Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Καλημερα κοπελιες!!! Απορω ποσο θα αντεξω, ο γιοκας μου δε λεει να το κοψει αυτο το βραδινο ταισμα. Χθες εφαγε 11:30 και ειπα οκ θα κοιμηθει μεχρι το πρωι!!! 5:30 η ωρα χαλασε τον κοσμο για να φαει:-(:sad::-(:sad:!!! Πανω που κοιμηθηκα ξυπνησε η κορη μου ηθελε νερο. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ!!!!

Καθε μερα ειμαι με φριχτο πονοκεφαλο.

julie8 στρυφογυρναει στο κρεβατι, οχι στο πλευρο και βγαζει κατι στριγλιες οταν τσατιζεται ασε που αρχισε να κανει και ψευτοκλαματα.


pm4hp3.pngVPk9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κουκλες μου τι κανετε???Εγω ειχα παει Λαμια για λιγο στον αντρουλη μου και με τις δουλειες δεν προλαβαινα ουτε να σας διαβασω......Ειμαστε μια χαρα μεγαλωνουμε και μεθαυριο θα παμε για το δευτερο μας εμβολιο εννοειτε οτι γυρναμε ολη την ωρα στο κρεβατι και μιλαμε ολη την ωρα επισης βαζει τα ποδια κατω και σηκωνεται κανει γεφυρα.....Αχ ειναι πολυ ζωηρη αφου βγηκε μονη της και απο το καθισμα αυτοκινητου ευτυχως ημουν διπλα και δεν επεσε.Απο υπνο κοιμομαστε 9.30 με 7.30 ή 10.30 με 8.30 μια χαρα δηλαδη.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Εχτές βάψαμε το παιδικό και από κοριτσίστικο το κάναμε unisex:lol: Ωραίο έγινε αλλά δύσκολες εργασίες αυτές όταν έχεις παιδιά στο σπίτι..γινέται χαμός και δεν ξέρω από που ν'αρχίσω!

Όλα τα παιδάκια βλέπω στην ίδια φάση είναι, σάλια, στριφογυρίσματα, κουβεντούλες..κι εμείς μία από τα ίδια! Η κόρη μου είχε αργήσει να τα κάνει αυτά, ο μικρός όταν γύρισε την πρώτη φορά μπρούμητα μετά από λίγο πήγε να γυρίσει μπορύμητα στο καρότσι και τον πρόλανα στο τσακ να μην πέσει κάτω...

della μου μετά από αυτά που πέρασα με την μεγάλη μου με το γάλα, το φαγητό και το βάρος δεν αγχώνομαι ιδιαίτερα. Δηλαδή αν δεν είχαμε το θέμα της υδρονέφρωσης ειλικρινά δεν θα έδινα σημασία. Η κόρη μου από τον 4ο μήνα σταμάτησε να πέρνει βάρος, 100-300γρ το πολύ κάθε μήνα. Επίσης ποτέ δεν ήπιε την ποσότητα γάλακτος που έπρεπε να πιει. Όμως είναι μια χαρούλα, εγώ όμως κόντεψα να τρελλαθώ τότε από τις αγωνίες..όσο το παιδί είναι χαρούμενο και όσο ο παιδίατρος είναι καθησυχαστικός δεν πρέπει να αγχωνόμαστε.

Μαρια- Ελενα κουράγιο!!!Εγώ μια χαρά το βρίσκω το 11.30-5.30 πάντως. Μωρέ είναι πολύ μικρούλια ακόμα..υπομονή!

Αννα καλά να περνάτε! Σπίρτο και η κορούλα σου! Μπράβο!

julie φυσιολογικό είναι να στριγλίζει. Γενικά τώρα όταν ανακαλύπτουν κάτι και τους αρέσει το κάνουν συνέχεια.

elzu καλή δύναμη στις ετοιμασίες σας. Ζορίζεστε τώρα αλλά να σκέφτεσαι ότι είναι για καλό.

Για την διαφορά ηλικίας εμένα που έχουν 3 χρόνια μου ήρθε πολύ βολικά. Η μεγάλη είναι πια ανεξάρτητη, δεν έχεις ταυτόχρονα ταίσματα, ωράρια φαγητού κλπ. και γενικά είναι μια χαρά. Αν το είχα κάνει ένα χρόνο πριν νομίζω θα πιεζόμουν παρα πολύ. Αυτό είναι προσωπική άποψη, όπως λέει η katval και η μικρότερη διαφορά δεν είναι και τόσο τραγική. Ηρωας είσαι katval!!!Χαρά στο κουράγιο σου!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε στιγμη που με το αριστερο χερι ταιζα τον μπεμπη με το μπιμπερο και με το δεξι ταιζα την Ελενα με το κουταλι. ΦΡΙΚΗ μιλαμε !!! Αν και νομιζω πως η Κατβαλ εχει ενα δικιο στο οτι ο πρωτος χρονος ειναι δυσκολος. Οταν πλεον θα χρονισει ο μπεμπικος μου θα σας ξαναπω τη γνωμη μου.


pm4hp3.pngVPk9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες και νινακια...

Ελπιζω να ειστε ολοι καλα και χαρουμενοι...

Ξερω οτι ειμαι η γαιδουρα του καφε και ολο εξαφανιζομαι αλλα δεν το κανω επιτηδες... Ξερετε ζουσα μια μποεμικη ζωη χωρις σκοτουρες , νοικοκυρεμετα και τετοια και ξαφνηκα βρεθηκα μαμα-νοικοκυρα και ταχω χασει λιγακι...

Μου αρεσει πολλυ η νεα μου ζωη, ομως ειναι αυτο το ματι που ειχε συνηθισει να κοιματε 12ωρα και ισα που ανοιγει!!

Και εμεις κοιμομαστε λιγουλακι περισσοτερο σε σχεση με πριν ,συνηθως 10-6,30 , και μπορω να πω οτι ξεκουραζομαστε καπως τωρα...

Τα δοντακια μας ταλαιπορουν ομως ο νινουλης μου οτιδηποτε δεν βγαζει γαλα απαξιει να το βαλει στο στωμα και ετσι εχει γηνει αυτοκολητος με το στηθος μου , και χθες καναμε και το δευτερο εμβολιακι μας....

Ρε κοριτσια μας ειπε η γιατρος οτι δεν πρεπει να τον φιλαμε για 10 μερες....

Το'χετε ξανακουσει αυτο?Μου φαινεται λιγακι περιεργο...

Επεισης ηθελα να σας πω οτι μηλησα σημερα με την γιατρο μας σχετικα με το μπανακι στην πισινα και μου ειπε οτι επισημα λενε οτι τα νινακια μπορουνε να κανουν μετα το εξαμηνο,ομως αυτο το λενε πολυ τυπηκα (με την εννοια οτι εως τοτε αποστηρωνουμε τα παντα γυρω τους) και οτι δεν θα παθει κατι αν το βουτηξουμε λιγουλακι καποια στηγμη που θαχει πεσει ο ηλιος...

Εχετε ακουσει κατι σχετικο?

Σας ζαλησα το ξερω...

Να ειστε και να περνατε οσο ποιο τελεια γεινεται...........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα.

Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας. Αποφάσισα να επιμείνω περισσότερο με την πιπίλα. Προσπαθούσα 2 ώρες να την πείσω. Χτυπιόταν, νευρίαζε, φώναζε και γενικότερα έκανε οτιδήποτε για να παραιτηθώ. Καταλαβαίνετε τι γινόταν ανάμεσα σε δύο κριαρίνες. Για να πω την αλήθεια στενοχωριέμαι έτσι όπως τη βλέπω να νευριάζει, ξέρω όμως ότι θα της κάνω καλό αν τα καταφέρω και προσπαθώ να μην την αφήσω να με τουμπάρει. Ελπίζω να κρατηθώ. Τελικά την κράτησε και αποκοιμήθηκε με αυτή. Για να δούμε...


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Marina1 Αχ το δικο μου ματι να δεις ποσες ωρες κοιμοταν και τωρα οι σακουλες εχουν φτασει στο πατωμα!!! Τι σχεση εχει το φιλι με το εμβολιο:roll::roll::roll::roll:???? εγω τον ζουλαω, τον ρουφαω, τον φιλαω οτι και να γινει!!!!

tzitzina προσπαθησε να της την δινεις οταν αρχισει να γκρινιαζει για να φαει. Να δεις τι καλα την μασουλαει τοτε ο δικος μου και δεν τη βγαζει με τιποτα. Δεν λεω να την αφησεις νυστικη, λιγο στην αρχη, ετσι πιστευω πως ξεγελιουνται και αρχιζει να τους ειναι ευχαριστη η πιπιλα


pm4hp3.pngVPk9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Τzitzina μαμα-κορη 1-0 μπραβο!:rolleyes:Συνεχισε να επιμενεις!!!

Μαρινα1 δεν πρεπει να το φιλατε λογω του εμβολιου?Δεν το εχω ξανακουσει...σημερα εχουμε και εμεις εμβολιο θα τον ρωτησω να δω τι θαμου πει.

Arma οσο σκεφτομαι οτι και εγω απο Σεπτεμβρη θα μπω στην διαδικασια των δωματιων φρικαρω!Θα πρεπει να πανε τα αγορια σε ενα, ευτυχως αυτο δεν χρειαζετε βαψιμο, και το δωματιο του μικρου θα το φτιαξω για τη μπεμπα!

Μαρια-Ελενα υπομονη!Αυτος ο πονοκεφαλος αν δεν εχεις κοιμηθει καλα δεν παλευετε ειναι λες και εχεις πιει ενα βαρελι ολοκληρο!!!


QWrRp3.png

pw3Zp3.png

eJhDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kitty, τι θα κάνουμε?

Εγώ και γάντια της βάζω, τη λυπάμαι όμως μες τη ζέστη, άσε που πιπιλάει και αυτά.

Ειδικά το πρωί που ξυπνάει έχει πλάκα, την ακούω με τη μανία πιπιλάει..

Σου λέει "όσο προλάβω τώρα πριν ξυπνήσει αυτή η σπαστικιά ξανθιά που μου χώνει στο στόμα μια αηδία που τη λένε πιπίλα":p:p:p

χαχαχαχχαχα.......:P:p:p

Ο μπέμπης δεν παιρνει πιπιλα , αλλα αυτό δεν με χαλάει. Γενικά μασάει οτι βρεθεί δίπλα του , πανω του πανάκια , σαλιάρες , γλειφει τις κουδουνίστρες.....σημερα μάσαγε τα λουριά στο κάθισμα αυτοκινήτου:shock::shock:

Δεν ξερω , θα ξαναρωτήσω τον γιατρό αλλά δεν βλέπω κάποια λύση..........


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Τzitzina μαμα-κορη 1-0 μπραβο!:rolleyes:Συνεχισε να επιμενεις!!!

Ναι, καλά!! Και το απόγευμα που πήγαμε βόλτα με το καρότσι ισοφάρισε!!

Ούτε μπορούσα να προχωράω και να της κρατάω την πιπίλα, ούτε της φόρεσα τα γάντια να μην της χαλάω τη μόστρα...


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


tzitzina προσπαθησε να της την δινεις οταν αρχισει να γκρινιαζει για να φαει. Να δεις τι καλα την μασουλαει τοτε ο δικος μου και δεν τη βγαζει με τιποτα. Δεν λεω να την αφησεις νυστικη, λιγο στην αρχη, ετσι πιστευω πως ξεγελιουνται και αρχιζει να τους ειναι ευχαριστη η πιπιλα

Θα το δοκιμάσω και αυτό, αν και έχει λίγες μέρες που και νηστική να μείνει δεν τρελαίνεται να φάει, ίσως από τη ζέστη..


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια μας ειπε η γιατρος οτι δεν πρεπει να τον φιλαμε για 10 μερες....

Το'χετε ξανακουσει αυτο?Μου φαινεται λιγακι περιεργο...

Έλα Χριστέ και Παναγία!! Καλέ τι κουφό είναι αυτό?? Δε έχω άποψη από προσωπική εμπειρία γιατί και για μένα είναι το πρώτο μου παιδάκι, αλλά από τις φίλες μου που έχουν παιδάκια και από τα ανηψάκια μου, δεν έχω ξανακούσει κάτι τέτοιο..

Μήπως σας είπε να μην το φιλάνε οι γύρω επειδή ακόμη είναι πολύ μωρό?? Και λόγω αποστείρωσης?? Οι γονείς όμως πως είναι δυνατό να μη φιλάνε το ζουζούνι τους???


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Χθες ειχαμε παιδιατρο...καναμε τα εμβολιακια μας και ειμαστε μια χαρα!Μεγαλωσαμε πολυ!!!Σε δεκα μερες που γινομαστε 4 μηνων σταματαμε την αποστειρωση!!!

Tzitzina και εμενα τις τελευταιες μερες δεν καλοτρωει μαλλον απο τη ζεστη.Εχει και μια γκρινια, οσο ειναι στο καροτσι ή στο ριλαξ, μολις την παρω αγκαλια ολα μια χαρα!


QWrRp3.png

pw3Zp3.png

eJhDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Απο τωρα σταματατε την αποστείρωση μου κανει εντυπωση! Το νερο για το γαλα το βραζετε στο βραστηρα ή στο μπρικι?

Βαρεθηκα να βραζω νερα και να πλενω μπιμπερο και πιπιλες ΟΥΦ!


pm4hp3.pngVPk9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Στους 4 μηνες θα σταματησουμε αποστείρωση ? Μακάρι !!!!!!!!!!!!!!!!! ετσι κι αλλιώς τα χωνει όλα στο στόμα του.

καλά καθε μερα ζωηρεύει.............γυρίζει μπρούμητα και νευριάζει που δεν μπορεί μετα να κανει κάτι, στο μπανιο χτυπάει ποδια-χερια..........χαμός !!!!!!!!!!!

ααα....και βεβαια κλαιει ψευτικά για να τον παρουμε αγκαλιά...................χαχαχαχαχχαχ

Το νερό , το βράζω στο μπρικι


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...