Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

18 ώρες πρίν, Annita tsoupani είπε:

Αγαπη μου πολυ χαιρομαι για σενα ειμαι κ εγω περιπου στην αρχη της ιστοριας σου κ αρχισαμε βιταμινες!μπορεις να μ πεις τι βιταμινες επινες?εγω προφερτιλ,ubiquinol 300mg,Brazil nuts σελενιουμ,ινοσιτολ,χυμο πατζαρι

Καλησπέρααα!! Η αλήθεια είναι ότι παίρναμε πολλά. Ο άντρας μου έπαιρνε τις προφερτίλ, χώρια Ω3, χώρια VitD και σελήνιο. Εγω έπαιρνα και παίρνω ακόμα  τις prenatal multivitamin complex της terra nova και δεν τις αλλάζω. Ο λόγος είναι ότι εκτός απο τις γνωστές απαραίτητες βιταμίνες έχει και ουσίες απο τροφές που βοηθάνε πολύ σε ΝΚ και όχι μόνο. Τροφές που κάνουν καλό πριν τη συλληψη και την εγκυμοσύνη. Έχει μέσα Kale, blackberries, σπανάκι, κ.ά τετοια. Επίσης vitD, σελήνιο, και filicine. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 59 λεπτά , sissy_geo είπε:

Καλησπέρααα!! Η αλήθεια είναι ότι παίρναμε πολλά. Ο άντρας μου έπαιρνε τις προφερτίλ, χώρια Ω3, χώρια VitD και σελήνιο. Εγω έπαιρνα και παίρνω ακόμα  τις prenatal multivitamin complex της terra nova και δεν τις αλλάζω. Ο λόγος είναι ότι εκτός απο τις γνωστές απαραίτητες βιταμίνες έχει και ουσίες απο τροφές που βοηθάνε πολύ σε ΝΚ και όχι μόνο. Τροφές που κάνουν καλό πριν τη συλληψη και την εγκυμοσύνη. Έχει μέσα Kale, blackberries, σπανάκι, κ.ά τετοια. Επίσης vitD, σελήνιο, και filicine. 

Βιτ d, selinio perno k apo brazil nuts παιρνω κ χυμο πατζαρι ωμεγα 3 εχουν μ εσα οι προφερτιλ εξτρα χαπι,folate,myoinositol k o antras m profertil


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 27/2/2019 at 1:03 ΠΜ, Eva72 είπε:

Καλησπέρα και απο εμένα. Σας παρακολουθώ καιρό αλλά είναι η πρώτη φορά που γράφω. Η ιστορία μου έχει ως εξής:

Είμαι στην 6η ημέρα της 4ης προσπάθειας εμβρυομεταφοράς (με βλαστοκύστες, όπως ήταν όλες οι φορές). Η μόνη διαφορά σε αυτή την προσπάθεια σε σχέση με τις προηγούμενες είναι ότι άλλαξα κέντρο εξωσωματικής!

Όταν ξεκίνησα στο πρώτο κέντρο μου πήραν 24 ωάριο εκ των οποίων γονιμοποιήθηκαν τα 11 και κατέληξαν σε βλαστοκύστες τα 9. Απο αυτά σύμφωνα με τα όσα μου είχαν πει απο το κέντρο μόνο το πρώτο ζευγάρι ήταν ΑΑ και τα άλλα ήταν ΑΒ ΒΒ κ.λ.π.

Στην πρώτη προσπάθεια λοιπόν προέκυψε εμφύτευση με χαμηλή χοριακή που ανέβαινε αργά και που στο τέλος παλλινδρόμησε. Οι επόμενες 2 προσπάθειες είχαν 0 χοριακή και με τη λήξη της 3ης προσπάθειας στο ερώτημά μου στο γιατρό τι συμβαίνει, έλαβα για πρώτη φορά απάντηση ότι μπορεί να μην ήταν καλής ποιότητας τα ωάρια!!!!!! 

Στο κέντρο που ξεκίνησα τη διαδικασία απο την αρχή πήραν 20 ωάρια εκ των οποίων γονιμοποιήθηκαν τα 14, προχώρησαν μέχρι 3η ημέρα τα 11, και τελικά κατέληξαν βλαστοκύστες τα 3. Οι εβρυολόγοι είπαν ότι την τρίτη ημέρα τα υπόλοιπα σταμάτησαν την ανάπτυξη.... 

Οι 3 βλαστοκύστες μου είναι πολύ καλές σύμφωνα με το γιατρό και τους εμβρυολόγους,  όμως το γεγονός οτι είναι οι μοναδικές με αγχώνει και με προβληματίζει περισσότερο... Δυστυχώς υποδέχθηκα τα εβρυάκια μου στο σώμα μου με κλάματα εκείνη την ημέρα!!!!

Και μπορώ να πω ότι είμαι υπερβολικά αγχωμένη γιατί δεν θα ήθελα άλλη μια αποτυχία!!! Κάποια στιγμή πρέπει να έρθει και το δικό μου θαυματάκι!!!!!

Απο συμπτώματα έχω ένα πρησμένο στήθος που πονάει (αλλά αυτό το ξαναείχα και στις άλλες φορές) όμως τις δυο τελευταίες ημέρες έχω μια έντονη υπνηλία, κρυάδες και ρήγη διαρκώς λες και είμαι άρρωστη σε σημείο που έφυγα και τις δυο ημέρες απο τη δουλειά νωρίς για να γυρίσω σπίτι να κοιμηθώ.... Δε θέλω να ελπίζω και το ρίχνω στα φάρμακα. Σήμερα ρώτησα και το γυναικολόγο μου (όχι τον εξωσωματιστή) ο οποίος το απέδωσε στην διέγερση των ωοθηκών (απο την ωοληψία) ότι προκαλείται αυτη η υπνηλία...Ο εξωσωματιστής είπε ότι προκαλούν τέτοια συμπτώματα τα φάρμακα.... (prolutex ενέσεις, ultrogestan, inohhep, felicine).

Έχει τύχει κάτι ανάλογο σε κάποια????

Ευχαριστώ και συγνώμη για το κατεβατό!!!!

Καλησπέρα κορίτσι. Κοίτα επειδή κι εγώ έχω κάνει πολλές εμβρυομεταφορες θα σου πω να μην πολυδινεις σημασία στα συμπτώματα και να μην αγχώνεσαι κάτι που ξέρω ότι είναι δύσκολο. Εγώ σε όλες τις θετικές χοριακες είχα πρησμένο στήθος όπως και στην κόρη μου αλλά είχα και περίπτωση με πρησμένο στήθος με αρνητική χοριακη. Και τώρα είμαι στην 9η μερα της εμβρυομεταφορας προσπαθώντας για το 2ο παιδάκι και δε νιώθω  τίποτα. Υπομονή και πίστη. Καλή σου επιτυχία. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Onia είπε:

Καλησπέρα κορίτσι. Κοίτα επειδή κι εγώ έχω κάνει πολλές εμβρυομεταφορες θα σου πω να μην πολυδινεις σημασία στα συμπτώματα και να μην αγχώνεσαι κάτι που ξέρω ότι είναι δύσκολο. Εγώ σε όλες τις θετικές χοριακες είχα πρησμένο στήθος όπως και στην κόρη μου αλλά είχα και περίπτωση με πρησμένο στήθος με αρνητική χοριακη. Και τώρα είμαι στην 9η μερα της εμβρυομεταφορας προσπαθώντας για το 2ο παιδάκι και δε νιώθω  τίποτα. Υπομονή και πίστη. Καλή σου επιτυχία. 

Εσύ κ εγώ θα πάμε πάρε στα δεύτερα παιδάκια μας

On 27/2/2019 at 1:03 ΠΜ, Eva72 είπε:

Καλησπέρα και απο εμένα. Σας παρακολουθώ καιρό αλλά είναι η πρώτη φορά που γράφω. Η ιστορία μου έχει ως εξής:

Είμαι στην 6η ημέρα της 4ης προσπάθειας εμβρυομεταφοράς (με βλαστοκύστες, όπως ήταν όλες οι φορές). Η μόνη διαφορά σε αυτή την προσπάθεια σε σχέση με τις προηγούμενες είναι ότι άλλαξα κέντρο εξωσωματικής!

Όταν ξεκίνησα στο πρώτο κέντρο μου πήραν 24 ωάριο εκ των οποίων γονιμοποιήθηκαν τα 11 και κατέληξαν σε βλαστοκύστες τα 9. Απο αυτά σύμφωνα με τα όσα μου είχαν πει απο το κέντρο μόνο το πρώτο ζευγάρι ήταν ΑΑ και τα άλλα ήταν ΑΒ ΒΒ κ.λ.π.

Στην πρώτη προσπάθεια λοιπόν προέκυψε εμφύτευση με χαμηλή χοριακή που ανέβαινε αργά και που στο τέλος παλλινδρόμησε. Οι επόμενες 2 προσπάθειες είχαν 0 χοριακή και με τη λήξη της 3ης προσπάθειας στο ερώτημά μου στο γιατρό τι συμβαίνει, έλαβα για πρώτη φορά απάντηση ότι μπορεί να μην ήταν καλής ποιότητας τα ωάρια!!!!!! 

Στο κέντρο που ξεκίνησα τη διαδικασία απο την αρχή πήραν 20 ωάρια εκ των οποίων γονιμοποιήθηκαν τα 14, προχώρησαν μέχρι 3η ημέρα τα 11, και τελικά κατέληξαν βλαστοκύστες τα 3. Οι εβρυολόγοι είπαν ότι την τρίτη ημέρα τα υπόλοιπα σταμάτησαν την ανάπτυξη.... 

Οι 3 βλαστοκύστες μου είναι πολύ καλές σύμφωνα με το γιατρό και τους εμβρυολόγους,  όμως το γεγονός οτι είναι οι μοναδικές με αγχώνει και με προβληματίζει περισσότερο... Δυστυχώς υποδέχθηκα τα εβρυάκια μου στο σώμα μου με κλάματα εκείνη την ημέρα!!!!

Και μπορώ να πω ότι είμαι υπερβολικά αγχωμένη γιατί δεν θα ήθελα άλλη μια αποτυχία!!! Κάποια στιγμή πρέπει να έρθει και το δικό μου θαυματάκι!!!!!

Απο συμπτώματα έχω ένα πρησμένο στήθος που πονάει (αλλά αυτό το ξαναείχα και στις άλλες φορές) όμως τις δυο τελευταίες ημέρες έχω μια έντονη υπνηλία, κρυάδες και ρήγη διαρκώς λες και είμαι άρρωστη σε σημείο που έφυγα και τις δυο ημέρες απο τη δουλειά νωρίς για να γυρίσω σπίτι να κοιμηθώ.... Δε θέλω να ελπίζω και το ρίχνω στα φάρμακα. Σήμερα ρώτησα και το γυναικολόγο μου (όχι τον εξωσωματιστή) ο οποίος το απέδωσε στην διέγερση των ωοθηκών (απο την ωοληψία) ότι προκαλείται αυτη η υπνηλία...Ο εξωσωματιστής είπε ότι προκαλούν τέτοια συμπτώματα τα φάρμακα.... (prolutex ενέσεις, ultrogestan, inohhep, felicine).

Έχει τύχει κάτι ανάλογο σε κάποια????

Ευχαριστώ και συγνώμη για το κατεβατό!!!!

Η υπνηλία είναι από την προγεστερόνη η οποία είτε είναι από τα φάρμακα είτε από την έτοιμη που παίρνουμε...αυτή τη στιγμή είμαι μετά από εμβριομεταφορα..σήμερα την έκανα( είναι η 6 μου φορά μετά από δύο διεγέρσεις 3 παλλινδρομες 1 αρνητική κ ένα παιδάκι 19 μηνών:).. αν κάτι έμαθα είναι ότι συμπτώματα δεν υπάρχουν ..κι όταν υπάρχουν είναι από τα φάρμακα κ όμοια της περιόδου...κάνε υπομονή κ εxe πείστηκε..κ μια συμβουλή μετά από όσα πέρασα..με κλάματα δεν πάμε ποτέ ..ακόμα κι αν αποτύχει ( που απευχομαι) .. εγώ εκείνη τη μέρα βαφομσι κ φτιάχνονται... Μωρά υποδέχεται...υπάρχουν μωρά που προέκυψαν μετά από χαλια εμβρια κατά τους εμβριολογος κ άλλα που παλλινδρομησε από σουπερ

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα & καλη Σαρακοστη! Εκανα εχθες την δευτερη εμβρυομεταφορα μ με κατεψυγμενα ωαρια (η πρωτη μ εδωσε το Σπυρακο μου-τον παπακο μου οπως τον λεω) & τωρα περιμενω 12 μερες για την χοριακη μου .. Η ερωτηση μου ειναι η εξης: ποια μαμα εχει κανει 2η εμβρυομεταφορα με επιτυχια ενω εχει ηδη ενα μικρουλακι που τον παιρνει αγκαλια (ο παπακος ειναι τωρα 10 κιλα)' προσπαθω να μην το εχω ολη την μερα πανω μου αλλα δεν μπορω να τον αφησω & 10 μερες κατω .. 

 

Ευχαριστω εκ των προτερων & καλη επιτυχια σε οσες αναμενουν!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είμαστε στην 10η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα. Από συμπτώματα κυρίως πονακια και όχι της ίδιας έντασης/συχνότητας πάντα. Λογικά είναι από τα φάρμακα. Πρήξιμο υπήρχε πριν την ωοληψια και σταδιακα υποχώρησε. Περιμένω με αγωνία την Τρίτη για την χοριακη, αλλά προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη και να μην σκέφτομαι τίποτα. Έχω όμως τύψεις για όσες φορές στρεσαριστηκα στη δουλειά ή δεν έφαγα σωστά... Έχω διαβάσει οτιδήποτε έχει γραφτεί για τα συμπτώματα. Από άρθρα μέχρι σχόλια. Καταλαβαίνω, ότι δεν μπορώ να έχω ασφαλή εικόνα πριν τη χοριακη, γιατί δεν υπάρχει κανόνας. Όταν όμως έχω πονακια σκέφτομαι, ότι μπορεί να είναι τα δύο σποράκια. Και μετά πάλι σκέφτομαι, ότι μπορεί να μην έχω δικαίωμα να κάνω τέτοιες σκέψεις...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 9/3/2019 at 9:56 ΜΜ, Elianna24|12 είπε:

Κοριτσια καλησπερα & καλη Σαρακοστη! Εκανα εχθες την δευτερη εμβρυομεταφορα μ με κατεψυγμενα ωαρια (η πρωτη μ εδωσε το Σπυρακο μου-τον παπακο μου οπως τον λεω) & τωρα περιμενω 12 μερες για την χοριακη μου .. Η ερωτηση μου ειναι η εξης: ποια μαμα εχει κανει 2η εμβρυομεταφορα με επιτυχια ενω εχει ηδη ενα μικρουλακι που τον παιρνει αγκαλια (ο παπακος ειναι τωρα 10 κιλα)' προσπαθω να μην το εχω ολη την μερα πανω μου αλλα δεν μπορω να τον αφησω & 10 μερες κατω .. 

 

Ευχαριστω εκ των προτερων & καλη επιτυχια σε οσες αναμενουν!

Εγώ έκανα το Σάββατο κ παίρνω την κόρη μου 11 κιλά..την έπαιρνα κ το καλοκαίρι που δεν περπατούσε καν κ είχα κύηση.. παλλινδρομησε 9 βδομάδα για άσχετο λόγο...οπότε εγώ δεν πιστεύω στην αποτυχία λόγου αυτού..ο γιατροςου είπε εάν ήταν έτσι καμία δε θα έκανε δεύτερο με φυσική διαδικασία διότι άπαξ κ μπουν στη μήτρα το ίδιο είναι...χοριακη εγώ έχω την άλλη Τριτη εσύ;

12 ώρες πρίν, kalk είπε:

Είμαστε στην 10η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα. Από συμπτώματα κυρίως πονακια και όχι της ίδιας έντασης/συχνότητας πάντα. Λογικά είναι από τα φάρμακα. Πρήξιμο υπήρχε πριν την ωοληψια και σταδιακα υποχώρησε. Περιμένω με αγωνία την Τρίτη για την χοριακη, αλλά προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη και να μην σκέφτομαι τίποτα. Έχω όμως τύψεις για όσες φορές στρεσαριστηκα στη δουλειά ή δεν έφαγα σωστά... Έχω διαβάσει οτιδήποτε έχει γραφτεί για τα συμπτώματα. Από άρθρα μέχρι σχόλια. Καταλαβαίνω, ότι δεν μπορώ να έχω ασφαλή εικόνα πριν τη χοριακη, γιατί δεν υπάρχει κανόνας. Όταν όμως έχω πονακια σκέφτομαι, ότι μπορεί να είναι τα δύο σποράκια. Και μετά πάλι σκέφτομαι, ότι μπορεί να μην έχω δικαίωμα να κάνω τέτοιες σκέψεις...

Φυσικά κ θα κάνεις θετικές σκέψεις.. ισορροπία κ στις ορμόνες φέρνει αυτό..εγώ πάντως που είναι η 6 μου φορά σε όλες πήγαινα θετικά ως τη χοριακη( έχω ήδη ένα παιδί κ 3 παλλινδρομες)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, island1 είπε:

Εγώ έκανα το Σάββατο κ παίρνω την κόρη μου 11 κιλά..την έπαιρνα κ το καλοκαίρι που δεν περπατούσε καν κ είχα κύηση.. παλλινδρομησε 9 βδομάδα για άσχετο λόγο...οπότε εγώ δεν πιστεύω στην αποτυχία λόγου αυτού..ο γιατροςου είπε εάν ήταν έτσι καμία δε θα έκανε δεύτερο με φυσική διαδικασία διότι άπαξ κ μπουν στη μήτρα το ίδιο είναι...χοριακη εγώ έχω την άλλη Τριτη εσύ;

Φυσικά κ θα κάνεις θετικές σκέψεις.. ισορροπία κ στις ορμόνες φέρνει αυτό..εγώ πάντως που είναι η 6 μου φορά σε όλες πήγαινα θετικά ως τη χοριακη( έχω ήδη ένα παιδί κ 3 παλλινδρομες)

Island1 Καλησπερα! Δεν ξερω αν ειναι το σωστο σημειο να σου γραψω! Μ δινεις κουραγιο, να σαι καλα! Προσπαθω να ξεκουραζομαι οσο μπορω αλλα & παλι το σκεφτομαι γτ στο πρωτο μ ειχα παρει & αδεια & ημουν κυριως ξαπλα! 

Χοριακη εχω στις 20! Καλα μας αποτελεσματα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, island1 είπε:

Εγώ έκανα το Σάββατο κ παίρνω την κόρη μου 11 κιλά..την έπαιρνα κ το καλοκαίρι που δεν περπατούσε καν κ είχα κύηση.. παλλινδρομησε 9 βδομάδα για άσχετο λόγο...οπότε εγώ δεν πιστεύω στην αποτυχία λόγου αυτού..ο γιατροςου είπε εάν ήταν έτσι καμία δε θα έκανε δεύτερο με φυσική διαδικασία διότι άπαξ κ μπουν στη μήτρα το ίδιο είναι...χοριακη εγώ έχω την άλλη Τριτη εσύ;

Φυσικά κ θα κάνεις θετικές σκέψεις.. ισορροπία κ στις ορμόνες φέρνει αυτό..εγώ πάντως που είναι η 6 μου φορά σε όλες πήγαινα θετικά ως τη χοριακη( έχω ήδη ένα παιδί κ 3 παλλινδρομες)

Σε ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά! Σε σένα και σε όλα τα κορίτσια! Απόψε με έπιασε ρίγος και νομίζω δεν είναι καλό. Κυριακή κοντή γιορτή, που λένε όμως. Αύριο θα δείξει. 

Link to comment
Share on other sites

On 24/1/2019 at 11:11 ΠΜ, Τουτουνι είπε:

ήρθε η ώρα να σας συστηθώ  και επίσημα!!! με λένε Τουτούνι και είμαι 34 Χρονών. Στις 29 του μηνός περιμένω τα αποτελέσματα της 3ης κατά σειρά χοριακής μου! 

έχω κάνει άλλες δυο, αλλά καμία απ' αυτές δεν ήταν επιτυχημένη. Έχω πολύ αγωνία και ρωτάω συνεχώς τα κορίτσια κι από άλλα θέματα για συμπτώματα. 

Μες το άγχος μου ξέχασα να ευχηθώ σε όλα τα κορίτσια που τα κατάφεραν να έχουν μια τελειωμένη εγκυμοσύνη. και φυσικά πολλλλλλλλλλλλλλα συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!

Μήπως μπορεί να μου πει κάποια κοπέλα αν ξέρει κάποια περίπτωση που έμεινε κοπέλα έγκυος χωρίς κανένα σύμπτωμα; Ή αν είχα συμπτώματα πια ήταν αυτά;

είμαστε όλες full στο άγχος! να σου πω την αλήθεια εγώ όσες κοπέλες ξέρω ή έχω διαβάσει τις ιστορίες τους και μιλούν για πόνους περιόδου συνήθως έχουν θετικό αποτέλεσμα!!!!! μην αγχώνεσαι. να σε ρωτήσω κάτι αν επιτρέπεται, μετα την εμβρυομεταφορά τι σου είπε ο γιατρός σου; δεν σου έδωσε κανένα ποσοστό;

Καλημερα! Αν & λιγο αργα θελω να πιστευω οτι ολα πηγαν καλα για σενα! Ειμαι στην δευτερη προσπαθεια μ κ η πρωτη ηταν πετυχημενη! Εχω 6 μερες απο την εμβρυομεταφορα & αλλες τοσες για την χοριακη χωρις κανενα συμπτωμα ομως .. Εσυ τελικα τι εκανες? Σου πηγαν ολα καλα?

On 11/3/2019 at 4:03 ΠΜ, kalk είπε:

Είμαστε στην 10η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα. Από συμπτώματα κυρίως πονακια και όχι της ίδιας έντασης/συχνότητας πάντα. Λογικά είναι από τα φάρμακα. Πρήξιμο υπήρχε πριν την ωοληψια και σταδιακα υποχώρησε. Περιμένω με αγωνία την Τρίτη για την χοριακη, αλλά προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη και να μην σκέφτομαι τίποτα. Έχω όμως τύψεις για όσες φορές στρεσαριστηκα στη δουλειά ή δεν έφαγα σωστά... Έχω διαβάσει οτιδήποτε έχει γραφτεί για τα συμπτώματα. Από άρθρα μέχρι σχόλια. Καταλαβαίνω, ότι δεν μπορώ να έχω ασφαλή εικόνα πριν τη χοριακη, γιατί δεν υπάρχει κανόνας. Όταν όμως έχω πονακια σκέφτομαι, ότι μπορεί να είναι τα δύο σποράκια. Και μετά πάλι σκέφτομαι, ότι μπορεί να μην έχω δικαίωμα να κάνω τέτοιες σκέψεις...

Καλημερα! Σου πηγαν ολα καλα??!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

 

On 2/14/2019 at 2:05 PM, Katerina@2 said:

Καλή μου αν επιτρέπεται τη ζημιά σου κάνανε; Πόσο πάχυνε με τα σικλακουρ;  

 

On 2/14/2019 at 2:13 PM, Annita tsoupani said:

Κατερινα μου τι σου ειπε τελικα πως θα προχωρησετε ειμαι κ εγω προβληματισμενη κ εγω

Έχει περάσει λίγος καιρός αλλά είπα να στείλω μήπως βοηθήσω και κάποια άλλη κοπέλα. Εγώ έπαιρνα 6 cyclacur και μέσα σε 7 μέρες ανέβηκε από 6.3 σε 6.4 το ενδομήτριο. Τίποτα δηλαδή.. Ο γιατρός μου είπε μήπω δεν κάνω καλή απορρόφηση από το στομάχι και μου πρόσθεσε τα dermestril  που είναι αυτοκόλλητα. 6 μέρες μετά τπ ενδομήτριο ήταν 8.5 με 9 και τώρα είμαι στην 8η εβδομάδα.

Όσο για τα συμπτώματα νομίζω πως τα φάρμακα τα κάνουν όλα κυρίως. Παίρνουμε τις ορμόνες που βγαίνουν φυσιολογικά σε μία εγκυμοσύνη σε μεγάλες δόσεις και από την αρχή. Εγώ είχα συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την εμβρυομεταφορά (ναυτίες, υπνηλία, πρησμένο στήθος). Κι το αποδίδω στα φάρμακα. Ακόμα και τώρα που μπήκα στην 8η θεωρώ ότι χωρίς φάρμακα μπορεί και να μην είχα τίποτα.

Εμένα με βοηθούσε να το ρίχνω στα φάρμακα για να είμαι προετοιμασμένη γιατί στην προηγούμενη  εμβρυομεταφορά επειδή είχα τις ναυτίες απογοητεύτηκα αρκετά με το 0 της χοριακής. Η ελπίδα βέβαια δεν φεύγει... αλλά κατευνάζεται λίγο ο ενθουσιασμός


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 1/3/2019 at 6:44 ΜΜ, Annita tsoupani είπε:

Βιτ d, selinio perno k apo brazil nuts παιρνω κ χυμο πατζαρι ωμεγα 3 εχουν μ εσα οι προφερτιλ εξτρα χαπι,folate,myoinositol k o antras m profertil

Καλημέρα κορίτσια..  ειμαι καινούργια στην παρεα κ καινούργια στο θεμα της εξωσωματικής.. εκανα την εμβρυομεταφορα την Παρασκευή κ σημερα το πρωί αδιαθετησα..αυτο σημαίνει ότι δεν εχω ελπιδα σωστα

 

Καλημέρα κορίτσια..  ειμαι καινούργια στην παρεα κ καινούργια στο θεμα της εξωσωματικής.. εκανα την εμβρυομεταφορα την Παρασκευή κ σημερα το πρωί αδιαθετησα..αυτο σημαίνει ότι δεν εχω ελπιδα σωστα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια..  ειμαι καινούργια στην παρεα κ καινούργια στο θεμα της εξωσωματικής.. εκανα την εμβρυομεταφορα την Παρασκευή κ σημερα το πρωί αδιαθετησα..αυτο σημαίνει ότι δεν εχω ελπιδα σωστα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Koukou17 είπε:

Καλημέρα κορίτσια..  ειμαι καινούργια στην παρεα κ καινούργια στο θεμα της εξωσωματικής.. εκανα την εμβρυομεταφορα την Παρασκευή κ σημερα το πρωί αδιαθετησα..αυτο σημαίνει ότι δεν εχω ελπιδα σωστα

Λογικά όχι, αλλα θα κανεις και μια χοριακη, σωστά;

 Ποτε εγινε η ωοληψια, τι σου πήραν, τι πορεία ειχες;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Λογικά όχι, αλλα θα κανεις και μια χοριακη, σωστά;

 Ποτε εγινε η ωοληψια, τι σου πήραν, τι πορεία ειχες;

Η ωοληψια έγινε στης 25 κ η εμβρυομεταφορα την προηγούμενη Παρασκευή.. ειχα 10 κ μου βάλανε τα δυο.. ο γιατρός μου ειπε ορι ειναι φυσιολογικο το σκούρο καφε αιμα απο ρην εμφύτευση αλλα θα το δουμε με την χοριακη...

Just now, Koukou17 είπε:

Η ωοληψια έγινε στης 25 κ η εμβρυομεταφορα την προηγούμενη Παρασκευή.. ειχα 10 κ μου βάλανε τα δυο.. ο γιατρός μου ειπε ορι ειναι φυσιολογικο το σκούρο καφε αιμα απο ρην εμφύτευση αλλα θα το δουμε με την χοριακη...

Βέβαια εγω το βλέπω οτι δεν παει καλα αλλα θα συνεχίσω μέχρι την Παρασκευή που πρέπει να κανω την χοριακη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...