Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα και απο εμενα...πωπω πως την αντεχετε την ζεστη βρε κοριτσια εκει κατω??Εμεις εδω ειχαμε 35 εξω χτες και μεσα στο σπιτι 29...η μικρη ολο στην γκρινια και ολο κοιμαται...εμεις απο σημερα αρχιζουμε να πακεταρουμε...Στο ingolstatd θα παμε. Ειναι κοντα στο Munchen.Εκει εχει την Audi,sony Ericson.Οταν μαθει ο ανδρας μου την δουλεια θα μπορει να παει εκει να δουλεψει με το πτυχιο που εχει...και οταν θα ειμαστε εκει θα ψαχνουμε και αλλου...και οπου μετα κατσει μια καλη εκει θα παμε...αλλα για πολυ μετα....Ας περασει ο πρωτος χρονος να εγκατασταθουμε και βλεπουμε...Θα ειμαι 8 μηνες μακρια απο τον ανδρα μου...και αυτος δεν θα δει την μπεμπα τοσο καιρο...θα τον ξεχασει...ειναι παρα πολυ δυσκολο αλλα πρεπει να κανουμε υπομονη..αν δουμε οτι εκει ειναι καλα τα πραγματα ομως μπορει να φυγω με την μπεμπα πιο νωρις...Η παιδιατρος μου ειπε οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα εκει θα κανει τα υπολοιπα εμβολια και το ενα θα ειναι και δωρεαν....δεν μας ειπε πιο...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Mικρές μανούλες και μωράκια γεια σας και από εμένα!Τι κάνετε?Εμείς ζεσταινόμαστε παρόλο που είμαστε στο εξοχικό.Το ΣΚ είχε πολύ ζέστη και δεν φόραγα τίποτα στον μπεμπούλη μου.Με την πάνα ήτανε.Όταν πηγαίναμε βόλτα τον είχα με 1 αμάνικο φανελάκι.Σήμερα είναι κάπως δροσερά.Ο μπεμπούλης μου από τότε που έκλεισε τον 3ο μήνα έχει πολλά σάλια.Ό,τι πιάσει στα χεράκια του το βάζει στο στόμα του.Δεν θέλει καθόλου την πιπίλα του .Προτιμάει να βάζει τα χεράκια του και ό,τι πιάνει.Έχει κάνει και φίλες και φίλους.Χαμογελάει σε όλους που βλέπει.Είναι κοινωνικός ο ομορφούλης μου.Δύο κοριτσάκια έρχονται και τον βλέπουν όποτε περνάνε από το σπίτι μας.Θα πάνε Α΄Γυμνασίου.Έχει και 1 μωράκι στην γειτονιά μας που γεννήθηκε στο ΡΕΑ στις 15/4.Μακάρι να γίνουν φίλοι!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Ελζού πήρατε πολύ καλή απόφαση!Καλά θα κάνετε και θα φύγετε!Η μικρούλα σου δεν θα ξεχάσει τον αντρούλη σου.Τα παιδάκια από μωρά μόνο τους γονείς γνωρίζουν από την φωνή τους.Να μας γράφεις νέα από την Γερμανία.

Τζαμίν καλορίζικο το καινούριο σας σπίτι!

Άρμα του πέρασε η επεφυκίτιδα του μικρούλη σας?

Κατβάλ άρεσε η θάλασσα στο μωράκι σου?

Πόλα για την παλινδρόμηση να βάζεις τον μπέμπη σου να κοιμάται πλάγια.

Μάμμυ Αύγουστο θα πάτε κάπου αλλού?

Κίττυ και Τζούλη πανήψυλα τα μωράκια σας?

Τζούλη πήρες τελικά ντουντού?

Μαρία Έλενα διάβασα αυτά που έγραψες για την Βέροια!Τι ωραία που είναι!

Della δυο φορές ήρθα στην Αθήνα και δεν μου άρεσε καθόλου γιατί ήρθα για δουλειές.Ούτε του μπέμπη του άρεσε γιατί έκανε εμβόλιο και ταλαιπωρήθηκε.Στην εξοχή του αρέσει πολύ!ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΣΕ ΟΛΕΣ!


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Ελζου, δεν θα ξεχάσει η μπουμπού τον μπαμπάκα της !!! αποκλειεται!!!

και ο αντρας μου εχει συγγνεις στην Γερμανια, και μας εχει περασει και εμας απο το μυαλό...αλλα δεν ξερουμε την γλώσσα. Εγω ξερω Αγγλικά κ Γαλλικά ,αλλά Γερμανικά........

Ρε κοριτσια ...........τι ζεστη.....................κι εγω με την πανα τον εχω

Κατα τα άλλα , δουλεύω και λειπω αρκετες ωρες , το βραδάκι τον βγάζουμε βολτα , κοιμαται κατα τις 9 00 μεχρι τις 5 00 το πρωί. Επίσης , εχει όλη μερα τα χερια στο στομα και οτι άλλο βρεθει διπλα του.

Ελπίζω να ειστε όλες καλά , μανούλες και μωράκια !!!!!!!!!!


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τι σκασμος ειναι αυτος!!! ΟΥΦ!!! Εχω κι ενα σιδερο να δουμε ποτε θα το παρω αποφαση, προς το παρον το μονο που παιρνω ειναι ρουχα απο τα ασιδερωτα.....:rolleyes: Τι νοικοκυρα ε!!! Ο μπεμπικος μου ειναι μονιμως μουσκιδι, το μεσημερι τον εχω ποση ωρα στο νερο ωσπου στο τελος μουλιαζει και το βραδυ παλι τα ιδια.


pm4hp3.pngVPk9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοπελες,

Elzu καλή αρχή στο νέο σας ξεκίνημα, πάντα οι τολμηροί κ οι αποφασιστικοί άνθρωποι έχουν περισσότερες ελπίδες να βγουν κερδισμένοι, η στασιμότητα δεν έφερε πρόοδο σε κανέναν. Σίγουρα θα βρείτε κ δύσκολες στιγμές μπροστά σας, αλλα αυτες ίσως είναι που θα σας δέσουν πιο πολύ σαν οικογένεια κ μετα όταν όλα στρώσουν θα τις σκεφτόσαστε κ θα γελάτε...

Arma σήμερα επιτέλους βγάλαμε το κολάρο μας, είχαμε γίνει θαμώνες στο Παίδων κάθε 4 μερες ήμασταν εκει. Και τώρα με αυτον τον καυσωνα τον λυπόταν η ψυχη μου το καημένο με αυτο το πράγμα γύρω στο λαιμό.

Σήμερα στο Παίδων μια μητέρα έχασε τον γιο της, όση ώρα ήμασταν εκει ούρλιαζε το όνομά του κ έτρεχε αλαφιασμένη να τον βρει, δεν ξέρω τι έγινε τελικά γιατι φύγαμε κ ακομα δεν είχε βρεθει , μακάρι να βρέθηκε το παιδάκι, δεν θέλω ποτε ποτε να βρεθω στη θεση της ούτε για ενα λεπτό, τραγικό....

Ο μπεμπούκος μου καλά , κάνει τούμπες, δεν μπορω να τον αλλαξω, κάθε που τον ξαπλώνω , τσούπ μπρούμητα, μάχη κάνουμε.

Από σάλια και εμεις πολυ παραγωγη κ τα τρώμε όλα κατα προτίμηση σεντόνια ! Αυριο ίσως πάμε παιδιάτρο

Μαρια - Ελενα μην αγχώνεσαι απο νοικοκυροσύνη κ εγω τα ίδια, απο τα ασιδέρωρα σε μόνιμη βάση...

tzamin καλορίζικο το καινουριο σας σπίτι!!! Καλή ΄δύναμη με την μετακόμιση, αντε έμεινε η ουρά , μετα το καλό !

φιλάκια σε όλες


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια.Τι κανετε εκτος απ'το να ζεστενεστε;Τι ειναι αυτο το πραγμα βρε κοριτσια;νομιζω οτι θα λιωσω!

Σ'εμενα ηρθαν οι γονεις μου πριν λιγες μερες και εχω παρεα!

Ο μπεμπακος οταν ειναι εκτος κλιματιστικου γινεται παπι στον ιδρωτα.Εχουν πλακα τα μαλλακια του(οσα του εμειναν βεβαια),οταν ιδρωσει σ'εκαινο το σημειο φαινονται σαν σπαστα.Απο σαλια μια απο τα ιδια κι εμεις!Και επισης κι εμειςοτι βρουμε κατευθειαν στο στομα.Εχει μεγαλη αδυναμια στοα πανακια που εχουμε για τις γουλιες.

Dimista,θα ξαναφυγετε παλι;εχει και ο μικρουλης την παρεα του εκει ε;

Maria-Elena,το σιδερωμα ειναι μια πολυ πληγωμενη ιστορια.Αν και το σιδερο σαν δουλεια μου αρεσει(με το σφουγγαρισμα και το σκουπισμα δεν τα παω καλα),αυτο το σκηνικο να σιδερωνεις τα ρουχα μεσα εξω μου τη δινει.Αληθεια οι μανουλες που εχουν μεγαλυτερα παιδακια ας μας πουν μεχρι ποτε θα παει αυτο το βιολι;

Ania,περαστικα σας και σιδερενιο το μπουμπουκακι σου.Αυτο που περιγραφεις για το σκηνικο στο Παιδων ειναι οντως τραγικο.Μονο που το σκεφτομαι με κοβει κρυος ιδρωτας.

Καλο απογευμα κοριτσια!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Della εγω στον μεγάλο τα σιδερωνα μεσα - εξω μεχρι 3 μηνων, τωρα στο μπέμπη τα σιδερωνω μόνο από μέσα. Γενικα το θεωρω υπερβολη για παραπανω, εδω ήδη βάζουν διαφορα στο στόμα τους, κ δεν παθαινουν τιποτα.


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Della κι εμενα ειναι απο τις αγαπημενες μου δουλειες το σιδερο αλλα 40 ημερων σταματησα το απο μεσα και πλενω τα ρουχα του μαζι με της κορης μου. Πλεον εχει φαει του κοσμου τις βρωμιες. Προχθες η Ελενα του εβαλε τη μπιμπιλα της και λιγο πλαστελινη......ΟΥΠΣ!!!

Οπως μου ειπε η κουμπαρα μου ... στο 1ο παιδι σιδερωνα σαν μουρλη μεσα εξω, στο 2ο μονο απο εξω και στο 3ο κατευθειαν απο το συρμα.

Δεν προλαβαινω τι να κανω !!!!


pm4hp3.pngVPk9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Λιώσαμε από τη ζέστη! Την Δευτέρα κάναμε εμβόλιο και εχτές ο μικρός έκανε πυρετό 38 +. Είναι 6500 και 63 πόντους, μια χαρά γενικά αλλά από το Σάββατο έχει μειώσει αρκετά το γάλα. Και όπως έχω πει δεν θέλω να αγχώνομαι πια για τέτοια αλλά λόγω της υδρονέφρωσης πάντα υπάρχει και ο κίνδυνος ουρολοίμωξης οπότε ο παιδονεφρολόγος μας είπε να κάνουμε καλλιέργεια ούρων για καλό και για κακό. Ελπίζω η αφαγία να είναι από την ζέστη και να μην έχει κάτι..αχ δεν έχω πια αντοχές να παλεύω με τα γάλατα όπως έκανα στην κόρη μου! Και τα δυο μου παιδιά μου βγήκαν περίεργα στο φαί..αν κρυώσει λίγο το γάλα το φτύνουν και δεν έχουν κανένα πρόβλημα να μείνουν νηστικά μετα...:rolleyes:

Tzasmin μετακομίζεις σε πολύ ωραία περιοχή! Μου αρέσει πολύ! Με το καλό!

ania σιδερένιος να είναι ο μικρός σου, πω πω ο καημενούλης μέσα στη ζέστη με το κολάρο θα υπέφερε...Κι εμείς έχουμε πόλεμο με το άλλαγμα γιατί γυρνάει και επίσης πολλάαααααα σάλια και ό,τι βρει στο στόμα.

della στην κόρη μου σιδέρωνα μέσα έξω μέχρι 6 μηνών. Τώρα επειδή έχω και στεγνωτήριο μόνο απ'έξω.Νομίζω ότι αν έκανα τρίτο παιδί έτσι όπως το πάω δεν θα σιδέρωνα καθόλου! :lol: Και φυσικά όπως θα ξέρουν οι δευτερομανούλες όταν έχεις μεγαλύτερο παιδί στο σπίτι δεν υφίσταται αποστείρωση. Το αγαπημένο παιχνίδι της κόρης μου είναι να βάζει τα χέρια της στο στόμα του μπέμπη για να της τα τρώει..:lol: Οπότε καταλαβαίνεις..

Μαρια -Ελενα έφαγε και μεζεδάκι πλαστελίνης ε? :lol: Αχ δεν τα προλαβαίνουμε!

Καλό βράδυ σε όλα τα κορίτσια του καφέ!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια τι κανετε?

καναμε και εμεις χθες 2 εμβολια το ενα απο το στομα για γαστρεντεριτιδα μια χαρα ειναι ο μικρος εβαλε 1 κιλο και 3 ποντους πηγε 5770 και 59 ποντους μενει ξυπνιος αρκετα εχει 2 μερες τωρα που κοιματε απο ρτις 9 ως 6 και μετα παλι ως τις 9 τα ουλη του ειναι πολυ πρησμενα απ οτι ειδε ο γιατρος και εχει πολλα σαλια το θεμα της αποστειρωσεις τωρα εμεις θα συνεχισουμε για κανενα μηνα ακομα την τυπικη αποστειρωση των μπιμπερων και αυτο μονο και μονο επειδη το γαλα μαζευει μυκητες γιατι κατα τα αλλα ποτε δεν καναμε ουσιαστικη αφου εχει και μια μεγαλη αδερφη που του βαζει τα παντα στο στομα


an1cF220g411210MjUwbHp8MzE3NTU2MGRhfHRvIGtvcml0c2FraSBtb3UgZWluYWk.gif

as1cJNk0g410000Nzc3MTE3ZHwwMDA4OTk2ZHx0byBtb3JvIG1vdSBlaW5haSA.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια...πως πατε με τη ζεστη?Εμεις μεσα και a/c!Ολα τα μωρακια μας μια χαρα!Εμεις απο βδομαδα θα παμε για εμβολια.Εχω στεναχωρηθει αρκετα γιατι εχω σταματησει το θηλασμο μια εβδομαδα τωρα, αναγκαστηκα να παρω κατι φαρμακα, ειχα προσπαθησει να τα αποφυγω αλλα δεν καταφερα αλλο.Ειναι ομως στιγμες που τα βαζω με τον εαυτο μου οτι δεν προσπαθησα αρκετα...

Οσο για το σιδερο στην αρχη τα σιδερωνα μεσα εξω, για λιγο, και τωρα μονο απέξω!

Δημητρα στην Μυκονο θα παμε, μενουν τα πεθερικα μου μονιμα εκει και παμε καθε χρονο.

Καλο βραδυ!!!


QWrRp3.png

pw3Zp3.png

eJhDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια...πως πατε με τη ζεστη?Εμεις μεσα και a/c!Ολα τα μωρακια μας μια χαρα!Εμεις απο βδομαδα θα παμε για εμβολια.Εχω στεναχωρηθει αρκετα γιατι εχω σταματησει το θηλασμο μια εβδομαδα τωρα, αναγκαστηκα να παρω κατι φαρμακα, ειχα προσπαθησει να τα αποφυγω αλλα δεν καταφερα αλλο.Ειναι ομως στιγμες που τα βαζω με τον εαυτο μου οτι δεν προσπαθησα αρκετα...

Οσο για το σιδερο στην αρχη τα σιδερωνα μεσα εξω, για λιγο, και τωρα μονο απέξω!

Δημητρα στην Μυκονο θα παμε, μενουν τα πεθερικα μου μονιμα εκει και παμε καθε χρονο.

Καλο βραδυ!!!

Mammy3 και εγώ σταμάτησα την Παρασκευή το θηλασμό και στενοχωρήθηκα πολύ. Έκανα ακριβώς την ίδια σκέψη, όμως μετά θυμήθηκα πόσο με είχε πληγιάσει, πως και η ίδια δεν μπορούσε να φάει καλά γιατί με πονούσε και σκέφτομαι πως δε γινόταν αλλιώς. Άσε που τώρα τελευταία τη θήλαζα μια φορά την ημέρα, άρα είχα λίγο, άρα εκνευριζόταν που δε χόρταινε. Μια χαρά είναι και αυτό που πήρανε.. Καλά να περάσετε στη Μύκονο


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Με την αποστείρωση κορίτσια έχετε δίκιο, δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει, όταν πλέον βάζουν τα πάντα στο στόμα. Εμένα το πρωί είχε βγάλει δύο σπυράκια στα χείλια, αλλά όπως βλέπω τώρα υποχωρούν. Της έβαλα βέβαια ένα φάρμακο και θα δούμε. Κατά τ'άλλα καλά. Έκανε εμβόλιο την προηγούμενη εβδομάδα, του πνευμονιόκοκου, ευτυχώς δεν έκανε πυρετό. Από κιλά....7400 (ναι, ναι σωστά διαβάζετε!!!), με ύψος 69 εκ. Γιγαντάκι η μικρή μου!!

Ania περαστικά στο μικρούλη σου. Είναι οκ ο αυχένας του τώρα?

Arma, μη στενοχωριέσαι, με τη ζέστη υποφέρουν τα καημένα και δεν έχουν όρεξη για φαγητό, αφού στο βάρος του είναι εντάξει μην προβληματίζεσαι.

Κορίτσια με το σίδερο και εγώ προς το παρόν μέσα-έξω αν και πάλι σκέφτομαι ότι το απ'έξω δεν έχει πολύ νόημα. Αφού τα παίρνουμε αγκαλιά και τα ακουμπάμε πάνω στα ρούχα μας. Και μη μου πείτε ότι κατακαλόκαιρο τα κρατάτε με το σεντονάκι..


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Tzamin, καλορίζικο το σπιτάκι σας και Elzu καλή αρχή, να δεις όλα καλά θα πάνε και θα χαίρεστε που πήρατε τη σωστή απόφαση.

Καλό βράδυ σε όλα τα κορίτσια....

Α, και εσείς που λείπετε διακοπούλες κάντε καμιά βουτίτσα για εμάς και θα σας ανταποδώσουμε όταν έρθει η σειρά μας με μακροβούτια..

Φιλιά..


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...