Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      Εγώ είχα στην κατάψυξη 2 όταν πέρασα απο την επιτροπή και απλά δεν το δήλωσα κάπου. Το μόνο κακό ειναι ότι δεν θα μπορέσεις να πάρεις πχ κάποιο ιστορικό απο την κλινική που έχεις τα έμβρυα (εφόσων δεν θέλεις να αναφερθούν τα εναπομείναντα)

      Έχεις δίκιο..θα ρωτήσω το γιατρό μου όταν πάω και πιστεύω θα βρεθει λύση.Ισως είναι καλύτερα να κάνω πρώτα διέγερση ξανά,θα δούμε 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Elpidaaa είπε:

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και έτσι είναι το λογικό! Ας πάει και εξηγήσει στην μαμά του ...εδώ δεν μιλάτε το όνομα σου θα τιμήσει?  

Αχ ανυπομονώ τόσο πολύ για την αυχενικη ...άσχετο 

Σιγά μη πάει να της εξηγήσει κιόλας.. αναφορά θα της δώσουμε πως θα ονομάζουμε το παιδί μας; ο άντρας μου έχει το κόλλημα με την παράδοση... αμαν κ αυτός.. 

Ποτε έχεις αυχενικη;


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , Rena87 είπε:

Σιγά μη πάει να της εξηγήσει κιόλας.. αναφορά θα της δώσουμε πως θα ονομάζουμε το παιδί μας; ο άντρας μου έχει το κόλλημα με την παράδοση... αμαν κ αυτός.. 

Ποτε έχεις αυχενικη;

Αφού έχει κόλλημα με την παράδοση κ όχι με την μαμά του πως να τις το πει ...τότε πιστεύω είσαι σε καλό δρόμο χεχε . Τι ηλικία έχει ο σύζυγος??

 

Δεν έχω ιδέα ποτε έχω την αυχενικη κοντά στην 12η νομίζω γίνεται 

Θα ήθελα να μάθω ότι είναι καλά κ τι είναι..για να αρχίσω τα όνειρα με χρώματα :)


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω στις 6/6 Αυχενική...ποσες πιθανότητες εχω να μαθω το φυλο τοτε? Ολοι μ λενε πως θα κανω αγορι ...απο διαίσθηση...εχω ακουσει πως στο αγορι βλεπουν ...κατι να προεξέχει και στο λενε ...ενω για κοριτσι το επιβεβαιώνει αργότερα...εσεις τι λετε?


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eutuxia25 είπε:

Εγω εχω στις 6/6 Αυχενική...ποσες πιθανότητες εχω να μαθω το φυλο τοτε? Ολοι μ λενε πως θα κανω αγορι ...απο διαίσθηση...εχω ακουσει πως στο αγορι βλεπουν ...κατι να προεξέχει και στο λενε ...ενω για κοριτσι το επιβεβαιώνει αργότερα...εσεις τι λετε?

Αχ εμένα δεν μπορούσαν να δουν με τίποτα κ αρκετοί γιατρόι κιόλας μέχρι Β επιπέδου.  Είχα σκάσει όλα μπεζ τα έπαιρνα χαχαχα


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κορίτσια! 

@Rena87 ρενα με συγχωρεις πολυ αλλα πού λεει η παραδοση ότι τα ονόματα τα δινει ολα ο μπαμπας; ημαρτον δηλαδη! Στη βορεια Ελλάδα, ξερω ότι αν ειναι κοριτσι βάζει η μητερα το ονομα. Επομενως η παραδοση αλλαζει απο τοπο σε τοπο κ εννοειται οτι δεν πρεπει να συμφωνησεις σε κατι που δε θελεις. Μπορειτε να πειτε οτι αν βγει αγορι, θα διαλεξει ο αντρας σου ενω αν βγει κοριτσι θα διαλεξεις εσυ. Εγω δηλ που ηθελα να δωσω το ονομα της μητερας μου να μην το εδινα; ε μα ολα οι γυναικες τα περναμε, οι αντρες παιρνουν κ το επιθετο, κ εμεις να συμφωνουμε παθητικα σ ολα;;

@Eutuxia25 βρηκες τελικα αυχενικη στο αττικο; εγω περυσι που την εκανα εκει δεν κοιταξαν καθολου για φυλο κ οταν ρωτησα μου ειπαν οτι θα μαθουμε στη β επιπεδου. Απ την αλλη, απ το να μου το λέγανε λαθος καλυτερα ετσι, γιατι γινονται κ λαθη να ξερεις. Επισης εξαρταται κ απο τη θεση του μωρου, αν ειναι μπρουμυτα κ δε γυρναει ξεχασετε το να μαθεις. Εγω το ειχα μαθει στη β επιπεδου, τοτε φαινεται σιγουρα. 

Αυτη τη φορα θα παω στο ελενα στιστις 15 μαιου εχω αυχενικη, να δουμε τι θα μου πουν.. ΠΗΤ παντως το μηχανημα μου εβγαλε 25/11 ειμαι λιγο νωριτερα απο εσας.. Αλλα εφοσον γενναω φυσιολογικα ισως περάσουμε κ την ημερομηνια...

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Elpidaaa είπε:

Αφού έχει κόλλημα με την παράδοση κ όχι με την μαμά του πως να τις το πει ...τότε πιστεύω είσαι σε καλό δρόμο χεχε . Τι ηλικία έχει ο σύζυγος??

 

Δεν έχω ιδέα ποτε έχω την αυχενικη κοντά στην 12η νομίζω γίνεται 

Θα ήθελα να μάθω ότι είναι καλά κ τι είναι..για να αρχίσω τα όνειρα με χρώματα :)

Υπομονή αγάπη..κ η βιαζόμαστε.. βήμα βήμα να απολαύσουμε όλες τις στιγμές κ τις αγώνιες της εγκυμοσύνης μας!!! 34 ειανι ο άντρας μου... κατά βάθος δεν την αντέχει την μαμά του .. αλλά έλα ντε που είναι κολυμενος σε αυτό με τα ονόματα. .   Δε θα περάσει όμως!! Ειναξ κ εγώ κάθετη! Αλλά δε τον αφήνω να το συζητάμε... Θέλω να γεννηθεί το μωρό μας γερό κ οχι μα λέμε τώρα για ονόματα...

5 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Καλημερα κορίτσια! 

@Rena87 ρενα με συγχωρεις πολυ αλλα πού λεει η παραδοση ότι τα ονόματα τα δινει ολα ο μπαμπας; ημαρτον δηλαδη! Στη βορεια Ελλάδα, ξερω ότι αν ειναι κοριτσι βάζει η μητερα το ονομα. Επομενως η παραδοση αλλαζει απο τοπο σε τοπο κ εννοειται οτι δεν πρεπει να συμφωνησεις σε κατι που δε θελεις. Μπορειτε να πειτε οτι αν βγει αγορι, θα διαλεξει ο αντρας σου ενω αν βγει κοριτσι θα διαλεξεις εσυ. Εγω δηλ που ηθελα να δωσω το ονομα της μητερας μου να μην το εδινα; ε μα ολα οι γυναικες τα περναμε, οι αντρες παιρνουν κ το επιθετο, κ εμεις να συμφωνουμε παθητικα σ ολα;;

@Eutuxia25 βρηκες τελικα αυχενικη στο αττικο; εγω περυσι που την εκανα εκει δεν κοιταξαν καθολου για φυλο κ οταν ρωτησα μου ειπαν οτι θα μαθουμε στη β επιπεδου. Απ την αλλη, απ το να μου το λέγανε λαθος καλυτερα ετσι, γιατι γινονται κ λαθη να ξερεις. Επισης εξαρταται κ απο τη θεση του μωρου, αν ειναι μπρουμυτα κ δε γυρναει ξεχασετε το να μαθεις. Εγω το ειχα μαθει στη β επιπεδου, τοτε φαινεται σιγουρα. 

Αυτη τη φορα θα παω στο ελενα στιστις 15 μαιου εχω αυχενικη, να δουμε τι θα μου πουν.. ΠΗΤ παντως το μηχανημα μου εβγαλε 25/11 ειμαι λιγο νωριτερα απο εσας.. Αλλα εφοσον γενναω φυσιολογικα ισως περάσουμε κ την ημερομηνια...

Είναι από Λακωνία ιωαννα μου ... εκεί έτσι το έχουν... βασικά κ στην Κέρκυρα έτσι το έχουν...αλλά στην τελική να σου πω την αλήθεια χεστηκα πως το έχουν κ πως δεν το έχουν... δε θέλω να περάσει το δικό μου... ούτε θέλω να βγάλω τους γονείς μου ...ας βγει ότι θέλει το παιδί... τη μάνα του δεν θέλω να φωναζω έτσι το παιδί μου.. με τίποτα! Κ θα το δεχτεί θέλει δε θέλει!! Είμαι σκληρή αλλά δε θέλω να κάνω κάτι που δε νιώθω...  κ όπως το λες ...ξεσκιζομαστε ...υποφέρουμε κ θα μας πούνε κιόλας κ πως θα το βγάλουμε για να τιμήσουνε τος γονείς τους... λες κ εμείς φυτρωσαμε...  είναι το μόνο που έχω έρθει σε τέτοια κόντρα με τον αντρα μου.. τι να τον κάνω... δε το δέχομαι πάντως...

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα! Ανήκω κ γω πια σ αυτήν την ομάδα κ ειμαι πολυ χαρουμενη. Μετα απο 3 αποβολές, προχωρημένου μηνα, ειμαι ξανα εγκυος. Με εξωσωματικη αυτη τη φορα αφού βρήκαμε τι έφταιγε. 

Χτες ακούσαμε καρδουλα κ ο ντοκ μας ειπε πως ειναι 7βδ κ 4 ημ. Ακομα δεν το πιστεύουμε.. ευχομαι καλη εγκυμοσυνη σε ολα τα κοριτσια κ να κανουμε παρεούλα μεχρι το τελος. 

  • Μου αρέσει 2

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Καλησπερα σε ολη την παρεα! Ανήκω κ γω πια σ αυτήν την ομάδα κ ειμαι πολυ χαρουμενη. Μετα απο 3 αποβολές, προχωρημένου μηνα, ειμαι ξανα εγκυος. Με εξωσωματικη αυτη τη φορα αφού βρήκαμε τι έφταιγε. 

Χτες ακούσαμε καρδουλα κ ο ντοκ μας ειπε πως ειναι 7βδ κ 4 ημ. Ακομα δεν το πιστεύουμε.. ευχομαι καλη εγκυμοσυνη σε ολα τα κοριτσια κ να κανουμε παρεούλα μεχρι το τελος. 

Γειά σου δώρουλιτα μου.. κ εγώ με δύο αποβολες λόγω τελικά διάφραγματος στη μητρα το οποίο και αφαίρεσαμε κ τώρα είμαι κάθοδον για το γιατρό να ξανά δούμε το μωρό μας...ειμαι 8.5 βδομαδων.  Εσύ τι πρόβλημα είχες κ απεβαλες;;; κ σε ποια βδομάδα όταν λες προχωρημενο; 

Τώρα όλα θα μας πάνε καλά!!! Θα δεις!!


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 36 λεπτά , Rena87 είπε:

Γειά σου δώρουλιτα μου.. κ εγώ με δύο αποβολες λόγω τελικά διάφραγματος στη μητρα το οποίο και αφαίρεσαμε κ τώρα είμαι κάθοδον για το γιατρό να ξανά δούμε το μωρό μας...ειμαι 8.5 βδομαδων.  Εσύ τι πρόβλημα είχες κ απεβαλες;;; κ σε ποια βδομάδα όταν λες προχωρημενο; 

Τώρα όλα θα μας πάνε καλά!!! Θα δεις!!

Το πρωτο στις 26βδ, το δευτερο στις 17βδ μ το τρίτο στις 10βδ. Ο οργανισμός μου εμφανίζει επιθετικά αιμοπετάλια ως προς τα έμβρυα τα οποία δεν ειναι συμβατά μ εμενα. Ειναι σουπερ σπανιο. Οποτε καναμε προεμφυτευτικο έλεγχο κ φυσικά εξωσωματικη. Αχ αυτα. Μακαρι, ειμαι αισιόδοξη αυτη τη φορα, αλλα με ενα αγχος που κ που. 

Τωρα ειμαι στη φαση ξαπλα, προληπτικά κ λόγω ιστορικού καθαρά και μ ενα σωρό βιταμίνες, ουτροτζεσταν, θρομβοπαριν κλπ. Αλλα δοξα το θεο ολα πανε καλα. 

Καλο υπέρηχο Ρενα μου!! Εμενα μου ειπε σε 2βδ να το δουμε παλι. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλός ήρθες Δωρουλιτσα.  Χαίρομαι πολύ για σένα! Ο θεός να σε έχει καλά με το μωράκι σου . Εύχομαι τα καλύτερα.  Έχεις περάσει δύσκολα. Τώρα απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου κ ας παίρνεις πολλά συμπλήρωματά. Παίρνω κ εγώ πολλά 4 την ημέρα κ ακόμη δεν ξεκίνησα καν το σίδηρο ασβέστιο κτλ άστα.  Έχετε βγάλει πηθανη ημέρα τοκετόυ για να σε βάλω στο πίνακακι μας ???

  • Μου αρέσει 1

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρναω απο την γιατρο...βρηκε υποψια για μεσσογιακη αναιμία και πρεπει να κανει κ ο μπαμπας αν δεν εχει δεν πειράζει ...αν εχει...πρέπει να το επιβεβαιώσω για μενα κ αν εχω παμε γιΑ αμνιοπαρακεντηση...καμια γνωμη?


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Elpidaaa είπε:

Καλός ήρθες Δωρουλιτσα.  Χαίρομαι πολύ για σένα! Ο θεός να σε έχει καλά με το μωράκι σου . Εύχομαι τα καλύτερα.  Έχεις περάσει δύσκολα. Τώρα απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου κ ας παίρνεις πολλά συμπλήρωματά. Παίρνω κ εγώ πολλά 4 την ημέρα κ ακόμη δεν ξεκίνησα καν το σίδηρο ασβέστιο κτλ άστα.  Έχετε βγάλει πηθανη ημέρα τοκετόυ για να σε βάλω στο πίνακακι μας ???

Να ελπιδα μου! Ευχαριστω για τη φιλοξενία!! Εγω παιρνω συνολικά 13 χαπια κ 2 ενέσεις. Μετα τον 3 θα μου τα μειώσουν. Κ ο γυναικολόγος κ η αιματολόγος μου. Μου ειπε 15/12/2017. Σ ευχαριστω πολυ πολυ! ❤

πρίν από 24 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Μολις γυρναω απο την γιατρο...βρηκε υποψια για μεσσογιακη αναιμία και πρεπει να κανει κ ο μπαμπας αν δεν εχει δεν πειράζει ...αν εχει...πρέπει να το επιβεβαιώσω για μενα κ αν εχω παμε γιΑ αμνιοπαρακεντηση...καμια γνωμη?

Μια συνάδελφος μου ειχε κ το καταλαβε στο δευτερο παιδάκι της. Δεν θυμαμαι ομως καθολου λεπτομέρειες. Οσο για την αμνιοπαρακέντηση, επειδη εκανα, δεν ειναι τιποτα. Ουτε που το καταλαβαίνεις. Σου ευχομαι ολα να ειναι βολικα!! 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Dwroulita85 καλως ηρθες κ με το καλο το μωρακι σου! Εχεις ταλαιπωρηθει πολυ, μονο εσυ ξερεις ποσο αλλα ευχομαι να ανταμειφθεις με το νεο μωρακι, να είναι υγιεστατο κ πανεμορφο! 

@Eutuxia25 ευχομαι να πανε ολα καλα, κανε οπως σου ειπε η γιατρος σου. (τη γιατρο που ξερω εχεις ακομα ε;;) ευχομαι να μην χρειαστει αμνιοαπαρακεντηση αλλα ακομα κ να χρειαστει δεν ηρθε κ το τελος του κόσμου.. Για την ωρα μην αγχωνεσαι για αυτο..

Κοριτσια είδα οτι καλυπτεται πληρως απο εοππυ η κυστικη ινωση απο το 2016, θα πω στο γιατρο μου να μου τη γραψει να την κανει ο αντρας μου, γινεται ε;


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...