Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 30 λεπτά , Angot είπε:

      όλα καλα είπε ο γιατρός είναι κοντά 1600γρ ο τράχηλος μειώθηκε στο 2 αλλά κρατάει η περιδεση ! θα με δει πάλι σε 2 εβδομάδες μετά τις 33~34 με βλέπει 

      Μπράβο!!! Τι ωραία νέα!!! 

      πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

      μου είπε και να παω για φαγητό χαλαρά και να μην είναι μόνο κρεβάτι ! από εικόνα εμβρυομογου δεν είδε κάτι ώστε να γεννήσω νωρίτερα ! μια χαρά τρέφεται κλπ 

      Πιστεύω ήδη να τρώτε 😁

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

 

@Elpidaaa @IoannaMas Αυτο με παιδί και εγκυμοσύνη το φοβόμουν! Και τωρα που δεν πάει παιδικό ο μικρός μέχρι να τελειώσει το α τρίμηνο εγκυμοσύνης...ειναι δύσκολα...Με αυτο που περασα την προηγούμενη εβδομάδα δεν βγαιναμε και βόλτα και...ποσο να αντέξει ο καημένος!

Το Σάββατο κάνουμε τα γενέθλια του που ειχαμε αναβάλει.Το περιμένει πώς και πώς!

Και αφου εγω δε μπορω να κάνω τίποτα θα μας έρθει για πρώτη φορα κυρία να καθαρίσει.

Μια ερώτηση : έχετε υποψιν σας βιβλία "προετοιμασίας" του πρωτου παιδιου για την άφιξη του δεύτερου; Οδηγίες χρήσεως κλπ; :confused::?

Λεω να διαβασω το καλοκαίρι, αν συνεχίζουν ολα καλά.

 

 

 

  • Μου αρέσει 1

gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

20 ώρες πρίν, Eutuxia25 είπε:

@IoannaMas ναι το ξερω εχω ξεφύγει...πριν μεινω εγκυος δεν ήμουν ετσι ...λιγο οι ορμόνες λιγο που ειναι πρώτη φορα... οσο για την μετακόμιση εκτος απο το ρεύμα που ετρεχα σημερα και πρέπει να τρεξω κ αυριο μηπως κ βγαλω ακρη παει πολυ καλα την Κυριακή θα χουμε μπει  ισως κ με κερια ΧαχαχΑχα

Σε καταλαβαινω απόλυτα ευτυχία μου. Κ γω επειδη περασα πολλα το λιγο το κανω τεράστιο. Προχτές ειχα λιγο αιμα. Τρελαθηκαμε!! Ευτυχως ηταν κατι σταγόνες κ τελος. Σημερα σηκωθηκα απο το κρεβατι. Τι κλαμα έριξα αλλο πραγμα. Δεν πρεπει να κανουμε ομως ετσι. Η φύση τα κανει αυτα κ πρεπει να ειμαστε δυνατές κ αισιόδοξες. ❤

  • Μου αρέσει 2

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Dwroulita85 Ειχα διαβασει τα posts σου κι εύχομαι να σου πάνε ολα καλά αυτή τη φορά! Να ξέρεις ότι θαυμάζω πολυ αυτό που κάνεις.Η μητέρα μου ηταν πολυ μεγάλο διάστημα στο κρεβάτι και σε εμένα και στην αδελφή μου. Ό,τι θες απο προτάσεις βιβλίων, σειρών, ταινιών, το μόνο που μπορώ να κάνω απο απόσταση, πες μου :)

@IoannaMas Με το καλό και το ρεύμα! 

 

  • Μου αρέσει 2

gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , gaidaki είπε:

@Dwroulita85 Ειχα διαβασει τα posts σου κι εύχομαι να σου πάνε ολα καλά αυτή τη φορά! Να ξέρεις ότι θαυμάζω πολυ αυτό που κάνεις.Η μητέρα μου ηταν πολυ μεγάλο διάστημα στο κρεβάτι και σε εμένα και στην αδελφή μου. Ό,τι θες απο προτάσεις βιβλίων, σειρών, ταινιών, το μόνο που μπορώ να κάνω απο απόσταση, πες μου :)

@IoannaMas Με το καλό και το ρεύμα! 

 

Να σαι καλα ζουζουνα μου!! Κανε ενα μιξ... διαβαζω, πλέκω, κεντώ, βλεπω στο ταινίες ον-λάιν οτι ναι. Σειρές κλπ.. άργησα να συνηθίζω. Σ ευχαριστω πολυ πολυ!  Ευχομαι αφού κλεισουμε τον τρίτο να απελευθερωθω. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 4/5/2017 at 10:45 ΜΜ, gaidaki είπε:

 

@Elpidaaa @IoannaMas Αυτο με παιδί και εγκυμοσύνη το φοβόμουν! Και τωρα που δεν πάει παιδικό ο μικρός μέχρι να τελειώσει το α τρίμηνο εγκυμοσύνης...ειναι δύσκολα...Με αυτο που περασα την προηγούμενη εβδομάδα δεν βγαιναμε και βόλτα και...ποσο να αντέξει ο καημένος!

Το Σάββατο κάνουμε τα γενέθλια του που ειχαμε αναβάλει.Το περιμένει πώς και πώς!

Και αφου εγω δε μπορω να κάνω τίποτα θα μας έρθει για πρώτη φορα κυρία να καθαρίσει.

Μια ερώτηση : έχετε υποψιν σας βιβλία "προετοιμασίας" του πρωτου παιδιου για την άφιξη του δεύτερου; Οδηγίες χρήσεως κλπ; :confused::?

Λεω να διαβασω το καλοκαίρι, αν συνεχίζουν ολα καλά.

 

 

 

Γειά σου κορίτσι μου . Χρόνια πολλά στο παιδί σου γερό να είναι.  Κ να έχει υπέροχα γενέθλια! Πόσο τα χαίρονται τα γενέθλια τους μωρεεε.  Κ εγώ δεν βγαίνω κ έχω πολλές τύψεις. Αλλά δεν μπορώ κ αλλιώς εύχομαι υγεία Να έχουμε όλοι κ του χρόνου θα τα βγάζουμε όσο πρέπει.  

Τώρα για το βιβλίο.  Εμένα είναι μικρός ακόμη και του παίρνω βιβλία με εικόνες μαθαίνουμε λεξουλες κ πέτυχα παλιότερα ένα βιβλίο που ήταν για αδερφάκια και ειχα πει θα το πάρω πρώτα ο Θεός.  Στο Μου....κα το είχε.  Επίσης στο Facebook υπάρχει ομάδα που σε βοηθάνε να βρεις κατάλληλο βιβλίο για κάθε περίοδο με το παιδί.  Εάν θέλεις σου στέλνω την ομάδα. 

Τι κάνετε κορίτσια μου . Εμένα αργά κοιμάται το παιδί περιμένει τον μπαμπά του κ αυτό με κουράζει τόσο πολύ.  Ουφ ..... πολύ χάλια είμαι μου πονάνε οι μύες τα κόκαλα και τα μάτια κλείνουν όλη την ώρα. Κ επίσης νιώθω πρίσμενη πολύ σαν γουρουνιτσα.  Εσείς πως νιώθετε? 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Elpidaaa Ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές!Κι εσυ να χαίρεσαι το μικρό σου κ σύντομα κ τα 2!

Την ομάδα της Ενσυναισθησης εννοείς; Το σκέφτηκα κι εγώ, θα ρωτήσω οσονούπω.Θέλω βιβλίο για μένα , οχι για τον μικρό.


gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, gaidaki είπε:

@Elpidaaa Ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές!Κι εσυ να χαίρεσαι το μικρό σου κ σύντομα κ τα 2!

Την ομάδα της Ενσυναισθησης εννοείς; Το σκέφτηκα κι εγώ, θα ρωτήσω οσονούπω.Θέλω βιβλίο για μένα , οχι για τον μικρό.

Στην ομάδα ενσυναισθηση είχα διαβάσει να προτείνουν μια αλλη ομάδα που έχει να κάνει με βιβλία. Για κάνε μια ερώτηση η στείλε μνμ στην διαχείριση.  Για σένα ?? Δεν το έχω σκεφτεί για μενα ... αλλά σίγουρα θα υπάρχει κάποιο καλό βιβλίο. 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια τι κάνετε σημερα; εγω αρκετα καλα! 

@Eutuxia25 τελικα την κανατε την εξεταση ειναι ολα καλα; 

Καμια αλλη κοπελα πηγε γιατρο; για εμενα εμεινε μια βδομαδα μεχρι την αυχενικη!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μενα.  Εγώ αύριο το απόγευμα έχω γιατρό κ θα έχει τα αποτελέσματα μου από τον προγεννετικο έλεγχο.  Για να δούμε.  Οι αναγουλες επιμένουν κάθε μέρα πάντως.  

  • Μου αρέσει 1

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elpidaaa είπε:

Καλησπέρα κ από μενα.  Εγώ αύριο το απόγευμα έχω γιατρό κ θα έχει τα αποτελέσματα μου από τον προγεννετικο έλεγχο.  Για να δούμε.  Οι αναγουλες επιμένουν κάθε μέρα πάντως.  

Κ γω πολυ αναγούλα κ εμετο βρε κοριτσια. Κ με πιανει στον υπνο μου, το βραδυ κα κανω πολλες φορες. Μ επιασε κ σουπερ δυσκοιλιότητα! Σουπερ σας λεω!! Αχαχαχαχ ολα μαζι!! Χαλάλι για το μικρο σποράκι μας! 

Εχετε καμια συμβουλή; ειδικά για το βραδυ γιατι δεν κοιμαμαι καλα. 

Ελπιδα μου περιμενω τα νεα σου!! 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια μου κανετε! Ελπιδακι καλη επιτυχια για το απογευμα! Περιμενουμε νεα σου! 

Την αλλη βδομαδα θα παω γυναικολογο, 10 σχεδον βδομαδα. Θα μου γραψει εξετασεις. Εσας τι σας εχουν προτείνει; 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Δωρουλιτα μου . Πήγαμε κάναμε τον υπέρηχο 160 η καρδούλα του μωρού  <3  . 30 του μηνός κλείσαμε για αυχενικη διαφάνεια. Για δυσκοιλιοτητα μου έδωσε φάρμακο αν είμαι χάλια.  Κ ξεκινάω σίδηρο. Αυτά τα νέα μας . Λέω να γράψουμε στο πίνακα μας τις αυχενικες μας . Για πείτε εσείς πότε θα κάνετε?

On 3/5/2017 at 11:42 ΜΜ, Elpidaaa είπε:

:)Μανουλες Δεκεμβρίου 2017:)

-Rena87-   ΠΗΤ   12.12.17

-Elpidaaa-  αυχενικη 30.05.17  ΠΗΤ   15.12.17 

-Dwroulita85-  ΠΗΤ  15.12.17

-gaidaki-   ΠΗΤ   16.12.17

-Eutuxia25-   ΠΗΤ   17.12.17

 

  • Μου αρέσει 1

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elpidaaa είπε:

Ευχαριστώ Δωρουλιτα μου . Πήγαμε κάναμε τον υπέρηχο 160 η καρδούλα του μωρού  <3  . 30 του μηνός κλείσαμε για αυχενικη διαφάνεια. Για δυσκοιλιοτητα μου έδωσε φάρμακο αν είμαι χάλια.  Κ ξεκινάω σίδηρο. Αυτά τα νέα μας . Λέω να γράψουμε στο πίνακα μας τις αυχενικες μας . Για πείτε εσείς πότε θα κάνετε?

 

31/05....

Εγω μια σέρνομαι από αναγουλες..μια καλύτερα... ανήσυχο πολύ ύπνο...

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

 

:)Μανουλες Δεκεμβρίου 2017:)

-Rena87-  αυχενικη-31.05.17   ΠΗΤ-12.12.17

-Elpidaaa-  αυχενικη-30.05.17  ΠΗΤ-15.12.17 

-Dwroulita85-  ΠΗΤ-15.12.17

-gaidaki-   ΠΗΤ-16.12.17

-Eutuxia25-   ΠΗΤ-17.12.17

Κ εγώ  ξυπνάω τα βράδια για δύο λόγους ή για το μωρό η για το στομάχι μου . Χθες ίπια γάλα πάνω στον ύπνο μου σαν να ηρεμησα και κοιμήθηκα. Γενικά δεν πίνω γάλα. 

  • Μου αρέσει 1

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Elpidaaa Ωραίο το μικρούλι σας!

Εγω , περιέργως, δεν εχω δυσκοιλιότητα.Εχω κάνει την (επιστημινικοτατη σκέψη) πως ισως βοηθάει η προγεστερόνη. Και καλά οπως στην περίοδο που επιτείνεται η κινητικότητα του εντέρου.-Ξέρω την εχω προχωρήσει την ιατρική σκέψη :shock:

Εχω Αυχενική διαφάνεια στις 2/6.

Εγώ μετά το προγεννητικο ξεκινησα να παίρνω Τ4 για θυρεοειδή, ενω νορμάλ δεν εχω.Για να ρυθμιστεί κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.

Στον σωματοτυπο σας βλέπετε διάφορα, ειδικά για όσες ειναι η δεύτερη εγκυμοσύνη;Εγώ λιγα πράγματα ακόμα, πχ ενώ κουμπωνουν τα παντελόνια μου, επθλεγω να μη ζοριστω κ δεν τα κουμπωνω.Επειδη λένε οτι στη δεύτερη εγκυμοσύνη "φουσκωνεις" πιο γρήγορα.

 

  • Μου αρέσει 1

gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...