Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Despoina1988 είπε:

      Δεν δίνουν τα ουτροτζεσταν για τις συσπάσεις κυρίως τα δίνουν σαν υποστήριξη προγεστερόνης για να βοηθήσει την μήτρα να υποστηρίξει το αρχομενο έμβρυο . επίσης και η βιοχημική αποβολή λέγεται .

      Ναι προγεστερονη ειναι αλλα τη δινουν σωρηδον και για συσπασεις οπως το μαγνησιο, ειτε στοματικα ειτε κολπικα, προληπτικα. Με την ιδια ευκολια που δινουν πχ φολικο που οντως ειναι απολυτως απαραιτητο. 

      Ναι βιοχημικη αποβολη. Απλα δεν υπαρχει εμβρυο. 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

On 8/4/2022 at 7:19 ΠΜ, mominthemaking είπε:

Είναι λογικό να είσαι απογοητευμένη.

προφανώς για να έρχεται η περίοδος δε σε καλύπτει η ένεση προγεστερονης.

εχεις μετρήσει ποτέ την τιμη της την ημέρα της μεταφοράς και μετά από κάποιες μέρες;

τωρα τι έγινε,χοριακη έκανες;είναι σίγουρα περίοδος;

εγω θα σου έλεγα από περιέργεια πες σε έναν γιατρό να σου γράψει μια εξεταση προγεστερονης οιστραδιολης και κανε και μια χοριακη να είμαστε σίγουροι.9η ημέρα μετά τη μεταφορά δείχνει 100%

Γειά σου κοπέλα μου! Βγήκε σήμερα το αποτέλεσμα για την προγεστερονη 8 μέρα εμβρυομεταφορας ήταν τότε όταν μου πήραν το αίμα 54,65 είναι καλά???? Αύριο έχω ραντεβού με το γιατρό δυστυχώς δεν γνωρίζω από τιμές πόσο είναι το όριο.... Οιστραδιόλη δεν μου έγραψαν, αλλά έβαλε την προλακτινη η οποία είναι 42,2.... Να πω την αλήθεια είχα νευριασει εκείνη την ημέρα με την κοπέλα στο εργαστήριο , ξέρω όταν κάνεις αυτή την εξέταση πρέπει να είσαι χαλαρή..... Αυτά τα νέα.... Αν γνωρίζεις κάτι πες μου..... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 minutes ago, kroxa said:

Γειά σου κοπέλα μου! Βγήκε σήμερα το αποτέλεσμα για την προγεστερονη 8 μέρα εμβρυομεταφορας ήταν τότε όταν μου πήραν το αίμα 54,65 είναι καλά???? Αύριο έχω ραντεβού με το γιατρό δυστυχώς δεν γνωρίζω από τιμές πόσο είναι το όριο.... Οιστραδιόλη δεν μου έγραψαν, αλλά έβαλε την προλακτινη η οποία είναι 42,2.... Να πω την αλήθεια είχα νευριασει εκείνη την ημέρα με την κοπέλα στο εργοστάσιο, ξέρω όταν κάνεις αυτή την εξέταση πρέπει να είσαι χαλαρή..... Αυτά τα νέα.... Αν γνωρίζεις κάτι πες μου..... 

Γεια σου γλυκούλα μου. Αν ήταν στη μονάδα ng/ml τότε η τιμή είναι πολύ καλή και δεν δικαιολογεί το ότι σου ήρθε η περίοδος....μια φιλη μου που ειχε αντιστοιχη εμπειρία εν τελει ειχε φλεγμονή στη μήτρα και της συνέβαινε αυτό και μια άλλη είχε αυξημένα αντιπυρηνικά αντισώματα και το σώμα κάπως σαν να επιτεθόταν στο έμβρυο .

Θελει οπωσδήποτε διερεύνηση. Θα σου πρότεινα να πηγαινες στο τμήμα καθεξιν αποβολών του ΕΛΕΝΑ να σου κανουν ελεγχο για θρομβοφιλια και αυτοανοσιες που μπορει να επηρεαζουν..

Θα βρεθει το θεμα και η λυση σιγουρα!!


xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , mominthemaking είπε:

Γεια σου γλυκούλα μου. Αν ήταν στη μονάδα ng/ml τότε η τιμή είναι πολύ καλή και δεν δικαιολογεί το ότι σου ήρθε η περίοδος....μια φιλη μου που ειχε αντιστοιχη εμπειρία εν τελει ειχε φλεγμονή στη μήτρα και της συνέβαινε αυτό και μια άλλη είχε αυξημένα αντιπυρηνικά αντισώματα και το σώμα κάπως σαν να επιτεθόταν στο έμβρυο .

Θελει οπωσδήποτε διερεύνηση. Θα σου πρότεινα να πηγαινες στο τμήμα καθεξιν αποβολών του ΕΛΕΝΑ να σου κανουν ελεγχο για θρομβοφιλια και αυτοανοσιες που μπορει να επηρεαζουν..

Θα βρεθει το θεμα και η λυση σιγουρα!!

Είμαι από Κατερίνη και ο γιατρός μου είναι στη Θεσσαλονίκη.... Μήπως χρειάζεται να κάνω υστεροσκοπηση να δούνε αν έχει η μήτρα μου κάποια φλεγμονη???? Θα δούμε τι θα μου πει αύριο ο γιατρός... Μακάρι να βρούμε την λύση!!!!! Να σου πω και κάτι άλλο άσχετο)) Από χθες με πονάει που και που η κοιλιά κάτω, για ποιο λόγο περίοδο έχω σχεδόν στο τελείωμα είναι.... Σήμερα είναι 11 μέρα εμβρυομεταφορας υπάρχει περίπτωση να έγινε καμία καθυστερημένη εμφυτευση??? 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kroxa said:

Είμαι από Κατερίνη και ο γιατρός μου είναι στη Θεσσαλονίκη.... Μήπως χρειάζεται να κάνω υστεροσκοπηση να δούνε αν έχει η μήτρα μου κάποια φλεγμονη???? Θα δούμε τι θα μου πει αύριο ο γιατρός 

Σιγουρα υστεροσκοπηση, και βιοψια για μικροβια..και σιγουρα ελεγχο για αυτοανοσα και θρομβοφιλια αγαπουλα μου

ολα θα πανε καλα!

Μηπως να απευθυνθεις στη Λευκου;;


xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , mominthemaking είπε:

Σιγουρα υστεροσκοπηση, και βιοψια για μικροβια..και σιγουρα ελεγχο για αυτοανοσα και θρομβοφιλια αγαπουλα μου

ολα θα πανε καλα!

Μηπως να απευθυνθεις στη Λευκου;;

Να σου πω  την σκέφτηκα και εγώ... Αλλά δεν ξέρω πως είναι με τα ραντεβού αν θέλει μεγάλη αναμονή... Θα δούμε 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Συμφωνω απόλυτα . Κ ο δικός μου γιατρός το ίδιο πρωτόκολλο ακολουθεί. Outrogestan μόνο και κολπικά!

Και εμένα κορίτσι μου απλά έπαθα κολπιτιδα τις πρώτες ημέρες που έπαιρνε για την προετοιμασία της έμβρυο μεταφοράς και την ημέρα εκείνη μου έδωσε οδηγίες για τις δύο prolutex.Την ίδια ημέρα δεν ξέρω γιατί δεν μου έκαναν αίματος...να δουν τιμές σε ορμόνες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

Και τι έκανες;;;;

εγώ φοβάμαι μη κάνω κακό αμα ζοριστω. Σήμερα την εκανα κ ολας οπότε καταλαβαίνεις ! 

Εγώ κανονικά... χαλαρά πήγα κ δεν έδωσα σημασία ιδιαίτερη...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , MarialenaG. είπε:

Εγώ κανονικά... χαλαρά πήγα κ δεν έδωσα σημασία ιδιαίτερη...

Απλως μετά από λίγο με πιάνει πονος σαν περιοδου και φοβάμαι μην αρχίσει συσπασεις η μητρα και δεν κανει. 

 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MarialenaG. είπε:

Εγώ κανονικά... χαλαρά πήγα κ δεν έδωσα σημασία ιδιαίτερη...

Πίνω 2 κουταλιές της σούπας duphalac κάθε βράδυ με μπόλικο νερό...  Κάνει δουλίτσα.. αλλά όχι τρέλα πράγματα. Νομίζω αυτό το προκαλεί το ultrogestan σε μένα συν ο σίδηρος (με τάραξε)..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Jupi είπε:

Πίνω 2 κουταλιές της σούπας duphalac κάθε βράδυ με μπόλικο νερό...  Κάνει δουλίτσα.. αλλά όχι τρέλα πράγματα. Νομίζω αυτό το προκαλεί το ultrogestan σε μένα συν ο σίδηρος (με τάραξε)..

Ου ναι ο σίδηρος επηρεάζει σίγουρα. έχεις θετικη χοριακη; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

Και τι έκανες;;;;

εγώ φοβάμαι μη κάνω κακό αμα ζοριστω. Σήμερα την εκανα κ ολας οπότε καταλαβαίνεις ! 

Εγω ακτινίδια! Σούπερ υγιεινα και αποδοτικά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...