Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 34 λεπτά , merenda1980 είπε:

Εγώ κορίτσια έχω πολλούς εμετούς. Και πολύ κούραση 

Ωχ κουράγιο... Από πότε περίπου σου ξεκίνησαν οι εμετοί;

πρίν από 28 λεπτά , minnie26 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον ! Πήγα για χοριακη και είναι θετική! 355.8!!! Αλλά έχω ανεβασμένο θυρεοειδή 5.2.. θ το ρυθμίσουμε όμως ! 

@merenda1980 διάβασα και τ δικά σου ευχάριστα νέα ! Το μπεμπακι να μεγαλώνει και να είναι υγιέστατο!!!

Μπράβο κορίτσι, συγχαρητήρια!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 20 λεπτά , LeneL είπε:

Ωχ κουράγιο... Από πότε περίπου σου ξεκίνησαν οι εμετοί;

Μπράβο κορίτσι, συγχαρητήρια!!!!

Από την προηγούμενη εβδομάδα και αυτή πιο πολύ.Και παρα πολύ ανακατωσούρα όλη μέρα 

  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , merenda1980 είπε:

Από την προηγούμενη εβδομάδα και αυτή πιο πολύ.Και παρα πολύ ανακατωσούρα όλη μέρα 

  

Κατάλαβα... Ελπίζω να μη σου κρατήσει πολύ και να χαρείς την εγκυμοσύνη σου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , minnie26 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον ! Πήγα για χοριακη και είναι θετική! 355.8!!! Αλλά έχω ανεβασμένο θυρεοειδή 5.2.. θ το ρυθμίσουμε όμως ! 

@merenda1980 διάβασα και τ δικά σου ευχάριστα νέα ! Το μπεμπακι να μεγαλώνει και να είναι υγιέστατο!!!

Μπράβο κοπέλα μου , συγχαρητήρια και καλούς διπλασιασμούς..!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, merenda1980 είπε:

Από την προηγούμενη εβδομάδα και αυτή πιο πολύ.Και παρα πολύ ανακατωσούρα όλη μέρα 

  

Σας εχει δωσει κατι ο γιατρος; Ειμαι στην ιδια κατασταση τρελη ατονια, ναυτια και ανακατωσουρα ολη μερα!και μερικες μερες εχω και εμετους

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, merenda1980 είπε:

Πολύ χάρηκα κορίτσι μου!!!Τελεια χοριακη!!!Να είναι όλα καλά για όλες μας!!!Θα το ρυθμίσεις τον θυρεοειδή. Δεν είναι κάτι 

Η αλήθεια είναι πως αγχώθηκα λίγο αλλά εντάξει .. θέλω να πιστεύω πως δεν θα αλλάξει κάτι στην εγκυμοσύνη λόγω της τιμής  Μέχρι να έχει τη τιμή που θελουμε ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , minnie26 είπε:

Η αλήθεια είναι πως αγχώθηκα λίγο αλλά εντάξει .. θέλω να πιστεύω πως δεν θα αλλάξει κάτι στην εγκυμοσύνη λόγω της τιμής  Μέχρι να έχει τη τιμή που θελουμε ..

Μολις πηρα τη δευτερη θετικη χοριακη εκανα κ εναν ελεγχο στο θυρεοειδη γιατι παιρνω χαπι. 5.50! Μιλησα αμεσως με την ενδοκρινολογο μου μου αλλαξε αγωγη και απλα το τσεκαρω καθε μηνα! Δεν θα εχεις κανενα προβλημα! Εμενα αμεσως μετα την αλλαγη ρυθμιστηκε και παλι στο 1.50!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Στελλα33 είπε:

Σας εχει δωσει κατι ο γιατρος; Ειμαι στην ιδια κατασταση τρελη ατονια, ναυτια και ανακατωσουρα ολη μερα!και μερικες μερες εχω και εμετους

Όχι δεν μου εχει δώσει τίποτα. Και στην πρώτη εγκυμοσύνη μέχρι να γεννήσω έκανα εμετούς. Κάθε μέρα. Παρα πολλούς. Κάτι φυτικά χάπια είχα δοκιμάσει τότε που μου είχε δώσει δεν έκαναν τίποτα απολύτως 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , merenda1980 είπε:

Όχι δεν μου εχει δώσει τίποτα. Και στην πρώτη εγκυμοσύνη μέχρι να γεννήσω έκανα εμετούς. Κάθε μέρα. Παρα πολλούς. Κάτι φυτικά χάπια είχα δοκιμάσει τότε που μου είχε δώσει δεν έκαναν τίποτα απολύτως 

Εγω ενα φυτικο σιροπι που πηρα δεν με βοηθαει καθολου! Το σταματησα!πω πωωω πως την παλεψατε ; Εμενα με πιανουν τα κλαμματα ωρες ωρες  απ την κατασταση μου .. και οταν δεν εχω ναυτια εχω τετοια κοπωση που δεν μπορω να σταθω ορθια !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Στελλα33 είπε:

Μολις πηρα τη δευτερη θετικη χοριακη εκανα κ εναν ελεγχο στο θυρεοειδη γιατι παιρνω χαπι. 5.50! Μιλησα αμεσως με την ενδοκρινολογο μου μου αλλαξε αγωγη και απλα το τσεκαρω καθε μηνα! Δεν θα εχεις κανενα προβλημα! Εμενα αμεσως μετα την αλλαγη ρυθμιστηκε και παλι στο 1.50!

Σε ευχαριστώ πολύ για την απαντήσω, για να χαλαρώσω κ εγώ! Ευχομαι να συνεχίσουν όλα καλά σε όλες μας !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


 

 

Κορίτσια γεια σας πρώτη φορά στο forum και αποφάσισα να γράψω τη δική μου ιστορία. Μετά από πολλά δράματα και αδυναμίας απόκτησης παιδιού με φυσικό τρόπο (το τι έγινε μπορεί να τ αναπτύξω σε άλλο θέμα) κάναμε εμβρομεταφορα 2 βλαστοκυστων στις 19/11. Μου είπαν να κάνω χοριακη 14 μέρες μετά αλλά δεν θα κρατηθώ και λέω πριν πάω για δουλειά στις 11 μέρες να την κάνω. Λέτε να δείξει τπτ?Αν κι έχω πονακια και πρησμένο στήθος ξέρω πως δεν σημαίνει κάτι. Ουφφφφ αρχίζω να αγχώνομαι μου φαίνεται...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Καρκινακι είπε:

 

 

Κορίτσια γεια σας πρώτη φορά στο forum και αποφάσισα να γράψω τη δική μου ιστορία. Μετά από πολλά δράματα και αδυναμίας απόκτησης παιδιού με φυσικό τρόπο (το τι έγινε μπορεί να τ αναπτύξω σε άλλο θέμα) κάναμε εμβρομεταφορα 2 βλαστοκυστων στις 19/11. Μου είπαν να κάνω χοριακη 14 μέρες μετά αλλά δεν θα κρατηθώ και λέω πριν πάω για δουλειά στις 11 μέρες να την κάνω. Λέτε να δείξει τπτ?Αν κι έχω πονακια και πρησμένο στήθος ξέρω πως δεν σημαίνει κάτι. Ουφφφφ αρχίζω να αγχώνομαι μου φαίνεται...

Καλώς ήρθες λοιπόν και μακάρι να σου πάνε όλα καλά.. η λογική λέει ότι και στις 11 μέρες θα δείξει κάτι.. ξέρω και από φίλη δλδ που έπρεπε κι αυτή να κάνει στις 14 μέρες και δεν κρατήθηκε και έκανε ή την 11 ή τη 12 μέρα και της βγήκε θετική... Απλά δεν ξέρω αν δε δείξει ακόμα σε εκείνη τη μέρα τι σημαίνει και μήπως αντί να χαλαρώσεις αγχωθεις περισσότερο...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , LeneL είπε:

Καλώς ήρθες λοιπόν και μακάρι να σου πάνε όλα καλά.. η λογική λέει ότι και στις 11 μέρες θα δείξει κάτι.. ξέρω και από φίλη δλδ που έπρεπε κι αυτή να κάνει στις 14 μέρες και δεν κρατήθηκε και έκανε ή την 11 ή τη 12 μέρα και της βγήκε θετική... Απλά δεν ξέρω αν δε δείξει ακόμα σε εκείνη τη μέρα τι σημαίνει και μήπως αντί να χαλαρώσεις αγχωθεις περισσότερο...

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ για τη συμβουλή. Αυτή η σκέψη είναι που με μαγκωνει κάπως. Θα δω.... προστοπαρον προσπαθώ να μην το σκέφτομαι και να διαχειρίζομαι το άγχος που σε καμία περίπτωση δεν βοηθάει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Καρκινακι είπε:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ για τη συμβουλή. Αυτή η σκέψη είναι που με μαγκωνει κάπως. Θα δω.... προστοπαρον προσπαθώ να μην το σκέφτομαι και να διαχειρίζομαι το άγχος που σε καμία περίπτωση δεν βοηθάει 

Να σου πω την αλήθεια το καλύτερο είναι αυτό.. όλη αυτή η διαδικασία είναι φοβερά στρεσογόνα και θέλει καλη διαχείριση άγχους γιατί έχει αρκετά στάδια.. φαντάσου εγώ ήμουν εντελώς ψύχραιμη όσο περίμενα τα αποτελέσματα της εμβρυομεταφοράς και δεν μπήκα καθόλου στη διαδικασία να κάνω νωρίτερα χοριακή αλλά από τότε που έβγαλα θετική χοριακή και καλή επαναληπτική με εχει φάει το άγχος για τον υπέρηχο.. με άφησε δύο εβδομάδες και νιώθω ότι δεν περνάνε με τίποτα... Γενικά θα έχουμε αρκετές αναμονές από εδώ και πέρα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , LeneL είπε:

Να σου πω την αλήθεια το καλύτερο είναι αυτό.. όλη αυτή η διαδικασία είναι φοβερά στρεσογόνα και θέλει καλη διαχείριση άγχους γιατί έχει αρκετά στάδια.. φαντάσου εγώ ήμουν εντελώς ψύχραιμη όσο περίμενα τα αποτελέσματα της εμβρυομεταφοράς και δεν μπήκα καθόλου στη διαδικασία να κάνω νωρίτερα χοριακή αλλά από τότε που έβγαλα θετική χοριακή και καλή επαναληπτική με εχει φάει το άγχος για τον υπέρηχο.. με άφησε δύο εβδομάδες και νιώθω ότι δεν περνάνε με τίποτα... Γενικά θα έχουμε αρκετές αναμονές από εδώ και πέρα...

Κι έτσι ψύχραιμη να παραμείνεις γιατί είμαι βέβαιη πως όλα θα πάνε καλά και τώρα. Θα περάσουν οι μέρες και θα ρθει ο πολυπόθητος υπέρηχος και θα δείτε το σπορακι η σποράκια να μεγαλωνουν. Πόσα εμβρυακια σου έβαλαν?

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...