Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

18 ώρες πρίν, kotsifikos είπε:

OYAOY!!!

Μπράβο συγχαρητήρια!!!!

είδες που τελικά πήγαν όλα καλά!!!

καλό διπλασιασμό να έχεις!

Δεν υπάρχει περίπτωση να είναι από το φάρμακο, από το εμβρυάκι που έχεις στην κοιλιά σου είναι!

Ευχαριστώ πολύ! Προσπαθώ κάθε μέρα απο προχθές να το πιστέψω... Το μεγάλο πρόβλημα μου είναι ο φόβος που έχω. Ήξερα ότι μετά την αποβολή που είχα, θα φοβάμαι διπλά στην επόμενη εγκυμοσύνη, αλλά δεν το περίμενα τόσο δύσκολο στη διαχείριση. Προσπαθώ να είμαι ήρεμη, αλλά φοβάμαι πολύ. Απο  λεπτό σε λεπτό περιμένω τα αποτελέσματα της 2ης μέτρησης της χοριακής και η καρδιά μου πάει να σπάσει!

15 ώρες πρίν, nini84 είπε:

@sissy_geo συγχαρητήρια κι από εμένα!!! Εύχομαι όλα να κυλήσουν τέλεια!!!

Ευχαριστώ πάρα πολύ! Μακάρι! Είμαι πολύ αγχωμένη!

16 ώρες πρίν, Dimitroulaa είπε:

Καλέ τι ευχάριστα νεα είναι αυτά που διαβάζω???? Συγχαρητήρια κοριτσαρα μου, όλα καλα να σου πάνε. Είναι τέλειο το νούμερο!!!!Θα περιμένω νέα σου!!!!Πραγματικά χάρηκα πάρα πολύ γιατί ήξερα τι αγώνα έχεις κάνει!!!! Μπράβο, μπράβο, μπράβο, χίλιες ευχές σου στέλνω!!!!!

Ευχαριστώ πολύ πολύ κοριτσάκι μου! Βήμα βήμα τώρα, γιατί είναι πολλά τα αγχωτικά στάδια. Εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να έρθει πολύ σύντομα αυτή η στιγμή και για σένα! Και σε όλα τα κορίτσια που παλεύουν! Η απελπισία και η κούραση είναι μεγάλη, αλλά πρέπει να επιμένουμε, ποτέ δεν πρέπει να σταματάμε! 

15 ώρες πρίν, NINA78 είπε:

Μπράβο,εύχομαι με το καλό!Η χωριακή σου είναι τόσο μεγάλη που μπορεί να είναι και διδυμάκια!Καλούς διπλασιασμούς!

Ευχαριστώ πολύ!!! Μακάρι να είναι διδυμάκια να κλείσει το κεφάλαιο μια και καλή! :-P

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , sissy_geo είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Προσπαθώ κάθε μέρα απο προχθές να το πιστέψω... Το μεγάλο πρόβλημα μου είναι ο φόβος που έχω. Ήξερα ότι μετά την αποβολή που είχα, θα φοβάμαι διπλά στην επόμενη εγκυμοσύνη, αλλά δεν το περίμενα τόσο δύσκολο στη διαχείριση. Προσπαθώ να είμαι ήρεμη, αλλά φοβάμαι πολύ. Απο  λεπτό σε λεπτό περιμένω τα αποτελέσματα της 2ης μέτρησης της χοριακής και η καρδιά μου πάει να σπάσει!

Ευχαριστώ πάρα πολύ! Μακάρι! Είμαι πολύ αγχωμένη!

Ευχαριστώ πολύ πολύ κοριτσάκι μου! Βήμα βήμα τώρα, γιατί είναι πολλά τα αγχωτικά στάδια. Εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να έρθει πολύ σύντομα αυτή η στιγμή και για σένα! Και σε όλα τα κορίτσια που παλεύουν! Η απελπισία και η κούραση είναι μεγάλη, αλλά πρέπει να επιμένουμε, ποτέ δεν πρέπει να σταματάμε! 

Ευχαριστώ πολύ!!! Μακάρι να είναι διδυμάκια να κλείσει το κεφάλαιο μια και καλή! :-P

Καλημέρα Σισυ.Εγώ πάντως με χωριακή 130κατι,είμαι έγκυος σε διδυμάκια στον πέμπτο μήνα!Όλα μπορούν να συμβούν και αυτό το αιματάκι ίσως να ήταν και από εμφύτευση του δεύτερου μωρού,(το είχα και εγώ).Θα δείξει.Στο εύχομαι ολόψυχα.Θάρρος και όλα θα πάνε καλά!Φιλάκια πολλά!

πρίν από 1 λεπτό , NINA78 είπε:

Καλημέρα Σισυ.Εγώ πάντως με χωριακή 130κατι,είμαι έγκυος σε διδυμάκια στον πέμπτο μήνα!Όλα μπορούν να συμβούν και αυτό το αιματάκι ίσως να ήταν και από εμφύτευση του δεύτερου μωρού,(το είχα και εγώ).Θα δείξει.Στο εύχομαι ολόψυχα.Θάρρος και όλα θα πάνε καλά!Φιλάκια πολλά!

Σορυ τώρα διάβασα.Νόμιζα ότι είχες και αιματάκι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/1/2019 at 12:33 ΜΜ, sissy_geo είπε:

Αχ φοβάμαι να το πιστέψω.. Φοβάμαι μη μου το πάρουν πίσω... Περιμένω τηλέφωνο απο τον γιατρό. Είχα μια αποβολή απο την πρώτη μου προσπάθεια, ακολουθησαν 3, αποτυχημένες μεταφορές... Και τώρα μια δεύτερη εξωσωματική... Δεν ξέρω! Σ'ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες και με χαλάρωσες! Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια που βασανίστηκαν και προσπαθούν να τα καφέρουν! Τιποτα αλλο!

καλημέρα!!! είμαι καινούρια σε αυτή τη συζήτηση να σε ρωτήσω κάτι... είχες κανένα σύμπτωμα πριν κάνεις τα τεστ;


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα σας, κγω καινούργια στο group, άλλα πολύ αγχωμένη όπως κσεις! εγω έκανα την 3η μου εμβρυομεταφορά στις 17/1 με δύο πολύ καλά έμβρυα και το Σάββατο πάω για χοριακή, αλλά εδώ και δύο μέρες έχω έντονους πόνους όπως της περιόδου και δεν ξέρω τι να κάνω, νομίζω πάλι τα έχασα. Σας παρακαλώ πείτε μου αν καποια είχε τα ίδια συμπτώματα αλλά τελικά όλα πήγαν καλά :-|

Link to comment
Share on other sites

ήρθε η ώρα να σας συστηθώ  και επίσημα!!! με λένε Τουτούνι και είμαι 34 Χρονών. Στις 29 του μηνός περιμένω τα αποτελέσματα της 3ης κατά σειρά χοριακής μου! 

έχω κάνει άλλες δυο, αλλά καμία απ' αυτές δεν ήταν επιτυχημένη. Έχω πολύ αγωνία και ρωτάω συνεχώς τα κορίτσια κι από άλλα θέματα για συμπτώματα. 

Μες το άγχος μου ξέχασα να ευχηθώ σε όλα τα κορίτσια που τα κατάφεραν να έχουν μια τελειωμένη εγκυμοσύνη. και φυσικά πολλλλλλλλλλλλλλα συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!

Μήπως μπορεί να μου πει κάποια κοπέλα αν ξέρει κάποια περίπτωση που έμεινε κοπέλα έγκυος χωρίς κανένα σύμπτωμα; Ή αν είχα συμπτώματα πια ήταν αυτά;

πρίν από 2 λεπτά , JOANNA11 είπε:

καλημέρα σας, κγω καινούργια στο group, άλλα πολύ αγχωμένη όπως κσεις! εγω έκανα την 3η μου εμβρυομεταφορά στις 17/1 με δύο πολύ καλά έμβρυα και το Σάββατο πάω για χοριακή, αλλά εδώ και δύο μέρες έχω έντονους πόνους όπως της περιόδου και δεν ξέρω τι να κάνω, νομίζω πάλι τα έχασα. Σας παρακαλώ πείτε μου αν καποια είχε τα ίδια συμπτώματα αλλά τελικά όλα πήγαν καλά :-|

είμαστε όλες full στο άγχος! να σου πω την αλήθεια εγώ όσες κοπέλες ξέρω ή έχω διαβάσει τις ιστορίες τους και μιλούν για πόνους περιόδου συνήθως έχουν θετικό αποτέλεσμα!!!!! μην αγχώνεσαι. να σε ρωτήσω κάτι αν επιτρέπεται, μετα την εμβρυομεταφορά τι σου είπε ο γιατρός σου; δεν σου έδωσε κανένα ποσοστό;


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Τουτουνι είπε:

ήρθε η ώρα να σας συστηθώ  και επίσημα!!! με λένε Τουτούνι και είμαι 34 Χρονών. Στις 29 του μηνός περιμένω τα αποτελέσματα της 3ης κατά σειρά χοριακής μου! 

έχω κάνει άλλες δυο, αλλά καμία απ' αυτές δεν ήταν επιτυχημένη. Έχω πολύ αγωνία και ρωτάω συνεχώς τα κορίτσια κι από άλλα θέματα για συμπτώματα. 

Μες το άγχος μου ξέχασα να ευχηθώ σε όλα τα κορίτσια που τα κατάφεραν να έχουν μια τελειωμένη εγκυμοσύνη. και φυσικά πολλλλλλλλλλλλλλα συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!

Μήπως μπορεί να μου πει κάποια κοπέλα αν ξέρει κάποια περίπτωση που έμεινε κοπέλα έγκυος χωρίς κανένα σύμπτωμα; Ή αν είχα συμπτώματα πια ήταν αυτά;

είμαστε όλες full στο άγχος! να σου πω την αλήθεια εγώ όσες κοπέλες ξέρω ή έχω διαβάσει τις ιστορίες τους και μιλούν για πόνους περιόδου συνήθως έχουν θετικό αποτέλεσμα!!!!! μην αγχώνεσαι. να σε ρωτήσω κάτι αν επιτρέπεται, μετα την εμβρυομεταφορά τι σου είπε ο γιατρός σου; δεν σου έδωσε κανένα ποσοστό;

μου έδωσε μεγαλα ποσοστά επιτυχίας και τις 3 φορές αλλά δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , JOANNA11 είπε:

μου έδωσε μεγαλα ποσοστά επιτυχίας και τις 3 φορές αλλά δυστυχώς

 

πρίν από 1 λεπτό , JOANNA11 είπε:

μου έδωσε μεγαλα ποσοστά επιτυχίας και τις 3 φορές αλλά δυστυχώς

α!!!! αυτή τη φορά δεν τον είδες λίγο πιο αισιόδοξο... γιατί αν είχες όλες τις φόρες υψηλό ποσοστό τότε μπορεί τυχαία να μην έχεις μείνει ακόμα έγκυος κι αυτή να είναι η τυχερή σου φορά!!!! τι ποσοστό σου έδωσε; εμένα αυτή τη φορά μου  έδωσε 60% 


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Τουτουνι είπε:

 

α!!!! αυτή τη φορά δεν τον είδες λίγο πιο αισιόδοξο... γιατί αν είχες όλες τις φόρες υψηλό ποσοστό τότε μπορεί τυχαία να μην έχεις μείνει ακόμα έγκυος κι αυτή να είναι η τυχερή σου φορά!!!! τι ποσοστό σου έδωσε; εμένα αυτή τη φορά μου  έδωσε 60% 

ήταν τόσο πολύ αισιόδοξη η γιατρός μου τις 2 προηγούμενες φορές και δεν τα καταφέραμε, έτσι πλέον είναι πιο συγκρατημένη! εσύ έχεις καθόλου συμπτώματα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, JOANNA11 είπε:

ήταν τόσο πολύ αισιόδοξη η γιατρός μου τις 2 προηγούμενες φορές και δεν τα καταφέραμε, έτσι πλέον είναι πιο συγκρατημένη! εσύ έχεις καθόλου συμπτώματα?

σε καταλαβαίνω κι εμείς το ίδιο έχουμε πάθει... αν εξαιρέσεις το πρήξημο στο στήθος που όμως είναι από τα χάπια προχτές το βράδυ είχα ένα δυνατό τράβηγμα χαμηλά΄, αλλά έκτοτε τίποτα!!! πολλές φορές νομίζω ότι είναι η ιδέα μου! τι να σου πω... εσύ έχεις;


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Τουτουνι είπε:

σε καταλαβαίνω κι εμείς το ίδιο έχουμε πάθει... αν εξαιρέσεις το πρήξημο στο στήθος που όμως είναι από τα χάπια προχτές το βράδυ είχα ένα δυνατό τράβηγμα χαμηλά΄, αλλά έκτοτε τίποτα!!! πολλές φορές νομίζω ότι είναι η ιδέα μου! τι να σου πω... εσύ έχεις;

εγώ δεν είχα τίποτα απο την αρχή μόνο πόνους περιόδου εδώ και δύο μέρες, τις προηγούμενες φορές είχα κγω δυνατό τράβηγμα χαμηλά κ μετα πόνους περιόδου παλί, αυτή τη φορά όμως μόνο πόνους

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από εμένα. Είμαι νέα εδώ κ όπως όλες έχω κ εγώ το δικό μου άγχος.. μετά από δυο χρόνια προσπάθειας ανακαλύψαμε πως το σπερμα του άντρα μου ήταν πολύ αργό.. όποτε η μόνη λύση ήταν η εξωσωματική. 17/1 με μια μόνο βλαστοκύστη δυστυχώς.. από τότε σπιτι, με κάποιες ενοχλήσεις μια δεξιά μια αριστερά. Τίποτα σπουδαίο μέχρι προχθές που ξύπνησα από δυνατό πόνο.. κ σήμερα είδα και καφέ υγρά.. απογοητεύτηκα!! Χωριάκη κάνω 01/02. Να ανησυχώ για τα καφέ υγρά η όχι;; Ευχαριστώ κ εύχομαι σε όλες τα καλυτερακαλύτερα

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από εμένα!και εγώ νέα εδώ....

24/1/19 έκανα την 2η προσπάθεια εξωσωματικής με μία βλαστοκύστη 3 ημερών και τώρα περιμένω τα αποτελέσματα....μα δεν περνούν οι μέρες....4/2/19 κάνω β χωριακή!

ελπίζω σύντομα όλες μας να  τα καταφέρουμε  και να έχουμε τα μωράκια μας αγκαλιά!!!

σας φιλώ γλυκά

Έλενα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...