Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Angot είπε:

Απλως μετά από λίγο με πιάνει πονος σαν περιοδου και φοβάμαι μην αρχίσει συσπασεις η μητρα και δεν κανει. 

 

Δεν νομίζω να κάνει συσπάσεις η μήτρα λόγω της τουαλέτας πάντως ή των πόνων ή του σφιξιματος...τα έντερα δεν έχουν σχέση.μην αγχώνεσαι άδικα κατ' εμέ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Jupi είπε:

Πάω την Πέμπτη (14η μέρα) αλλά είχα 2-3 μέρες αίμα.. κ δεν έχω πολλές ελπίδες..

Καλημέρα κοριτσι, εμενα ο γιατρός μ ειπε δεν είναι κανένα συμπτωμα θετικο ή αρνητικο. 

Μπορεί να δεις και αιμα, αυτο ειναι θετικο!ετσι ειπε! 

Χθες έγινε κάτι λιγο περίεργο, κορίτσια σας έχει συμβεί; 

Εκανα χθες ετ το πρωί και το βραδυ το σκούπισμα  σκουπιστηκα κατι ανεπαίσθητες ίνες ροζακι! Να ναι τραυματισμός; εμφύτευση από τόσο νωρίς αποκλείεται! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

Καλημέρα κορίτσια...596 σήμερα...δεν....τώρα αρχίζουμε νέα εξερεύνηση..:( καλή επιτυχία και καλή δύναμη σε όλες!!!!:x

Καλημέρα! Άφησε το πίσω και προχώρα μπροστά! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Καλημέρα! Άφησε το πίσω και προχώρα μπροστά! 

Αυτο εχω σκοπό...λίγο ακομη...δεν ξέρω πόσες αντοχές εχω ακόμη.. θα το παλέψω μια ακόμη σίγουρα κ βλέπουμε...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, mominthemaking είπε:

Σιγουρα υστεροσκοπηση, και βιοψια για μικροβια..και σιγουρα ελεγχο για αυτοανοσα και θρομβοφιλια αγαπουλα μου

ολα θα πανε καλα!

Μηπως να απευθυνθεις στη Λευκου;;

Καλησπέρα κοπέλα μου!!! Πήγα σήμερα στο γιατρό μου είπε  στην επόμενη φορά θα πρέπει να κάνουμε προεμφυτευτικό έλεγχο στης βλαστοκυστες, να κάνει ο σύζυγος dna fragmentation  και fish (σπέρμα) βασικά το πρόβλημά μας είναι εκεί έχει μόνο 1% μορφολογια, εγώ από την δική μου μεριά μόνο που έχω πολυκυστικέσ ωοθήκεσ και είμαι πλέον 39, δεν χρειάζεται να κάνω υστεροσκοπηση και ούτε ανάφερε κάτι για τις εξετάσεις.... Ειλικρινά μου έπεσε η κεραμιδα στο κεφάλι γιατί γνωρίζω ότι προεμφυτευτικόσ κοστίζει αρκετά... Έχω δύο στη κατάψυξη βλαστοκυστες λέει ο γιατρός να τα βάλουμε αν έπιασε καλός αν όχι τότε τα έμβρυα έχουν χρωμοσωτικες ανομαλιες και για αυτό δεν κολλάνε γιατί από φύση η μήτρα τα αποβαλει.... Εγώ στη τύχη δεν το αφήνω θα κλείσουμε ένα ραντεβού στη Λευκου να κάνουμε εξετάσεις και όταν μας πει οκ τότε θα κάνω εμβρυομεταφορα.... Για την υστεροσκοπηση ήταν κατά μου λέει η μήτρα μου είναι οκ και πρόσφατα είχα κάνει μαγνητική ήταν πεντακάθαρη δεν είχε τίποτα, με ρώτησε αν θες κάνε αλλά σαν γιατρός δεν το βλέπω απαραίτητο..... Αυτά τα νέα μας!!!!! Όσο πάει χειρότερα τα πράγματα...... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kroxa said:

Καλησπέρα κοπέλα μου!!! Πήγα σήμερα στο γιατρό μου είπε  στην επόμενη φορά θα πρέπει να κάνουμε προεμφυτευτικό έλεγχο στης βλαστοκυστες, να κάνει ο σύζυγος dna fragmentation  και fish (σπέρμα) βασικά το πρόβλημά μας είναι εκεί έχει μόνο 1% μορφολογια, εγώ από την δική μου μεριά μόνο που έχω πολυκυστικέσ ωοθήκεσ και είμαι πλέον 39, δεν χρειάζεται να κάνω υστεροσκοπηση και ούτε ανάφερε κάτι για τις εξετάσεις.... Ειλικρινά μου έπεσε η κεραμιδα στο κεφάλι γιατί γνωρίζω ότι προεμφυτευτικόσ κοστίζει αρκετά... Έχω δύο στη κατάψυξη βλαστοκυστες λέει ο γιατρός να τα βάλουμε αν έπιασε καλός αν όχι τότε τα έμβρυα έχουν χρωμοσωτικες ανομαλιες και για αυτό δεν κολλάνε γιατί από φύση η μήτρα τα αποβαλει.... Εγώ στη τύχη δεν το αφήνω θα κλείσουμε ένα ραντεβού στη Λευκου να κάνουμε εξετάσεις και όταν μας πει οκ τότε θα κάνω εμβρυομεταφορα.... Για την υστεροσκοπηση ήταν κατά μου λέει η μήτρα μου είναι οκ και πρόσφατα είχα κάνει μαγνητική ήταν πεντακάθαρη δεν είχε τίποτα, με ρώτησε αν θες κάνε αλλά σαν γιατρός δεν το βλέπω απαραίτητο..... Αυτά τα νέα μας!!!!! Όσο πάει χειρότερα τα πράγματα...... 

Γιατί χειρότερα;;εγώ θεωρω ότι έχετε μπει σε έναν δρόμο τώρα πήγαινε και στη λευκου να δούμε τι θα σου πει. 
και καλλιεργειες να κανεις και για σεξουαλικως μεταδιδόμενα που μερικές φορες προκαλούν τέτοια θέματα κ αιμορραγίες 


xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , mominthemaking είπε:

Γιατί χειρότερα;;εγώ θεωρω ότι έχετε μπει σε έναν δρόμο τώρα πήγαινε και στη λευκου να δούμε τι θα σου πει. 
και καλλιεργειες να κανεις και για σεξουαλικως μεταδιδόμενα που μερικές φορες προκαλούν τέτοια θέματα κ αιμορραγίες 

Λόγω οικονομικού :(εδώ δεν έχουμε λεφτά για εξωσωματικη να κάνουμε και μας είπαν ότι θέλει προεμφυτευτικό το κόστος είναι όσο μια εξωσωματικη περίπου έ μπορεί λίγο λιγότερα... Έχουμε κάνει όλες αυτές τις εξετάσεις και Κιστικη ινωση, μεσογειακή αναιμία και καρυότυπο και κάποιες άλλες που δεν θυμάμαι και βγήκαν καλές 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Vk79 είπε:

Πόσο κοστίζει κορίτσια  περίπου ο προεμφυτευτικος για κάθε εμβρυο;

Απο ερωτηση που ειχα κανει εγω στο κεντρο περυσι..μου ειχαν πει 800ευρω απο 1 ως κ  3 εμβρυα! Δλδ ειτε 1 ειτε 3 τα ιδια λεφτα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Hope19 είπε:

Απο ερωτηση που ειχα κανει εγω στο κεντρο περυσι..μου ειχαν πει 800ευρω απο 1 ως κ  3 εμβρυα! Δλδ ειτε 1 ειτε 3 τα ιδια λεφτα...

Συν βιοψια εχει και αυτο χρέωση .. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Vk79 said:

Πόσο κοστίζει κορίτσια  περίπου ο προεμφυτευτικος για κάθε εμβρυο;

Αναλογως το κεντρο φανταζομαι! Σιγουρα κοστιζει εξτρα η βιοψια..κ μετα μπορει να εχει τιμες απο 1-3 εμβρυα πχ εμας παντως ηταν χωριστα το καθε εμβρυο, για χρωμοσωματα 250 το ενα! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...