Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

1 hour ago, kroxa είπε:

Καλημέρα! Την πρώτη φορά vasclor, την δεύτερη prolutex και την τριτη πάλι μόνο prolutex και όταν μου ήρθε στην αρχή το αίμα και τους πήρα τηλέφωνο μου έδωσαν επιπλέον σε προγεστερονη utrogestan. Έκανα μόλις την χοριακη σε δύο ώρες θα βγει το αποτέλεσμα. Έκανα και προγεστερονη και προλακτινη αυτά την Δευτέρα τώρα. Ο γιατρός είπε δεν χρειάζεται να κάνω την οιστραδιόλη τώρα.... 

Τον ρώτησα για την προγεστερονη μήπως χρειάζομουν περισσότερα είπε όχι γιατί έκανα ένεση και μου έδωσε και επιπλέον utrogestan..... Πήγα έκανα την χοριακη σε δύο ώρες θα είναι έτοιμο το αποτέλεσμα  προγεστερονη και προλακτινη από Δευτέρα. Μετά θα πάρω ξανά τηλέφωνο στο γιατρό και θα δούμε τι θα μου πει 

Δεν ξέρω τι να σκεφτώ πλέον..... Τι να φταίει και μου έρχεται η περίοδος τόσο νωρίς... Να έχω κάποιο πρόβλημα στη μήτρα και να μην φαίνεται στο υπέροχογραφημα να έχουν κάποιο πρόβλημα τα έμβρυα.... Κρίμα.....  Πολύ κρίμα τόσο κόπο, τόσο στενοχωρια.... Τι να πω..... Θέλει πολύ ψάξιμο την επόμενη φορά 

Κορίτσια δυστυχώς το αποτέλεσμα είναι αρνητικό(8 μέρα εμβρυομεταφορα) ...... Ο γιατρός μου είπε να συνεχίσω τα φάρμακα και την Πέμπτη να ξανά κάνω χοριακη για να είμαστε σίγουροι 100%

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 23 λεπτά , kroxa είπε:

Κορίτσια δυστυχώς το αποτέλεσμα είναι αρνητικό(8 μέρα εμβρυομεταφορα) ...... Ο γιατρός μου είπε να συνεχίσω τα φάρμακα και την Πέμπτη να ξανά κάνω χοριακη για να είμαστε σίγουροι 100%

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου. Πάντως αν μετέφερες βλαστοκυστες δεν έχει κανένα νόημα να συνεχίσεις τα φάρμακα και να επιβαρύνεις τον οργανισμο σου. Και αντε να σου πει να συνεχισεις μέχρι τη Δευτέρα, αλλά την Πέμπτη? Επίσης μου φαίνεται περίεργο που αδιαθετεις ενώ παίρνεις φάρμακα, υποτίθεται ότι πρέπει να σταματήσεις τα φάρμακα και συνηθως μετά απο 3-4 μέρες έρχεται η περίοδος, εμένα την προηγούμενη φορά με 0 χοριακη την 9η μέρα πέρασαν 10 μέρες για να αδιαθετησω. Θα σου πρότεινα να πάρεις και 2η γνώμη γιατρού για το θέμα σου και αν είναι επαρκής η αγωγή που λαμβάνεις κατά την εμβρυομεταφορα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Nels είπε:

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου. Πάντως αν μετέφερες βλαστοκυστες δεν έχει κανένα νόημα να συνεχίσεις τα φάρμακα και να επιβαρύνεις τον οργανισμο σου. Και αντε να σου πει να συνεχισεις μέχρι τη Δευτέρα, αλλά την Πέμπτη? Επίσης μου φαίνεται περίεργο που αδιαθετεις ενώ παίρνεις φάρμακα, υποτίθεται ότι πρέπει να σταματήσεις τα φάρμακα και συνηθως μετά απο 3-4 μέρες έρχεται η περίοδος, εμένα την προηγούμενη φορά με 0 χοριακη την 9η μέρα πέρασαν 10 μέρες για να αδιαθετησω. Θα σου πρότεινα να πάρεις και 2η γνώμη γιατρού για το θέμα σου και αν είναι επαρκής η αγωγή που λαμβάνεις κατά την εμβρυομεταφορα.

Πες μου και εσύ!! Και εγώ αυτό αναρωτιέμαι από στιγμή που βγήκε αρνητική η χοριακη ποιο είναι το νόημα να συνεχίσω τα φάρμακα??? Αλλά ο γιατρός λέει ότι είναι ακόμα 8 μέρα εμβρυομεταφορα και μπορεί να μην δείχνει το αποτέλεσμα και πρέπει να περιμένουμε μέχρι την Πέμπτη. Γιατί μόνο σε μένα μου έρχεται τόσο νωρίς η περίοδος :cry:και της άλλες δύο προσπάθειες πάλι 6-8 μέρα εμβρυομεταφορας ερχόταν.... Φαντάσου είναι δεύτερος γιατρός τώρα που με παρακολούθη.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , kroxa είπε:

Πες μου και εσύ!! Και εγώ αυτό αναρωτιέμαι από στιγμή που βγήκε αρνητική η χοριακη ποιο είναι το νόημα να συνεχίσω τα φάρμακα??? Αλλά ο γιατρός λέει ότι είναι ακόμα 8 μέρα εμβρυομεταφορα και μπορεί να μην δείχνει το αποτέλεσμα και πρέπει να περιμένουμε μέχρι την Πέμπτη. Γιατί μόνο σε μένα μου έρχεται τόσο νωρίς η περίοδος :cry:και της άλλες δύο προσπάθειες πάλι 6-8 μέρα εμβρυομεταφορας ερχόταν.... Φαντάσου είναι δεύτερος γιατρός τώρα που με παρακολούθη.. 

Μα φυσικά κ μπορεί να μην έδειξε η χοριακη. Είναι κάπως νωρίς. Απλά κ η Πέμπτη είναι μακρυά . 

Εχει έρθει κ σε εμένα η περίοδος ενώ έπαιρνα προγεστερονη. Όλα μπορούν να συμβούν λοιπόν!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , kroxa είπε:

Πες μου και εσύ!! Και εγώ αυτό αναρωτιέμαι από στιγμή που βγήκε αρνητική η χοριακη ποιο είναι το νόημα να συνεχίσω τα φάρμακα??? Αλλά ο γιατρός λέει ότι είναι ακόμα 8 μέρα εμβρυομεταφορα και μπορεί να μην δείχνει το αποτέλεσμα και πρέπει να περιμένουμε μέχρι την Πέμπτη. Γιατί μόνο σε μένα μου έρχεται τόσο νωρίς η περίοδος :cry:και της άλλες δύο προσπάθειες πάλι 6-8 μέρα εμβρυομεταφορας ερχόταν.... Φαντάσου είναι δεύτερος γιατρός τώρα που με παρακολούθη.. 

Μα τη πεμπτη θα εισαι 15η μερα εμβρυομεταφορας με βλαστοκυστες! Δηλαδη αυτο που λεει ο γιατρος ειναι οτι ουτε τη δευτερα θα δειξει η χοριακη;;! Επισης εκανες προγεστεονη κ ε2 ..εχουν το αιμα σου πες να σου κανουν μία ασχετα απο το τι σου ειπε ο γιατρος..τη προλακτινη τι τη θελει;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια...δυστυχώς πάνε τα εμβρυακια...μόλις πήρα τι αποτέλεσμα της χοριακης και έπεσε από 604 σε 378 :-(

δεν ξέρω γιατί...θα μιλήσω σε λιγο με τον γιατρό.. καλή δύναμη σε όλες!

  • Λυπημένη/-ος 12
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Τι σημαίνει έχει αποτύχει πλήρως; Και αιμορραγία να μην υπάρχει κ βγει αρνητική η χοριακη στις 10-14 μέρες πάλι πλήρη αποτυχία δε είναι ρε κορίτσι;

@kroxa την τελευταία φορά κ σε μένα ήρθε η περίοδος πριν την ώρα της δυστυχώς. Έπαιρνα ουτρο 4 ημερησίως , prg δεν είχα κάνει. 

Εσυ όμως και με ένεση είναι δυνατόν να μην είχες επάρκεια προγεστερονης; Πραγματικά αξίζει να ρωτήσεις τον γιατρό σου.

Πραγματικα δε ξερω.ετσι μου ειχε πει..τουλαχιστον αν δεν ερχεται περιοδος κατι παει να γινει κ ισως να μη γινεται μετα αν βλεπουμε αρνητικη χοριακη.ετσι το καταλαβα.ενω αν ερχεται πιο νωρις Ε μηπως δεν εγινε τιποτα καλά.τι να πω…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

Καλημέρα κορίτσια...δυστυχώς πάνε τα εμβρυακια...μόλις πήρα τι αποτέλεσμα της χοριακης και έπεσε από 604 σε 378 :-(

δεν ξέρω γιατί...θα μιλήσω σε λιγο με τον γιατρό.. καλή δύναμη σε όλες!

Όχι ρε γαμωτο πάλι 

Για κάποιο λόγο τα αποβάλλει ο οργανισμός σου λες; Απίστευτο ποσό στενοχωρηθηκα . Πες μας όταν μιλήσεις και με τον γιατρό σου.

πρίν από 14 λεπτά , Nephele78 είπε:

Πραγματικα δε ξερω.ετσι μου ειχε πει..τουλαχιστον αν δεν ερχεται περιοδος κατι παει να γινει κ ισως να μη γινεται μετα αν βλεπουμε αρνητικη χοριακη.ετσι το καταλαβα.ενω αν ερχεται πιο νωρις Ε μηπως δεν εγινε τιποτα καλά.τι να πω…

Δεν ξέρω ρε φίλη τι να πω κι εγώ.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

Καλημέρα κορίτσια...δυστυχώς πάνε τα εμβρυακια...μόλις πήρα τι αποτέλεσμα της χοριακης και έπεσε από 604 σε 378 :-(

δεν ξέρω γιατί...θα μιλήσω σε λιγο με τον γιατρό.. καλή δύναμη σε όλες!

Τι λες τωρα ; :-( Ποια μερα ετ εισαι; Κ ποτε ειχες 604 ;

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Ευαγγελιαα said:

Καλημέρα κορίτσια...δυστυχώς πάνε τα εμβρυακια...μόλις πήρα τι αποτέλεσμα της χοριακης και έπεσε από 604 σε 378 :-(

δεν ξέρω γιατί...θα μιλήσω σε λιγο με τον γιατρό.. καλή δύναμη σε όλες!

Αχ αγαπούλα μου…λυπάμαι τόσο πολύ…σου στέλνω αγκαλιά και όλη μου την αγάπη….γιατί έτσι ρε γαμωτο;…

θυμησε μου έκανες πρώτη χοριακη 14η ημέρα από εμβρυομεταφορα;ήταν λίγο χαμηλή για εκείνη την ημέρα ρε γαμωτο…

ισως καθυστερημένη εμφύτευση, ίσως καμία χρωμοσωμικη ανωμαλία…

ανοσολογικα είσαι ελεγμένη;

να δούμε τι θα σου πει ο Θωμάς…

Στο Έλενα έχεις πάει για έλεγχο;

 

  • Ευχαριστώ 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, mominthemaking είπε:

Αχ αγαπούλα μου…λυπάμαι τόσο πολύ…σου στέλνω αγκαλιά και όλη μου την αγάπη….γιατί έτσι ρε γαμωτο;…

θυμησε μου έκανες πρώτη χοριακη 14η ημέρα από εμβρυομεταφορα;ήταν λίγο χαμηλή για εκείνη την ημέρα ρε γαμωτο…

ισως καθυστερημένη εμφύτευση, ίσως καμία χρωμοσωμικη ανωμαλία…

ανοσολογικα είσαι ελεγμένη;

να δούμε τι θα σου πει ο Θωμάς…

Στο Έλενα έχεις πάει για έλεγχο;

 

Δεν ξέρω τι έφταιξε...ξεκίνησε χαμηλά πήγε καλά όμως...τώρα έπεσε.. μίλησα μαζί του κ έπαθε σοκ...από τη στιγμή που γίνεται εμφύτευση κ το χάνω κάτι συμβαίνει μέσα μου..μου πε να κάνω ένα πλήρες έλεγχο για αυτοανοσα και μετά θα μου πει τα επόμενα βήματα.. όχι Κρήτη είμαι.. 

1 ώρα πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Όχι ρε γαμωτο πάλι 

Για κάποιο λόγο τα αποβάλλει ο οργανισμός σου λες; Απίστευτο ποσό στενοχωρηθηκα . Πες μας όταν μιλήσεις και με τον γιατρό σου.

Δεν ξέρω ρε φίλη τι να πω κι εγώ.

κάτι γίνεται εκεί μέσα.. 

τι;ο θεος ξέρει!!έκανα και ιντραλιμιτς τώρα.. για ενίσχυση...τι να πω...δεν ήταν τυχερό..  :-(

1 hour ago, Nephele78 είπε:

Τι λες τωρα ; :-( Ποια μερα ετ εισαι; Κ ποτε ειχες 604 ;

604 την Τετάρτη και σηεμρα επεσε...18η σημερα

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Μα τη πεμπτη θα εισαι 15η μερα εμβρυομεταφορας με βλαστοκυστες! Δηλαδη αυτο που λεει ο γιατρος ειναι οτι ουτε τη δευτερα θα δειξει η χοριακη;;! Επισης εκανες προγεστεονη κ ε2 ..εχουν το αιμα σου πες να σου κανουν μία ασχετα απο το τι σου ειπε ο γιατρος..τη προλακτινη τι τη θελει;

Την Τρίτη θα μιλήσω μαζί του από κοντά θα δούμε τι θα με πει. Είπε είναι πολύ νωρίς ακόμα να σταματήσεις τα φάρμακα θέλει λέει άλλες 6 ημέρες μέχρι την 14μερα εβρυομεταφορας...  Εκείνη την μέρα θα ξανά κάνεις την χοριακη και βλέπουμε.... Αυτά είπε.... Να είναι τόσο αισιόδοξος ότι μπορεί να αλλάξει κάτι??? 

2 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Μα φυσικά κ μπορεί να μην έδειξε η χοριακη. Είναι κάπως νωρίς. Απλά κ η Πέμπτη είναι μακρυά . 

Εχει έρθει κ σε εμένα η περίοδος ενώ έπαιρνα προγεστερονη. Όλα μπορούν να συμβούν λοιπόν!

Πήρες θετικό αποτέλεσμα και ας είχες περίοδο??? Τι να πω θα δείξει..... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , kroxa είπε:

Την Τρίτη θα μιλήσω μαζί του από κοντά θα δούμε τι θα με πει. Είπε είναι πολύ νωρίς ακόμα να σταματήσεις τα φάρμακα θέλει λέει άλλες 6 ημέρες μέχρι την 14μερα εβρυομεταφορας...  Εκείνη την μέρα θα ξανά κάνεις την χοριακη και βλέπουμε.... Αυτά είπε.... Να είναι τόσο αισιόδοξος ότι μπορεί να αλλάξει κάτι??? 

Πήρες θετικό αποτέλεσμα και ας είχες περίοδο??? Τι να πω θα δείξει..... 

Όχι αλλά ήρθε η περίοδος ενώ έπαιρνα φάρμακα 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 7/4/2022 at 6:37 ΜΜ, kroxa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας!!! Με πήρε από κάτω ....Κάπου θέλω να μιλήσω να το πω... Δεν αντέχω αυτή την αναμονή...  Τρίτη εξωσωματικη, Τρίτη εβρυομεταφορα και μάλλον πάλι απέτυχε :sad: είμαι στην 7 μέρα εμβρυομεταφορας και μάλλον πρέπει να αδιαθετησα. Χθες ξεκίνησε με λίγα καφέ υγρά μετά κάπως σταματήσε το βράδυ από καφέ πήγαμε στο κόκκινο αίμα και σήμερα κανονικό αίμα όπως στην περίοδο. Επειδή είμαι ξάπλα όλοι μέρα δεν έχω πολύ ροή, αλλά όταν πάω τουαλέτα στο σκουπισμα έχω αίμα.... Πήρα τηλέφωνο στο γιατρό μου έγραψε utrogestan 200 ένα το βράδυ επιπλέον γιατί κάνω κάθε πρωί ένεση prolutex.... 14 Απριλίου έχω να κάνω χοριακη αλλά πλέον δεν πιστεύω σε καμία εγκυμοσύνη δυστυχώς..... Ήταν 2 καλές βλαστοκυστη 3Αα και 3ΑΒ είχα πολύ πίστη ότι αυτή την φορά θα τα καταφέρουμε αλλά..... Και τις άλλες δύο προσπάθειες έτσι ήταν 6-8 μέρα εβρυομεταφορα  μου ερχόταν περίοδος και είχα αρνητική χοριακη...... Πίσω στο ένα μέρος του μυαλού μου έχω μια πολύ μικρή ελπίδα..... Συγνώμη για το σεντόνι.... Να είστε όλοι καλά!!!! 

Και εγώ το ίδιο ακριβώς είμαι.. και ο δικός μου γιατρός επιμένει να συνεχίσω κανονικά την αγωγή και να πάω την Πέμπτη για χοριακη. Παρεούλα θα πάμε.. έχεις ακόμη αίμα???

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ευαγγελιαα είπε:

Καλημέρα κορίτσια...δυστυχώς πάνε τα εμβρυακια...μόλις πήρα τι αποτέλεσμα της χοριακης και έπεσε από 604 σε 378 :-(

δεν ξέρω γιατί...θα μιλήσω σε λιγο με τον γιατρό.. καλή δύναμη σε όλες!

Ωχ, κοπέλα μου, λυπάμαι πολύ... Μη χάνεις όμως τις ελπίδες σου, μπορεί το ένα έμβρυο να μη τα κατάφερε, αλλά το άλλο να είναι καλά! Εύχομαι να είναι έτσι! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...