομα της κ να μου θυμίζει αυτήν...αυτο είμαι σίγουρη πως δε θα το κάνω...και πρέπει να το σεβαστό ο άντρας μου αυτό γιατί ξέρει καλά τι μου έχει κάνει αυτή... 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και έτσι είναι το λογικό! Ας πάει και εξηγήσει στην μαμά του ...εδώ δεν μιλάτε το όνομα σου θα τιμήσει?  

Αχ ανυπομονώ τόσο πολύ για την αυχενικη ...άσχετο 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...