Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

      @Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

      Τέσσερις ημέρες μετά τεστ?? πολλή βιασύνη μάνα μου! Τρίτη κι αν..

Cafe Αύγουστος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

τα ιδια με σενα christy@ και ντραπηκα να ρωτησω τον γιατρο λεω μηπως κρυωσα αλλα τοσο καιρο και ετσι πρωτη φορα στην ζωη μου, και μυριζουν και αρκετα, αρα δεν ειμαι η μονη χι χι. εγω αγχωθηκα εδω και λιγες μερες γιατι την προηγουμενη τριτη βραδυ ειχα λιγα καφε υγρα πηρα τον γιατρο και μου ειπε οτι ειναι η βδομαδα που θα ειχα περιοδο κανονικα και οτι αν δω κοκκινο να παω, εγω βεβαια την αλλη μερα πηγα καναμε υπερηχο και ολα καλα μεγαλωσε κιολας 1,64εκ το νινι μου αλλα τα καφε συνεχιζουν τον ξαναπηρα χθες και μου ειπε να παρω ουτροτζεσταν των 200 και ξαπλα και οτι δεν ειναι τιποτα αφου ολα πανε καλα. εγω ειμαι λιγο καπως και δεν μπορω να περιμενω μεχρι 19 του μηνα που ειπε για να παω με βλεπω σημερα παλι για υπερηχο. απ' το να ειμαι χαλια καλυτερα να παω συμφωνειτε?

καλη μερα κοριτσια!!!!!!!!!!!επιτελους δεν ειμαι μονη και νομιζα κι εγω πως ειχα κρυωσει και δεν ηξερα τι να κανω...βασικα εχω διαβασει σε ενα βιβλιο που εχω πως ειναι φυσιολογικο οι μετεωρισμοι(αερια) το ειπα κι επιστημονικα παναθεμα με...αλλα τοσο πολυ????

κοριτσακι εγω λεω να περιμενεις λιγο,ολα θα πανε καλα καλη μου δεν νομιζω να εχεις προβλημα....αν δεν εχεις υπομονη ομως και νιωθεις καλυτερα να δεις το γιατρο σου, να το κανεις εννοειται...


6RVmp3.png

6Kqep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα σας....Για τα αέρια δεν ξέρω αλλά η δυσκοιλιότητα θα είναι φίλη μας καλή μέχρι αν γεννήσουμε.Προς το παρόν τρώω πολλά φρούτα και είμαι κάπως καλά.

Σήμερα κορίτσια από το πρωί που ξύπνησα ζαλίζομαι πολύ πολύ.Παρακαλάω να περάσει η ώρα να σχολάσω.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Εγω μίλησα χθες το βράδυ τελικά με το γιατρό και μου είπε να παω την Παρασκευη για υπέρηχο.

Και έχω τόσα να του πώ .... απο που να αρχίσω? Οτι πέρασα δυο φορές απο τον έλεγχο στο αεροδρόμιο, οτι πηρα ενα πονσταν και ενα ντεπον πριν απο 15-20 μερες? οτι απο χθες εχω συνάχι? ή το βασικότερο οτι εχουμε πετύχει λαχειο και εχουμε και οι δυο το στίγμα? ουφ .... απογοήτευση .... :?


lnUXp3.png

κανείς δε γνωρίζει το παιδί σου όπως εσύ ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Έγκυος κι εγώ στο δεύτερο παιδάκι μου με ΠΗΤ 6/08. Νωρίς νωρίς εγώ. Έχω κάνει ήδη τις πρώτες εξετάσεις αίματος και βγήκαν όλα καλά εκτός από μια μικρή ουρολοίμωξη ρε γμτ. Αντιβίωση δεν πήρα ακόμα γιατί δεν έχω ιδιαίτερες ενοχλήσεις και ο γιατρός θεωρεί πιο ασφαλές να κλείσω πρώτα τις 12 εβδομάδες. Όμως με αγχώνει το όλο θέμα.

Αυχενική έκλεισα στις 24 Ιανουαρίου.

Χαίρομαι που μεγαλώνει σιγά σιγά η παρέα μας. :)


I6lrp2.png UKa4p2.png 8nsbp2.png
Link to comment
Share on other sites

  1. Wonderland ........6/8/2011
  2. xanthi. ...............8/8/2011
  3. christy@ ............11/8/2011
  4. makon ...............12/8/2011
  5. nefeli18 .............15/8/2011
  6. xanp .................15/8/2011
  7. Dawn ................18/8/2011
  8. emi ...................21/8/2011
  9. m4ril0u .............23/8/2011
  10. rianna ...............23/8/2011
  11. Anastasia81 ......27/8/2011
  12. taniabell ............28/8/2011
  13. mamouna ..........28/8/2011

Καλημέρα προστέθηκε και η νέα μας άφιξη...Με το καλό!!!!


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια, τελικα πηγα την τεταρτη το απογευμα (δεν αντεχα ουτε λεπτο) και το ειδα το νινι μου μεγαλωσε εγινε 2,13 εκ.το ειδα σε μεγαλο ζουμ και σε 3D και τρελαθηκα απλα μου ειπε ειναι μια μικρη αποκολλησουλα που δεν τον ανησυχει καθολου συνεχιζω τα ουτρο.. και να παω σε 3 βδομαδες να μου κανει αυχενικη! μου εδωσε και dvd και το βλεπω ολη την ωρα εχω κολλησει μιλαμε.

Wonderland καλως ηρθες και με το καλο και εσυ να παρεις το μωρακι σου αγκαλια!!!


IEJ0p3.png lqkDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Μεταξύ των άλλων συμπτωμάτων που προανέφερα έχω και δέκατα τα οποία κυμαίνονται απο 37 ως 37,5. Υπάρχει καμιά από έσας που να έχει δέκατα; Και νιώθω συνεχώς άρρωστη με κρυάδες, ζαλάδες κλπ. Το είπα στον γιατρό μου και μου απάντησε πως αν δεν έχω άλλα συμπτώματα που να δηλώνουν κρύωμα, τότε είναι φυσιολογικό και να μην ανησυχώ. Απο τις εξετάσεις που έκανα προέκυψε ότι έχω χαμηλό σίδηρο οπότε και μου χορήγησε συπλήρωμα 3 φορές την ημέρα και στην μισή καμπύλη ζαχάρου που έκανα βγήκα κοντά στα όρια και τώρα μ'έχει βάλει και τρυπιέμαι 4 φορές την ημέρα για να παρακολουθώ τις τιμες του ζαχάρου, αυτό μέχρι την Δευτέρα, οι οποίες ωστόσο μου φαίνονται καλές. Από βιταμίνες παίρνω ήδη: 3 φορές την ημέρα μαγνήσιο, 1 φορά φιλισιν, 3 φορές σίδηρο, και 1 φορά φολιβιτ που είναι φολικό οξύ και Β12 μαζί. Την Τρίτη θα κάνω εξετάσεις για ρεζους του εμβρύου και για θρομβοφιλία. Στις 19 έχω το 2ο ραντεβού με τον γυναικολόγο και στις 20 θα κάνω την αυχενική.


DVymp3.png

Gfjgp3.png

Link to comment
Share on other sites

nefeliμου για να σε ενημερωσω,επειδη κρυωνω κι εγω πολυ,ρωτησα το γιατρο και μου ειπε αυτο που εχεις....χαμηλο σιδηρο......αυτο τα δημιουργει αυτα....αλλα για το 37,5 δεν ξερω....ειναι φυσιολογικο να εχεις ανεβασμενη θερμοκρασια....κι εγω 37 εχω λογω εγκυμοσυνης....


6RVmp3.png

6Kqep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Πήγα χθες στο γιατρό και την είδαμε την κουκίδα! Μου είπε οτι ολα ειναι οκ προς το παρόν και εχω ΠΗΤ 28/8. Ακούσαμε και καρδούλα καλέ!


lnUXp3.png

κανείς δε γνωρίζει το παιδί σου όπως εσύ ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Μεταξύ των άλλων συμπτωμάτων που προανέφερα έχω και δέκατα τα οποία κυμαίνονται απο 37 ως 37,5. Υπάρχει καμιά από έσας που να έχει δέκατα; Και νιώθω συνεχώς άρρωστη με κρυάδες, ζαλάδες κλπ. Το είπα στον γιατρό μου και μου απάντησε πως αν δεν έχω άλλα συμπτώματα που να δηλώνουν κρύωμα, τότε είναι φυσιολογικό και να μην ανησυχώ. Απο τις εξετάσεις που έκανα προέκυψε ότι έχω χαμηλό σίδηρο οπότε και μου χορήγησε συπλήρωμα 3 φορές την ημέρα και στην μισή καμπύλη ζαχάρου που έκανα βγήκα κοντά στα όρια και τώρα μ'έχει βάλει και τρυπιέμαι 4 φορές την ημέρα για να παρακολουθώ τις τιμες του ζαχάρου, αυτό μέχρι την Δευτέρα, οι οποίες ωστόσο μου φαίνονται καλές. Από βιταμίνες παίρνω ήδη: 3 φορές την ημέρα μαγνήσιο, 1 φορά φιλισιν, 3 φορές σίδηρο, και 1 φορά φολιβιτ που είναι φολικό οξύ και Β12 μαζί. Την Τρίτη θα κάνω εξετάσεις για ρεζους του εμβρύου και για θρομβοφιλία. Στις 19 έχω το 2ο ραντεβού με τον γυναικολόγο και στις 20 θα κάνω την αυχενική.

σε ποια βδομαδα εισαι? καμπυλη ζαχαρου δεν εκανα που ειμαι στην 10η ουτε για ρεζους του εμβρυου ουτε για θρομβοφιλια, θα πρεπε να μου πει να κανω?

και οσο αφορα τα δεκατα εχω και εγω 37 περιπου


IEJ0p3.png lqkDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!

Πήγα χθες στο γιατρό και την είδαμε την κουκίδα! Μου είπε οτι ολα ειναι οκ προς το παρόν και εχω ΠΗΤ 28/8. Ακούσαμε και καρδούλα καλέ!

δεν ειναι υπεροχο μοναδικο συναισθημα??? γινεται να ακουω την καρδουλα του ολη μερα με καποιο τροπο? χα χα επρεπε να το ηχογραφησω με το κινητο μου.....θα γινω χαζομαμα το νιωθω!


IEJ0p3.png lqkDp3.png
Link to comment
Share on other sites

σε ποια βδομαδα εισαι? καμπυλη ζαχαρου δεν εκανα που ειμαι στην 10η ουτε για ρεζους του εμβρυου ουτε για θρομβοφιλια, θα πρεπε να μου πει να κανω?

και οσο αφορα τα δεκατα εχω και εγω 37 περιπου

είμαι στην 9η που την κλείνω την Δευτέρα για να μπω στην 10η. Για καμπύλη ζαχάρου, απ' ότι μου είπαν κι άλλες εγκυες ή που γέννησαν πρόσφατα έκαναν τους τελευταίους μήνες της εγκυμσύνης, δεν ξέρω γιατί εμένα με έβαλε απο τόσο νωρίς. Για ρέζους με στέλνει επειδή εγώ έχω αρνητικό και αν το μωρό έχει θετικό πρέπει να κάνω κάποιες ενέσεις. Οσο για την θρομβοφιλία αυτές που ρώτησα έκαναν περίπου την ίδια περίοδο μ'εμένα και μάλιστα ανακάλυψαν ότι είχαν θέμα. Αυτό που με ανησυχεί είναι το΄θέμα με τις βιταμίνες γιατί μου είπαν ότι εκτος από φιλισιν δεν έπαιρναν άλλες γιατί δεν πρέπει το 1ο τρίμηνο αρά λέτε να έχω θέμα; οι δικοί σας γυναικολόγοι τι σας έχουν συστήσει;


DVymp3.png

Gfjgp3.png

Link to comment
Share on other sites

είμαι στην 9η που την κλείνω την Δευτέρα για να μπω στην 10η. Για καμπύλη ζαχάρου, απ' ότι μου είπαν κι άλλες εγκυες ή που γέννησαν πρόσφατα έκαναν τους τελευταίους μήνες της εγκυμσύνης, δεν ξέρω γιατί εμένα με έβαλε απο τόσο νωρίς. Για ρέζους με στέλνει επειδή εγώ έχω αρνητικό και αν το μωρό έχει θετικό πρέπει να κάνω κάποιες ενέσεις. Οσο για την θρομβοφιλία αυτές που ρώτησα έκαναν περίπου την ίδια περίοδο μ'εμένα και μάλιστα ανακάλυψαν ότι είχαν θέμα. Αυτό που με ανησυχεί είναι το΄θέμα με τις βιταμίνες γιατί μου είπαν ότι εκτος από φιλισιν δεν έπαιρναν άλλες γιατί δεν πρέπει το 1ο τρίμηνο αρά λέτε να έχω θέμα; οι δικοί σας γυναικολόγοι τι σας έχουν συστήσει;

Εγω παίρνω φιλισιν απο τοτε που ξεκινησα τις προσπαθειες, απλα μου το μείωσε απο δυο σε ενα χαπακι τη μέρα, μου εγραψε μαγνήσιο για τώρα και σίδηρο για αργότερα (δεν τον ρώτησα πόσο αργότερα). Τον ρώτησα αν χρειάζετε να παίρνω και βιταμινες και είπε όχι. Επίσης μου είπε να πίνω 2 ποτηρια γάλα καθημερινά.

δεν ειναι υπεροχο μοναδικο συναισθημα??? γινεται να ακουω την καρδουλα του ολη μερα με καποιο τροπο? χα χα επρεπε να το ηχογραφησω με το κινητο μου.....θα γινω χαζομαμα το νιωθω!

Απίθανα ήταν!!! Αντε υπομονή σε δυο εβδομάδες που θα ξαναπάω πάλι!


lnUXp3.png

κανείς δε γνωρίζει το παιδί σου όπως εσύ ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Νεφέλη την εξέταση που λες για το ρέζους είναι η έμμεση coombs;Γιατί και εγώ έχω ρέζους αρνητικό και μόνο αυτό κοίταγα αν έχει επηρεαστεί και μου την έδωσε και τώρα πάλι στον προ-γενετικό που έκανα.Την ένεση που λες την έκανα σχεδόν 6ο μήνα και μόλις γέννησα άλλη μία αλλά μόνο αυτές τις 2 σύνολο όχι άλλη τώρα εκτός και αν εννοεί κάτι άλλο ο γιατρός σου.Καμπύλη ζαχάρου πάλι είχα κάνει 25 εβδομάδα μετά την β επιπέδου.Μπας και έχεις πρόβλημα με το ζάχαρο;

Εγώ παίρνω μόνο filicine 1 την ημέρα για την ώρα και αργότερα θα δούμε αν χρειαστεί ίσως πάρω και σίδηρο αλλά τίποτα άλλο.Στην πρώτη μόνο αυτά έπαιρνα και μάλιστα ούτε σίδηρο γιατί είχα κάνει δυσανεξία, απλά έκανα συχνά εξετάσεις αίματος και κοιτάγαμε αν ήταν όλα καλά.

Επίσης νομίζω ότι λίγο νωρίς σε στέλνει για αυχενική διαφάνεια.Είμαστε μαζί και εμένα μου είπε μεταξύ 12-13 εβδομάδας ότι θα την κάνω όπως και την πρώτη φορά.

Τελος πάντων να βγουν όλες οι εξετάσεις σου καλές και αφού αυτόν έχεις γιατρό εμπιστεύσου τον και προχώρα.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να εισβαλω και εγω????Αλλη μια φιλη της Ξανθης ειμαι ...χαχαχαχαχα

Λοιπον ευχομαι σε ολες σας να πανε καλα και να εχετε γερα μωρακια!!!!!

Μπηκα ομως για την Μαμουνα κοριτσακι εχουμε και εμεις τραβηξει το λαχειο του στιγματος οτι απορια εχεις ειμαι εδω και εγω αλλα και κοριτσακια στο παρεντς με το ιδιο θεμα ειμαστε αρκετες ελα και εκει για αποριες αν θες http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=46213

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...