Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Αύγουστος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

καλα αποτελεσματα σε οσες κανουν εξετασεις,εγω τις εκανα την 6η βδομαδα τον προγεννητικο ολα καλα,τα αποτελεσματα ειχαν βγει περιπου 10 μερες μετα και εγω μεσω ΙΚΑ. Τωρα μου ειπε να παω μετα τις 12 Ιανουαριου για αυχενικη, θα εχω κλεισει την 10η βδομαδα μηπως ειναι νωρις? εσεις ποτε θα πατε?


IEJ0p3.png lqkDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

xanp και εγω αυτο λεω 4 κιλα?? επαθα σοκ! τουλαχιστον σταθεροποιηθηκα 59 με ζυγισε και αυτο εγραψε στην καρτελα την 7η βδομαδα που πηγα, απο τοτε ζυγιζομαι και παρεμεινα σ αυτα τα κιλα, αντε να δουμε!!


IEJ0p3.png lqkDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη 12 και κάτι την είχα κάνει και τώρα περίπου εκεί την υπολογίζω αλλά σε κάθε περίπτωση πρέπει να κάνω τις εξετάσεις μου πρώτα και μετά θα με δει και θα μου πει:P


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μιας και θα περάσουμε ολο αυτό το διάστημα παρεούλα να σας συστηθω!

ειμαι η εμι εχω ενα αγοράκι που θα γινει 3 ετων τον μαρτιο.

όλα μεχρι τότε στην ζωη μου πηγαίναν κατευχην

οταν ο μικρος ηταν 9 μηνων εκανα την πρωτη μου παλίνδρομη που κατέληξε σε απόξεση και τεραστιο ψυχικο πονο τον ιανουαριο του 2009

ενα χρονο μετα μενω ξανα έγκυος αλλά μεσα σε 4 ημερες αποβάλλω ξανα αυτη τη φορα δεν εκανα επέμβαση αλλά ο πονος τωρα ήταν διπλος..

καταφερνω να σηκωθω ξανα.. γεμιζω παλι αισιοδοξία και ελπίδα και να που τον σεπτεμβριο 2010 ειμαι ξανα εγκυος. όμως η τροπή των πραγμάτων αυτη τη φορα ειναι η χειρότερη. ...εξωμητριο.... απο θαύμα γλυτώνω σάλπιγγα και ωοθήκη το εξωμήτριο παλινδρομεί και ειμαι υγειης αλλά η ψυχολογία μου στα χειρότερά της

και να που ξαφνικά με την βοηθεια του αντουλη μου που αγαπω υπερβολικα, ενός γιατρου αλλά και των φιλενάδων μου απο το φορουμ μας, καταφέρνω να σηκωθώ ξανα και χωρις ιδιεταιρη προσπάθεια αλλά με άριστη ψυχολογία μενω έγκυος ξανα.. οταν το μαθαινω το αγχος μου πολύ μεγάλο αλλά εχω την ελπίδα μου στην Παναγια αφου ξερω οτι απο μονοι μας δεν μπορουμε πια τιπτ να κανουμε..και να που βλέπουμε ενδομήτριο σάκο με κανονική ανάπτυξη και μάλιστα απο την μεριά που ειχα κάνει το εξωμήτριο και μετα απο λίγες μερες ακούμε και μια μικροσκοπική καρδούλα να χτυπάει!!! δεν μπορώ να περιγράψω την συγκίνηση.. μετά απο τόσο καιρό ζω το θαύμα που περίμενα.. καθε μερα προσεύχομαι στην Παναγια να μας έχει καλά

τωρα κανω ενεσουλες παιρνω προγεστερονη κορτιζονη βιταμινες παρολο που οσες εξετασεις εχω κανει και ήταν παρα πολλές δεν εχου ν δειξει τιποτε.

καθε μερα που περναει ζω πραγματικα ενα θαυμα.

αυτά απο μενα. χαιρομαι παρα πολύ που θα κανουμε αυτο το ταξιδι ολες μαζι. ευχομαι σε όλες να είναι μια μοναδική εμπειρια και να καρατήσουμε στα χερια μας υγειη και χαριτωμενα μωρακια τον αυγουστο που ερχεται..

σορυ για το μεγαλο post

Link to comment
Share on other sites

makon και γω ειχα φούσκωμα. και τελικά ειχα θεματακι με την τουαλέτα :oops:

εχω πλακωθεί τωρα σε bran δημητριακά και γιαουρτάκια activia και ειμαι λιγο καλύτερα.

απο κιλά ξεκινάω στα 51 αλλά με τις ναυτιες που εχω με βλεπω να χανω.. οπως και στο πρωτο μου παιδακι..

Link to comment
Share on other sites

Emi Μου όλα θα πάνε καλά αυτή την φορά κοπέλα μου θα το δεις...Και ο Αυγουστος δεν είναι και τόσο μακριά....

ευχαριστω ξανθη μου! :) πραγματικά θα περασει πολύ γρηγορα ο καιρος. και μου αρεσει πολύ που θα ειμαι αυγουστο μανουλα.. το καλοκαιρι ειναι η εποχη μου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είμαι με μια φρυγανιά συνεχώς στο χέρι. Τα πάντα μου προκαλούν αηδία και το στομάχι γεμίζει αμέσως υγρά που μου φέρνουν αναγούλες. Ωρες ώρες τρελαίνομαι γιατί δεν μπορώ να ηρεμίσω αλλά όταν σκέφτομαι τα τόσα χρόνια προσπάθειας, λέω χαλάλι, ας είναι και παραπάνω δε με πειράζει.

Τις εξετάσεις τις έγραψα και εγώ μόλις σήμερα στο ΙΚΑ. Τα μικροβιολογικά όμως της περιοχής μου δεν έχουν κανένα κενό ραντεβού για τους επόμενους δυο μήνες, οπότε πρέπει να ψάξω Θεσσαλονίκη. Πόσο κοστίζουν αλήθεια, έχει καμιά σας ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα

μονο εγω μου φαινετε δεν εχω ναυτιες αν και ουτε την πρωτη φορα ειχα!

Στηθος και κοιλια ειναι τουμπανο ειδικα η κοιλια!!!

Εγω θα παω στις 17 για να ακουσουμε καρδουλα και να μου γραψει και τον προγεννητικο.

Ηδη μου έχει ξεκινησει το φυλλικο!

emi σιγουρα όλα θα πανε καλα αυτη τη φορα, να σαι σίγουρη:tongue:


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια αυγουστομανες.....να καλωσορισω ολατα κοριτσια που ηρθα στη λιστα και emi μου πραγματικα με συγκινησες με την ιστορια σου και την δυναμη της ψυχης σου!!!!!!!!!!ολα θα πανε τελεια αυτην την φορα!!!!!!!!!!

εγω αυριο ειμαι 9 εβδομαδων ακριβως.....τα παντελονια μου με πιεζουν πολυ και σταματησα ηδη να τα φοραω αν και δεν το υπολογιζα απο τωρα.....ειχα απογοητευτει ομως ακουγοντας οτι ολες λιγο πολυ καπως ετσι ειμαστε παιρνω θαρρος.....απο κιλα ξεκινησα 56 και ειχα παρει στην 8η εβδομαδα δηλαδη πριν 6 μερες 2 κιλα περιπου...ηταν κι οι γιορτες κι εφαγα λιιιιιιιιγο παραπανω...

απο αναγουλες μονο 4 μερες ειχα κι ολα κυλουν πολυ καλα.....τωρα τιποτα.....ομως εχω τρελο φουσκωμα και κοριτσια ντρεπομαι να το πω....εχω και πολλα αερια.....συγνωμη.....αλλα ειναι φυσιολογικο η εχω κρυωσει.....μιλαμε πως αν δεν φαω δεν εχω τιποτα αλλα αν φαω μετα με πεθαινει το εντερο μου....σκαω...τι να κανω?????:oops:


6RVmp3.png

6Kqep2.png

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια με σενα christy@ και ντραπηκα να ρωτησω τον γιατρο λεω μηπως κρυωσα αλλα τοσο καιρο και ετσι πρωτη φορα στην ζωη μου, και μυριζουν και αρκετα, αρα δεν ειμαι η μονη χι χι. εγω αγχωθηκα εδω και λιγες μερες γιατι την προηγουμενη τριτη βραδυ ειχα λιγα καφε υγρα πηρα τον γιατρο και μου ειπε οτι ειναι η βδομαδα που θα ειχα περιοδο κανονικα και οτι αν δω κοκκινο να παω, εγω βεβαια την αλλη μερα πηγα καναμε υπερηχο και ολα καλα μεγαλωσε κιολας 1,64εκ το νινι μου αλλα τα καφε συνεχιζουν τον ξαναπηρα χθες και μου ειπε να παρω ουτροτζεσταν των 200 και ξαπλα και οτι δεν ειναι τιποτα αφου ολα πανε καλα. εγω ειμαι λιγο καπως και δεν μπορω να περιμενω μεχρι 19 του μηνα που ειπε για να παω με βλεπω σημερα παλι για υπερηχο. απ' το να ειμαι χαλια καλυτερα να παω συμφωνειτε?


IEJ0p3.png lqkDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα!!! Πήγα ΙΚΑ τις έκανα τις εξετάσεις μου και την άλλη εδομάδα εχω ραντεβού να πάρω τα αποτελέσματα και να πάω μετά στο γιατρό μου να κανονίσουμε την αυχενική:):):) Κατά τα άλλα η ζαλάδα και η υπνηλία καλά κρατεί αλλά δε με πτοεί τίποτα, το απόγευμα φεύγουμε για εκδρομή στα βουνά της Ηπείρου με τον καλό μου, το κοριτσάκι μας και την παρέα μας!!!!!

makon μου νομίζω καλύτερα κάτσε λίγο ξάπλα να δεις πως θα πάει και αν είναι πας από Δευτέρα πάλι για υπέρηχο αφού πήγες πρόσφατα και είναι όλα καλά:)


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...