Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Kαλημερα ομορφες!Σημερα θα ειναι λιγακι καλυτερα απο θεμα ζεστης.Εμεις ολα τα ιδια,σαλια,λογακια,φωνουλες και δεν συμμαζευομαστε.

Maria-Elena,υποθετω η μπουμπου του την εχωσε την πιπιλα με το ετσι θελω ε;τι τραβανε τα μικρουλια απο τα μεγαλα αδελφακια τους!οταν μεγαλωσει θα την κυνηγαει κι αυτος ομως.

Arma,να μας πεις τι εγινε με την καλλιεργεια,καλα αποτελεσματα να εχετε.Πιστευω οτι ειναι απο τη ζεστη αλλα καλα κανετε και θα κανετε την εξεταση.

Mammy3,ποσο ζηλευω για τη Μυκονο.Μπορει να μην εχω παει ποτε αλλα θα ηθελα παρα πολυ να παω.Οσο για τον θηλασμο,κι εγω εχω αρχισει και κοβω τα γευματα απο τα 6 της ημερας μονο 3 του δινω εγω.Ειναι ομως πολυ καλα και τοσο που τραβηξε.Πως το σταματησες το γαλα;Εδεσες το στηθος σου μετα;

Tzitzina,πως το εκοψες κι εσυ;δεθηκες κι εσυ μετα;η μικρη σου ειναι παρα πολυ ψηλη.Ειστε πολυ ψηλοι εσυ και ο αντρας σου;Σκλεναρικοβα θα την κανεις!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Tzamin καλοριζικο το σπιτι σου. Ηρωας με τετοια ζεστη μετακομιση και μωρο!!!

mammy3 πεσμενη μου φαινεσαι. Καλα ειναι δυνατον? 3 παιδια μεγαλωνεις αψογα πιστευω!!! Επρεπε να παρεις φαρμακα τι να κανουμε θα πεθανουμε? Εμεις που δε θηλασαμε σχεδον καθολου τι πρεπει να κανουμε δηλαδη? Αστα αυτα τωρα και το μονο που πρεπει να σκεφτεις ειναι οι διακοπες!!!!

katval ακριβως γι αυτο το λογο αποστειρωνουμε.

arma υπομονη μωρε, το πιθανοτερο ειναι να ζοριζονται απο τη ζεστη τα ζουζουνια μας.

della με το ζορι του ζουλαει τη μπιμπιλα στο στομα και οταν ο μικρος γκρινιαζει μεσα στο πορτ μπεμπε πηγαινει και τον κουναει περα δωθε. Νομιζω η αγαπη μου δεν το κανει απο κακια, προσπαθει και καλα να με βοηθησει.

ΘΑΥΜΑ κοιμηθηκε 11 και ξυπνησε 8 το πρωι!!!!!


pm4hp3.pngVPk9p3.png
Link to comment
Share on other sites

μαρια ελενα και εμενα τα ιδια κανει με την πιπιλα τον κουναει παει και του δινει γαλα αλλα τα κανουν απο αγαπη μωρε και επειδη βλεπουν εμας να τα κανουμε θεωρουν οτι αυτο πρεπει να γινεται και κανουν τα ιδια ειναι βεβαια κουραστικο για εμας αφου εμενα τουλαχιστον μολις κοιμηθει παει και τον κουναει η του βαζει την πιπιλα και τον ξυπναει αλλα τι να τα κανουμε και αυτα θελουν να συμμετεχουν εμενα προσπαθει να τουα αλλαξει και πανα :shock:


an1cF220g411210MjUwbHp8MzE3NTU2MGRhfHRvIGtvcml0c2FraSBtb3UgZWluYWk.gif

as1cJNk0g410000Nzc3MTE3ZHwwMDA4OTk2ZHx0byBtb3JvIG1vdSBlaW5haSA.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!

Della ναι και οι δυο μας είμαστε σχετικά ψηλοί.

Σχετικά με το θηλασμό εγώ το ελλάτωνα σιγά-σιγά. Όταν σταμάτησα να χρησιμοποιώ το θήλαστρο, για λίγες μέρες την είχα σε όλα τα γεύματα στο στήθος. Μου πλήγωνε όμως τις θηλές. Δοκίμασα και της το έκανα γεύμα παρά γεύμα. Πάλι με πονούσε γιατί είναι μεγάλο μωρό και τράβαγε με μανία. Έτσι για αρκετό καιρό της έδινα μόνο δύο γεύματα, ένα πρωί ένα βράδυ. Μετά με τις ζέστες το άφησα μόνο στο πρωινό και αφού είδα ότι ελλατώθηκε αρκετά γιατί η μπέμπα χτυπιόταν όταν την έβαζα στο στήθος (εφόσον δεν είχε πολύ να ρουφήξει), αποφάσισα να το κόψω. Παίρνω τα χάπια μέχρι και αύριο (8 μέρες). Βέβαια κάποιοι γιατροί δίνουν μόνο δύο. Αυτό θα το ρωτήσεις στο γυναικολόγο σου. Αν έχεις ασφάλεια καλό είναι να στα γράψει γιατί είναι λίγο ακριβά. Το στήθος το έδεσα στην αρχή, αλλά μπορείς αν θες απλά να βάλεις ένα σφιχτό σουτιέν. Να ξέρεις ότι μπορει να φέρει λίγη ζάλη, επειδή μπορεί να ρίξει την πίεση, εμένα μου έφερε λίγο, μόνο την πρώτη μέρα.


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να σου έλυσα κάποιες απορίες. Μια φίλη μου είπε ότι βοηθάει και ο δυόσμος. Έβαλε λίγο κάτω από τις μασχάλες και της κόπηκε πιο γρήγορα. Τώρα τι να σου πω, εγώ δεν το δοκίμασα. Πάντως ακολούθα γενικά ότι σου πει ο γιατρός σου. Α, και πριν ξεκινήσεις θα τον θηλάσεις για να αδειάσει και μετά όσο θα παίρνεις το χάπι μπορεί να χρειαστεί να βγάλεις λίγο.

Φιλιά


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πραγματι αυτα τα χαπια φερνουν απιστευτη ζαλη και πονοκεφαλο γι΄αυτο εμενα μου ειπε να τα πινω βραδυ. Την πρωτη φορα το γαλα δεν μου σταματουσε με τιποτα. 3 φορες πηρα χαπια, ειχα περιοδο κανονικα εμεινα και εγκυος. Στο δευτερο παιδακι μου παρολο που δεν το θηλασα πολυ το στηθος μου επεσε icon13.gif. Θελει πολυ σφιχτο σουτιεν θηλασμου με τελειως τραβηγμενες τις τιραντες ολη μερα και το βραδυ.


pm4hp3.pngVPk9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσακια,

Πηγαμε για μπανάκι σήμερα κ περάσαμε τέλεια.

Della πήγαμε Αγ. θεοδωρους εκει που σου έλεγα, μπαίνεις ακριβώς στην είσοδο που λέει Πευκάκια, έχει ξαπλώστρες κάτω, ωραία καφέτερεια με σκια άπό πάνω, όπου καθόταν ο άντρας μου με τον μπέμπη κ πιο πάνω ένα εστιατόριο. Καναμε το μπανάκι μας, φάγαμε κιόλας μετα μια χαρα , τα μικρα έπεσαν ξερα στο αυτοκίνητο κ κοιμούνται ακόμα!

Το μόνο κακο είνια ότι 9 με 12 το πρωί κ στις 5 το απόγευμα έρχονται πούλμαν με ΚΑΠΗ κ πρεπει να γίνεται χαμος. Εμεις ευτυχως φτασαμε την ώρα που έφευγαν τα πούλμαν κ έτσι την γλιτώσαμε. Επίσης δεν ειναι για ΣΚ με τίποτα.

Η παιδίατρος μας λειπει διακοπές κ έτσι θα πάμε απο βδομαδα.

Τζιτζινα σε ευχαριστω , ναι όπως μας είπε ο γιατρος είνια μια χαρα ο αυχένας του, αλλα φοβάμαι με αυτα που κάνει ο ταρζαν μην εχουμε άλλα.

Εχτες τον πρόλαβα στο τσακ έσκυβε από την πλάτη του καναπε να πιάσει μια μπάλα, παραλίγο να τον έπαιρνε το βάρος του κ θα τρέχαμε πάλι ...

Και ο δικός μου περιποιειται το αδελφάκι του, τον κάνουμε μαζι μπάνιο, του βάζει κρεμουλα, του κάνει τα μαλια καρφακια κ του λέει ¨είσαι ένας κούκλος¨ , όταν κοιμάται του βαράει με το τύμπανο πάνω απο το κεφάλι του, την πιπίλα με το ζόρι στο στόμα, εχτες του δάγκωσε λιγάκι το δάχτυλο κ άλλα τέτοια ωραία....

Arma εύχομαι να μην είναι τίποτα , μεγάλη ταλαιπωρια κ αυτες οι ουροκαλλιεργιες, θυμαμαι με τον Αγγελο 5 μηνων είχαμε κάνει 7 κ κάθεμια έδειχνε άλλο μικρόβιο κ τελικά το μωρο δεν είχε τίποτα, γινόταν επιμόλυνση την ώρα της συλλογής με το σακουλάκι...

Κορίτσια, για τον αποθηλασμό βοηθάει πολύ να πίνεις φασκόμηλο, εαν κόβεις τα γεύματα σταδιακά , μπορεις να κάνεις φυσικο αποθηλασμό χωρις φάρμακα που είνια πολύ καλύτερο, υπάρχει σχετικό θέμα στο φόρουμ με οδηγίες.


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κοιμηθω οταν νυσταξω και να ξυπνησω οταν χορτασω υπνο. Ε Π Ι Τ Ε Λ Ο Υ Σ !!!!!!:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Πόσο σε καταλαβαίνω....Ειδικά το πρωινό είναι πολύ βάρβαρο...Αλλά και μες την ημέρα όταν την παίρνει ο ύπνος και λέω ότι θα κοιμηθώ και εγώ ξυπνάει στο 20λεπτο...Και όταν δεν κοιμάμαι για να κάνω δουλειές ρίχνει ένα 2ωράκι


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Η καλλιέργια του μικρού βγήκε καθαρή ευτυχώς οπότε ηρεμήσαμε από αυτό! Σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον σας!

tzitzina έπαθα πλάκα με τις μετρήσεις της κοράκλας σου! Φτου φτου! Ολόκληρη γυναικάρα!!!

mammy κακώς τα βάζεις με τον εαυτό σου! Άλλωστε τώρα που είχες θέμα και έπρεπε να πάρεις χάπια τι να έκανες? Και μόνο που με τρία παιδιά είχες το κουράγιο να θηλάσεις είναι άθλος! Να μην σκέφτεσαι χαζά, έκανες το καλύτερο που μπορούσες:wink:

Τον θηλασμό κι εγώ τον κόβω σταδιακά κόβωντας γεύματα. Τώρα θηλάζω πρωί-βράδυ και έχει μειωθεί αρκετά. Και στην κόρη μου αποθήλασα χωρίς χάπια. Τα φοβόμουν..

Μαρία -Έλενα εύχομαι πολύυυυυ σύντομα να χορτάσεις ύπνο! Δεν έχεις κάποιν να στα κρατήσει λίγο να κοιμηθείς λίγο παραπάνω καμιά μέρα?

Δήμητρα πως περνάτε στην εξοχή?

Katval πολύ καλές και οι δικές σας μετρήσεις και ο ύπνος σας φυσικά!

ania κι εμείς πιτσιρίκια πηγαίναμε Αγ. Θεοδώρους αλλά περισσότερο Κινέτα. Η Κινέτα όταν δεν έχει πολυ κόσμο είναι πολύ ωραία. Ειδικά απόγευμα.

Καλό σκ σε όλες! Ξυπνησαν και τα δυο μαζί :lol:


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσια μου,

Arma πολύ χάρηκα με τα νέα σας! ευτυχώς που δεν έχει τίποτα το μπεμπάκι σας!!!

Εμεις κορίτσια απο ύπνο, αν εξαιρέσω το νυχτερινό που ξυπνάει ο μπέμπης κάθε 2 -3 ώρες μια χαρα, το μεσημέρι ο μεγάλος κοιμάται ένα 3ωρο κ αν δεν είναι ο άντρας μου εδω να κρατήσει τον μπέμπη, τον βάζω δίπλα μου στο κρεβάτι ξαπλωτό του χώνω το βυζί στο στόμα κ δεν σάλεύει μέχρι να ξυπνήσει ο μεγάλος κ να αρχίσει τις ταλιμπανιές, έτσι κοιμάμαι κ εγω λιγάκι.

Το ίδιο κάνω κ το πρωι όταν ξυπνάει ο μπέμπης κατα τις 6.00 το ίδιο κόλπο κ κοιμόμαστε κ οι 3 μέχρι τις 9.00 όπου ξυπνάνε ταυτόχρονα.

Το βραδυ πέφτουμε όλοι γύρω στις 23.00 - 23.30 . Δεν μπορώ να πω γενικα είμαστε συγχρονισμένη ομάδα!


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Η καλλιέργια του μικρού βγήκε καθαρή ευτυχώς οπότε ηρεμήσαμε από αυτό! Σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον σας!

tzitzina έπαθα πλάκα με τις μετρήσεις της κοράκλας σου! Φτου φτου! Ολόκληρη γυναικάρα!!!

Αrma ευτυχώς που δεν ήταν κάτι..Είδες? Ίσως από τη ζέστη να μην έτρωγε μωρέ το καημενούλι..

Η υδρονέφρωση τί είναι? Αυτό που είχε ο μπεμπούλης σου όταν γεννήθηκε? Δεν είναι κάτι όμως ανησυχητικό, πρέπει να το παρακολουθείτε?


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μια ερώτηση..

Τα μωρά σας πιπιλάνε τον αντίχειρά τους? Εμένα σαν τρελή!! Ξέρετε κανένα κόλπο να της το κόψω? Την πιπίλα δεν την πολυθέλει, τη βάζει για ένα λεπτό και μετά τη φτύνει και ρουφάει το δάχτυλό της. Φοβάμαι μη μείνει ατροφικό και μη στραβώσει η γνάθος της..


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Ανια όντως είστε συγχρονισμένη ομάδα! Κι εμείς πάντως κατά ένα περίεργο τρόπο έχουμε στγχρονιστεί οικογενειακώς στον ύπνο και στον μεσημεριανό και στον βραδυνό!

Tzitzina η υδρονέφρωση είναι αυτό που είχαμε δει από την β επιπέδου και έμεινε τελικά. Δεν είναι κάτι ανησυχητικό γιατί δεν έχει μεγάλη, απλά το παρακολουθούμε και πέρνει προληπτικά μικρή δόση αντιβίωση για αποφυγή ουρολοιμώξεων. Τώρα για το δάχτυλο κι εμένα το είχε αλλά τον πίεσα λίγο με την πιπίλα. Δεν την ήθελε με τίποτα στην αρχή, την έφτυνε και έβαζε το δάχτυλο αλλά δεν τον άφηνα καθόλου. Το έζησα με την ανηψιά μου και όντως ο αντίχειράς της παραμορφώθηκε.Άσε που την πιπίλα κάποια στιγμή την κόβεις με το καλό ή με το ζόρι, το δάχτυλο όμως..είναι πολύ δύσκολο. Η ανηψιά μου είναι 5 και ακόμα το ψιλοβάζει.

Οι υπόλοιπες τι κάνετε?


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!! Καλη εβδομαδα!!! Ειμαι ενα ρακος, μ΄αρεσει που υποτιθεται πως εχουμε το σκ για ξεκουραση, τι να σου πω!!! Κομματια γυρισα στη δουλεια.

Ο μπαμπής (οπως τον λεει η κορη μου) βγαζει συνεχεια σαλια, απιστευτα σαλια και τρωει μονιμως τα χερια του. Την πιπιλα την θελει απο βρεφακι. Οπως λεει η γιαγια μου, η πιπιλα ειναι η δευτερη μαμα!!!

τζιτζινα παρατηρησε ποτε πιπιλαει το δαχτυλο, μηπως οταν πειναει? Η κορη μου αρχισε να το κανει αυτο οταν πλεον δε χορταινε απο το θηλασμο, δεν γκρινιαζε ομως ιδιαιτερα και δεν το ειχα καταλαβει . Μου το ειπε ο παιδιατρος πως ειναι ενα απο τα σημαδια της πεινας. Το καθε παιδι βεβαια ειναι διαφορετικο!!!


pm4hp3.pngVPk9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...