Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Μα τη πεμπτη θα εισαι 15η μερα εμβρυομεταφορας με βλαστοκυστες! Δηλαδη αυτο που λεει ο γιατρος ειναι οτι ουτε τη δευτερα θα δειξει η χοριακη;;! Επισης εκανες προγεστεονη κ ε2 ..εχουν το αιμα σου πες να σου κανουν μία ασχετα απο το τι σου ειπε ο γιατρος..τη προλακτινη τι τη θελει;

Και εγώ το ίδιο ακριβώς είμαι. Έμβρυομεταφορα έκανα την προηγούμενη Πεμπτη.. και ο δικός μου γιατρός επιμένει να συνεχίσω κανονικά την αγωγή και να πάω την Πέμπτη για χοριακη. Παρεούλα θα πάμε.. έχεις ακόμη αίμα???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 51 λεπτά , Jupi είπε:

Και εγώ το ίδιο ακριβώς είμαι.. και ο δικός μου γιατρός επιμένει να συνεχίσω κανονικά την αγωγή και να πάω την Πέμπτη για χοριακη. Παρεούλα θα πάμε.. έχεις ακόμη αίμα???

Δυστυχώς συνεχίζει να έχω αίμα..... Εγώ τρεις φορές που έκανα εβρυομεταφορα το ίδιο πράγμα συμβαίνει.... Δεν ξέρω τι φταίει... Αν επιτρέπετε είναι η πρώτη φορά που σου ερχεται το αίμα η το έχεις ξανά πάθει? Σου εύχομαι την Πέμπτη να πάρεις μια τεράστια χοριακη!!!! 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ευαγγελιαα είπε:

Δεν ξέρω τι έφταιξε...ξεκίνησε χαμηλά πήγε καλά όμως...τώρα έπεσε.. μίλησα μαζί του κ έπαθε σοκ...από τη στιγμή που γίνεται εμφύτευση κ το χάνω κάτι συμβαίνει μέσα μου..μου πε να κάνω ένα πλήρες έλεγχο για αυτοανοσα και μετά θα μου πει τα επόμενα βήματα.. όχι Κρήτη είμαι.. 

κάτι γίνεται εκεί μέσα.. 

τι;ο θεος ξέρει!!έκανα και ιντραλιμιτς τώρα.. για ενίσχυση...τι να πω...δεν ήταν τυχερό..  :-(

604 την Τετάρτη και σηεμρα επεσε...18η σημερα

Λυπαμαι πολύ κορίτσι μου να πας να τα κοιτάξεις ολα

πριν την επόμενη προσπάθεια 

μεγαλη αγκαλιά Απο μένα 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, kroxa είπε:

Δυστυχώς συνεχίζει να έχω αίμα..... Εγώ τρεις φορές που έκανα εβρυομεταφορα το ίδιο πράγμα συμβαίνει.... Δεν ξέρω τι φταίει... Αν επιτρέπετε είναι η πρώτη φορά που σου ερχεται το αίμα η το έχεις ξανά πάθει? Σου εύχομαι την Πέμπτη να πάρεις μια τεράστια χοριακη!!!! 

Αγάπη μου... Και μένα η τρίτη μου φορά είναι .. είναι απίστευτος ο συγχρονισμός μας.. χεχεχε.

Την πρώτη φορα είχα πάλι αίμα αλλά την ένατη μέρα.. έκανα χοριακη βγήκε 20 ... Ελάχιστη ..

Την δεύτερη φορά . Δεν είχα αίμα τις 11 αυτές μέρες βγαίνει χοριακη 40 μετα από 2 μέρες 36... Μετά άρχισε η πλημμύρα το αίμα αλλά η χοριακη ανέβαινε... Είχε πάει κοντά 1600 .. δεν είδαμε τίποτα στον υπέρηχο..  σταμάτησα την αγωγή και έπεσε μόνη της.. μέσα στην ατυχία μου γλίτωσα τις επεμβάσεις... Αλλά από πόνο τρελό...

Άσχετο..με νευριάζει τόσο που δεν μας λένε που μπορεί να οφείλεται όλο αυτό .. 

Ουφφφ

On 7/4/2022 at 8:14 ΜΜ, mominthemaking είπε:

κοπέλα μου καλησπερα, τι εγινε, πως εισαι;

αγαπη μου καλησπερα και σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια..αρχικα τι παιρνεις απο προγεστερονη; για να σου ερχεται η περιοδος τοσο νωρις σιγουρα κατι παιζει.

σε τεχνητο η σε φυσικο κυκλο εκανες τις μεταφορες;

Σε τεχνητό... 3 cyclacur, 2 ultrogestan από το στόμα και την αγαπημένη μου prolutex. Όταν έκανα έμβρυομεταφορα είχα 20 προγεστερόνη.. καλά τα κλασσικά filicine και salospir.

 

Ευχαριστώ τόσο για το ενδιαφέρον

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια...δεν ξέρω τι γίνεται πια...έκανα χοριακη κ σημερα όπως μου είπε ο γιατρός και από 329 χθες πήγε 390 σήμερα...σίγουρα το ένα έφυγε...πιθανων να παλεύει το 2ο μου είπαν.. 

αυριο πάλι... :-(

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 22 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

καλημέρα κορίτσια...δεν ξέρω τι γίνεται πια...έκανα χοριακη κ σημερα όπως μου είπε ο γιατρός και από 329 χθες πήγε 390 σήμερα...σίγουρα το ένα έφυγε...πιθανων να παλεύει το 2ο μου είπαν.. 

αυριο πάλι... :-(

Καλημέρα ναι αγάπη μπορεί να είναι αυτή η περίπτωση 

Να έχεις πίστη και συνέχισε τα φάρμακα σου

δευτερα θα κανείς πάλι ;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , silvy22 είπε:

Καλημέρα ναι αγάπη μπορεί να είναι αυτή η περίπτωση 

Να έχεις πίστη και συνέχισε τα φάρμακα σου

δευτερα θα κανείς πάλι ;

δεν ξέρω τι να πω πια...αυτό είναι πιο ψυχοφθορο...θα προσπαθήσω να πάω αύριο σε ένα νοσοκομείο να δω...δεν αντέχω έως τη Δευτέρα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

δεν ξέρω τι να πω πια...αυτό είναι πιο ψυχοφθορο...θα προσπαθήσω να πάω αύριο σε ένα νοσοκομείο να δω...δεν αντέχω έως τη Δευτέρα...

Πιστεύω ότι είναι βασικό να τις κανείς όλες το ίδιο μιας και παίζουν σημαντικό ρόλο τα αποτελέσματα 

Έχεις δίκιο ότι και να πεις αλλά πραγματικά δεν μπορείς να κανείς τίποτα για να αλλάξει το αποτέλεσμα , ότι είναι να γίνει θα γίνει

αυτη η άνοδος σήμερα κάτι Δειχνει ++++ ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , silvy22 είπε:

Πιστεύω ότι είναι βασικό να τις κανείς όλες το ίδιο μιας και παίζουν σημαντικό ρόλο τα αποτελέσματα 

Έχεις δίκιο ότι και να πεις αλλά πραγματικά δεν μπορείς να κανείς τίποτα για να αλλάξει το αποτέλεσμα , ότι είναι να γίνει θα γίνει

αυτη η άνοδος σήμερα κάτι Δειχνει ++++ ❤️❤️❤️

Μακαρι...θα φανεί έως τη Δευτέρα...δεν μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω.. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ευαγγελιαα είπε:

Μακαρι...θα φανεί έως τη Δευτέρα...δεν μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω.. 

Ευχομαι να παει καλα Και πραγματικα να ανεβαινει το ενα..αυτη η διαδικασια της χοριακης ειναι τρελα το ξερω και το περασα προσφατα.. εχε πιστη υπομονη και ολα θα πανε καλα.. κι οπως λες δε μπορεις να κανεις κατι και δυστυχως δεν υπαρχουν απαντησεις.. ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Ευαγγελιαα είπε:

δεν ξέρω τι να πω πια...αυτό είναι πιο ψυχοφθορο...θα προσπαθήσω να πάω αύριο σε ένα νοσοκομείο να δω...δεν αντέχω έως τη Δευτέρα...

Να πας αυριο ναι! Αλλα το ενα θα μεινει θα δεις ! Αυτο το σεναριο πιστευω κ εγω! Να πανε ολα καλά κοριτσι μου! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nephele78 είπε:

Να πας αυριο ναι! Αλλα το ενα θα μεινει θα δεις ! Αυτο το σεναριο πιστευω κ εγω! Να πανε ολα καλά κοριτσι μου! 

μακαρι κοριτσι μου...ας πάει καλά κ ας ειναι έστω το ένα.. είναι απορίας άξιον γιατί δεν έπεσε καθόλου...ίσα ίσα ανέβηκε λίγο...δεν ξέρω αληθεια...αυτί ειανι το πιο ψυχοφθορο απ ολα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

μακαρι κοριτσι μου...ας πάει καλά κ ας ειναι έστω το ένα.. είναι απορίας άξιον γιατί δεν έπεσε καθόλου...ίσα ίσα ανέβηκε λίγο...δεν ξέρω αληθεια...αυτί ειανι το πιο ψυχοφθορο απ ολα

Καταλαβαίνω απολυτα !κουράγιο ..δε μπορεις να κανεος τιποτα παρα υπομονη ξανα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...