Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

On 4/15/2022 at 5:58 PM, Zafeira20 said:

Πρώτη μερα της τελευταίας περιόδου από εκεί μετράς 

On 4/13/2022 at 4:38 PM, Angot said:

Δεν ξέρω ρε κορίτσι μ, φοβάμαι δε θέλω να σκέφτομαι ότι έκανα κάτι στραβά μετά. Αλλα ζορίζομαι μη κάνοντας τπτ. Μ ειπε φαγητό, ποτό κλπ όλα κομπλέ και γενικά είναι χαλαρός. Αλλα στο 4ημερο καναπε κρεβάτι βεράντα ήταν κάθετος. Πόσο είσαι αν επιτρέπεται; και σε τι φάση; 

Εγώ κορίτσια 3 ώρες μετά την ΕΤ πήγα λαική οδήγησα έκανε βόλτες κτλ. Και είμαι έγκυος οπότε μην αγχώνεστε. Μην κάθεστε ακίνητες εντελώς πρέπει να αιματώνεται η μήτρα για την εμφύτευση. 

Κορίτσια θέλω να ρωτήσω εγώ είμαι μια βδομάδα πριν τον 1ο υπέρηχο δλδ 5,5 βδομαδων τώρα και εξακολουθώ και παίρνω 3 φορές τη μέρα utrogestan κ cyclacur. Κ κάνω innohep κάθε πρωί. Υπερηχος 27/4. Πότε τα κόβουνε αυτά τα χάπια ξερετε; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Rosie_33 είπε:

Καλημέρα!!! Μακαρι να μας βοηθησει η Παναγια και η Αγία Ειρηνη Χρυσοβαλάντου!!!! Εύχομαι να πετυχεισ!!! Κ εγω κατεψυγμένα!  Αλλά έχω φουλ πρησμένο στηθος με αλλαγη χρώματος στην θηλή. Ομως τραβήγματα δεν νιωθω. Εγω 14/4 εμβρυομεταφορα βλαστοκύστη 5 μέρας! Η πρώτη μερα ξεκινάει από την μερα την εμβρυομεταφορας. 

Καλή μας επιτυχία λοιπόν!!!!! Να πάνε όλα καλά!!!!! Έχω διαβάσει από εδώ μέσα ότι η 1η μέρα μετριέται από την επόμενη κ όχι την ίδια μέρα… τώρα ότι κ να σου πω ψέμματα θα είναι… αν ισχύει αυτό που λες τότε είμαι στην 6η μέρα… συμπτώματα δεν έχω ούτε πρησμένο στήθος ούτε τίποτα! Από χάπια μόνο σικλακουρ περνω 3 την ημέρα κ τα υπόλοιπα είναι ενέσεις κ βιταμίνες! Α! Και μια κρέμα vasclor  μαζί με το αυτοκόλλητο dermestril! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα και καλό Πάσχα να έχουμε...σήμερα είμαι στην 12η μερα από την εμβρυομεταφορα με ελαφρά πονακια περιόδου και ενόχληση στη μεση...σχεδόν 3 μέρες είχα παρατηρήσει μια βλεννα στο σκούπισμα και σήμερα πριν λίγο είδα λίγο ροζ στη βλεννα...έχω φοβηθεί πολύ αν και ο γιατρός είπε να μην ανησυχώ πως δεν είναι κακό, είναι λέει επειδή έχει γίνει η εμφύτευση και προσπαθεί να κρατηθεί...πέρα από το φόβο έχω μπει στη διαδικασια να θέλω να κάνω τεστ γιατιχποιος κάνει υπομονή μέχρι την μεγάλη Πέμπτη?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσι μου!!! Καλή μεγάλη Εβδομάδα να έχουμε!!!!! Με το καλό να βρεθείς με μια τριψήφια χοριακη!!!! Μην ανησυχείς να έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό σου!!!Έβαλες έμβρυα 3ης μέρας?  Κάνε υπομονή!!!! και να έχεις θετική ενέργεια!!!τα μικρά μας την χρειάζονται!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Rosie_33 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!!! Καλή μεγάλη Εβδομάδα να έχουμε!!!!! Με το καλό να βρεθείς με μια τριψήφια χοριακη!!!! Μην ανησυχείς να έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό σου!!!Έβαλες έμβρυα 3ης μέρας?  Κάνε υπομονή!!!! και να έχεις θετική ενέργεια!!!τα μικρά μας την χρειάζονται!!!

ναι έμβρυο 3ων ημερών μου έβαλαν...εννοείται πως του έχω εμπιστοσύνη αλλά εχω κι έναν μικρό φόβο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, marina39 είπε:

Εγώ κορίτσια 3 ώρες μετά την ΕΤ πήγα λαική οδήγησα έκανε βόλτες κτλ. Και είμαι έγκυος οπότε μην αγχώνεστε. Μην κάθεστε ακίνητες εντελώς πρέπει να αιματώνεται η μήτρα για την εμφύτευση. 

Κορίτσια θέλω να ρωτήσω εγώ είμαι μια βδομάδα πριν τον 1ο υπέρηχο δλδ 5,5 βδομαδων τώρα και εξακολουθώ και παίρνω 3 φορές τη μέρα utrogestan κ cyclacur. Κ κάνω innohep κάθε πρωί. Υπερηχος 27/4. Πότε τα κόβουνε αυτά τα χάπια ξερετε; 

Με το καλό ο υπερυχος να δεις το/τα σποράκι /α 

τα φάρμακα μόλις κλείσεις τρίμηνο 12w6d έχεις μέλλον ακόμη , λίγο πριν να αρχίσει να στα μειώνει , κανε υπομονη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες,

την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά με 2 έμβρυα 3 ημερών 8 κ 10 κυττάρων. Μετά από 2 ατυχείς εκβάσεις (1 παλίνδρομη κύηση κ 1 αποτυχία εμφύτευσης με βλαστοκύστες) έδωσα την πρώτη ευκαιρία στα έμβρυα 3 ημερών. Επειδή έχω απογοητευτεί πολύ δεν τολμώ να σκεφτώ θετικά, τι κάνατε αυτές τις 2 εβδομάδες για να μην σκέφτεστε; Επίσης, σας βοήθησε κάτι πχ βιταμίνες, τροφή, ανάπαυση ή περπάτημα για να γίνει η εμφύτευση; Ευχαριστώ 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Καλησπέρα σε όλες,

την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά με 2 έμβρυα 3 ημερών 8 κ 10 κυττάρων. Μετά από 2 ατυχείς εκβάσεις (1 παλίνδρομη κύηση κ 1 αποτυχία εμφύτευσης με βλαστοκύστες) έδωσα την πρώτη ευκαιρία στα έμβρυα 3 ημερών. Επειδή έχω απογοητευτεί πολύ δεν τολμώ να σκεφτώ θετικά, τι κάνατε αυτές τις 2 εβδομάδες για να μην σκέφτεστε; Επίσης, σας βοήθησε κάτι πχ βιταμίνες, τροφή, ανάπαυση ή περπάτημα για να γίνει η εμφύτευση; Ευχαριστώ 

 

Καλησπέρα γλυκιά μου κ καλή ανάσταση να έχεις!!!! Καλή επιτυχία αυτή την φορά με μια τελειομηνη εγκυμοσύνη…!!!!! Εγώ αύριο πάω για χοριακη με 2 βλαστοκυστες η μια άριστη η άλλη αρκετά μέτρια… εγώ αυτό που έκανα για τις πρώτες 4-5 μέρες, άραξα στο σπίτι κ δεν έκανα τίποτα απολύτως!!!! Φαντάσου πως ούτε τα σκαλιά του σπιτιού δεν κατέβαινα έτσι μου είπε ο γιατρός μου βέβαια… επίσης εμένα μου έχει δώσει κ μαγνήσιο κ πίνω πρωί βράδυ από 1 μπουκαλάκι… έκανα μεταφορά στις 13/4, εκτός από τις πρώτες 4-5 μέρες δηλαδή μέχρι Κυριακή-Δευτέρα δεν το σκεφτόμουν καθόλου, όσο πλησίαζαν οι μέρες με έτρωγε η αγωνία κ το άγχος! Έκανα τεστ βγήκαν θετικά κ τώρα μέχρι αύριο τρώγομαι με τα ρούχα μου γιατί τα τεστ που έχω κάνει δεν είναι έντονες οι γραμμές… 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Panagiotakats39 είπε:

Καλησπέρα γλυκιά μου κ καλή ανάσταση να έχεις!!!! Καλή επιτυχία αυτή την φορά με μια τελειομηνη εγκυμοσύνη…!!!!! Εγώ αύριο πάω για χοριακη με 2 βλαστοκυστες η μια άριστη η άλλη αρκετά μέτρια… εγώ αυτό που έκανα για τις πρώτες 4-5 μέρες, άραξα στο σπίτι κ δεν έκανα τίποτα απολύτως!!!! Φαντάσου πως ούτε τα σκαλιά του σπιτιού δεν κατέβαινα έτσι μου είπε ο γιατρός μου βέβαια… επίσης εμένα μου έχει δώσει κ μαγνήσιο κ πίνω πρωί βράδυ από 1 μπουκαλάκι… έκανα μεταφορά στις 13/4, εκτός από τις πρώτες 4-5 μέρες δηλαδή μέχρι Κυριακή-Δευτέρα δεν το σκεφτόμουν καθόλου, όσο πλησίαζαν οι μέρες με έτρωγε η αγωνία κ το άγχος! Έκανα τεστ βγήκαν θετικά κ τώρα μέχρι αύριο τρώγομαι με τα ρούχα μου γιατί τα τεστ που έχω κάνει δεν είναι έντονες οι γραμμές… 

τι ωραία! Συγχαρητήρια για το θετικό αποτέλεσμα! Εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κ ένα ή κ δυο υγιές-η μωρό-α! Κι εγώ κυρίως στο κρεβάτι κάθομαι, σηκώνομαι μόνο για να πάω στην κουζίνα να φάω κ για τουαλέτα. Ελπίζω να είμαι τυχερή αυτή τη φορά. Μαγνήσιο παίρνω  αλλά σε χάπι. Το κακό είναι πως όταν κάθεσαι κ δεν κάνεις τίποτα το μυαλό όλο εκεί πάει..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

τι ωραία! Συγχαρητήρια για το θετικό αποτέλεσμα! Εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κ ένα ή κ δυο υγιές-η μωρό-α! Κι εγώ κυρίως στο κρεβάτι κάθομαι, σηκώνομαι μόνο για να πάω στην κουζίνα να φάω κ για τουαλέτα. Ελπίζω να είμαι τυχερή αυτή τη φορά. Μαγνήσιο παίρνω  αλλά σε χάπι. Το κακό είναι πως όταν κάθεσαι κ δεν κάνεις τίποτα το μυαλό όλο εκεί πάει..

 

Ναι δυστυχώς, αυτό είναι πολύ άσχημο… έχω μια ανυσηχια μέχρι αύριο να δω τι θα γίνει!!!! Υπομονή λίγες ώρες ακόμη!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 5 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κοριτσια.Καναμε εμβρυομεταφορα τη Δευτερα 23/5 δυο βλαστοκυστες.Μου ειπε ο γιατρος οτι θα κανω χοριακη την Τεταρτη 1/6.Θελω να ρωτησω,ειναι φυσιολογικο που απο εχθες το πρωι εχω πονους περιοδου?Νιωθω πραγματικα οτι θα μου ερθει περιοδος.Και σημερα με επιασε και πονοκεφαλος που παντα με πιανει πριν την περιοδο μου.Να πω την αληθεια εμενα δεν μου φαινεται και πολυ καλος οιωνος.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, mary1987 είπε:

Καλησπερα κοριτσια.Καναμε εμβρυομεταφορα τη Δευτερα 23/5 δυο βλαστοκυστες.Μου ειπε ο γιατρος οτι θα κανω χοριακη την Τεταρτη 1/6.Θελω να ρωτησω,ειναι φυσιολογικο που απο εχθες το πρωι εχω πονους περιοδου?Νιωθω πραγματικα οτι θα μου ερθει περιοδος.Και σημερα με επιασε και πονοκεφαλος που παντα με πιανει πριν την περιοδο μου.Να πω την αληθεια εμενα δεν μου φαινεται και πολυ καλος οιωνος.

Θεωρώ πως είναι πολύ καλό και θα με θυμηθεις! Να μην κουράζεσαι κ να προσέχεις!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , skorpina78 είπε:

Θεωρώ πως είναι πολύ καλό και θα με θυμηθεις! Να μην κουράζεσαι κ να προσέχεις!!

Μακατρι τι να πω,απο το στομα σου κ στου Θεου τ'αυτι!Ευχαριστω για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , mary1987 είπε:

Μακατρι τι να πω,απο το στομα σου κ στου Θεου τ'αυτι!Ευχαριστω για την απαντηση.

Έτσι είχα κι εγώ λιγες μερες μετα την ετ! Πηρα κ παυσίπονο κιόλας τοσο πολυ πονούσα! Και την 12η μερα η χοριακή μου 401!! Καλή επιτυχία!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...