Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Blue Velvet είπε:

      Είμαι 39,εχω μια μηδενική χοριακη,μια δίδυμη κύηση όπου το ένα  παλινδρομησε και μια βιοχημική. Θεωρούνται 3αποτυχιες αυτά ?

      Ε όχι δεν θεωρούνται αποτυχίες αυτά απτήν στιγμή που από εκεί έχεις ένα παιδί. Δεν μπορείς να κάνεις προεμφυτικο.

      Να μην ανχωνεσε μην ξεχνάς ότι τώρα έχεις γεννήσει . Μετά από την γέννα ο οργανισμός αντιδρά διαφορετικά Κ στις διεργεσεις . Μπορεί τότε στα 36 να έβγαλες πολλά τώρα μπορεί με μια πιο ήπια διεργεση να έχεις πιο λίγα αλλά πιο ποιοτικά . 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, Dwroulita85 είπε:

Το πρωτο στις 26βδ, το δευτερο στις 17βδ μ το τρίτο στις 10βδ. Ο οργανισμός μου εμφανίζει επιθετικά αιμοπετάλια ως προς τα έμβρυα τα οποία δεν ειναι συμβατά μ εμενα. Ειναι σουπερ σπανιο. Οποτε καναμε προεμφυτευτικο έλεγχο κ φυσικά εξωσωματικη. Αχ αυτα. Μακαρι, ειμαι αισιόδοξη αυτη τη φορα, αλλα με ενα αγχος που κ που. 

Τωρα ειμαι στη φαση ξαπλα, προληπτικά κ λόγω ιστορικού καθαρά και μ ενα σωρό βιταμίνες, ουτροτζεσταν, θρομβοπαριν κλπ. Αλλα δοξα το θεο ολα πανε καλα. 

Καλο υπέρηχο Ρενα μου!! Εμενα μου ειπε σε 2βδ να το δουμε παλι. 

Κορίτσι μου πέρασες κ εσύ πολλά...  αυτο δεν το έχω ξανά ακούσει.. όμως τώρα θα πάνε όλα καλά!! Έχε πίστη!!

12 ώρες πρίν, Eutuxia25 είπε:

Μολις γυρναω απο την γιατρο...βρηκε υποψια για μεσσογιακη αναιμία και πρεπει να κανει κ ο μπαμπας αν δεν εχει δεν πειράζει ...αν εχει...πρέπει να το επιβεβαιώσω για μενα κ αν εχω παμε γιΑ αμνιοπαρακεντηση...καμια γνωμη?

Κορίτσι μου δλδ από τη γενική αίματος σου το βρήκαν αυτο;;  άρα τώρα κάνει εξετάσεις κ ο μπαμπάς κ βλέπετε πως θα κινηθείτε ε;

11 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

@Dwroulita85 καλως ηρθες κ με το καλο το μωρακι σου! Εχεις ταλαιπωρηθει πολυ, μονο εσυ ξερεις ποσο αλλα ευχομαι να ανταμειφθεις με το νεο μωρακι, να είναι υγιεστατο κ πανεμορφο! 

@Eutuxia25 ευχομαι να πανε ολα καλα, κανε οπως σου ειπε η γιατρος σου. (τη γιατρο που ξερω εχεις ακομα ε;;) ευχομαι να μην χρειαστει αμνιοαπαρακεντηση αλλα ακομα κ να χρειαστει δεν ηρθε κ το τελος του κόσμου.. Για την ωρα μην αγχωνεσαι για αυτο..

Κοριτσια είδα οτι καλυπτεται πληρως απο εοππυ η κυστικη ινωση απο το 2016, θα πω στο γιατρο μου να μου τη γραψει να την κανει ο αντρας μου, γινεται ε;

Α κ εμένα μου είπε να κάνω κυστικη ινωση... αν βγει θετική λέει σε εμένα...τότε κοιτάμε τον μπαμπά...κ αν δεν έχει εκείνος δεν πειράζει.. σωστα δεν τα λεω; 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

@Rena87 το συμπέρασμα το έβγαλε η γιατρος μου απο την ηλεκτροφοριση αιμοσφαιρινης γτ οι τιμες βγηκαν οριακα αρα υπάρχει υποψια απλα αρα κανει ο μπαμπας του μωρου και αν δεν εχει στιγμα το ξεχνάμε το θεμα αν ομως εχει πρέπει να παω στο γουδι μου ειπε η γιατρος να κανει εξεταση που λέγεται καριοτυπος και αν βγει οτι εχω στιγμα παμε για αμνιοπαρακεντηση που υπαρχει κ παλι ενα 25%  να χει το μωρο μεσογειακή αναιμία...και εκει παμε για διακοπή κύησης...χτες ειχα τρελαθει μετα ομως σκέφτηκα πως στεναχωριέμαι με υποθεσεις...

 

 

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Eutuxia25 είπε:

@Rena87 το συμπέρασμα το έβγαλε η γιατρος μου απο την ηλεκτροφοριση αιμοσφαιρινης γτ οι τιμες βγηκαν οριακα αρα υπάρχει υποψια απλα αρα κανει ο μπαμπας του μωρου και αν δεν εχει στιγμα το ξεχνάμε το θεμα αν ομως εχει πρέπει να παω στο γουδι μου ειπε η γιατρος να κανει εξεταση που λέγεται καριοτυπος και αν βγει οτι εχω στιγμα παμε για αμνιοπαρακεντηση που υπαρχει κ παλι ενα 25%  να χει το μωρο μεσογειακή αναιμία...και εκει παμε για διακοπή κύησης...χτες ειχα τρελαθει μετα ομως σκέφτηκα πως στεναχωριέμαι με υποθεσεις...

 

 

Γλυκουλα μου ονως μη στενοχωριεσαι χωρίς να ξέρουμε ακόμα.. μακάρι να κάνει ο μπαμπάς και να μην έχει και να ήταν ένα κακό όνειρο όλο αυτό..  ποτε θα κάνει ;


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ κορίτσια μου πήγα χθες και είδα ένα χελωνακιιιιιιιιιιιι....  το κεφάλι κάτω κ ο πωπος τουρλα ψηλά... απο κατω πεταγοταν 2 πατουσακια κ είδα κ το ένα χεράκι...το άλλο ήταν στην άλλη μεριά δε μας άφησε να το δούμε...   30 Μαΐου πάω για αυχενικη!! 

  • Μου αρέσει 4

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

@Eutuxia25 βρε κοριτσι μου μην πνιγεσαι σε μια κουταλια νερο, στις περισσοτερες απο εμας βρισκουν μια υποψια για κατι στη διαρκεια της εγκυμοσύνης. Τις περισσότερες φορες δεν ειναι τιποτα, ειδικα οταν δεν εχεις ιστορικο. Εγω το βλεπω πολυ απιθανο αυτο που περιγραφεις κ εσυ μιλας ακομα κ για αποβολη! Πηγαινετε κανετε την εξεταση τη Δευτέρα ωραια κ καλα κ το ξαναβλεπεις απο κει κ περα. Μια χαρα ειναι το μωρακι σου μη στεναχωριεσαι κ του κάνεις κακο. Ασχετο η μετακομιση πώς παει;

@Rena87 πολυ χαιρομαι ρενα μου το είδατε το ζουζουνι. Στην αυχενικη ειναι τα ωραια, εμενα χασμιουριοταν η κορη μου . Ειναι πολυ ομορφες στιγμες απολαυσε τις! 

Εγω δεν εχω πια αναγουλες κ ζαλαδες, νιωθω πολυ καλα γενικα. Η κοιλια σφιχτη κ νομιζω μεγαλωσε πολυ αλλα τρωω πολυ παγωτο, πρεπει να κοψω λιγακι. Αχχ κ το καλοκαιρι μου ανοιγει η όρεξη...

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , IoannaMas είπε:

@Eutuxia25 βρε κοριτσι μου μην πνιγεσαι σε μια κουταλια νερο, στις περισσοτερες απο εμας βρισκουν μια υποψια για κατι στη διαρκεια της εγκυμοσύνης. Τις περισσότερες φορες δεν ειναι τιποτα, ειδικα οταν δεν εχεις ιστορικο. Εγω το βλεπω πολυ απιθανο αυτο που περιγραφεις κ εσυ μιλας ακομα κ για αποβολη! Πηγαινετε κανετε την εξεταση τη Δευτέρα ωραια κ καλα κ το ξαναβλεπεις απο κει κ περα. Μια χαρα ειναι το μωρακι σου μη στεναχωριεσαι κ του κάνεις κακο. Ασχετο η μετακομιση πώς παει;

@Rena87 πολυ χαιρομαι ρενα μου το είδατε το ζουζουνι. Στην αυχενικη ειναι τα ωραια, εμενα χασμιουριοταν η κορη μου . Ειναι πολυ ομορφες στιγμες απολαυσε τις! 

Εγω δεν εχω πια αναγουλες κ ζαλαδες, νιωθω πολυ καλα γενικα. Η κοιλια σφιχτη κ νομιζω μεγαλωσε πολυ αλλα τρωω πολυ παγωτο, πρεπει να κοψω λιγακι. Αχχ κ το καλοκαιρι μου ανοιγει η όρεξη...

Ιωάννα ααααα....... να το δω να χασμουριεται από τώρα να τρελαθωωωωωω...... προσπαθούσαμε να δούμε κ το δεύτερο χέρι κ να λέω του  ντοκ... σίγουρα έχουμε δεύτερο χερι;; Θέλω να το δω... αλλά το σκατουλι μου το εκρυβε... εγω ειμαι στην 9η κ οι αναγουλες καλά κρατούν. ... και κάτι ανωμαλο  ρε κορίτσια... τώρα που παιρνω 2 σιδηρο πηγαίνω κάθε πρωί τουαλέτα...αντί να μου χειρότερευσει τη δυσκοιλιοτητα.  Τι να πω; ανάποδη σε όλα...


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

Εγω κορίτσια συνεχίζω κ νιώθω χάλια κ αδύναμη. Ελπίζω να φύγει όλο αυτό γιατί δεν αντέχετε με ένα μωρό στα χερια . Ραντεβού με τον γιατρό έχω την τρίτη. 

από διάθεση πως τα πάτε? Το ανακοινώσατε στους δικούς σας ? Εγώ χθες το είπα στην κολλητή μου κ από χαρά μου ζήτησε να γίνει η νονά πρώτα ο Θεός. 

πρίν από 4 λεπτά , Rena87 είπε:

Ιωάννα ααααα....... να το δω να χασμουριεται από τώρα να τρελαθωωωωωω...... προσπαθούσαμε να δούμε κ το δεύτερο χέρι κ να λέω του  ντοκ... σίγουρα έχουμε δεύτερο χερι;; Θέλω να το δω... αλλά το σκατουλι μου το εκρυβε... εγω ειμαι στην 9η κ οι αναγουλες καλά κρατούν. ... και κάτι ανωμαλο  ρε κορίτσια... τώρα που παιρνω 2 σιδηρο πηγαίνω κάθε πρωί τουαλέτα...αντί να μου χειρότερευσει τη δυσκοιλιοτητα.  Τι να πω; ανάποδη σε όλα...

Για το σίδηρο το έχω ακούσει κ εγώ αυτό. Μακάρι να κρατήσει έτσι. Ποιο σου έγραψε?


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@IoannaMas ναι το ξερω εχω ξεφύγει...πριν μεινω εγκυος δεν ήμουν ετσι ...λιγο οι ορμόνες λιγο που ειναι πρώτη φορα... οσο για την μετακόμιση εκτος απο το ρεύμα που ετρεχα σημερα και πρέπει να τρεξω κ αυριο μηπως κ βγαλω ακρη παει πολυ καλα την Κυριακή θα χουμε μπει  ισως κ με κερια ΧαχαχΑχα

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

@Rena87 ολο κ κατι θα δείτε στους υπέρηχους, ισως στη β επιπεδου περισσοτερο βέβαια.. Κ για τον σιδηρο μπραβο σου μην το ματιαξουμε. Βεβαια περιμενε κ λιγες μερες πριν βγαλεις συμπερασμα..

@Elpidaaa μπραβο κοριτσι εχεις κ νονα, εμεις να δουμε.. Βεβαια ας μην βιαζομαι! Ειναι δυσκολο οταν εχεις ηδη ενα μωρο , εγω σε συνδυασμο με τις δουλειες του σπιτιου τα φτυνω κανονικα.. Ειναι μερες που με πιανει τεμπελια κ δεν κανω τιποτα. Ελπιζω τα συμπτωματα να υποχωρησουν γρήγορα.

@Eutuxia25 πρεπει λιγο να το δουλεψεις με τον εαυτο σου κ να εισαι αισιοδοξη, ειδικα οταν δεν τρεχει κατι σοβαρο γιατι απο αυτα που μας ειπες πιο πιθανο κοβω να σου κατσει το τζοκερ απ το να γινουν ολα αυτα που λες. Εχει ο αντρας σου ιστορικο αναιμιας, παραπονιεται για ζαλαδες, χαμηλο σιδηρο, κατι...; 

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Elpidaaa είπε:

Εγω κορίτσια συνεχίζω κ νιώθω χάλια κ αδύναμη. Ελπίζω να φύγει όλο αυτό γιατί δεν αντέχετε με ένα μωρό στα χερια . Ραντεβού με τον γιατρό έχω την τρίτη. 

από διάθεση πως τα πάτε? Το ανακοινώσατε στους δικούς σας ? Εγώ χθες το είπα στην κολλητή μου κ από χαρά μου ζήτησε να γίνει η νονά πρώτα ο Θεός. 

Για το σίδηρο το έχω ακούσει κ εγώ αυτό. Μακάρι να κρατήσει έτσι. Ποιο σου έγραψε?

Το ferrobival.. και έχει κ τέλεια γεύση.. . 1 βδομάδα τώρα που παιρνω πρωί βράδυ...μια χαρά πάω τουαλέτα κάθε πρωί 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Rena87 είπε:

Το ferrobival.. και έχει κ τέλεια γεύση.. . 1 βδομάδα τώρα που παιρνω πρωί βράδυ...μια χαρά πάω τουαλέτα κάθε πρωί 

Ο τέλεια θα το έχω υπόψιν. Για να δούμε πότε θα μου πει κ μένα να ξεκινήσω το σίδηρο 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...