Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Καλησπέρα και από μένα! Καινούργια και εγώ εδώ! Και για να γνωριστούμε λίγο καλύτερα να σας αναφέρω ότι έχω ήδη ένα αγοράκι 19 μηνών απο την πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής. Τον Οκτώβριο έκανα εμβρυομεταφορά  2 κατεψυγμένων βλαστοκύστεων με μηδενική β χοριακή. Έτσι έκανα ξανά διέγερση αλλά μόνο ένα έμβρυο προχώρησε και έγινε μία άριστη βλαστοκύστη την οποία και κάναμε εμβρυομεταφορά το Σάββατο.  Είμαι σε αναμονή χοριακής στις 06/02 και οι μέρες δεν περνάνε! Ειδικά αν δεν έχεις και πολύ συμπαράσταση από το σύζυγο! 

Καλή επιτυχία εύχομαι σε όλες μας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 43 λεπτά , Katerina@2 είπε:

Καλησπέρα και από μένα! Καινούργια και εγώ εδώ! Και για να γνωριστούμε λίγο καλύτερα να σας αναφέρω ότι έχω ήδη ένα αγοράκι 19 μηνών απο την πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής. Τον Οκτώβριο έκανα εμβρυομεταφορά  2 κατεψυγμένων βλαστοκύστεων με μηδενική β χοριακή. Έτσι έκανα ξανά διέγερση αλλά μόνο ένα έμβρυο προχώρησε και έγινε μία άριστη βλαστοκύστη την οποία και κάναμε εμβρυομεταφορά το Σάββατο.  Είμαι σε αναμονή χοριακής στις 06/02 και οι μέρες δεν περνάνε! Ειδικά αν δεν έχεις και πολύ συμπαράσταση από το σύζυγο! 

Καλή επιτυχία εύχομαι σε όλες μας! 

γεια σου κοριτσακι!...σε καταλαβαίνω και εγώ στην ίδια με εσένα αγωνία...αλλά κοντεύουν οι μέρες μας...λιγο ακομα  έμεινε..4/2 εγώ χοριακή...

καλή επιτυχία να έχουμε!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 27/1/2019 at 5:06 ΜΜ, Katerina❤️ είπε:

Κορίτσια μου απο συμπτώματα έχετε τίποτε; Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πολύ πρησμένο στήθος και 1 μέρα πριν τη χοριακη ροζ αίμα. Αυτή τη φορά 6 μέρες μετα την εμβρυομεταφορά και δεν έχω τίποτε.Katerina❤ μου εύχομαι αύριο  να έχεις μια τεράστια χοριακή. Έλενα μου το ίδιο εύχομαι και σε σένα για τις 04/02. 

 

Link to comment
Share on other sites

On 31/1/2019 at 4:36 ΜΜ, Katerina@2 είπε:

Κορίτσια μου απο συμπτώματα έχετε τίποτε; Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πολύ πρησμένο στήθος και 1 μέρα πριν τη χοριακη ροζ αίμα. Αυτή τη φορά 6 μέρες μετα την εμβρυομεταφορά και δεν έχω τίποτε.Katerina❤ μου εύχομαι αύριο  να έχεις μια τεράστια χοριακή. Έλενα μου το ίδιο εύχομαι και σε σένα για τις 04/02. 

συπτώματα..χχμμμμ...δεν ξερω τι να πω....αν ειναι απο φαρμακα ή οχι...

πρησμένο στηθος  που ποναει ποτε ποτε....κατι τσιμπηματακια χαμηλα  εχω,και κάτι σαν βαροσ -μπουκωμα στην κοιλια ...αλλα δεν ξερω τι γινεται...αίμα παντως δεν εχω δει!

 λιγο μου εμεινε...την Δευτερα θα ξερω...

Καλη επιτυχια σε οσες περιμενουν αποτελεσματα....

φιλιαααααααα

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Annita μου στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πρησμένο στήθος, και 1 μέρα πριν τη χοριακή  είχα πόνους περιόδου και λίγο ροζ αίμα. Τίποτε από όλα αυτά δεν έχω αυτή τη φορά γι'αυτό και δεν έχω πολλές ελπίδες! Χχχ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Katerina@2 είπε:

Annita μου στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πρησμένο στήθος, και 1 μέρα πριν τη χοριακή  είχα πόνους περιόδου και λίγο ροζ αίμα. Τίποτε από όλα αυτά δεν έχω αυτή τη φορά γι'αυτό και δεν έχω πολλές ελπίδες! Χχχ

Με το καλο αγαπη μου!!εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα πονους περιοδου!!χτες ειχα εξαντληση απο ιντραλιπιτς


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να ευχηθώ στα κοριτσια που εχουν θετικο αποτελεμα μια καλη εγκυμοσύνη!!!! Και οσες περιμενουμε αποτελεσματα να παρουμε ενα μεγαλο νουμερο χοριακης!!!! Να συστηθώ και εγω. Ειμαι καινουρια εδω. Εχω 2 παιδάκια με τον πρωτο σύζυγο. Χωρισα πριν 6 χρονια. Ξαναπαντρευτικα και θελω πολύ ενα μωράκι με το νεο μου σύζυγο. Προσπαθουσαμε 2 χρονια αλλα απο εξετασεις που καναμε βρέθηκε το σπερμα με πολυ χαμηλή κινητικότητα. Ετσι ο γιατρος μας πρότεινε εξωσωματική γιατι και η ηλικία δεν μας δίνει περιθώρια για πολλες δοκιμες. Ειμαστε 43 ετων. Ετσι λοιπον φτάσαμε στην πρωτη προσπάθεια που κανουμε με το σύζυγο. Την Παρασκευή 01/02 καναμε την εμβρυομεταφορα και τωρα περιμενουμε να περασουν οι μερες για να κανουμε τη χοριακη. Με εχει φαει η αγωνία κοριτσια. Απο χθες εχω και κατι πονακια χαμηλά και με έπιασε ενας φοβος. 

 


as1cEX_0g410010MTE5ZGx6fDAwMDExMDhsZHwmIzk1MTsgJiM5NTY7JiM5NTM7JiM5NTQ7JiM5NjE7.gifan1cxK_0g410010Nzc3NzNsc3p8MDAwMDU1NGRhfCYjOTU5OyAmIzk0NzsmIzk1MzsmIzk1OTsmIzk2Mjs.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα και γω καινούργια 

Γεια σου να σου πω μια από τα ίδια είμαι και γω αλλά επιδει εγώ είμαι 26 ζω και στη Ολλανδία 1 Έβυο την φορά δηκεουμε 2/2  έκανα εβρυομεταφορα 15/2 μου είπαν τεστ εγκυμοσύνης σου εύχομαι καλή επιτυχία 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εύχομαι προκαταβολικά, καλά αποτελέσματα σε όλες μέσα από την καρδιά μου. Εγώ είμαι στη δεύτερη  προσπάθεια με εξωσωματική. Κάναμε την εμβρυομεταφορά (2 βλαστοκυστες) στις 31/1. Δυστυχώς σήμερα το στήθος μου ξεπρηστηκε, όχι εντελώς αλλά αρκετά. Χοριακη θα κάνω στις 11/2. Το ξεπρησμενο στήθος μου όμως με έχει κάνει να αγωνιώ περισσότερο και να αρχίζω να πιστεύω ότι πήγαν όλα στο βροντο. Έχει καμία κάποια ανάλογη εμπειρία; Το ξεπρησμενο στήθος σημαίνει τέλος; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα !! Η ιστορία μου μεγάλη ... 

πετυχα με την πρώτη εξωσωματική και γέννησα τον γιο μου το 2016 .δεν είχαμε ιδιαίτερο πρόβλημα ,αδύναμος ο άντρας μου και εγώ μια μια μόνο ωοθηκη εκ γενετής  , αλλά η μήτρα φανταστική και για αυτό είχαμε επιτυχία με την πρώτη .

στην γεννά  ο πολύ καλός γυναικολόγος που με ξεγενησσε μου άφησε πλακούντα μεσα και μετα κάνοντας μου απόξυση  με κατέστρεψε .

 

εχω κάνει τέσσερις υστεροσκοπησεις για να βελτιώσω την μήτρα μου και τώρα βρίσκομαι στην 5 έμβρυομεταφορα την οποία και έκανα χθες.

παρολο που εαι μικρή στην ηλικία έχω χαμηλή αμη και για αυτό βιαζόμαστε .. 

νομιζω ότι πια δεν έχω ελπιδες.. χθες ήταν παροδοξως καλό το ενδομήτριο αλλά α προς β τα έμβρυα 

αυτά !! Είχα την ανάγκη να τα γράψω 

Επίσης σήμερα το πρωινό που σηκώθηκα από το κρεββάτι ένιωσα σαν να κατουριεμαι . Είχα πολλά υγρά .υπαρχχει περίπτωση να ήταν τα έμβρυα ;;;; 

Link to comment
Share on other sites

On 31/1/2019 at 1:41 ΜΜ, Katerina@2 είπε:

Καλησπέρα και από μένα! Καινούργια και εγώ εδώ! Και για να γνωριστούμε λίγο καλύτερα να σας αναφέρω ότι έχω ήδη ένα αγοράκι 19 μηνών απο την πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής. Τον Οκτώβριο έκανα εμβρυομεταφορά  2 κατεψυγμένων βλαστοκύστεων με μηδενική β χοριακή. Έτσι έκανα ξανά διέγερση αλλά μόνο ένα έμβρυο προχώρησε και έγινε μία άριστη βλαστοκύστη την οποία και κάναμε εμβρυομεταφορά το Σάββατο.  Είμαι σε αναμονή χοριακής στις 06/02 και οι μέρες δεν περνάνε! Ειδικά αν δεν έχεις και πολύ συμπαράσταση από το σύζυγο! 

Καλή επιτυχία εύχομαι σε όλες μας! 

Καλησπέρα κορίτσι ,και εγώ έχω ένα παιδάκι και παλεύω γ το δεύτερο ... είμαι στην 5 μεταφορά που έκανα χθες και αναμονή για χοριακη στις 22/2 .... εσυ πω πηγές ;;;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...