Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

1 hour ago, Marigula είπε:

Κοριτσια τελικα ήταν συμπασεις

Είδα αίμα. Ένα τόνο 

Είμαι στη κλινική με όρους 

Κάντε μια προσευχή για μας. 

Κοριτισι  μου γλυκό γιατί συσπασεις τόσο νωρίς;  υπομονή αγάπη....εχε πίστη ότι όλα θα πάνε καλά!!! Ήδη προσευχήθηκα για εσάς! 


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

Ναιιιι,

Στα όρη στ άγρια  βουνά,χαχα

Άσχετο.....

Με λένε Ειρηνη,δεν το εχω αναφέρει.

Συνονόματη!!!!

2 ώρες πρίν, Martha15 είπε:

Ακριβώς έτσι χωρίς εμμετους είμαι! Ειδικά το νερό μου φέρνει τρομερή ανακατωσούρα. για ένα σιρόπι μου είπε εμένα @ERIANTON. γνωρίζετε τίποτα;  

Σε νιώθω Μάρθα μου! Κ εγώ είχα απίστευτες αναγουλες όλη τη μέρα κ το βράδυ...αλλά το παλευα...δεν πήρα τίποτα!! Το νερό ακόμα δεν μπορώ να το πιω παρόλο που εδώ κ 1 βδομάδα μου έχουν φύγει οι αναγουλες! Αλλά ξέρεις τι κάνω...Σε κάθε ποτηράκι...ρίχνω λίγες σταγόνες λεμονακι κ έτσι καταφέρνω κ πινω νεράκι!!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , lizaki1111 είπε:

Οι γιατροι τι λενε?

Αύριο πρωί θα με παν για αναλύσεις. Βασικά το αίμα που είχα ήταν νεροαιμα κι ο γιατρός μου φοβήθηκε οτι σπασαν τα νερα. Τώρα έγινε κανονικο κόκκινο αιμα. 

Στον υπερυχο είδαμε τα μωρά ειναι καλά, δόξα τον Θεό, και έχει και αμνιακό υγρό και στα δύο. 

Τώρα γιατί συνέβη αυτό κι έτσι νωρίς δεν ξέρει. Θα δούμε λέει αύριο στις αναλύσεις. 

Πόνοι περίοδου εχω. 

Θεέ μου, Παναγία μου, Αγία Μαρίνα μου, να πάνε όλα καλά 

Σας ευχαριστώ για τις προσευχές σας. 

  • Μου αρέσει 1

L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marigula είπε:

Κοριτσια τελικα ήταν συμπασεις

Είδα αίμα. Ένα τόνο 

Είμαι στη κλινική με όρους 

Κάντε μια προσευχή για μας. 

Κοριτσάκι μου μακάρι να σε βοηθήσει η Παναγία.Μακάρι να μην είναι κάτι.Ο γιατρός τι σου είπε πως βλέπει την κατάσταση?

1 hour ago, Marigula είπε:

Αύριο πρωί θα με παν για αναλύσεις. Βασικά το αίμα που είχα ήταν νεροαιμα κι ο γιατρός μου φοβήθηκε οτι σπασαν τα νερα. Τώρα έγινε κανονικο κόκκινο αιμα. 

Στον υπερυχο είδαμε τα μωρά ειναι καλά, δόξα τον Θεό, και έχει και αμνιακό υγρό και στα δύο. 

Τώρα γιατί συνέβη αυτό κι έτσι νωρίς δεν ξέρει. Θα δούμε λέει αύριο στις αναλύσεις. 

Πόνοι περίοδου εχω. 

Θεέ μου, Παναγία μου, Αγία Μαρίνα μου, να πάνε όλα καλά 

Σας ευχαριστώ για τις προσευχές σας. 

Όλα θα πάνε καλά,το πιθανότερο είναι αυτό.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Martha15 είπε:

Ακριβώς έτσι χωρίς εμμετους είμαι! Ειδικά το νερό μου φέρνει τρομερή ανακατωσούρα. για ένα σιρόπι μου είπε εμένα @ERIANTON. γνωρίζετε τίποτα;  

Primperan?το γνωστό?αυτό υπάρχει και σε χαπι

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Marigula είπε:

Αύριο πρωί θα με παν για αναλύσεις. Βασικά το αίμα που είχα ήταν νεροαιμα κι ο γιατρός μου φοβήθηκε οτι σπασαν τα νερα. Τώρα έγινε κανονικο κόκκινο αιμα. 

Στον υπερυχο είδαμε τα μωρά ειναι καλά, δόξα τον Θεό, και έχει και αμνιακό υγρό και στα δύο. 

Τώρα γιατί συνέβη αυτό κι έτσι νωρίς δεν ξέρει. Θα δούμε λέει αύριο στις αναλύσεις. 

Πόνοι περίοδου εχω. 

Θεέ μου, Παναγία μου, Αγία Μαρίνα μου, να πάνε όλα καλά 

Σας ευχαριστώ για τις προσευχές σας. 

Καλήμερα . Πως είσαι κορίτσι μου? Πω πω  δόξα το θεό τα μωράκια είναι καλά!!!!! Εσύ πως είσαι ψυχολογικά? Σήμερα πονας ? Μήπως κουραστικες χθες κ έγινε αυτό? Σου εύχομαι άλο κακό να μην σε βρει 

Καλημέρα κορίτσια μου 

Μόλις γύρισα από το μικροβιολογικο 

Έδωσα αίμα για το συκώτι που έχω θέμα κ ανησυχεί ο γιατρός μου και για ζαχαρο λόγο διαβήτη κύησης που είχα. Και φυσικά θυροειδη.  Για να δούμε λοιπόν. Ειρήνη μου έτσι το είπε Να με πειράξει ήθελε επειδή βιάζομαι να μάθω.  Εχθές λοιπόν έζησα κ εγώ έναν τραγικό πονοκέφαλο που δεν έχω έχω ξαναπάθει. Μια μπροστά με έπιανε μια πίσω.  Έκανα πολύ υπομονή μην πάρω παυσιπονο. 

13 ώρες πρίν, Rena87 είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά ααα......  πετάω ωωω.... όλα τελειαααα..... 1.6 αυχενικη...  το αίμα σε δύο μέρες... εχω μια όμορφη μπεμπα κατά 90%...φάνηκε πολύ σίγουρη... κ ξέρετε τι εκανε;;; χασμουρηθηκεεεεεε και την είδα... είδα μπουτακια...δαχτυλακια...μυτουλα.. πωπω έχω βουρλιστει η μάνα...

Ευχομαι τέλεια νέα σε όλες αγάπες!!!!

Μπραβο κοριτσάκι μου για κόρη πάμε????  Σούπερ να μαθαίνεις τόσο νωρίς το φύλο του μωρού σου . Είσαι πρώτο μανούλα? Φαντάζομαι χαρά που πήρες με το μικρό ανθρωπακι που χασμουρηθηκε χεχεχε

 

 

:)Μανουλες Δεκεμβρίου 2017:)

1) @Rena87 - αυχενικη:-D ΠΗΤ-12.12.17

2) @Elpidaaa -αυχενικη-07.06.17  ΠΗΤ-15.12.17 

3) @Dwroulita85 - αυχενικη-07.06.17  ΠΗΤ-15.12.17

4) @gaidaki- αυχενικη-02.06.17  ΠΗΤ-16.12.17

5) @Eutuxia25- αυχενικη-06.06.17  ΠΗΤ-17.12.17

6) @ERIANTON - αυχενικη:-D  ΠΗΤ- 15.12.17

7) @Marigula-αυχενικη:-D ΠΗΤ-12.12.17

8 ) @IoannaMas -αυχενικη:-D  ΠΗΤ-28.11.17

9) @lizaki1111-αυχενικη-01.06.17     ΠΗΤ-?

10)  @sofaki887-αυχενικη-?  ΠΗΤ-?

11) @Martha15 - αυχενικη-07.06.17 ΠΗΤ-19.12.17

@lizaki1111 σήμερα περιμένουμε τα δικά σου καλά νέα. 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Marigula είπε:

Κοριτσια τελικα ήταν συμπασεις

Είδα αίμα. Ένα τόνο 

Είμαι στη κλινική με όρους 

Κάντε μια προσευχή για μας. 

Αχ βρε κουκλίτσα περαστικό να είναι και.να περάσει μόνο με ξεκούραση!  να έχεις δύναμη και κουράγιο!!!  όλα θα πάνε καλά είμαι σίγουρη για αυτό!!!  έχεις την σκέψη μας!!!!  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elpidaaa είπε:

Καλήμερα . Πως είσαι κορίτσι μου? Πω πω  δόξα το θεό τα μωράκια είναι καλά!!!!! Εσύ πως είσαι ψυχολογικά? Σήμερα πονας ? Μήπως κουραστικες χθες κ έγινε αυτό? Σου εύχομαι άλο κακό να μην σε βρει 

Καλημέρα κορίτσια μου 

Μόλις γύρισα από το μικροβιολογικο 

Έδωσα αίμα για το συκώτι που έχω θέμα κ ανησυχεί ο γιατρός μου και για ζαχαρο λόγο διαβήτη κύησης που είχα. Και φυσικά θυροειδη.  Για να δούμε λοιπόν. Ειρήνη μου έτσι το είπε Να με πειράξει ήθελε επειδή βιάζομαι να μάθω.  Εχθές λοιπόν έζησα κ εγώ έναν τραγικό πονοκέφαλο που δεν έχω έχω ξαναπάθει. Μια μπροστά με έπιανε μια πίσω.  Έκανα πολύ υπομονή μην πάρω παυσιπονο. 

Μπραβο κοριτσάκι μου για κόρη πάμε????  Σούπερ να μαθαίνεις τόσο νωρίς το φύλο του μωρού σου . Είσαι πρώτο μανούλα? Φαντάζομαι χαρά που πήρες με το μικρό ανθρωπακι που χασμουρηθηκε χεχεχε

 

 

:)Μανουλες Δεκεμβρίου 2017:)

1) @Rena87 - αυχενικη:-D ΠΗΤ-12.12.17

2) @Elpidaaa -αυχενικη-07.06.17  ΠΗΤ-15.12.17 

3) @Dwroulita85 - αυχενικη-07.06.17  ΠΗΤ-15.12.17

4) @gaidaki- αυχενικη-02.06.17  ΠΗΤ-16.12.17

5) @Eutuxia25- αυχενικη-06.06.17  ΠΗΤ-17.12.17

6) @ERIANTON - αυχενικη:-D  ΠΗΤ- 15.12.17

7) @Marigula-αυχενικη:-D ΠΗΤ-12.12.17

8 ) @IoannaMas -αυχενικη:-D  ΠΗΤ-28.11.17

9) @lizaki1111-αυχενικη-01.06.17     ΠΗΤ-?

10)  @sofaki887-αυχενικη-?  ΠΗΤ-?

11) @Martha15 - αυχενικη-07.06.17 ΠΗΤ-19.12.17

@lizaki1111 σήμερα περιμένουμε τα δικά σου καλά νέα. 

Ναι πρωτομανουλα κ τρελαμενη!!!!! Η μπεμπα μου... δε τον πιστεύω!! 

Πότε βγαίνουν οι εξετασεις σου;

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Marigula είπε:

Αύριο πρωί θα με παν για αναλύσεις. Βασικά το αίμα που είχα ήταν νεροαιμα κι ο γιατρός μου φοβήθηκε οτι σπασαν τα νερα. Τώρα έγινε κανονικο κόκκινο αιμα. 

Στον υπερυχο είδαμε τα μωρά ειναι καλά, δόξα τον Θεό, και έχει και αμνιακό υγρό και στα δύο. 

Τώρα γιατί συνέβη αυτό κι έτσι νωρίς δεν ξέρει. Θα δούμε λέει αύριο στις αναλύσεις. 

Πόνοι περίοδου εχω. 

Θεέ μου, Παναγία μου, Αγία Μαρίνα μου, να πάνε όλα καλά 

Σας ευχαριστώ για τις προσευχές σας. 

Δόξα το θεό τα μωρακια είναι καλά κ η μανουλα!!! Έχε πίστη γλυκό μου! Η σκέψη μας είναι κοντά σου!


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Marigula είπε:

Κοριτσια τελικα ήταν συμπασεις

Είδα αίμα. Ένα τόνο 

Είμαι στη κλινική με όρους 

Κάντε μια προσευχή για μας. 

Ολα να πανε καλα! Σημερα στη προσευχή μου θα σε σκεφτομαι. Να σταυρώσεις την κοιλιτσα σου. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! 

@Marigula μολις μπηκα κ διαβασα τα νεα σου στεναχωρηθηκα πολυ αλλα με πιστη ολα γινονται! Απ οτι φαινεται θα εχεις μια δυσκολη εγκυμοσύνη κ θα πρεπει να ξεκουραζεσαι πολυ κ να ακολουθεις αυστηρες οδηγιες γιατρου. Ευχομαι να βγειτε νικητες στο τελος κ χαλαλι κ η ταλαιπωρια! Εχετε ελεγξει τις συσπασεις, ελπιζω σταματησαν ε; αχ μωρε ελπιζω να πανε ολα καλα, μηπως παρακουραζοσουν;;

@Rena87 μπραβο κορκοριτσι ειδες τι ωραιος ειναι ο υπερηχος; χαιρομαι πολυ για τη μπεμπα σου θα τρελαθείτε κ εσεις! 

@ERIANTON δεν πηρα ακομα τα αποτελεσματα του παπ α λογικα εχουν βγει αλλα σιγα μην παω στο ελενας μονο για αυτο.. Περιπου μεσα Ιουνίου θα παω στο γιατρο κ θα τα παρω τοτε. 

Οσο για το σηκωμα των μεγαλυτερων παιδιων , ειναι πολυ ωραια ολα αυτα οτι η φυση εχει προνοησει κ πως μπορουσαν οι παλιες γυναικες που εκαναν τοσα παιδια κλπ.. Αλλα η αποψη μου ειναι οτι αφενος οι παλιες γυναικες ηταν πολυ πιο σκληρες κ αφετερου λιγες ηταν οσες γεννουσαν προωρα ή παθαιναν σοβαρες επιπλοκες; Καλύτερα να προσεχουμε, για να εχουμε. Εγω οσο μπορω δε σηκωνω την κορη μου.

Κατι ασχετο, εχει παρει καμια τις βιταμίνες pregnacare να μου πει γνωμη;


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , IoannaMas είπε:

Καλημερα κοριτσια! 

@Marigula μολις μπηκα κ διαβασα τα νεα σου στεναχωρηθηκα πολυ αλλα με πιστη ολα γινονται! Απ οτι φαινεται θα εχεις μια δυσκολη εγκυμοσύνη κ θα πρεπει να ξεκουραζεσαι πολυ κ να ακολουθεις αυστηρες οδηγιες γιατρου. Ευχομαι να βγειτε νικητες στο τελος κ χαλαλι κ η ταλαιπωρια! Εχετε ελεγξει τις συσπασεις, ελπιζω σταματησαν ε; αχ μωρε ελπιζω να πανε ολα καλα, μηπως παρακουραζοσουν;;

@Rena87 μπραβο κορκοριτσι ειδες τι ωραιος ειναι ο υπερηχος; χαιρομαι πολυ για τη μπεμπα σου θα τρελαθείτε κ εσεις! 

@ERIANTON δεν πηρα ακομα τα αποτελεσματα του παπ α λογικα εχουν βγει αλλα σιγα μην παω στο ελενας μονο για αυτο.. Περιπου μεσα Ιουνίου θα παω στο γιατρο κ θα τα παρω τοτε. 

Οσο για το σηκωμα των μεγαλυτερων παιδιων , ειναι πολυ ωραια ολα αυτα οτι η φυση εχει προνοησει κ πως μπορουσαν οι παλιες γυναικες που εκαναν τοσα παιδια κλπ.. Αλλα η αποψη μου ειναι οτι αφενος οι παλιες γυναικες ηταν πολυ πιο σκληρες κ αφετερου λιγες ηταν οσες γεννουσαν προωρα ή παθαιναν σοβαρες επιπλοκες; Καλύτερα να προσεχουμε, για να εχουμε. Εγω οσο μπορω δε σηκωνω την κορη μου.

Κατι ασχετο, εχει παρει καμια τις βιταμίνες pregnacare να μου πει γνωμη;

Τα έχω αλλά δεν μου βγαίνει να τα πίνω 

1 hour ago, Rena87 είπε:

Ναι πρωτομανουλα κ τρελαμενη!!!!! Η μπεμπα μου... δε τον πιστεύω!! 

Πότε βγαίνουν οι εξετασεις σου;

Αύριο το πρωί θα βγουν 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...