Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

καλησπερααααααα

Σημερα ειχαμε παιδιατρο αυτον τον μηνα η μικρη πηρε μονο 750γρ αλλα πηρε 5 ποντους σε υψος αν και μου φαινεται λογικο αφου δεν καλοτρωει με την ζεστη.....

Χερακια ποδαρακια κουναμε και εμεις στο μπανιο της αρεσει τρελα και ετσι και κανω πως την βγαζω εξω μας ακουει η γειτονια ολη.....να ηταν τροπος να ηταν ολη μερα μεσα στο νερο.....

Οσο για το νερο στην Εβελινα το εβραζα στην κατσαρολα και το εβαζα σε θερμο και ετσι δεν εβραζα σε καθε γευμα...τωρα δεν εχει χρειαστει να βρασω και ελπιζω να μην χρειαστουμε για πολυ ακομα....

Κιττυ μου τι κανεις???Σε επαιρνα τηλ αλλα δεν σε βρηκα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια,

Πήγαμε κ εμεις παιδίατρο επιτέλους γιατι είχαμε να πάμε 2 μήνες, ήμαστε μια χαρούλα, 8020 το βάρος μας κ 69 πόντοι.

Μας άνοιξε η γιατρός κ το πουλάκι μας κ τώρα βάζουμε κρεμούλα.

Ο μεγάλος μου έχει βγάλει απο χτες κάτι σπυράκια ύποπτα κ φοβάμαι αν κ η παιδίατρος λέει ότι αφου δεν έχει πυηρετό δεν είναι παιδικη αρρώστια.

Την Κυριακη ειναι να φυγουμε για Πόρο ελπίζω να έχουν φύγει μέχρι τότε κ να φύγουμε με ησυχία...

Με την πιπίλα κ εμεις έχουμε μάχη, τον μικρό προσπαθω να τον πείσω να την πάρει, τον μεγάλο να σταμάτήσει να την λιγουρεύεται...

Εμενα τα μικρα έχουν 2 χρόνια διαφορα κ είνια λίγο ζορικα, θα ήταν καλύτερα αν είχαμε ήδη περάσει με τον μεγάλο την εκπαίδευση της τουαλέτας που περνάμε τώρα κ όλη μέρα σφουγγαρίζουμε κ αν μιλούσε καλύτερα κ δεν είχε περιττα νεύρα επειδή πολλες φορες δεν μπορεί να εκφράσει με λόγια αυτα που νιώθει ή σκέφτεται...


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια,πως ειστε;εμεις σκ...Ο μικρος παιρνει παλι αντιβιωση γιατι πρηστηκε και μαζεψε πυον το δαχτυλο του αλλου του ποδιου αυτη τη φορα.Ελεγα κι εγω οτι θα τη γλιτωναμε μονο με το αριστερο ποδι αλλα τελικα μας επιασε και το δεξι.Το κακο ειναι οτι του εφερε και λιγη διαρροια η αντιβιωση και ειμαστε με ρυζονερο.

Οσο για μενα,εκανα τενοντιτιδα στον αριστερο καρπο απο τον μπομπο μου.Πρεπει να παρω οπωσδηποτε αντιφλεγμονωδη και ισως και να βαλω ναρθηκα.Το θεμα ειναι οτι απο τα γευματα που τον θηλαζω μου εχουν μεινει 2 ακομα για να κοψω και μετα να παρω τα χαπια.Δεν μπορω να κανω τιποτα με το αριστερο χερι,το μωρο με το ζορι το παιρνω.Αλλα και στο δεξι εχω μονιμως ενα μουδιασμα στα 3πρωτα δαχτυλα και μου ειπε ο ορθοπεδικος ισως ειναι συνδρομο καρπιαιου σωληνα.Το παθαινουν πολλες γυναικες λεει απο τα μωρα τους αλλα θελει προσοχη και ξεκουραση(τι ειναι αυτο δεν ξερω)γιατι στο τελος καταληγεις σε χειρουργειο.

Φιλακια σε ολες,καλο μεσημερι!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια...Μαρια-Ελενα εσεις δεν εχετε σταματησει την αποστειρωση?Εμενα μου ειπε μολις γινει 4 μηνων τερμα.Στα μεγαλα δεν θυμαμαι αλλα απο οτι μου ειπε ο γιατρος σε αυτην την ηλικια ειχαμε σταματησει.

Αnia ελπιζω οτι θα πανε ολα καλα με τα σπυρακια σας, αφου δεν ανησυχει και ο παιδιατρος!!!

Della περαστικα στο μικρουλη σου, Εσυ προσεχε τα χερια σου, ξερω ειναι τρομερος ο πονος γιατι εχω και εγω θεμα με αυτο, οπως και με το αυχενικο και ειναι δραμα!

Εγω δεν εχω παρει χαπια για το γαλα, ειχε μειωθει τοσο πολυ που ακομα και οταν την εβαζα στο στηθος δεν εβγαζε παρα μονο λιγες σταγονες, καλα στο θηλαστρο τιποτα ουτε για δειγμα, τωρα ακομα λιγες σταγονες οταν το πιεζω, λετε να πρεπει να παρω τα χαπια?Στα αλλα μου παιδια οταν σταματησε το γαλα αμεσως δεν υπηρχε σταγονα και ετσι δεν τα ειχα παρει.


QWrRp3.png

pw3Zp3.png

eJhDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το νερο για το γαλα το βραζετε στο βραστηρα ή στο μπρικι?[/font]

Βαρεθηκα να βραζω νερα και να πλενω μπιμπερο και πιπιλες ΟΥΦ!

Στο μπρικι το βραζω, νομιζω οτι δεν κανει στον βραστηρα, κατι τετοιο μου ειχαν πει γιατι ομως δεν ξερω.


QWrRp3.png

pw3Zp3.png

eJhDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστώ mammy3 σήμερα θα πάμε πάλι παιδίατρο για τον μεγάλο να τον δει κ θα μας πει τι είναι τελικα αυτα τα σπυρακια ...

Χάπια δεν νομίζω να χρειαζεται να πάρεις αφου όπως λες το γάλα έχει μειωθεί τόσο πολυ. Αν είχες πολύ γάλα και πέτρωνε το στήθος τότε θα έπρεπε να κάνεις κάτι. Σιγα σιγα πιστεύω θα σταματησει, αυτες οι λίγες σταγονες δεν νομίζω πως μπορουν να σου δημιουργησουν προβλημα.

Το νερό το βράζουν στο μπρίκι για 5 λεπτά τουλάχιστον για να σκοτωθούν τα μικρόβια, αν το βράσεις λιγότερο δεν έχει νόημα δεν γίνεται αποστείρωση γι αυτο κ δεν συνιστάται ο βραστήρας γιατι δεν το βράζει για αρκετό χρόνο.

Από σήμερα είμαι κ εγω με επίδεσμο στον καρπο , πονάω τρομερα κ δεν μπορω να σηκωσω βάρος ή να τον γυρίσω...


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Αύριο ή την Κυριακή το πρωί αναχωρούμε για το χωριό!

Να περάσετε καλά όλες εσείς και τα μωράκια σας!

Σόρυ που δεν σχολιάζω αλλά δεν έχω προλάβει να σας διαβάσω..Μετά τις διακοπές τώρα..:lol:

Φιλιά σε όλες!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!!

Ania και Della περαστικά

Arma, καλά να περάσετε..

Το νερό το βράζω και εγώ στο μπρίκι. Μου είπε η παιδίατρος ότι είναι απαραίτητο για δέκα λεπτά και όχι στο βραστήρα, γιατί δε φτάνει στην απαιτούμενη θερμοκρασία που χρειάζεται για να σκοτώνονται τα μικρόβια.

Με τα άλατα όμως τί κάνετε? Σκέφτηκα να το φιλτράρω με τα φιλτράκια του γαλλικού καφέ, όμως αυτά δεν είναι αποστειρωμένα. Καμιά ιδέα?


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Mammy , για την αποστείρωση άκουσα και από έναν γνωστό ότι τους την έκοψε στον τέταρτο μήνα, από τις φίλες μου όμως ξέρω ότι σταματάει όταν αρχίσουν οι κρέμες. Δεν ξέρω ποιο είναι το σωστό..


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!!

Ania και Della περαστικά

Arma, καλά να περάσετε..

Το νερό το βράζω και εγώ στο μπρίκι. Μου είπε η παιδίατρος ότι είναι απαραίτητο για δέκα λεπτά και όχι στο βραστήρα, γιατί δε φτάνει στην απαιτούμενη θερμοκρασία που χρειάζεται για να σκοτώνονται τα μικρόβια.

Με τα άλατα όμως τί κάνετε? Σκέφτηκα να το φιλτράρω με τα φιλτράκια του γαλλικού καφέ, όμως αυτά δεν είναι αποστειρωμένα. Καμιά ιδέα?

Μπορεις να το σουρωσεις με αποστειρωμενες γαζες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τιποτα καλε το εκανα και εγω να μην στο πω να σε βοηθησω????Πως ειναι η μικρη κοιμαται????Εμενα κοιμαται τωρα απο τις 10 μεχρι τις 7.30 οπου τρωει και συνεχιζει μεχρι τις 10 δηλαδη χτυπαει 12ωρο με ενα κενο ετσι εκανε και η Εβελινα....

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι κοιμάται και η δικιά μου. Για παράδειγμα τώρα κοιμάται από τις 10. Αν την αφήσω θα πάει 7 με 8 περίπου. Το πρόβλημα είναι ότι πρέπει να την ξυπνάω για να φάει (ή τουλάχιστον να την ταίζω κοιμισμένη), για να μου κάνει 5 γεύματα. Τη δικιά σου τη θηλάζεις ακόμη?


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

Πήγαμε κ εμεις παιδίατρο επιτέλους γιατι είχαμε να πάμε 2 μήνες, ήμαστε μια χαρούλα, 8020 το βάρος μας κ 69 πόντοι.

Μόλις διάβασα τα προηγούμενα. Καλά ο μικρός σου αστέρι!! Αντράκι ολόκληρο..Μπράβο!!!


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...