Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια μια ερώτηση..

Τα μωρά σας πιπιλάνε τον αντίχειρά τους? Εμένα σαν τρελή!! Ξέρετε κανένα κόλπο να της το κόψω? Την πιπίλα δεν την πολυθέλει, τη βάζει για ένα λεπτό και μετά τη φτύνει και ρουφάει το δάχτυλό της. Φοβάμαι μη μείνει ατροφικό και μη στραβώσει η γνάθος της..

όλη μεραααα..............και οχι μονο τον αντίχειρα. πιπίλα δεν θελει με τιποτα και το καινουριο ειναι οτι πιπιλάει το δαχτυλο του για να κοιμηθεί, μετα το βγαζει. επισης τρωει και τα δικα μας δαχτυλα , τον ενοχλουν τα ουλα. προσπαθω να τπυ δωσω μασητικό , αλλα το κρατάει λιγο και επιστρεφει στα δαχτυλα


Γι΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω.....

και σε συνάντησα 7/4/2011 !!!

Link to comment
Share on other sites

τζιτζινα παρατηρησε ποτε πιπιλαει το δαχτυλο, μηπως οταν πειναει? Η κορη μου αρχισε να το κανει αυτο οταν πλεον δε χορταινε απο το θηλασμο, δεν γκρινιαζε ομως ιδιαιτερα και δεν το ειχα καταλαβει . Μου το ειπε ο παιδιατρος πως ειναι ενα απο τα σημαδια της πεινας. Το καθε παιδι βεβαια ειναι διαφορετικο!!!

Maria-Elena, δυστυχώς δεν το κάνει μόνο όταν πεινάει αλλά όλη την ώρα...Όταν ξυπνάει, όταν βαριέται, όταν θέλει να κοιμηθεί..


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kitty, τι θα κάνουμε?

Εγώ και γάντια της βάζω, τη λυπάμαι όμως μες τη ζέστη, άσε που πιπιλάει και αυτά.

Ειδικά το πρωί που ξυπνάει έχει πλάκα, την ακούω με τη μανία πιπιλάει..

Σου λέει "όσο προλάβω τώρα πριν ξυπνήσει αυτή η σπαστικιά ξανθιά που μου χώνει στο στόμα μια αηδία που τη λένε πιπίλα":p:p:p


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες τις Απριλομανες και σε ολα τα Απριλοπαιδα!Πως ειστε παιδακια μου;Εμεις τα ιδια.Σαλια,σαλια,σαλια!

Αrma,μπραβο για την καλλιεργεια,τιποτα δεν ηταν τελικα.Αχ μωρε πως τρελαινομαστε ετσι.Κι εγω βλεπω οτι τις τελευταιες 2,5βδομαδες εχει παρει μονο 300γρ.κι εχω ανησυχησει λιγο.Οχι τοσο γιατι πιστευω οτι κατι εχει αλλα γιατι ξερω οτι οι γιατροι δεν αφηνουν κατι χωρις να το ψαξουν σ'αυτες τις ηλικιες οποτε μπορει να μπουμε κι εμεις σ'αυτην την διαδικασια.

Τzitzina και Kitty,κι εμενα οταν ηταν 10ημερων αρχισε να πιπιλαει το δαχτυλο του.Ρωτησα τοτε την παιδιατρο και μου ειχε πει και του ειχα δωσει πιπιλα απο τοτε για να τη συνηθισει,οπως και εγινε.Τωρα δεν την αποχωριζεται.Ολη μερα ομως παλευα να του τη δωσω και δεν την ηθελε,κι ελεγα"τι στο καλο.10ημερων που καταλαβαινει".

Κοριτσια,εσεις που εχετε μεγαλυτερα παιδακια,ποσο πιστευετε ειναι καλο να εχουν διαφορα τα αδελφακια μεταξυ τους;


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα βρηκα το γιοκα μου χθες το βραδυ αναποδα στο κρεβατι του. Επιτελους γυρισε!!! Η κορη μου ειχε γυρισει 1 μηνων. αφου αρχισα να αγχωνομαι μηπως εχει προβλημα το παιδι. Γενικα ειναι λιγο βουτυρακι σε σχεση με την κορη μου. Ανδρας τι να πεις:tongue:!!!!

Della τουλαχιστον 3 χρονια διαφορα, εγω ζοριζομαι παραπολυ και φαντασου πως εχω και βοηθεια.


pm4hp3.pngVPk9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα και απο εμενα...σας διαβαζω καθημερινα αλλα με ολο το πακεταρισμα και το αγχος δεν προλαβαινω να σας γραψω...Και εμενα η μικρη μου αρχισε να γυρναει...οσο για τις προετοιμασιες ενας χαμος κοριτσια...ενα ολοκληρο σπιτι, δεν ξερεις απο που να ξεκινησεις,...πιατα , ποτηρια ολα σε κουτες προσεκτικα να μην σπασουν...τρεχουμαι και ταυτοχρονα για διαβατηρια και ταυτοτητα...λυπαμαι τον ανδρουλι μου που δεν του φτανουν πλεον οι 24 ωρες την ημερα...κανει γερμανικα, διαβαζει για τα γερμανικα, κανει το ψηφιδωτο που εχουμε αναλαβει, τρεχει για τα χαρτια, θα πρεπει να παμε θεσσαλονικη να μεταφρασουμε ολα τα χαρτια μας και να παρουμε και τις μπομπονιερες γιατι σε εναν μηνα και κατι εχουμε τα βαπτισια της μικρης...και μαζι με εμας εχει και η μικρη υπερενταση και το βραδυ αρχισε να κοιμαται αργα.


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αμαν βρε παιδακι μου ολα μαζι σας πεσανε!!! Κουραγιο θα τελειωσει καποτε!!!

Πηγαινετε να πιειτε κανενα ποτηρακι εκει στους Δερβίσηδες να χαλαρωσετε ή να φατε κανενα κοτοπουλακι εκει στον Παυλαρα!!! Αχ! Τι θυμηθηκα τωρα!!!! Υπάρχουν ακομα αυτα τα μαγαζια αραγε?


pm4hp3.pngVPk9p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε?

ντελλα μου να σου πω την αληθεια εμενα εχουν 18 μηνες διαφορα και μπορω να σου πω οτι ειναι μια χαρα μπορει καποιεσ φορεσ να κουραζεσαι λιγο παραπανω αλλα μετα που θα χρονισει το δευτερο θα ειναι ολα καλυτερα και δεν θα διαφερουν κατα πολυ τα θελω τους ετσι θεωρω αλλα και με οσες κοπελες εχουμε μιλησει που τα παιδια τους εχουν αυτη την διαφορα ειχαν την ιδια αποψη μεχρι τον χρονο ζοριζεσαι μετα εισαι οκ


an1cF220g411210MjUwbHp8MzE3NTU2MGRhfHRvIGtvcml0c2FraSBtb3UgZWluYWk.gif

as1cJNk0g410000Nzc3MTE3ZHwwMDA4OTk2ZHx0byBtb3JvIG1vdSBlaW5haSA.gif

Link to comment
Share on other sites

Αμαν βρε παιδακι μου ολα μαζι σας πεσανε!!! Κουραγιο θα τελειωσει καποτε!!!

Πηγαινετε να πιειτε κανενα ποτηρακι εκει στους Δερβίσηδες να χαλαρωσετε ή να φατε κανενα κοτοπουλακι εκει στον Παυλαρα!!! Αχ! Τι θυμηθηκα τωρα!!!! Υπάρχουν ακομα αυτα τα μαγαζια αραγε?

ναι ναι υπαρχουν ακομα αλλα Μαρια - ελενα δεν εχουμε χρονο για τιποτα...φτανει 11 και λεμε παμε για υπνο...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!Τί μου κάνετε? Εμείς καλά, η μικρούλα μας έχει αρχίσει να μιλάει (αγκου και τα συναφή) και τα στριγγλίζει!!!Πλέον δεν κλαίει όταν θέλει κάτι αλλά βγάζει κάτι στριγγλιές γκρινιάρικες :shock::shock::shock: Είναι φυσιολογικό αυτό κορίτσια? Σας το κάνουν κι εσάς?

tzitzina εμένα παίρνει πιπίλα μόνο για να κοιμηθεί. Μέσα στη μέρα τρώει πού και πού το χέρι της, όχι όμως τον αντίχειρα, βάζει 2-3 δάχτυλα μέσα στο στόμα ή την μπουνιά της. Πάντως δεν νομίζω να παραμορφωθεί το δάχτυλο...μπορείς να επιμείνεις κι άλλο με την πιπίλα? Αν μπορείς δοκίμασέ το, μπορεί τελικά να συμβιβαστεί!

Μαρια-Ελενα Όταν λές γυρίζει το μωρό τί εννοείς? ΑΠό ανάσκελα μπρούμιτα?

elzu κουράγιο, θα περάσει κι αυτό και θα ηρεμήσετε!!!Να σκέφτεσαι πως είναι για καλό! Να σε ρωτήσω, επειδή κι εμείς θέλουμε να βγάλουμε διαβατήριο στην μικρή, εσεις την πήρατε μαζί σας στο αστυνομικό τμήμα για την ταυτοπροσωπία? Της βγάλατε και φωτογραφία? Έτσι διαβάσαμε αλλά μου φαίνεται λίγο κουφό για ένα βρέφος!

katval ηρωικό μου φαίνεται να έχεις δύο παιδάκια τόσο κοντά ηλικιακά. Εγω μία έχω και με τρέχει συνέχεια, αν είχα κι άλλο παιδάκι θα είχα κλατάρει νομίζω...βέβαια την προσέχω πάρα πολύ αλλά και πάλι...


6237481d19.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Tzitzina προσπαθησε με την πιπιλα και εμενα στην αρχη το εβαζε αλλα της εβαζα την πιπιλα και σιγα σιγα συνηθισε.Δεν την θελει βεβαια συνεχεια μονο οταν ειναι να την παρει ο υπνος, τωρα βαζει βεβαια ολο το χερακι στο στομα και απο σαλια πολλα!

Della πιστευω οτι ειναι πολυ δυσκολο να εχουν πολυ μικρη διαφορα ηλικιας, οπως ειπε και η Μαρια-Ελενα τρια χρονια ειναι μια χαρα!

Julie8 και εμεις ανακαλυψαμε τις στριγκλιες και το κανουμε συνεχεια!!!


QWrRp3.png

pw3Zp3.png

eJhDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...