Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Annatsek είπε:

Όχι δεν τα βάλαμε κατευθείαν όποτε δεν είναι βλαστοκυστες. Μπορεί να μου είπε και 700€ δεν μπορώ να θυμηθώ.... μπορεί δλδ να έχω φλεγμονή την οποία να μην την είχε δει ο γιατρός; Η σάλπιγγα λίγο πριν την ωοληψια μάζεψε υγρό το οποίο μάλλον προκλήθηκε από τα φάρμακα και ο γιατρός είπε πως μου αφαιρεί 3% από την επιτυχία της εξωσωματικής. Νομίζω πως δεν θα τα καταφέρω ποτέ , πως θα βάλω και τα τελευταία και δεν θα έχω καταφέρει τπτ.

Μάλλον το ίδιο είναι και αυτό που μου είπε και εμένα. Ποσό πλήρωσες;

580 ευρω και 80 τ γιατρου μ για την βιοψια το εχω κανει την δευτερα


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Annatsek είπε:

Όχι δεν τα βάλαμε κατευθείαν όποτε δεν είναι βλαστοκυστες. Μπορεί να μου είπε και 700€ δεν μπορώ να θυμηθώ.... μπορεί δλδ να έχω φλεγμονή την οποία να μην την είχε δει ο γιατρός; Η σάλπιγγα λίγο πριν την ωοληψια μάζεψε υγρό το οποίο μάλλον προκλήθηκε από τα φάρμακα και ο γιατρός είπε πως μου αφαιρεί 3% από την επιτυχία της εξωσωματικής. Νομίζω πως δεν θα τα καταφέρω ποτέ , πως θα βάλω και τα τελευταία και δεν θα έχω καταφέρει τπτ.

Μάλλον το ίδιο είναι και αυτό που μου είπε και εμένα. Ποσό πλήρωσες;

Ποσες μερες μετα την ωοληψια τα βάλατε;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ποσες μερες μετα την ωοληψια τα βάλατε;

 

Just now, Καντι είπε:

Ποσες μερες μετα την ωοληψια τα βάλατε;

Μπορεί και μετά από ένα μήνα 

Just now, Annatsek είπε:

 

Μπορεί και μετά από ένα μήνα 

Είδα μόλις την απόδειξη ακριβώς δυο μήνες 

Just now, Annita tsoupani είπε:

580 ευρω και 80 τ γιατρου μ για την βιοψια το εχω κανει την δευτερα

Και ποτέ θα βγουν τα αποτελέσματα ξέρεις ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annatsek είπε:

 

Μπορεί και μετά από ένα μήνα 

Οκ ηταν κατεψυγμενα, αλλα δεν σου εδωσαν καμια πληροφορία για τα έμβρυα που βάλατε;

 Σορρυ αν γίνομαι πιεστική, αλλα ειναι βασική πληροφορία για το ιστορικό σου και επισης να γνωρίζεις και τι εχεις στην κατάψυξη. Αν αυριο τους τηλεφώνησεις και τους ζητήσεις την έκθεση των εμβρύων που βάλατε και που εχετε κατεψυγμενα ειναι υποχρεωμένοι να στην δώσουν.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, Annatsek είπε:

Έχω στεναχωρηθεί παρά πολύ.... δε μπορώ να σταματήσω να κλαίω.... μου έλεγαν όλοι ότι θα πάει καλά. Ήταν η πρώτη μου φορά (εμβρυομεταφορα δεν  ξέρω Αν αυτό είναι βλαστοκυστες) 

πραγματικα και εγώ δεν κατάλαβα τι μου έλεγε. Νομίζω είπε πως θα δουν το ενδομήτριο και ποιες είναι οι σωστές μέρες για εμβρυομεταφορα και έτσι θα δούμε αν φταίει αυτό η η σάλπιγγες . 

Σορυ αν κούρασα η αν σε μπέρδεψα αλλά είμαι ταραγμένη 

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου! !!! Κανε κουράγιο και μάζεψε τις δυνάμεις σου για την επόμενη φορά! ! Αλλά δεν κατάλαβα κάτι. .. Γιατί να φταίνε οι σάλπιγγες? ? Ήταν υδροσαλπιγγες? 

Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2019 at 11:41 ΜΜ, Καντι είπε:

Οκ ηταν κατεψυγμενα, αλλα δεν σου εδωσαν καμια πληροφορία για τα έμβρυα που βάλατε;

 Σορρυ αν γίνομαι πιεστική, αλλα ειναι βασική πληροφορία για το ιστορικό σου και επισης να γνωρίζεις και τι εχεις στην κατάψυξη. Αν αυριο τους τηλεφώνησεις και τους ζητήσεις την έκθεση των εμβρύων που βάλατε και που εχετε κατεψυγμενα ειναι υποχρεωμένοι να στην δώσουν.

Η εμβρυολογος είπε ότι και αυτά που βάλαμε αλλά και τα υπόλοιπα είναι ++

On 12/4/2019 at 3:30 ΜΜ, EvaMo88 είπε:

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου! !!! Κανε κουράγιο και μάζεψε τις δυνάμεις σου για την επόμενη φορά! ! Αλλά δεν κατάλαβα κάτι. .. Γιατί να φταίνε οι σάλπιγγες? ? Ήταν υδροσαλπιγγες? 

Η σαλπιγγογραφια έδειξε πως έχουν ελάχιστη δια βατότητα και μετά από αρκετούς υπερήχους η μια έδειξε υγρό και είπε ο γυναικολόγος πως μάλλον το μάζεψε από τα φάρμακα 

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια ,ειμαι στην 4η εξωσωματικη μου περιμενω αποτελεσματα την καναμε την τριτη που μας περασε εννοειτε εκανα τεστ εγκυμσυνης και ηταν αρνητικο οποτε απογοητευση..ηδη νομιζω εχω πονοκεφαλο που συματοδοτει περιοδο η ειναι απο τους εφιαλτες που εβλεπα το μεσημερι, το χειροτερο ειναι οτι καθε φορα που κανω περνω αδεια και μετα πρπει να λεω ψεματα στην δουλεια για τον καιρο που ελειπα και να εχω και τον πονο μυ...

 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitdimit είπε:

γεια σας κοριτσια ,ειμαι στην 4η εξωσωματικη μου περιμενω αποτελεσματα την καναμε την τριτη που μας περασε εννοειτε εκανα τεστ εγκυμσυνης και ηταν αρνητικο οποτε απογοητευση..ηδη νομιζω εχω πονοκεφαλο που συματοδοτει περιοδο η ειναι απο τους εφιαλτες που εβλεπα το μεσημερι, το χειροτερο ειναι οτι καθε φορα που κανω περνω αδεια και μετα πρπει να λεω ψεματα στην δουλεια για τον καιρο που ελειπα και να εχω και τον πονο μυ...

 

νομιζω εκανες το τεστακι παρα πολυ νωρις. μολις που περασε εβδομαδα δεν νομιζω τοσο νωρις να.εχει.δειξει.κανενα τεστ απο τις 10 μερες κ μετα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

νομιζω εκανες το τεστακι παρα πολυ νωρις. μολις που περασε εβδομαδα δεν νομιζω τοσο νωρις να.εχει.δειξει.κανενα τεστ απο τις 10 μερες κ μετα.

den antexa, to xero

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, dimitdimit είπε:

den antexa, to xero

 

ο πονοκεφαλος κ οι εφιαλτες παντως ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης . κανε υπομονη κ αν ειναι ξανακανεις το.σκ. καταλαβαινω οτι δεν θα κρατηθεις μεχρι την χοριακη ειναι πολλες οι μερες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

ο πονοκεφαλος κ οι εφιαλτες παντως ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης . κανε υπομονη κ αν ειναι ξανακανεις το.σκ. καταλαβαινω οτι δεν θα κρατηθεις μεχρι την χοριακη ειναι πολλες οι μερες.

aima na min erthei kai ola ta alla ta antexo

Link to comment
Share on other sites

On 18/4/2019 at 12:19 ΠΜ, dimitdimit είπε:

γεια σας κοριτσια ,ειμαι στην 4η εξωσωματικη μου περιμενω αποτελεσματα την καναμε την τριτη που μας περασε εννοειτε εκανα τεστ εγκυμσυνης και ηταν αρνητικο οποτε απογοητευση..ηδη νομιζω εχω πονοκεφαλο που συματοδοτει περιοδο η ειναι απο τους εφιαλτες που εβλεπα το μεσημερι, το χειροτερο ειναι οτι καθε φορα που κανω περνω αδεια και μετα πρπει να λεω ψεματα στην δουλεια για τον καιρο που ελειπα και να εχω και τον πονο μυ...

 

νομιζω ειναι πολυ νωρις για τεστ.καλυτερα κανε χοριακη.εγω εκςνα τεστ την 9η μερα κ ηταν αρνητικο.την 10η μερα εκανα χοριακη κ το αποτελεσμα ηταν 1300 (κι ηταν μονο ενα το εμβρυακι σκεψου τελικα, το οποιο παλινδρομησε αργοτερα, αλλα αυτο ειναι ασχετο).μην μπαινεις στη διαδικασια των τεστ.ειναι πιο ψυχοφθορα.

Link to comment
Share on other sites

On 21/4/2019 at 10:52 ΜΜ, Artemis20 είπε:

νομιζω ειναι πολυ νωρις για τεστ.καλυτερα κανε χοριακη.εγω εκςνα τεστ την 9η μερα κ ηταν αρνητικο.την 10η μερα εκανα χοριακη κ το αποτελεσμα ηταν 1300 (κι ηταν μονο ενα το εμβρυακι σκεψου τελικα, το οποιο παλινδρομησε αργοτερα, αλλα αυτο ειναι ασχετο).μην μπαινεις στη διαδικασια των τεστ.ειναι πιο ψυχοφθορα.

εκανα την δευτερα βγηκε μολις 13 τα ιδια και τα ιδια καθε φορα θα κανω αλλη μια την πεμπτη αλλα το ξερω ηδη τ χω ξαναζησει το στορυ

Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2017 at 11:32 ΠΜ, loralora είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Είναι η 2η προσπάθεια μου αυτή τη φορά με κατεψυγμένα και είμαι στην 5η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά. Πρόσπαθώ να δω συμπτώματα. έχω ένα βάρος χαμηλά και την πρώτη βραδυα, ξημερώματα της άλλης μέρα όταν πήγα τουαλέτα σκουπίστηκα και είδα λίγο αίμα το οποίο σταματήσε.

 

Έβαλα μια βλαστοκύστη και 2 μορίδια. Τι να πω , ο θεός από εκει και πέρα. 

Ποιες κοπέλες περιμένουν για χοριάκη ? Πως είστε ?

Καλημέρα και χρονια πολλά!

ξερεις κάποιος-κάποια αν κατα την 

εμβρυομεταφορα είναι απαραίτητη η παρουσία συζύγου; Είναι η δεύτερη απόπειρα.. 

τα έμβρυα δλδ είναι ήδη γονιμοποιημένα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...