Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Gina1986 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι ,και εγώ έχω ένα παιδάκι και παλεύω γ το δεύτερο ... είμαι στην 5 μεταφορά που έκανα χθες και αναμονή για χοριακη στις 22/2 .... εσυ πω πηγές ;;;;;;

Κορίτσια καλησπέρα εγώ περιμένω δεύτερο υπέρηχο για να δω λίγο φως είμαι σπίτι χωρίς συμπτωματα κ ανησυχώ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έχεις δει σάκο δηλαδή στον πρώτο υπέρηχο ,,,;;;; συγχώρεσε με αλλά τώρα έγινα μέλος . Εάν πάντως είναι έτσι εγώ δεν είχα κανένα σύμπτωμα σε όλη την εγκυμοσύνη μου η οποία εξελίχθηκε τέλεια ... έπαθα ζημιά βέβαιαστην γεννά λόγω μαλακα γιατρού για αυτό και τώρα δεν μένω αλλά αυτό είναι άσχετο 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Gina1986 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι ,και εγώ έχω ένα παιδάκι και παλεύω γ το δεύτερο ... είμαι στην 5 μεταφορά που έκανα χθες και αναμονή για χοριακη στις 22/2 .... εσυ πω πηγές ;;;;;;

Καλημέρα καλή μου! Δυστυχώς αρνητικό. Έχω σοβαρότατο πρόβλημα με το ενδομήτριο. Είναι πολύ λεπτό. Φτάνει μέχρι 5.6 χιλιοστά. Από θαύμα πάχυνε 8.2 χιλ. μία μέρα πριν την εμβρυομεταφορά που έκανα το γιό μου. Άλλες 2 φορές δεν ανταποκρίθηκε παρότι κάναμε το ίδιο πρωτόκολλο. Αυτή τη στιγμή είμαι στον γυναικολόγο μου να δούμε πως θα προχωρήσουμε. Χχχ Καλή επιτυχία σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου! Χχχ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Katerina@2 είπε:

Καλημέρα καλή μου! Δυστυχώς αρνητικό. Έχω σοβαρότατο πρόβλημα με το ενδομήτριο. Είναι πολύ λεπτό. Φτάνει μέχρι 5.6 χιλιοστά. Από θαύμα πάχυνε 8.2 χιλ. μία μέρα πριν την εμβρυομεταφορά που έκανα το γιό μου. Άλλες 2 φορές δεν ανταποκρίθηκε παρότι κάναμε το ίδιο πρωτόκολλο. Αυτή τη στιγμή είμαι στον γυναικολόγο μου να δούμε πως θα προχωρήσουμε. Χχχ Καλή επιτυχία σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου! Χχχ

Κατερινα μ με το καλο αγαπη μου κ μενα αρνητικο δυστυχως !


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Gina1986 είπε:

Έχεις δει σάκο δηλαδή στον πρώτο υπέρηχο ,,,;;;; συγχώρεσε με αλλά τώρα έγινα μέλος . Εάν πάντως είναι έτσι εγώ δεν είχα κανένα σύμπτωμα σε όλη την εγκυμοσύνη μου η οποία εξελίχθηκε τέλεια ... έπαθα ζημιά βέβαιαστην γεννά λόγω μαλακα γιατρού για αυτό και τώρα δεν μένω αλλά αυτό είναι άσχετο 

Ναι έχω δει σακο αλλά για ν δω αν υπάρχει κάτι μέσα θα παω στις 27/2 ανοισηχω γιατί δεν έχω πονους ούτε πρησμενη κοιλια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Κλοκλο είπε:

Ναι έχω δει σακο αλλά για ν δω αν υπάρχει κάτι μέσα θα παω στις 27/2 ανοισηχω γιατί δεν έχω πονους ούτε πρησμενη κοιλια

Ποιος σου έχει οτι πρέπει να έχεις πόνους και πρησμένη κοιλιά ;;;;;

2 ώρες πρίν, Katerina@2 είπε:

Καλημέρα καλή μου! Δυστυχώς αρνητικό. Έχω σοβαρότατο πρόβλημα με το ενδομήτριο. Είναι πολύ λεπτό. Φτάνει μέχρι 5.6 χιλιοστά. Από θαύμα πάχυνε 8.2 χιλ. μία μέρα πριν την εμβρυομεταφορά που έκανα το γιό μου. Άλλες 2 φορές δεν ανταποκρίθηκε παρότι κάναμε το ίδιο πρωτόκολλο. Αυτή τη στιγμή είμαι στον γυναικολόγο μου να δούμε πως θα προχωρήσουμε. Χχχ Καλή επιτυχία σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου! Χχχ

Λυπάμαι πολύ για το αρνητικό. Αφού τα καταφέρεις μια φορά θα ξαναγίνει αυτό να σκέφτεσαι. Εάν επιτρέπεται γιατί δεν παχαίνει το ενδομήτριο ;;;; και εγώ αυτό το πρόβλημα παρουσιάζω μετά την ζημιά που μου έκαναν 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Gina1986 είπε:

Ποιος σου έχει οτι πρέπει να έχεις πόνους και πρησμένη κοιλιά ;;;;;

Λυπάμαι πολύ για το αρνητικό. Αφού τα καταφέρεις μια φορά θα ξαναγίνει αυτό να σκέφτεσαι. Εάν επιτρέπεται γιατί δεν παχαίνει το ενδομήτριο ;;;; και εγώ αυτό το πρόβλημα παρουσιάζω μετά την ζημιά που μου έκαναν 

Κανένας!!!μακάρι ν μην έχω συμπτωματα αλλά είμαι ανησυχητικά Καλά κ φοβάμαι λίγο κ τ σύνδρομο τ άδειου σακου... 

Κ εμένα δεν μεγάλωνε το ενδομήτριο κ μου διπλασίασε τ φαρμακα ο γιατρος κ έτσι έφτασα εκεί που θέλαμε.τωρα δεν ξερω αν παίζει ρόλο η ζημιά που σου έκαναν.

Link to comment
Share on other sites

Το σύνδρομο του άδειου σάκου είναι άσχετο με τα συμπτώματα αλήθεια σου λέω ......όλα είναι καλά πιστέψετο και μην σκέφτεσαι αρνητικά την στιγμή που δεν έχεις και κανένα λόγο 

εμενα το ενδομήτριο ήταν τέλειο και για αυτό έπιασα με την πρώτη προσπάθεια .μετα την ζημιά που μου έκαναν , σε όλες τις μεταφορές που εχω κάνει παίρνω την μέγιστη δόση 9 σικλακουρ την ημέρα εκτός από την τελευταία που έκανα προχθές και μου έδωσε 6 την ημέρα .... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Gina1986 είπε:

Το σύνδρομο του άδειου σάκου είναι άσχετο με τα συμπτώματα αλήθεια σου λέω ......όλα είναι καλά πιστέψετο και μην σκέφτεσαι αρνητικά την στιγμή που δεν έχεις και κανένα λόγο 

εμενα το ενδομήτριο ήταν τέλειο και για αυτό έπιασα με την πρώτη προσπάθεια .μετα την ζημιά που μου έκαναν , σε όλες τις μεταφορές που εχω κάνει παίρνω την μέγιστη δόση 9 σικλακουρ την ημέρα εκτός από την τελευταία που έκανα προχθές και μου έδωσε 6 την ημέρα .... 

Καλή μου αν επιτρέπεται τη ζημιά σου κάνανε; Πόσο πάχυνε με τα σικλακουρ;  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Katerina@2 είπε:

Καλή μου αν επιτρέπεται τη ζημιά σου κάνανε; Πόσο πάχυνε με τα σικλακουρ;  

Κατερινα μου τι σου ειπε τελικα πως θα προχωρησετε ειμαι κ εγω προβληματισμενη κ εγω


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Gina1986 είπε:

Το σύνδρομο του άδειου σάκου είναι άσχετο με τα συμπτώματα αλήθεια σου λέω ......όλα είναι καλά πιστέψετο και μην σκέφτεσαι αρνητικά την στιγμή που δεν έχεις και κανένα λόγο 

εμενα το ενδομήτριο ήταν τέλειο και για αυτό έπιασα με την πρώτη προσπάθεια .μετα την ζημιά που μου έκαναν , σε όλες τις μεταφορές που εχω κάνει παίρνω την μέγιστη δόση 9 σικλακουρ την ημέρα εκτός από την τελευταία που έκανα προχθές και μου έδωσε 6 την ημέρα .... 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Annita tsoupani είπε:

Κατερινα μου τι σου ειπε τελικα πως θα προχωρησετε ειμαι κ εγω προβληματισμενη κ εγω

Κ Εγώ εχω ενα γιο 7 ετων κ αποτυχα!

  • Μου αρέσει 1

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Κλοκλο είπε:

Σε ευχαριστώ μακάρι ν πάνε όλα καλά...τόσα έπαιρνε κ εγώ κ ευτυχώς είδα αποτέλεσμα ελπίζω να δεις κ εσυ σύντομα αποτέλεσμα ν παίρνεις κ φιλικό οξυ εμένα με βοήθησε πολυ

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Annita tsoupani είπε:

Κατερινα μου τι σου ειπε τελικα πως θα προχωρησετε ειμαι κ εγω προβληματισμενη κ εγω

Αννιτάκι μου αγαπημένο! Ο εξωσωματικός μου μου είπε να κάνω την εξέταση era και μετά με ελαφριά διέγερση δηλαδή με τροποποιημένο φυσικό κύκλο να μου πάρουν τα ωάρια. Μπορεί αντί 1 ωάριο να έχω 2-3 με λίγα φάρμακα. 750 ευρώ συν αποστολή για τo era test, 2200 ωοληψία. Σήμερα όμως μίλησα με τον γυναικολόγο μου και του ζήτησα να κάνουμε σαλπιγγογραφία να δω τις σάλπιγγες μου (υποτίθεται ότι είναι ανοιχτές) και να κάνω βελονισμό για να παχύνει το ενδομήτριο και να προσπαθήσω και λίγους μήνες φυσικά. . Μου είπε όμως για επόμενη προσπάθεια αν θέλω να πάω στον δικό σου. Τον Κουνδουρο στο Γένεσις. Εμένα δεν θα με πείραζε να κάνω αμέσως εξωσωματική αλλά ο σύζυγός ούτε να ακούσει! Οπότε δυστυχώς δεν έχω τα χρήματα να το κάνω. Χχχ. Εσύ τι σκέφτεσαι; χχχ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Katerina@2 είπε:

Αννιτάκι μου αγαπημένο! Ο εξωσωματικός μου μου είπε να κάνω την εξέταση era και μετά με ελαφριά διέγερση δηλαδή με τροποποιημένο φυσικό κύκλο να μου πάρουν τα ωάρια. Μπορεί αντί 1 ωάριο να έχω 2-3 με λίγα φάρμακα. 750 ευρώ συν αποστολή για τo era test, 2200 ωοληψία. Σήμερα όμως μίλησα με τον γυναικολόγο μου και του ζήτησα να κάνουμε σαλπιγγογραφία να δω τις σάλπιγγες μου (υποτίθεται ότι είναι ανοιχτές) και να κάνω βελονισμό για να παχύνει το ενδομήτριο. Μου είπε όμως για επόμενη προσπάθεια αν θέλω να πάω στον δικό σου. Τον Κουνδουρο στο Γένεσις. Εμένα δεν θα με πείραζε να κάνω αμέσως εξωσωματική αλλά ο σύζυγός ούτε να ακούσει! Οπότε δυστυχώς δεν έχω τα χρήματα να το κάνω. Χχχ

Αν μπορείς να μιλησουμε στο τηλεφωνο?


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...