Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 56 λεπτά , Angot είπε:

Και νωρίτερα να θελα, ειναι αργίες Μ. Παρασκευή, ανάσταση και Κυριακή του Πάσχα! Θα κανω ενα τεστ στο σπίτι εγώ πάντως Μ. Παρασκευή ή Μ. Σάββατο! Πιστεύω κάτι θα δείξει. Τι να πω!  Το χειρότερο μ ειναι η ακινησία, θέλω να καθαρίσω το σπίτι μ, δεν μπορώ! Έχει κάνει κακα το σκυλάκι μ και περιμένω μέχρι το βράδυ να ερθει ο άντρας μ από δουλειά να τα μαζέψει! 

Ακινησία σου είπαν;;η απλά προσοχή να μη κουράζεσαι;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 59 λεπτά , Angot είπε:

Και νωρίτερα να θελα, ειναι αργίες Μ. Παρασκευή, ανάσταση και Κυριακή του Πάσχα! Θα κανω ενα τεστ στο σπίτι εγώ πάντως Μ. Παρασκευή ή Μ. Σάββατο! Πιστεύω κάτι θα δείξει. Τι να πω!  Το χειρότερο μ ειναι η ακινησία, θέλω να καθαρίσω το σπίτι μ, δεν μπορώ! Έχει κάνει κακα το σκυλάκι μ και περιμένω μέχρι το βράδυ να ερθει ο άντρας μ από δουλειά να τα μαζέψει! 

Υπομονη ολα θα πανε καλα❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , MarialenaG. είπε:

Ακινησία σου είπαν;;η απλά προσοχή να μη κουράζεσαι;;

Καναπε, κρεβάτι, βεράντα μεχρι και πεμπτη. Από Παρασκευή μπορώ να κάνω και έναν μικρό περίπατο και να επιστρέψω στη δουλειά. Το σαββατο ας βγω και έξω για φαγητό. Εσένα απλά προσοχή; δλδ θα μαγειρευεις κανονικά; σκύβεις; συγυριζεις κλπ; 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

Καναπε, κρεβάτι, βεράντα μεχρι και πεμπτη. Από Παρασκευή μπορώ να κάνω και έναν μικρό περίπατο και να επιστρέψω στη δουλειά. Το σαββατο ας βγω και έξω για φαγητό. Εσένα απλά προσοχή; δλδ θα μαγειρευεις κανονικά; σκύβεις; συγυριζεις κλπ; 

Εμένα μου είπαν χαλαρά όλα...ό,τι επιθυμώ αρκεί να μην υπάρχει σωματική καταπόνηση.Μαγειρεμα κανονικά έκανα, λίγο περπάτημα του 10λεπτου κ έξω για καφέ καθημερινά.Το παν είναι να μην έχω άγχος μου είπαν κ να μην κάνω κάτι που με κουράζει.Μια ώρα καθήμενη στον καφέ με ξεκουράζει πάντως.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , MarialenaG. είπε:

Εμένα μου είπαν χαλαρά όλα...ό,τι επιθυμώ αρκεί να μην υπάρχει σωματική καταπόνηση.Μαγειρεμα κανονικά έκανα, λίγο περπάτημα του 10λεπτου κ έξω για καφέ καθημερινά.Το παν είναι να μην έχω άγχος μου είπαν κ να μην κάνω κάτι που με κουράζει.Μια ώρα καθήμενη στον καφέ με ξεκουράζει πάντως.

Δεν ξέρω ρε κορίτσι μ, φοβάμαι δε θέλω να σκέφτομαι ότι έκανα κάτι στραβά μετά. Αλλα ζορίζομαι μη κάνοντας τπτ. Μ ειπε φαγητό, ποτό κλπ όλα κομπλέ και γενικά είναι χαλαρός. Αλλα στο 4ημερο καναπε κρεβάτι βεράντα ήταν κάθετος. Πόσο είσαι αν επιτρέπεται; και σε τι φάση; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα, 

Εκανα Δευτέρα ετ, σήμερα ειπε ο γιατρός να σηκώνομαι κλπ. Παρατήρησα ότι όταν σηκώνομαι και είμαι όρθια για κανα 2 λεπτο, με πονάει η κοιλιά μ χαμηλά και η μέση, λες και μ ερχεται περιοδος. Μόλις ξαπλώνω μ περνάει αμέσως σχεδόν. Να ανησυχώ; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κορίτσια καλημέρα, 

Εκανα Δευτέρα ετ, σήμερα ειπε ο γιατρός να σηκώνομαι κλπ. Παρατήρησα ότι όταν σηκώνομαι και είμαι όρθια για κανα 2 λεπτο, με πονάει η κοιλιά μ χαμηλά και η μέση, λες και μ ερχεται περιοδος. Μόλις ξαπλώνω μ περνάει αμέσως σχεδόν. Να ανησυχώ; 

Δεν εχεις λογο να ανησυχεις..ειναι φυσιολογικο να εχεις τετοια πονάκια.. προκαλούν πολλα τα φαρμακα .. πολυ καλη επιτυχια κοριτσι μου❤️

Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2022 at 8:57 ΜΜ, Jupi είπε:

Οχιιιι.... Δυσκοιλιότητα φουλ

Εμένα στις οδηγίες που μου έδωσε έλεγε για δυσκοιλιότητα κάθε πρωί μια κουταλιά της σούπας παραφινελαιο ή γάλα μαγνησίας.... 

Εγώ που είχα θέμα μετά από αυτό όλα έστρωσαν!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , ksvolimi είπε:

Δεν εχεις λογο να ανησυχεις..ειναι φυσιολογικο να εχεις τετοια πονάκια.. προκαλούν πολλα τα φαρμακα .. πολυ καλη επιτυχια κοριτσι μου❤️

Και γω σκέφτηκα μπας και δεν είμαι ακόμα έτοιμη να μπω στην καθημερινότητα, και το σώμα μ λεει άραξε κ άλλο!!

Σε ευχαριστώ πολυ, κ σε σένα ότι καλύτερο :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση αν μπορείτε να με βοηθήσετε, μετά την εξωσωματική με θετική χοριακη πως υπολογίζω σε ποια εβδομάδα κύησης βρισκόμαστε? πάμε σύμφωνα με την έμβρυομεταφορά ή με την τελευταία μέρα περιόδου? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Zafeira20 είπε:

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση αν μπορείτε να με βοηθήσετε, μετά την εξωσωματική με θετική χοριακη πως υπολογίζω σε ποια εβδομάδα κύησης βρισκόμαστε? πάμε σύμφωνα με την έμβρυομεταφορά ή με την τελευταία μέρα περιόδου? 

συμφωνα με τη μεταφορα ενω αφαιρεις και αλλες δεκαεννια μερες αν εβαλες 5 ημερων εμβρυο ετσι βρισκεις τη μερα της πητ και απο εκει υπολογιζεις πια.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ksvolimi είπε:

συμφωνα με τη μεταφορα ενω αφαιρεις και αλλες δεκαεννια μερες αν εβαλες 5 ημερων εμβρυο ετσι βρισκεις τη μερα της πητ και απο εκει υπολογιζεις πια.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια και από μένα!!! Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες και να μας δίνει ο Θεός δύναμη να συνεχίζουμε ανεξάρτητως του αποτελέσματος!!!

Τον Ιανουάριο  αν θυμάστε είχα κάνει την 1η επιτυχημένη εμβρυομεταφορα με 1 βλαστοκύστη...αλλά δυστυχώς απέβαλα τον Φεβρουάριο... 

 Έκανα 2η εμβρυομεταφορα με 2 βλαστοκύστες και σήμερα είναι η 4η μέρα.Το μόνο που νιώθω είναι πρήξιμο στο στήθος σκούρα θηλή και πόνους περιόδου.αυτα έρχονται και φεύγουν!Όμως δεν νιώθω ακόμα τραβηγματακια εσωτερικά κοντά στον αφαλό(όπως την πρώτη φορά)  Μήπωσ είναι νωρίς?  Δεν θυμάμαι πολλά από την προηγούμενη φορά τισ πρώτες μέρες. Θυμάμαι κυρίως ότι ένιωθα βάρος και τραβηγματακια σίγουρα μετά την 6η-7η μέρα. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Rosie_33 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια και από μένα!!! Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες και να μας δίνει ο Θεός δύναμη να συνεχίζουμε ανεξάρτητως του αποτελέσματος!!!

Τον Ιανουάριο  αν θυμάστε είχα κάνει την 1η επιτυχημένη εμβρυομεταφορα με 1 βλαστοκύστη...αλλά δυστυχώς απέβαλα τον Φεβρουάριο... 

 Έκανα 2η εμβρυομεταφορα με 2 βλαστοκύστες και σήμερα είναι η 4η μέρα.Το μόνο που νιώθω είναι πρήξιμο στο στήθος σκούρα θηλή και πόνους περιόδου.αυτα έρχονται και φεύγουν!Όμως δεν νιώθω ακόμα τραβηγματακια εσωτερικά κοντά στον αφαλό(όπως την πρώτη φορά)  Μήπωσ είναι νωρίς?  Δεν θυμάμαι πολλά από την προηγούμενη φορά τισ πρώτες μέρες. Θυμάμαι κυρίως ότι ένιωθα βάρος και τραβηγματακια σίγουρα μετά την 6η-7η μέρα. 

Καλησπέρα κ καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!!! Είμαστε ακριβώς στην ίδια μέρα, 4η και για εμένα με 2 βλαστόκύστες η μια άριστη κ η άλλη μέτρια… πρώτη μου εξωσωματική κ εμβρυομεταφορα κ ελπίζω επιτυχημένη!!!! τα μοναδικά συμπτώματα, αν μπορώ να τα πω έτσι, που έχω είναι τραβήγματα κάτω στην μήτρα και τις περισσότερες ώρες της μέρας έχω 37,4-37,2.. 

Αλλα συμπτώματα δεν έχω, αλλά ούτε επηρεασμένη κ από φάρμακα είμαι, διότι πέρασαν 2 μήνες για να την κάνω… ωοληψια δηλαδή 7/2 κ εμβρυομεταφορα 13/4! 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Panagiotakats39 είπε:

Καλησπέρα κ καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!!! Είμαστε ακριβώς στην ίδια μέρα, 4η και για εμένα με 2 βλαστόκύστες η μια άριστη κ η άλλη μέτρια… πρώτη μου εξωσωματική κ εμβρυομεταφορα κ ελπίζω επιτυχημένη!!!! τα μοναδικά συμπτώματα, αν μπορώ να τα πω έτσι, που έχω είναι τραβήγματα κάτω στην μήτρα και τις περισσότερες ώρες της μέρας έχω 37,4-37,2.. 

Αλλα συμπτώματα δεν έχω, αλλά ούτε επηρεασμένη κ από φάρμακα είμαι, διότι πέρασαν 2 μήνες για να την κάνω… ωοληψια δηλαδή 7/2 κ εμβρυομεταφορα 13/4! 

Καλημέρα!!! Μακαρι να μας βοηθησει η Παναγια και η Αγία Ειρηνη Χρυσοβαλάντου!!!! Εύχομαι να πετυχεισ!!! Κ εγω κατεψυγμένα!  Αλλά έχω φουλ πρησμένο στηθος με αλλαγη χρώματος στην θηλή. Ομως τραβήγματα δεν νιωθω. Εγω 14/4 εμβρυομεταφορα βλαστοκύστη 5 μέρας! Η πρώτη μερα ξεκινάει από την μερα την εμβρυομεταφορας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...