Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

On 28/4/2019 at 2:53 ΜΜ, VasilikiD είπε:

Καλημέρα και χρονια πολλά!

ξερεις κάποιος-κάποια αν κατα την 

εμβρυομεταφορα είναι απαραίτητη η παρουσία συζύγου; Είναι η δεύτερη απόπειρα.. 

τα έμβρυα δλδ είναι ήδη γονιμοποιημένα..

κοιτα εμενα στο νοσοκομειο ηταν απαραιτητη για να υπογραψει επσιης τις πρωτες μερες θες βοηθεια στο σπιτι κλπ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 5/7/2017 at 11:32 ΠΜ, loralora είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Είναι η 2η προσπάθεια μου αυτή τη φορά με κατεψυγμένα και είμαι στην 5η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά. Πρόσπαθώ να δω συμπτώματα. έχω ένα βάρος χαμηλά και την πρώτη βραδυα, ξημερώματα της άλλης μέρα όταν πήγα τουαλέτα σκουπίστηκα και είδα λίγο αίμα το οποίο σταματήσε.

 

Έβαλα μια βλαστοκύστη και 2 μορίδια. Τι να πω , ο θεός από εκει και πέρα. 

Ποιες κοπέλες περιμένουν για χοριάκη ? Πως είστε ?

Από εμπειρια εξωματικης σου λέω μην ψάχνεις σύμπτωμα ξέρω πολύ καλά.οτι αυτές οι στιγμές 14 η 9 όταν βάζεις βλαστοκυστη είναι εφιαλτικές και ανυπομονες όμως πρέπει να το περάσεις δυστυχώς απ' τα συπτωμα νομίζω ότι επιτευχθεί η εμφύτευση ..... Να είσαι γερή και όλα με το καλό και ο.τι και να γίνει να είναι πρώτα για το δικό σου καλό έχε εμπιστοσύνη στον Θεουλη μας και στην Παναγία την εγκυμονούσα τις ευχές μου και την θετική μου ενέργεια κάνε υπομονή κοπέλα μοθ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Θα κάνω εμβρυομεταφορά σε περίπου 2 εβδομάδες και θα ήθελα να ρωτήσω αν σας δόθηκαν κάποιες ιδιαίτερες συστάσεις από τον γιατρό να προσέχετε, τι να τρώτε, τι να μην κάνετε κλπ.

Δυστυχώς, θα μείνω μόνη την 3η-4η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά και ξανά κάποιες μέρες προς το τέλος Ιούνη. Μόνη εννοώ, τελείως μόνη, κάποια εικοσιτετράωρα και φοβάμαι γιατί δεν εχω οικογένεια εδώ ή γνωστούς να ζητήσω να κάτσουν μαζί μου. :-?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες. Τον Νοεμβριο εκανα την 1η προσπαθεια εξωσωματικης στα 39 χρονια. Απο τις δυο βλαστοκυστες που μας εμειναν βαλαμε την μια (αα εμβρυο) και καταψυξαμε την αλλη(ββ) εμβρυο.

Επιασε με την πρωτη αλλα τα πραγματα δεν εξεληκτικαν καλα μεχρι το τελος! Στια 20 εβδομαδες απεβαλα 7 μερες μετα απο προληπτικη αμνιοπαρακεντηση. Ο πονος απεριγραπτος...

μετα απο 2 μηνες που εχω αρχισει και ξαναστεκομαι ορθια λεμε να βαλουμε το δευτερο κατεψυγμενο σπορακι μας. Ο γυναικολογος μας λεει να προχωρησουμε.

Φοβαμαι!!! Εχει κανεις εικονα για τα ββ εμβρυα; Ειναι το ιδιο καλα με τα αα; 

Κοριτσια βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

On 5/27/2019 at 12:03 AM, Anna-Vangelis said:

Καλησπέρα κορίτσια! Θα κάνω εμβρυομεταφορά σε περίπου 2 εβδομάδες και θα ήθελα να ρωτήσω αν σας δόθηκαν κάποιες ιδιαίτερες συστάσεις από τον γιατρό να προσέχετε, τι να τρώτε, τι να μην κάνετε κλπ.

Δυστυχώς, θα μείνω μόνη την 3η-4η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά και ξανά κάποιες μέρες προς το τέλος Ιούνη. Μόνη εννοώ, τελείως μόνη, κάποια εικοσιτετράωρα και φοβάμαι γιατί δεν εχω οικογένεια εδώ ή γνωστούς να ζητήσω να κάτσουν μαζί μου. :-?

Εμένα ο γιατρός μού είπε να συνεχίσω τη ζωή μου κανονικότατα.  Αμέσως μετά την εμβρυομεταφορα πήγα για φαγητό,  για καφέ κτλ και όλες τις υπόλοιπες μέρες έκανα τα πάντα.  Και ήταν και η τυχερή μου φορά!!!

Όλα με το καλό εύχομαι!

On 5/28/2019 at 2:26 AM, Angel2019 said:

Καλησπερα σε ολες. Τον Νοεμβριο εκανα την 1η προσπαθεια εξωσωματικης στα 39 χρονια. Απο τις δυο βλαστοκυστες που μας εμειναν βαλαμε την μια (αα εμβρυο) και καταψυξαμε την αλλη(ββ) εμβρυο.

Επιασε με την πρωτη αλλα τα πραγματα δεν εξεληκτικαν καλα μεχρι το τελος! Στια 20 εβδομαδες απεβαλα 7 μερες μετα απο προληπτικη αμνιοπαρακεντηση. Ο πονος απεριγραπτος...

μετα απο 2 μηνες που εχω αρχισει και ξαναστεκομαι ορθια λεμε να βαλουμε το δευτερο κατεψυγμενο σπορακι μας. Ο γυναικολογος μας λεει να προχωρησουμε.

Φοβαμαι!!! Εχει κανεις εικονα για τα ββ εμβρυα; Ειναι το ιδιο καλα με τα αα; 

Κοριτσια βοηθεια!

Εννοείς αν είναι το ίδιο καλή επειδή είναι κατεψυγμένη;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, anneta82 είπε:

 

Εννοείς αν είναι το ίδιο καλή επειδή είναι κατεψυγμένη;

η πρωτη μας κυηση επιασε με αα εμβρυο φρεσκο. Τωρα εχουμε αλλη μια προσπαθεια με ββ εμβρυο κατεψυγμενο. 

Η ποιοτητα εκ των πραγματων του αα με το ββ εμβρυο ειναι διαφορετικη. 

Ειναι και η επιδραση της καταψυξης. 

Δεν ξερω αν θα πιασει αυτη τη φορα.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Angel2019 said:

η πρωτη μας κυηση επιασε με αα εμβρυο φρεσκο. Τωρα εχουμε αλλη μια προσπαθεια με ββ εμβρυο κατεψυγμενο. 

Η ποιοτητα εκ των πραγματων του αα με το ββ εμβρυο ειναι διαφορετικη. 

Ειναι και η επιδραση της καταψυξης. 

Δεν ξερω αν θα πιασει αυτη τη φορα.

Δεν έχει σημασία αυτό από ότι είχαν πει σε μένα.  Αντιθέτως έμβρυο που αντέχει σε τέτοια διαδικασία κατάψυξης κι αποψυξης και δεν αλλάζει η ποιότητά του σημαίνει ότι είναι δυνατό.  Μην προβληματιζεσαι καθόλου.  Εύχομαι ολόψυχα Καλή επιτυχία!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Angel2019 είπε:

η πρωτη μας κυηση επιασε με αα εμβρυο φρεσκο. Τωρα εχουμε αλλη μια προσπαθεια με ββ εμβρυο κατεψυγμενο. 

Η ποιοτητα εκ των πραγματων του αα με το ββ εμβρυο ειναι διαφορετικη. 

Ειναι και η επιδραση της καταψυξης. 

Δεν ξερω αν θα πιασει αυτη τη φορα.

Ναι για την κατάψυξη μη το σκέφτεσαι καθόλου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, favol είπε:

Ναι για την κατάψυξη μη το σκέφτεσαι καθόλου!!

Το μονο που εχω να κανω ειναι να περιμενω να αδιαθετησω για να βαλουμε το κατεψυγμενο σπορακι και να σας πω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 24/5/2019 at 12:34 ΠΜ, Νασι@ είπε:

Από εμπειρια εξωματικης σου λέω μην ψάχνεις σύμπτωμα ξέρω πολύ καλά.οτι αυτές οι στιγμές 14 η 9 όταν βάζεις βλαστοκυστη είναι εφιαλτικές και ανυπομονες όμως πρέπει να το περάσεις δυστυχώς απ' τα συπτωμα νομίζω ότι επιτευχθεί η εμφύτευση ..... Να είσαι γερή και όλα με το καλό και ο.τι και να γίνει να είναι πρώτα για το δικό σου καλό έχε εμπιστοσύνη στον Θεουλη μας και στην Παναγία την εγκυμονούσα τις ευχές μου και την θετική μου ενέργεια κάνε υπομονή κοπέλα μοθ

Καλημέρα κι από εμένα!!! Κι εγώ έκανα 3η φορά εξωσωματική πριν 11 μέρες κ το Σάββατο πάω για χοριακη!!! Εγώ αυτή τη φορά είμαι πολύ αρνητική καθώς δεν έχω καθόλου συμπτώματα πάρα μόνο πρησμενο στηθος κ κοιλιά λόγω φαρμάκων υποθέτω!!! Έβαλα δύο άριστα εμβριακια 4αρων ημερών αλλά κ πάλι έχω στο μυαλό μου την αρνητική έκβαση του Σαββάτου!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, sofiefin είπε:

Καλημέρα κι από εμένα!!! Κι εγώ έκανα 3η φορά εξωσωματική πριν 11 μέρες κ το Σάββατο πάω για χοριακη!!! Εγώ αυτή τη φορά είμαι πολύ αρνητική καθώς δεν έχω καθόλου συμπτώματα πάρα μόνο πρησμενο στηθος κ κοιλιά λόγω φαρμάκων υποθέτω!!! Έβαλα δύο άριστα εμβριακια 4αρων ημερών αλλά κ πάλι έχω στο μυαλό μου την αρνητική έκβαση του Σαββάτου!!! 

Έχε εμπιστοσύνη στα άριστα πρόσεχε!!!! Άριστα εμβρυακια σου ο Θεος μαζί σου θα περιμένουμε νέα σου κουράγιο....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Νασι@ είπε:

Έχε εμπιστοσύνη στα άριστα πρόσεχε!!!! Άριστα εμβρυακια σου ο Θεος μαζί σου θα περιμένουμε νέα σου κουράγιο....

Σε ευχαριστω πολύ για την ευχή!!Ότι θέλει ο Θεός πράγματικα θα γίνει!!!Η αλήθεια είναι ότι λόγω ψυχολογίας δεν προσέχω πολύ 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiefin είπε:

Σε ευχαριστω πολύ για την ευχή!!Ότι θέλει ο Θεός πράγματικα θα γίνει!!!Η αλήθεια είναι ότι λόγω ψυχολογίας δεν προσέχω πολύ 

Κακώς που δεν προσέχεις !!!! Οφείλεις να προσέχεις διότι είσαι συνηδητοποιηνενη  ότι θέλεις παιδάκι αφού πηγές για εξωσωματική όπως κ εγώ λοιπόν χαΐδεψε την όμορφη κοιλίτσα σου κ εγώ όσον ο εμβρυλογος σου είπε άριστα!!!! Θα κάτσει ο αρνητικός δεν θα βοηθάει θα νομίζουν ότι δεν τα θέλεις κ αυτό όχι δεν συμβαίνει γλυκιά μου Ο Θεός να σε προστατεύει εσένα κ ο.τι κυοφορεις

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, sofiefin είπε:

Καλημέρα κι από εμένα!!! Κι εγώ έκανα 3η φορά εξωσωματική πριν 11 μέρες κ το Σάββατο πάω για χοριακη!!! Εγώ αυτή τη φορά είμαι πολύ αρνητική καθώς δεν έχω καθόλου συμπτώματα πάρα μόνο πρησμενο στηθος κ κοιλιά λόγω φαρμάκων υποθέτω!!! Έβαλα δύο άριστα εμβριακια 4αρων ημερών αλλά κ πάλι έχω στο μυαλό μου την αρνητική έκβαση του Σαββάτου!!! 

Καλησπέρα και από μένα. Με πίστη και αισιοδοξία περιμένω και γω το Σάββατο. Πριν 11 μερες έβαλα 2 βλαστοκυστες. Δεν ξέρω τίποτα από πιθανά συμπτώματα γιατί είναι η πρώτη φορά και όλα είναι άγνωστα ... αλλά μεγάλη η ελπίδα!!! Μακάρι να μαστε τυχερές εμείς και όλες οι κοπέλες.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, maroullaki είπε:

Καλησπέρα και από μένα. Με πίστη και αισιοδοξία περιμένω και γω το Σάββατο. Πριν 11 μερες έβαλα 2 βλαστοκυστες. Δεν ξέρω τίποτα από πιθανά συμπτώματα γιατί είναι η πρώτη φορά και όλα είναι άγνωστα ... αλλά μεγάλη η ελπίδα!!! Μακάρι να μαστε τυχερές εμείς και όλες οι κοπέλες.

Μακαρι κοριτσι μου να ειναι η τυχερη σας φορα! 

Θα περιμενουμε νεα σας!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...