Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Τζούλη μου μοντέλο η μπέμπα σου ε?

Εμένα η δικιά είναι 5900 και 61 εκατοστά.

Και η δικιά μου ξυπνάει γύρω στις 4 για φαγητό αλλά αδύνατον να αποφύγω να την ταϊσω εκείνη την ώρα .... κι εμένα θα με φάει κανένα βράδυ με την πείνα που έχει.

Τζούλη μου αναφορικά με τον ύπνο, χωρίς να έχω διαβάσει κάτι σχετικό, νομίζω καλό είναι να μαθαίνει να κοιμάται και στο καρότσι και στο ριλάξ για να μπορείς να την βάζεις για ύπνο όπου και να είσαι.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑ!!! ΞΥΠΝΗΣΑ ΜΕΣ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!:P

ΤΖΑΜΙΝ ΕΠΕΙΔΗ Η ΒΕΡΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΙΚΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΜΕΣ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΤΟ ΣΑΝ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΠΟΥ ΑΠΟ ΚΕΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΑΜΠΟ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΒΑΘΙΑ ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ Η ΘΑΛΑΣΣΑ ΤΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ. ΕΚΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΚΑΦΕ, ΠΑΡΚΑ, ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΧΑΡΕΣ ΚΛΠ ΘΕΑ ΑΠΙΘΑΝΗ!!!! ΠΑΡΟΜΟΙΟ "ΜΠΑΛΚΟΝΙ" ΕΧΕΙ Η ΝΑΟΥΣΑ ΚΑΙ Η ΕΔΕΣΣΑ.

ΜΕΡΙΚΟΙ ΤΟ ΛΕΝΕ ΜΠΑΛΚΟΝΙ, ΜΕΡΙΚΟΙ ΠΑΡΑΛΙΑ!!!


pm4hp3.pngVPk9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δεν θυμαμαι αν σας εχω γραψει για την αποφαση που πηραμε για να φυγουμε στο εξωτερικο.Ναι λοιπον το κανουμε αυτο το βημα...εγω μιση γερμανιδα τα μιλαω σχετικα καλα και τωρα τα μαθαινω και στον ανδρα μου...αυτος θα φυγει Σεπτεμβριο ακριβως μετα τα βαπτισια και εμεις τον Απριλιο που θα χρονισει η μπεμπα για να κανουμε τα περισσοτερα εμβολια μας εδω...Δεν φοβαμαι καθολου για την αποφαση...αυτο που με στεναχωρει ειναι το οτι θα ειμαι τοσους μηνες μακρια απο τον ανδρα μου και οτι η μπεμπα σιγουρα θα τον ξεχασει...αλλα το να μεινουμε εδω ειναι θανατος...η μικρη θα πεινασει...εγω ανεργη εδω και εναν χρονο και ο ανδρας μου με λιγα λεφτα απο την δουλεια του γιατι και ο κοσμος δεν εχει...Το εχει σκεφτει καμια απο εσας?


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Επιστρεψαμε...υπομονη παλι μεχρι αρχες Αυγουστου, πρωτα ο Θεος γιατι τα δυο τελευταια καλοκαιρια δεν μας παει, να παμε διακοπουλες!!!

Δημητρα στην Βραυρωνα ειμασταν, καλα ητανε, απο θαλασσα δεν λει τιποτα αλλα το σπιτι ειναι μες στα δεντρα με μεγαλο κηπο και ησυχια.

Della Πειραια μενεις και εσυ?

Βασω υπομονη με την μετακομιση μολις τακτοποιηθειτε θα ξεκουραστειτε.

Φιλια και στα υπολοιπα κοριτσια!!!!


QWrRp3.png

pw3Zp3.png

eJhDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια δεν θυμαμαι αν σας εχω γραψει για την αποφαση που πηραμε για να φυγουμε στο εξωτερικο.Ναι λοιπον το κανουμε αυτο το βημα...εγω μιση γερμανιδα τα μιλαω σχετικα καλα και τωρα τα μαθαινω και στον ανδρα μου...αυτος θα φυγει Σεπτεμβριο ακριβως μετα τα βαπτισια και εμεις τον Απριλιο που θα χρονισει η μπεμπα για να κανουμε τα περισσοτερα εμβολια μας εδω...Δεν φοβαμαι καθολου για την αποφαση...αυτο που με στεναχωρει ειναι το οτι θα ειμαι τοσους μηνες μακρια απο τον ανδρα μου και οτι η μπεμπα σιγουρα θα τον ξεχασει...αλλα το να μεινουμε εδω ειναι θανατος...η μικρη θα πεινασει...εγω ανεργη εδω και εναν χρονο και ο ανδρας μου με λιγα λεφτα απο την δουλεια του γιατι και ο κοσμος δεν εχει...Το εχει σκεφτει καμια απο εσας?

Elzu τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα και δεν ξερουμε πως θα παει ο χειμωνας, πιστευω οτι καλα κανατε και το αποφασισατε.Εσυ δεν θα πας καθολου με τη μικρη μεχρι τον Απριλη?


QWrRp3.png

pw3Zp3.png

eJhDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπορεσω δυστυχως να παω γιατι τα λεφτα ειναι πολυ περιορισμενα για το αεροπλανο γιατι θα πρεπει να δωσουμε και παρα πολλα λεφτα για την μεταφορικη πανω απο 2 χιλιαδες αλλα δεν γινεται να τα πουλησουμε...ειναι καινουργια και ειναι κριμα και απο την αλλη η μεταφορικη θα χρειαστει ετσι και αλλιως γιατι δεν εχουμε ουτε αυτοκινητο....αχ κοριτσια χαιρομαι που συμφωνητε για την αποφαση που πηραμε...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Εlzu δεν το συζηταω....εγω θα ειχα ηδη φυγει :rolleyes::rolleyes::rolleyes: Το ψαχνουμε κι εμεις για Αγγλια η Κυπρο, αλλα ειναι δυσκολο να ξεκινησεις απο το μηδεν. Εδω εχουμε ενα σπιτι και τις δουλειες μας (προς το παρον τουλαχιστον)

Ηρθε και η γιατρος χθες, ο μπομπος μου ειναι 6300 γρ και 62 εκ. Μεγαλωνει καλα με το γαλατακι της μανουλας. Εχει και μια ηπια παλλινδρομηση, αλλα δεν θα κανουμε κατι γι αυτο, απλα του εχω σηκωσει το στρωματακι, να μην κοιμαται εντελως οριζοντια.


0b1qp2.pngPaB8p3.png

qjfzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις εδω δεν εχουμε τιποτα...ουτε σπιτι δικο μας, ουτε δουλειες ουτε αμαξι...τιποτα...οποτε δεν μας κραταει τιποτα εδω...ειδα και ενα αρθρο σημερα που ελεγε για την επιλεγμενη χρεωκοπια που ειπε ο βενιζελος και ελεγε οτι αν αυτο διαρκεσει χρονια τοτε την κατσαμε...οι τραπεζες δεν θα εχουν ρευστο, η εισαγωγες θα μειωθουν και ενα ενα τα ραφια στα σουπερ θα αδειαζουν και χωρια και αλλα μετρα...κοριτσια τρομαξα οταν το διαβασα...ειπα στον ανδρα μου να φυγω μαζι του...πιστευω οτι κατι τετοιο θα γινει...γιατι δεν νοιαζονται για τον κοσμακι αλλα για το να μην χαλασει το ευρω οποτε θα μας αφησουν να πειναμε απο το να γυρισουμε στην δραχμη...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσακια μου.Πως ειστε;Διαβαζω αυτα τα νεα για την αποφαση να φυγει καποιος απο Ελλαδα και σφιγγεται η ψυχη μου.

Εlzu,μην το σκεφτεσαι αλλο,πιστευω οτι πηρες την καλυτερη αποφαση με τον αντρα σου.Εμεις εδω εχουμε δουλεια(προς το παρον βεβαια)και γι'αυτο δεν το σκεφτομαστε.Σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση θα το σκεφτομουν πολυ σοβαρα.Θελει θαρρος πολυ η αποφαση αυτη και καλα εκανες και το βρηκες.Δεν εχει μελλον εδω για τιποτα.Κι επειδη καθε γονιος θελει να προσφερει ο,τι καλυτερο μπορει στο παιδι του να το κανετε το βημα και να μην κοιταξετε και πισω.Μοναχα να μαθαινουμε νεα σου!

Pola,o μπεμπακος σου ειναι θηριακι σαν τον δικο μου.Εμενα κουλαθηκαν τα χερια μου απο το κρατημα.Το δεξι μου χερι ειναι ξερο ολη μερα.

Mammy,για την ακριβεια Νικαια στα ορια με Πειραια.Κι εσυ καπου εδω μενεις;

Τzamin,πως παει η μετακομιση;τελειωνετε;


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τι κανετε?εμεις ειμαστε μια χαρα τρωμε συνεχεια και εχει αρχισει να στρωνει το βραδινο του ωραριο τρωει δηλαδη γυρω στις 1 και μετα 630 με 7 μενει ξυπνιος σχεδον ολη την ημερα με καποια 10 λεπτα υπνου ανα καποιεσ ωρες.Τον πηγα και μπανιο μια φορα δεν ειχα που να τον αφησω αν και ο γιατρος μου ειχε πει καλυτερα οχι για να μην κρυωσει τον εκανα μια γρηγορη βουτια γιατι ζεστενοταν το παιδακι μου μια χαρα ειναι η αληθεια.

Οσο αφορα τα εμβολια και στην μεγαλη μου καναμε μεχρι 10 μηνων μια παυση μεχρι τους 12 και τωρα καναμε και το τελευταιο τα επομενα σε 4 χρονια τα ιδια βαζουν και στο ικα το μονο εξτρα που ειχαμε κανει και θα κανουμε και τωρα ειναι γαστρεντεριτιδας που ειναι κατι σταγονιτσες

ελζου καλα θα κανεις αν ειναι να ειναι καλυτερα εκει να μην το σκεφτεσαι και καθολου και εμεις το εχουμε στο πισω μερος του μυαλου μας σε περιπτωση που δεν παει αλλο εδω απλα ειναι λιγο δυσκολο να το αποφασιουμε λογω του οτι εδω εχουμε το σπιτι μας το μαγαζι μας και ολα αυτα σε κανουν να προσπαθησεις λιγο ακομα,να σε ρωτησω μενει κανενας δικος σου εκει?


an1cF220g411210MjUwbHp8MzE3NTU2MGRhfHRvIGtvcml0c2FraSBtb3UgZWluYWk.gif

as1cJNk0g410000Nzc3MTE3ZHwwMDA4OTk2ZHx0byBtb3JvIG1vdSBlaW5haSA.gif

Link to comment
Share on other sites

katval ναι κοπελα μου μενει ενας θειος του ανδρα μου εκει και εχει ταβερνα...στην αρχη θα παει σε αυτον να μεινει και να δουλεψει μεχρι να μαθει την γλωσσα και να παμε εμεις τον Απριλιο...Μιλουσα με μια κοπελα που ζει εκει 7 χρονια και εκανε εκει 3 παιδια...κοριτσια το τι μου ελεγε χτες το βραδυ...κοιμηθηκα τοσο καλα το βραδυ...ηρεμησα και αρχισα να χαιρομαι γι'αυτο το ξεκινημα...δινουν 180 ευρω επιδομα για το παιδι, αν εχεις εισοδημα μικροτερο απο 24.000 ευρω τοτε σου πληρωνουν το ενοικιο αν οχι ολο ενα μερος του., σου δινουν και καποια λεφτα για να μπορεις να κανεις τα ψωνια σου,και την ρωτησα ποσα ξοδευει εκει στο σουπερ και για 5 ατομα τον μηνα δινει 350 ευρω και παιρνει και χαζα για τα μικρα...επαθα πλακα και για παιδικο δινει 20 ευρω, τα υπολοιπα τα δινει παλι το κρατος...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε?

Elzu πιστεύω πως πήρατε την καλύτερη απόφαση. Πραγματικά οι συνθήκες ζωής στην Γερμανία δεν έχουν καμία σχέση με εδώ. Το έλεγε τις προάλες και ένας πελάτης του άντρα μου που έφυγε πριν λίγο καιρό. Και αφού δεν έχετε τίποτα να σας κρατήσει εδώ κάνετε την καλύτερη δουλειά!

Tzsmin με το καλό να πάτε στο καινούριο σας σπιτάκι!

ania πως είναι ο μικρός σου με τον αυχένα του?

julie σχετικά με τον ύπνο εγώ ακολουθώ την ρουτίνα μπάνιο-γάλα-ύπνο αλλά ακόμα έτσι κι αλλιώς είναι νωρίς να μιλάμε για πρόγραμμα. Στην κόρη μου που το έκανα αυτό δεν είχαμε κανένα θέμα ποτέ με τον ύπνο. Όμως δεν μπορούσε να κοιμηθεί πουθενά αλλού εκτός από την κούνια της. Ο μπεμπούκος φαίνεται πιο ''κουλ'' αλλά θα δείξει με τον καιρό.

Κιττυ della και pola μια χαρά τα μικρά σας στις μετρήσεις! Εμείς θα πάμε την Δευτέρα για ζύγισμα και εμβόλιο.

Τα δικά μας, είμαστε καλά, ο μικρός πέρασε μια επεφυκίτιδα και βάζαμε κολύριο και τώρα είναι καλύτερα. Από χτές γυρνάει μπρούμητα και σήμερα από τις 11.30 που θήλασε ξύπνησε στις 7 το πρωί!

Τα φιλιά μου στα υπόλοιπα κορίτσια και καλά να περάσετε το σκ!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Αν όλα πάνε σύμφωνα με το πρόγραμμα, θα μετακομίσουμε το Σάββατο.

Ελζού σκεφτήκαμε κι εμείς το εξωτερικό με τον άντρα μου αλλά προς το παρόν το αναβάλαμε. Πάντος για εμάς είναι πάντα μια επιλογή την οποία δεν ξεγράφουμε εντελώς. Πολύ καλά κάνετε, θα δεις που όλα θα εξεληχθούν τέλεια για εσάς. Σε ποιά πόλη πάτε?

Η μπουμπού μια χαρά. Ζεστένεται το μαναράκι μου γιατί δεν έχουμε κλιματιστικο και το σπίτι είναι ζεστό. Ευτυχώς το καινούριο σπίτι στα Βριλήσσια είναι πολύ δροσερό.

Πολλά φιλια


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...